Teraz jest 28 mar 2024 23:40:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi 
Autor Wiadomość
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
OK, rozumiem już o co Ci chodzi.


25 sie 2016 15:17:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2016 13:18:23
Posty: 24
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Mam win.10. W takim razie na razie czekam. Na szczęście mam jeszcze co czytać, więc mi się nie spieszy aż tak bardzo :)


25 sie 2016 15:19:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2013 17:12:50
Posty: 14
eCzytnik: kindle classic
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Jak jesteś w tej lokalizacji co chciałaś stworzyć folder applications, kliknij na pasek adresu (na prawo od czerwonej ramki http://www.tenforums.com/attachments/tu ... h34_56.png)i dopisz sama dalszą ścieżkę "\applications", zatwierdź enterem.


25 sie 2016 15:25:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2016 12:24:18
Posty: 16
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
MiPr napisał(a):
MikeParcero, czy byłoby możliwe abyś podesłał mi plik applications/legimi.app (czy jak to się tam nazywa) oraz system/extensions.cfg? Albo po prostu opublikował tu ich zawartość?

Obawiam się, że nie umiem wyciągnąć tych danych. Poza tym nie wiem jeszcze jak z funkcjonalnością. Mój pulpit wygląda identycznie jak zdjęcie w tle na cyfranek.booklikes. Obok książek mam ikonę legimi. Nikt inny tak niema?


25 sie 2016 15:29:53
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Ja tak nie mam, kolega tak nie ma, a i ktoś tu z forum też tak nie ma :D I na tym problem polega.

Cytuj:
Obawiam się, że nie umiem wyciągnąć tych danych.


Nie szkodzi :) Cierpliwie poczekam na to co pani Marianna z serwisu PocketBook mi odpisze. Pewnie i tak się skończy tym, że to oni będą musieli coś "zaczarować" po swojej stronie aby to uruchomić.


25 sie 2016 15:39:54
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Właśnie przed chwilą przygnał do mnie kolega i pokazał, że już ma Legimi na czytniku :) Magia - nic nie robił a Legimi samo wskoczyło. Odpaliłem swój czytnik, podłączyłem do sieci WiFi i kliknąłem w księgarnię na ekranie głównym. Pojawił się BookLand, mignął, zniknął i pojawiło się Legimi.

Żeby było zabawniej - wcześniej to nic nie dawało, więc wniosek, że to PB coś zmienił po swojej stronie. Być może jest to efekt tego, że podesłałem do serwisu numery seryjne obu naszych czytników.

Podsumowując: jeśli nie masz Legimi to podłącz się do WiFi i po prostu odpal księgarnię z ekranu głównego. Najpierw pojawi się BookLand, ale po chwili powinien zniknąć i powinno pojawić się Legimi. Jeśli nie, to trzeba wysłać prośbę do serwisu aby coś zaczarowali po swojej stronie :) (pewnie trzeba będzie podać numer seryjny urządzenia).

Addendum:
Z pobieżnej analizy tego co robi czytnik po kliknięciu w ikonkę sklepu na ekranie głównym, wynika, że istotnie - czytnik ściąga sobie informacje od PocketBooka i w zależności od tego dokonuje rekonfiguracji "partnera". Czyli to PB decyduje o tym jak nasz czytnik będzie działał. Niezłe co? Innymi słowy, nie mogę korzystać z BookLand-a bo mi się czytnik "automagicznie" skonfigurowal pod Legimi. Lub odwrotnie. Dlaczego to nie ja decyduję, którą księgarnią mam działać? Dlaczego nie z obiema na raz? Albo raczej: dlaczego nie ze wszystkimi na raz (bo partnerów jest kilka/kilkanaście). Konsekwencje są ciekawsze niż się na pierwszy rzut oka wydaje - bo wygląda na to, że PB jednym ruchem (np. przez pomyłkę) może przestawić czytnik na innego partnera, tj. z Legimi z powrotem na BookLand. Jeszcze nie sprawdzałem, co się wtedy dzieje z informacjami na temat księgarni (np. książkami, itp.) - bo jeśli zostaną wykasowane to będzie niefajnie :(


26 sie 2016 11:28:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2016 13:32:33
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
MiPr napisał(a):
Właśnie przed chwilą przygnał do mnie kolega i pokazał, że już ma Legimi na czytniku :) Magia - nic nie robił a Legimi samo wskoczyło. Odpaliłem swój czytnik, podłączyłem do sieci WiFi i kliknąłem w księgarnię na ekranie głównym. Pojawił się BookLand, mignął, zniknął i pojawiło się Legimi.

Żeby było zabawniej - wcześniej to nic nie dawało, więc wniosek, że to PB coś zmienił po swojej stronie. Być może jest to efekt tego, że podesłałem do serwisu numery seryjne obu naszych czytników.

Podsumowując: jeśli nie masz Legimi to podłącz się do WiFi i po prostu odpal księgarnię z ekranu głównego. Najpierw pojawi się BookLand, ale po chwili powinien zniknąć i powinno pojawić się Legimi. Jeśli nie, to trzeba wysłać prośbę do serwisu aby coś zaczarowali po swojej stronie :) (pewnie trzeba będzie podać numer seryjny urządzenia).

Addendum:
Z pobieżnej analizy tego co robi czytnik po kliknięciu w ikonkę sklepu na ekranie głównym, wynika, że istotnie - czytnik ściąga sobie informacje od PocketBooka i w zależności od tego dokonuje rekonfiguracji "partnera". Czyli to PB decyduje o tym jak nasz czytnik będzie działał. Niezłe co? Innymi słowy, nie mogę korzystać z BookLand-a bo mi się czytnik "automagicznie" skonfigurowal pod Legimi. Lub odwrotnie. Dlaczego to nie ja decyduję, którą księgarnią mam działać? Dlaczego nie z obiema na raz? Albo raczej: dlaczego nie ze wszystkimi na raz (bo partnerów jest kilka/kilkanaście). Konsekwencje są ciekawsze niż się na pierwszy rzut oka wydaje - bo wygląda na to, że PB jednym ruchem (np. przez pomyłkę) może przestawić czytnik na innego partnera, tj. z Legimi z powrotem na BookLand. Jeszcze nie sprawdzałem, co się wtedy dzieje z informacjami na temat księgarni (np. książkami, itp.) - bo jeśli zostaną wykasowane to będzie niefajnie :(


Ja generalnie zaraz po aktualizacji zlałem BookLand i mozliwość przesyłania emailem.Zostawiłem sobie Dropboxa i sam decyduje co mam mieć na czytniku ;)

_________________
PocketBook Touch Lux 3 (626)


26 sie 2016 12:45:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
MiPr napisał(a):
Dlaczego nie z obiema na raz? Albo raczej: dlaczego nie ze wszystkimi na raz (bo partnerów jest kilka/kilkanaście). Konsekwencje są ciekawsze niż się na pierwszy rzut oka wydaje - bo wygląda na to, że PB jednym ruchem (np. przez pomyłkę) może przestawić czytnik na innego partnera, tj. z Legimi z powrotem na BookLand. Jeszcze nie sprawdzałem, co się wtedy dzieje z informacjami na temat księgarni (np. książkami, itp.) - bo jeśli zostaną wykasowane to będzie niefajnie :(


Ja próbowałem downgrade z polskiego 5.14 do ukraińskiego 5.14_341 z maja i Legimi mi zostało. Możliwe, że zmiana raz wybranego partnera (a konkretnie Legimi) może być trudniejsza niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Domyślam się, że jeśli czytnik (a raczej jego numer seryjny) "jest w bazie", to pozostanie już zdefiniowany partner bez względu na następne wersje firmware'u. Myślę, że masz rację. Działanie, o którym wspominasz prawdopodobnie ma miejsce "u źródła" w PocketBooku i rzeczywiście (nieważne czy celowo czy przez pomyłkę) - musi zadziałać producent softu.
Może tak samo, jak piszemy do Amazonu, trzeba będzie pisać do PB o zmianę "sklepu"?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


26 sie 2016 13:20:15
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Otrzymałem od pani Marianny z PocketBooka informację, że cytuję Urządzenia (tu numery seryjne urządzeń) zostały dodane do systemu Legimi. Proszę przywrócić ustawienia fabryczne na urządzeniach (Ustawienia – Konserwacja – Ustawienia fabryczne), po czym synchronizacja powinna być dostępna. Przy czym u nas zadziałało, bez konieczności przywracania ustawień fabrycznych.

Potwierdza to, to co napisałem wcześniej - aby mieć Legimi na swoim czytniku, PocketBook musi po swojej stronie dodać czytnik do listy tych, które używają Legimi. Myślę, że część numerów seryjnych jest tam już dodana domyślnie, np. te które zostały sprzedane na nasz rynek, jeśli jednak ktoś kupił czytnik z zagranicy (np. tak jak kolega - od Redcoon-a, czyli z Niemiec) to trzeba poprosić PB o interwencję.


26 sie 2016 15:24:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2016 13:18:23
Posty: 24
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
MiPr napisał(a):
No dobra, dla tych, którym po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania Legimi się nie objawiło na czytniku - szybki trik:

1) Trzeba podłączyć czytnik do komputera w trybie dysku/transfery plików,
2) Na czytniku trzeba wejść do katalogu applications,
3) Utworzyć tam nowy plik tekstowy o nazwie legimi.app o następującej zawartości:
Kod:
#!/bin/sh
exec /ebrmain/bin/legimi_viewer.app

4) Alternatywnie: można otworzyć plik bookstore.app i zmodyfikować go w następujacy sposób:
Kod:
#!/bin/sh
#exec /ebrmain/bin/bookstore.app
exec /ebrmain/bin/legimi_viewer.app

5) Odłączyć czytnik od komputera
6) Jeśli wybraliście opcję 3) to na liście aplikacji będzie nowa apka Legimi - wystartujcie ją itd.
7) Jeśli wybraliście opcję alternatywną, to otwórzcie szufladę aplikacji i wybierzecie aplikację "Księgarnia".

Uwaga: ikonka "Sklep" na ekranie głównym nadal będzie otwierać BookLand.



Pojawiła mi się ikonka legimi ale mam informację, że nie mogę otworzyć programu.
Napiszę do Pocketbook. Tylko gdzie mogę znaleźć numer seryjny ? :)


28 sie 2016 10:45:17
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Zanim napiszesz do PB podłącz się do WiFi i użyj ikonki sklepu - tej z ekranu głównego. Najpierw pojawi się BookLand, ale jeśli wszystko jest OK to za chwile zniknie i pojawi się Legimi. Jeśli się nie pojawi, to napisz do serwisu PB (na adres help@pocketbook-int.com) z prośbą aby włączyli Ci Legimi i podaj numer seryjny. A ten ostatni znajdziesz w Ustawienia -> O urządzeniu -> Model urządzenia.


28 sie 2016 10:52:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2016 13:18:23
Posty: 24
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Niestety próbowałam wszystkiego i nie udało się, więc piszę do niech. Dzięki za pomoc :)


28 sie 2016 11:04:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2016 10:12:49
Posty: 18
eCzytnik: PB Inkpad 3 Pro, zapasowy Touch HD2
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Kochani!
Mam pytanko, ponieważ od roku mam Inkbooka i zaczął mnie porządnie wkurzać (zmuły, zwiechy średnio co 2 dni, poza tym popsułam sobie gniazdo ładowania i muszę układać czytnik w Jedynej Słusznej Pozycji z elegancko podwiniętym pod spód kabelkiem żeby się raczył ładować). Inkbooka wzięłam tylko dla Legimi (które kocham) i skoro pokazała się alternatywa, to zapałałam chęcią wymiany czytnika.
Rozumiem że apka Legimi służy tylko do pobierania plików, a książki czyta się tym samym programem, co wgrane ręcznie książki. Czy książki z Legimi można czytać tylko w tym domyślnym Pocketbookowym programie do czytania? Czy na np. Coolreaderze (widziałam że sobie tutaj niektórzy go chwalą) też da się je otworzyć? Bo te książki są zaszyfrowane przecież, więc obstawiam że FBreader jest do tego przystosowany, a "zewnętrzne" apki niekoniecznie - tak na chłopski (babski) rozum.


29 sie 2016 10:30:56
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Z tego co opisał Cyfranek w swojej recenzji (http://cyfranek.booklikes.com/post/1455 ... h-e-bookow) to tylko FBReader, który został odpowiednio zmodyfikowany na potrzeby współpracy z Legimi.


29 sie 2016 10:51:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Fyrrea napisał(a):
Kochani!
Rozumiem że apka Legimi służy tylko do pobierania plików, a książki czyta się tym samym programem, co wgrane ręcznie książki. Czy książki z Legimi można czytać tylko w tym domyślnym Pocketbookowym programie do czytania?


Jest tak jak piszesz - FB Reader staje się tym samym domyślnym programem do czytania. Wciąż książki spoza Legimi można otwierać także CoolReaderem (doinstalowanym samodzielnie) bądź Adobe Readerem (wciąż obecnym w czytniku). Ale dzięki "wyjściu" poza aplikację Legimi księgozbiór jest jeden, działają słowniki, podkreślenia itp.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 sie 2016 12:36:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: