Teraz jest 28 mar 2024 19:25:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Becky napisał(a):
Przykra sprawa. Wygląda to wręcz niewiarygodnie, ale jeśli dzieje się tak przy wybraniu „normalnego” fontu z czytnika, czyli Arial, Droid Sans, FreeSans lub FreeSerif, to oddałabym czytnik z powodu niezgodności z umową. Nie wiem, czy można w tym modelu dodać własne fonty. Rozumiem, że to model budżetowy, ale szanujmy się.

Rozumiem, że pliki z dołączonymi fontami wyświetlane są prawidłowo, ale przecież istnieje sporo plików przygotowanych bez „balastu”.

Skoro czytnik dostała teściowa, można jej współczuć.

Mam całą szufladę czytników, każdy z nich radzi sobie z pogrubieniami i pochyleniami (działa to lepiej lub gorzej, ale żaden nie robi takiego numeru).

Własne fonty można dodać, tworząc katalog fonts i umieszczając je w nim, np. font bookerly. Wtedy interfejs przełącza się na tą czcionkę, lecz w epubach (bez wbudowanej czcionki) dalej są ignorowane czcionki pochyłe i pogrubione.


07 lip 2016 22:07:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2016 10:23:19
Posty: 2
eCzytnik: inkBOOK 8, Classic
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
U mnie wyświetla się wszystko poprawnie.
Ustawienie "domyślny wydawca" poniżej.
Zrobiłem sobie dokument (Google Dokumenty) i zapisałem jako EPUB.

Obrazek
Obrazek


08 lip 2016 16:43:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
tstrWAW napisał(a):
U mnie wyświetla się wszystko poprawnie.

Sprawdź:
1. Sprawdź z plikiem podanym tutaj wcześniej (nie wiem jak działa konwersja z Google Documents, bo nie sprawdzałem tego).
2. Jaką wersję systemu masz w czytniku.
3. Jeśli jest to starsza wersja z 2015, to sprawdź, czy przypadkiem do czytania epubów nie jest wybrany FB Reader. Ta aplikacja wyświetlała czcionki pogrubione i pochyłe. Jeśli tak jest, to nic w tym dziwnego, że plik jest wyświetlany z czcionkami pogrubionymi i pochyłymi. Ale ze zdjęć widzę, że nie działa ci zmiana czcionki - masz wybraną czcionkę bezszeryfkową Droid Sans, a plik jest wyświetlany czcionką szeryfkową.
U mnie zmiana na domyślnego wydawcę nic nie daje, tyle że tracę możliwość zmiany kroju czcionki i jej wielkości (polskie litery są wyświetlane inną czcionką niż reszta tekstu). System po aktualizacji z 2016 (wielokrotnie wybierałem resetowanie do ustawień fabrycznych - nic to nie dawało). To właśnie po tej aktualizacji zauważyłem te błędy, ale może po prostu wcześniej nie zwracałem na nie uwagi. W nowej aktualizacji z 2016 nie można już wybrać FB Readera do czytania epubów, jest tylko Adobe Reader i być może AT coś pomieszała mu w konfiguracji i dlatego nie wyświetla poprawnie czcionek.
Arta Tech nie udostępnia pliku aktualizacji z 2015, bo podobno się rozwijają i nie chcą się cofać - było to tutaj gdzieś na forum. A szkoda, bo mógłbym wrócić do poprzedniego systemu i sprawdzić, jak to faktycznie jest.


08 lip 2016 19:20:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
A oto dla porównania Kindle Touch 7 w akcji, ten sam plik co na początku po przerobieniu w Calibre na azw3 (bez żadnej wbudowanej czcionki, bez żadnych wyszukanych stylów, czysty HTML). Arta Tech może brać przykład, to aż przyjemnie się czyta!:
Obrazek


10 lip 2016 17:56:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
athame napisał(a):
Ale co chcesz przez to pokazać.

Chcę pokazać, jak to powinno wyglądać. Kindle też ma swoje minusy, ale przynajmniej dobrze wyświetla pliki książek - aż chce się je czytać. To powinien być priorytet we wszelkich czytnikach. Reszta "bajerów" może poczekać.


10 lip 2016 19:04:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
athame napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
- okładki po wgraniu po kablu książki (a właściwie ich brak).


Żarty sobie robisz. Jeśli plik OPF ma zadeklarowaną okładkę zgodnie z Amazon Publishing Guideline, to okładka jest zawsze. Jeśli używasz plików z gryzonia lub zwyczajnie przekonwertowanych z EPUB-a niezgodnego z APG to masz po prostu nie do końca wspierany produkt. Okładka to element opcjonalny, ale akurat najmniej problematyczny. Wystarczy tylko trzymać się standardu.

Jeśli się wgrywa po kablu, to równie dobrze można przesyłać z Calibre, które posiada opcję "Prześlij do urządzenia". Okładka wtedy pojawi się w czytniku. Co więcej, w opcjach urządzenia można wybrać format docelowy, np. ja ustawiłem na azw3. Wtedy Calibre dokona automatycznie konwersji na ten format.


11 lip 2016 18:35:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: