Teraz jest 28 mar 2024 11:15:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2013 17:12:50
Posty: 14
eCzytnik: kindle classic
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
athame napisał(a):
W CoolReaderze tylko po złamaniu zabezpieczeń.


W jakim formacie są na czytniku książki z legimi? W Calibrze da się podejrzeć zawartość ebooka?


29 sie 2016 13:16:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
pajacek napisał(a):
W jakim formacie są na czytniku książki z legimi? W Calibrze da się podejrzeć zawartość ebooka?


Książki są z rozszerzeniem EPUB. Calibre pokazuje spis treści lub np.:

Kod:
calibre, version 2.65.0
BŁĄD: Nie można otworzyć książki: Nieudany odczyt książki „C:\Users\...\AppData\Local\Temp\calibre_57nz_n\jqyzxv_view_device_book.EPUB”; naciśnij „Pokaż szczegóły”, by uzyskać więcej informacji.

Traceback (most recent call last):
  File "site-packages\calibre\utils\ipc\simple_worker.py", line 276, in main
  File "site-packages\calibre\ebooks\oeb\iterator\book.py", line 62, in extract_book
  File "site-packages\calibre\customize\conversion.py", line 241, in __call__
  File "site-packages\calibre\ebooks\conversion\plugins\epub_input.py", line 234, in convert
  File "site-packages\calibre\utils\localunzip.py", line 223, in extractall
  File "site-packages\calibre\utils\localunzip.py", line 210, in _extractall
ValueError: Not a ZIP file

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 sie 2016 13:30:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2013 17:12:50
Posty: 14
eCzytnik: kindle classic
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Umiesz zmieniać rozszerzenia plików? Co się stanie gdy zmienisz z epub na zip i spróbujesz rozpakować?


29 sie 2016 13:40:11
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
A kto tu mówi o łamaniu zabezpieczeń? Po prostu zwykła ciekawość. Ja też jestem ciekaw czy np. jest to zahasłowany ZIP, czy może ZIP zaszyfrowany w całości, a może zazipowane zaszyfrowane pliki?


29 sie 2016 17:41:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2015 7:00:55
Posty: 8
eCzytnik: Cybook Odyssey, inkBook, Kindle 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Czy możecie napisać jak wygląda formatowanie książek w FBreaderze? Cz zachowane są style wydawcy typu kursywa, odstępy pomiędzy paragrafami itp? Na inkbooku FBreader jest koszmarny, wszystko usuwa i mamy całkiem inna książkę. Za to aplikacja Legimi cudownie się sprawdza, nawet jeżeli Adobe Reader nie czyta stylów ładuję książkę na półkę i aplikacja pokazuje wszystko idealnie. Wydaje mi się że jest to jedna z najważniejszych funkcji bo zależy mi żeby formatowanie książki było dobrze odwzorowane.


29 sie 2016 20:03:57
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Na podstawie "Hubala" Jacka Komudy wydanego przez Fabrykę Słów (jeden z ładniej wydanych e-booków, które ostatnio czytałem), mogę stwierdzić, że jest znośnie - nie ma istotnych różnic, choć w FB zgubiły się odstępy przed i po nagłówku sekcji, co nieco psuje wrażenie. Generalnie - Adobe Reader górą ;)

Addendum:
Heh, dopiero teraz zauważyłem, że FB zignorował czcionki osadzone w epubie, aczkolwiek zachował ich styl. Tym bardziej AR górą ;)


29 sie 2016 21:01:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
oktaryna napisał(a):
Czy możecie napisać jak wygląda formatowanie książek w FBreaderze? Cz zachowane są style wydawcy typu kursywa, odstępy pomiędzy paragrafami itp? Na inkbooku FBreader jest koszmarny, wszystko usuwa i mamy całkiem inna książkę.

Tak sobie wygląda. Podobnie jak na Inkbooku, w końcu to ten sam program. Czyli style wydawcy honoruje bardziej niż Alreader, ale znacznie gorzej niż Adobe Reader. A przed minutą doszedłem właśnie do wniosku, że FB w ogóle nie obsługuje tabel.

Cytuj:
Za to aplikacja Legimi cudownie się sprawdza, nawet jeżeli Adobe Reader nie czyta stylów ładuję książkę na półkę i aplikacja pokazuje wszystko idealnie. Wydaje mi się że jest to jedna z najważniejszych funkcji bo zależy mi żeby formatowanie książki było dobrze odwzorowane.

Mówisz o Legimi na Inkbooku? Tam akurat dość często trafiam na źle poformatowane ebooki.
Co wspólnego ma Adobe Reader z aplikacją Legimi?

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


29 sie 2016 21:06:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2015 7:00:55
Posty: 8
eCzytnik: Cybook Odyssey, inkBook, Kindle 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Brzmi bardzo zniechęcająco bo na inkbooku FB zupełnie mi nie odpowiada. Poza tym to liczenie ilości stron jako każdego ekraniku jest straszne. PocketBook to fajny czytnik ale z takim oprogramowaniem mnie nie zachęca.

Jeśli chodzi o Adobe Reader vs. aplikacja Legimi chodziło mi iż mam czasami takie uparte książki gdzie np. znikają zdania pisane kursywą, brak odstępów podkreślających treść itp. Czasami nawet nie da się tego poprawnie zobaczyć w Adobe Reader. Ale po załadowaniu do aplikacji Legimi wszystko jest idealnie. Nie wiem czemu ale mam wszystkie opcje formatowania które powinny być. Czasami książki z abonamentu faktycznie nie są idealne ale i tak wyglądają lepiej niż to co widzę na screenach z FB.


30 sie 2016 7:15:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2016 10:12:49
Posty: 18
eCzytnik: PB Inkpad 3 Pro, zapasowy Touch HD2
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
A mnie właśnie zachęca, bo mam sporo książek spoza Legimi i jedna wspólna biblioteczka z opcją sortowania i układania na półeczkach bardzo mi odpowiada. Dzisiaj ma przyjść Pocketbook (skusiłam się) to będę testować.
Hitem hitów w apce Legimi były zdjęcia zasłaniające tekst - http://orig00.deviantart.net/89a3/f/201 ... afy0if.jpg :D Zrobię update ze zdjęciem tego samego fragmentu w FBReaderze - zobaczymy jak się będzie sprawował.


30 sie 2016 9:41:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
oktaryna napisał(a):
Brzmi bardzo zniechęcająco bo na inkbooku FB zupełnie mi nie odpowiada.

No to raczej nie ma sensu, żebyś zmianiał czytnik, zwłaszcza że jesteś zadowolony z apki Legimi na inkbooku.

Od paru dni bawię się w wolnych chwilach Legimi na PB, do niewątpliwych zalet tego rozwiązania zaliczam:
- Wreszcie mogę użyć własnej czcionki! To absolutna podstawa, apka legmi na androida (i inkbooka) jednak nie pozwala.
- Brak absurdalnego, wyskakującego co chwilę spowalniacza, w postaci animowanego kółka z napisem "Wczytuję".
- Brak innych, uciążliwych błędów Legimi (problemy z zaznaczaniem cytatów, niewyróżnianie ich w tekście, błędne skoki).
- Dla mnie mniej istotne, ale fajne: integracja z czytnikiem (ostatnio dodane/czytane na głównym ekranie i w księgozbiorze)
- Jakieś słowniki (sam nie korzystam, ale dla kogoś może mieć znaczenie). Apka Legimi nie ma w ogóle.
- Oraz ogólne wrażenie, że FBReader jest lżejszy i szybszy.

Wady:
- problemy z formatowaniem niektórych ebooków (ale z moich doświadczeń, apka Legimi też je ma, tylko w innych przypadkach), w tym wspomniany brak tabel (a Legimi pokazuje tabelki!)
- otwieranie niektórych ebooków trwa niemal wieczność.
- oraz inne wady PB, niezwiązane z legimi, lecz dla mnie uciążliwe: drastyczny wpływ wifi na stan baterii, problemy z dropboksem, niebieskawe światełko.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


30 sie 2016 9:46:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
panjan napisał(a):
- problemy z formatowaniem niektórych ebooków (ale z moich doświadczeń, apka Legimi też je ma, tylko w innych przypadkach), w tym wspomniany brak tabel (a Legimi pokazuje tabelki!)


To ciekawe. Ja jeszcze nie czytałem książki z tabelkami ale chętnie bym na to popatrzył. Znasz jakiś darmowy tytuł do ściągnięcia, w którym ten problem byłby widoczny?

panjan napisał(a):
- otwieranie niektórych ebooków trwa niemal wieczność.

Nigdy tego jeszcze nie doświadczyłem.
To w jakimś epub, mobi czy pdf?

panjan napisał(a):
- oraz inne wady PB, niezwiązane z legimi, lecz dla mnie uciążliwe: drastyczny wpływ wifi na stan baterii, problemy z dropboksem, niebieskawe światełko.


Co do wi-fi to nie wiem. Ja mam zawsze wyłączone a włączam jak jest potrzebne. Z wi-fi mnie drażni znikanie po włączeniu ikonki z górnej belki i aby wyłączyć wi-fi trzeba wejść w ustawienia.

Z Dropboxem nie mam żadnych problemów, ale ja używam tylko do synchronizacji jednego katalogu, w którym trzymam paru autorów z kilkoma tytułami książek. Po prostu wrzucam na kompie książkę na Dropboxa i później synchronizuję czytnik. Trwa to ok 30sekund do 1 minuty.

Mnie się kolor światełka w moim PB TL3 podoba. Fakt faktem, że nigdy nie porównywałem go z innym czytnikiem niż Kindle PW3. Nie wiem czy w innych czytnikach barwa światła była by dla mnie przyjemniejsza.

I najważniejsze. Ja zamiast FB do czytania używam CoolReader. Znacznie bardziej mi odpowiada.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


Ostatnio edytowano 30 sie 2016 10:07:47 przez kriss.kg, łącznie edytowano 1 raz



30 sie 2016 10:06:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
athame napisał(a):
Dwie pierwsze wady brzmią dyskwalifikująco.

Co do szybkości otwierania to kolega nie napisał o jaki format chodzi ani jaka jest wielkość tego pliku.

Co do błędów w formatowaniu to sam wiesz, że to w 99% przypadków zależy od jakości składu ebooka przez księgarnie bądź osoby przerabiającej zpiratowaną książkę. Ludzie bardzo często czepiają się czytnika, że niby źle wyświetla książkę, gdy winę za ten stan ponosi sama książka, która jest przerobionym pdf-em bądź innym wynalazkiem. Panjan pisze, że to tyczy się tylko niektórych pozycji więc stawiał bym w tych przypadkach na jakieś błędy w książce.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


30 sie 2016 10:18:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
kriss.kg napisał(a):
To ciekawe. Ja jeszcze nie czytałem książki z tabelkami ale chętnie bym na to popatrzył. Znasz jakiś darmowy tytuł do ściągnięcia, w którym ten problem byłby widoczny?

Nie. Trafiło mi się akurat w komercyjnym z Legimi:
http://www.legimi.com/pl/ebook-czarnoks ... 00240.html

Cytuj:
panjan napisał(a):
- otwieranie niektórych ebooków trwa niemal wieczność.

Nigdy tego jeszcze nie doświadczyłem.
To w jakimś epub, mobi czy pdf?

Ten sam epub z legimi co wyżej. FBReader otwiera go sześć minut (to nie żart).

Cytuj:
Z Dropboxem nie mam żadnych problemów, ale ja używam tylko do synchronizacji jednego katalogu, w którym trzymam paru autorów z kilkoma tytułami książek. Po prostu wrzucam na kompie książkę na Dropboxa i później synchronizuję czytnik. Trwa to ok 30sekund do 1 minuty.

Odkąd odkurzyłem swego PB próbowałem z tuzin razy już zsynchronizować swój dropboks. Wcześniej czy później, ale nieodmiennie kończy się "jakimś" błędem. Co gorsza, czasami kasuje to, co ściągnął już przy poprzednich próbach i zaczyna od nowa, więc nie wiem, czy kiedykolwiek dobrnę do końca. Moja kolekcja jest co prawda bardziej rozbudowana, ale na inkbooku darmowy dropsync radzi sobie - powoli, ale bez problemów.

Cytuj:
Mnie się kolor światełka w moim PB TL3 podoba. Fakt faktem, że nigdy nie porównywałem go z innym czytnikiem niż Kindle PW3. Nie wiem czy w innych czytnikach barwa światła była by dla mnie przyjemniejsza.

IMHO jedyny przypadek, kiedy światełko PB wygląda dobrze, to doświetlenie w zastanym świetle dziennym. Wówczas nawet w cieniu daje efekt perfekcyjnie śnieżnej bieli. Jednak czytam głównie przy sztucznym, ciepłym świetle i wtedy niebieskość z PB wyłazi niczym słoma z butów :/

Cytuj:
I najważniejsze. Ja zamiast FB do czytania używam CoolReader. Znacznie bardziej mi odpowiada.

Też używałem. Ale do Legimi się nie przyda.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


30 sie 2016 10:32:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
W tej książce (jak czytałem w opisie) jest dużo dodatkowych rzeczy. Nie wiem czy jej formatowanie jest zoptymalizowane na czytnik. Stawiał bym raczej komputer.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


30 sie 2016 10:43:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
kriss.kg napisał(a):
W tej książce (jak czytałem w opisie) jest dużo dodatkowych rzeczy. Nie wiem czy jej formatowanie jest zoptymalizowane na czytnik. Stawiał bym raczej komputer.

Opis jest chyba do wersji papierowej, w ebooku nie ma marginesów z objaśnieniami. Są za to liczne linki i tabelki, ale bez przesady, legimi na inkbooku sobie jakoś radzi.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


30 sie 2016 11:00:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: