Teraz jest 28 mar 2024 19:46:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minusy?? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2016 13:32:33
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minusy??
Po dokładnym studiowaniu forum przez kilka dni, mój wybór padł na Pocketbook Touch Lux 3.
Moje pytania będą pewnie głównie kierowane do posiadaczy tego w/w modelu.
Czy Pocketbook Touch Lux 3 spełnia te wymagania:
Zależy mi na czytniku z dobrym , regulowanym podświetleniem ( głównie będę czytał wieczorami i nocą).
Ebooki głównie bezpośrednio z sieci ( najbardziej mi leży epub).
Posiadam na smartfonie w tej chwili Bookviser i doskonale mi się z nim pracuje - czy PT 3 można podobnie ustawić???
Jakie są minusy PT??

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odp.

_________________
PocketBook Touch Lux 3 (626)


02 sie 2016 17:16:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Diody mają zimną, niebieskawą barwę. Nie wszystkim to przeszkadza, mi - bardzo. Może dlatego, że mam wersję z białą obudową, przez co kontrast z odbijanym od niej ciepłym światłem np. żarówki jest w dwójnasób rażący.

Format epub jest oczywiście obsługiwany, jak też ze dwadzieścia innych.

Na pytanie "Czy są minusy?" odpowiem: oczywiście, że są. Gdyby nie było, oznaczałoby to, że osiągnęliśmy stan idealny, czytnikową nirwanę i koniec historii. Zdaniem co niektórych, takie właśnie efekty daje Kindle.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


02 sie 2016 20:00:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
panjan napisał(a):
Na pytanie "Czy są minusy?" odpowiem: oczywiście, że są. Gdyby nie było, oznaczałoby to, że osiągnęliśmy stan idealny, czytnikową nirwanę i koniec historii. Zdaniem co niektórych, takie właśnie efekty daje Kindle.

Co do kindla to nawet Voyage ma wady: cenę- 2,5 x drozszy niż TL3, brak obsługi epub, brak obsługi kolekcji po katalogach ( chyba dobrze piszę).


02 sie 2016 21:50:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2016 13:32:33
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Wiadomo, minusy są zawsze.Ważne aby te minusy nie przesłoniły plusów ;)
Bardziej chodziło mi raczej o to, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie w sklepie, sprawdzając sprzęt.

_________________
PocketBook Touch Lux 3 (626)


02 sie 2016 22:12:19
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Ja mam PB TL2. Od TL3 różni się zastosowanym ekranem (w TL3 jest Carta, w TL2 Pearl HD). W praktyce - różnica żadna: porównywałem swojego TL2 z TL3 kolegi z pracy. Oba czytniki mają to samo oprogramowanie - przy aktualizacji ściąga się tą samą paczkę :) Czytnik pracuje stabilnie - nie zauważyłem większych problemów. Są oczywiście pewne narowy, jak np. "zwyczaj" podkreślania tekstu do końca strony w przypadku napotkania odsyłacza, czy drobne oszukiwanie stanu akumulatora, ale da się z tym żyć. Generalnie urządzenie jest OK.

Przy okazji - gdybym ja rozważał czytniki PB to brałbym pod uwagę czytnik PB Sense. Co prawda ekran jest Pearl HD (czyli tak jak w TL2) ale za to jest czujnik światła, czyli (przynajmniej w zamierzeniu) czytnik powinien dostosować podświetlenie do otaczających warunków. No i jest lżejszy niż TL2/3. Cena jest w zasadzie taka sama jak TL3 (sprawdzałem przed chwilą na czytio.pl - nie żebym ich reklamował, ale pamiętam, że mieli rozsądne ceny, więc możesz potraktować ich ofertę do porównania). Na wszelki wypadek sprawdź sobie recenzje.


02 sie 2016 22:15:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2016 13:32:33
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
MiPr napisał(a):
Przy okazji - gdybym ja rozważał czytniki PB to brałbym pod uwagę czytnik PB Sense. Co prawda ekran jest Pearl HD (czyli tak jak w TL2) ale za to jest czujnik światła, czyli (przynajmniej w zamierzeniu) czytnik powinien dostosować podświetlenie do otaczających warunków.


O własnie, to też mnie interesuje ;)

_________________
PocketBook Touch Lux 3 (626)


02 sie 2016 22:21:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Zbędny gadżet. Lepiej samemu ustawić sobie światełko niż liczyć, że czytnik zrobi to dokładnie... No chyba , że ktoś nie potrafi obyć się bez tego typu dodatków.


02 sie 2016 23:26:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Carta jest delikatnie jaśniejsza, przynajmniej takie odniosłem wrażenie przy porównaniu.
A mi się marzy taki Sense z ekranem jak w Kobo Glo HD...........
tps4 napisał(a):
Co do kindla to nawet Voyage ma wady: cenę- 2,5 x drozszy niż TL3, brak obsługi epub, brak obsługi kolekcji po katalogach ( chyba dobrze piszę).
Bardzo dobrze piszesz. Ale czyta się na nim rewelacyjnie.


02 sie 2016 23:44:33
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
U mnie w Voyage ten czujnik światła działał tak, że wolałem i tak ręcznie ustawiać - w Sense jak sądzę nie jest wyjątkowo lepiej (przyglądałem się tylko bliżej kiedyś egzemplarzowi premierowemu, gdzie w ogóle działał losowo, ale to mieli poprawić). Już raczej kupowałbym Sense dla jego wagi, bo jest rzeczywiście malutki i leciutki, kwestia jednak obsługi - jedni wolą większy uchwyt w TL3 i klawisze pod ekranem, inni mniejszy w Sense i klawisze z tyłu.

Prawdopodobnie w najbliższym miesiącu będę testował Touch Lux 3 na Świecie Czytników. Czytnik już mam, ekran nie odbiega mocno od Kindle czy inkBooka (pomijam kwestię rozdzielczości). W ogóle różnica Pearl/Carta rzadko jest jakoś mocno widoczna.

Z czytnikową nirwaną dobrze powiedziane. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 sie 2016 9:20:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Ja używam PB TL3 już od kwietnia. Moim zdaniem to bardzo dobry czytnik. Jedyny istotny dla mnie minus to brak możliwości wyświetlania katalogów po nazwie plików. Kindle PW3 też się bawiłem ito bdb czytnik. Dla mnie ma dwa minusy: sprzętowy: brak klawiszy zmiany strony i softwarowy "kolekcje". No troche mi by było brak epub.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


03 sie 2016 11:04:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
kriss.kg napisał(a):
Jedyny istotny dla mnie minus to brak możliwości wyświetlania katalogów po nazwie plików.

Ale że jak ma być, przecież jest układ alfabetyczny.


03 sie 2016 11:18:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2016 13:32:33
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Szkoda,że nie ma czytnika podobnego w działaniu i wyposażeniu jak aplikacja Bookviser na WP.
Dla mnie rewelacja - funkcjonalność, kolor tła, przewijanie stron, katalogowanie ebook`ów - bajka!! ;)
Wybór padł na PB TL3 i chyba przy tym zostanę, chociaż z tego co czytałem Kindle kusi softwar`em i niezawodnością.
Na co warto zwrócić uwagę podczas sprawdzania sprzętu w sklepie??

_________________
PocketBook Touch Lux 3 (626)


03 sie 2016 14:43:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2016 13:32:33
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
Vroo napisał(a):
Prawdopodobnie w najbliższym miesiącu będę testował Touch Lux 3 na Świecie Czytników.


Będę obserwował ;)

_________________
PocketBook Touch Lux 3 (626)


03 sie 2016 14:45:18
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
shaman72 napisał(a):
Szkoda,że nie ma czytnika podobnego w działaniu i wyposażeniu jak aplikacja Bookviser na WP.
Dla mnie rewelacja - funkcjonalność, kolor tła, przewijanie stron, katalogowanie ebook`ów - bajka!! ;)

No cóż, czytniki dedykowane zazwyczaj mają uboższą funkcjonalność ...
Cytuj:
Wybór padł na PB TL3 i chyba przy tym zostanę, chociaż z tego co czytałem Kindle kusi softwar`em i niezawodnością.
Na co warto zwrócić uwagę podczas sprawdzania sprzętu w sklepie??

W zasadzie to ogólny ogląd czytnika wystarczy, w szczególności sprawdzenie ekranu, czy cały, bo jest to najsłabszy element - kruchy. Znajdź sobie w sieci zdjęcia pękniętych ekranów - objawy są charakterystyczne. Tak poza tym to chyba nie za wiele jest do sprawdzania, może poza włączeniem aby sprawdzić czy działa :)


03 sie 2016 17:16:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2016 13:32:33
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Pierwszy czytnik - Pocketbook Touch Lux 3 - czy są minus
MiPr napisał(a):
W zasadzie to ogólny ogląd czytnika wystarczy, w szczególności sprawdzenie ekranu, czy cały, bo jest to najsłabszy element - kruchy. Znajdź sobie w sieci zdjęcia pękniętych ekranów - objawy są charakterystyczne. Tak poza tym to chyba nie za wiele jest do sprawdzania, może poza włączeniem aby sprawdzić czy działa :)


Dzięki za pomoc i informacje ;)
W Sobotę zakupię, to się pochwalę. :D

_________________
PocketBook Touch Lux 3 (626)


03 sie 2016 17:41:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron