Teraz jest 28 mar 2024 12:27:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis 
Autor Wiadomość
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
geo1963, skontaktuj się z nami przez PW, albo z naszym działem serwisu w ramach gwarancji.


27 cze 2016 11:08:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Jak wyświetlić zawartość karty pamięci?

Poszedłem dziś do Saturna. Po kilkunastu próbach (krótkie i długie przyciskanie wyłącznika), udało mi się załączyć wystawowy egzemplarz, włożyłem swoją kartę i w zasadzie nic. Pojawiła się ikonka w prawym górnym rogu, ale w zawartości czytnikowej "Biblioteki" nie spowodowało to żadnej zmiany.

Trzeba coś dodatkowo włączyć albo książki muszą być w jakimś konkretnym katalogu?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


28 cze 2016 23:20:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Cyfranek napisał(a):
Jak wyświetlić zawartość karty pamięci?

Poszedłem dziś do Saturna. Po kilkunastu próbach (krótkie i długie przyciskanie wyłącznika), udało mi się załączyć wystawowy egzemplarz, włożyłem swoją kartę i w zasadzie nic. Pojawiła się ikonka w prawym górnym rogu, ale w zawartości czytnikowej "Biblioteki" nie spowodowało to żadnej zmiany.

Trzeba coś dodatkowo włączyć albo książki muszą być w jakimś konkretnym katalogu?

Tak, powinny być w katalogu Books. Inkbook łączy ten katalog z katalogiem Books w pamięci wewnętrznej.


29 cze 2016 6:43:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2016 9:26:19
Posty: 9
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Tego kurczę nie wiedziałem...
Czy jak zmienię nazwę to nie zginie mi informacja o miejscu do którego doczytałem książkę?


29 cze 2016 13:15:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Wywern napisał(a):
Tego kurczę nie wiedziałem...
Czy jak zmienię nazwę to nie zginie mi informacja o miejscu do którego doczytałem książkę?

Dokładnie. Czytnik tworzy sobie pliki tymczasowe o nazwie pliku czytanej książki. Gdy otwierasz nową książkę, czytnik sprawdza, czy istnieje dla niej plik tymczasowy. Jeśli tak, odczytuje z niego np. miejsce ostatniego czytania i tak ustawia odczyt. Jeśli pliku nie ma, to tworzy nowy. W tym wypadku wystartuje oczywiście od samego początku. Jeśli zmienisz nazwę, to plik tymczasowy nie będzie dostępny.


29 cze 2016 14:17:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
geo1963 napisał(a):
Tak, powinny być w katalogu Books. Inkbook łączy ten katalog z katalogiem Books w pamięci wewnętrznej.


Dzięki, czytnik takowy faktycznie sam utworzył na karcie. Oczywiście pusty. A ja miałem pełno plików zarówno w "e-book" jak i "Książki".

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 cze 2016 14:42:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2016 9:26:19
Posty: 9
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
geo1963 napisał(a):
Jeśli pliku nie ma, to tworzy nowy. W tym wypadku wystartuje oczywiście od samego początku. Jeśli zmienisz nazwę, to plik tymczasowy nie będzie dostępny.

Dzięki :)
Dzisiaj dokończę książkę, więc będzie idealny moment na zmianę nazwy katalogu

Chociaż i tak wydaje mi się, że wygodniej będzie wybierać plik w menadżerze plików. Bo mam je poukładane autorami, a biblioteka będzie widziała wszystkie książki osobno


29 cze 2016 14:54:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Wywern napisał(a):
Chociaż i tak wydaje mi się, że wygodniej będzie wybierać plik w menadżerze plików. Bo mam je poukładane autorami, a biblioteka będzie widziała wszystkie książki osobno

No nie wiem, Inkbook Classic nie ma menadżera plików, tylko bibliotekę, w której pojawiają się katalogi z katalogu Books. Zatem możliwość manewru z poziomu czytnika nie jest duża. W sumie ma to sens, bo gdyby użytkownicy mogli buszować po całym dysku, czytnik szybko by przestał działać. Z drugiej strony książki muszą być wczytywane w określony katalog. Podejrzewam, że przy każdym starcie systemu pliki są indeksowana, tzn. gdzieś jest zapisywana informacja o nich, ponieważ w bibliotece pokazują się okładki oraz nazwy książek i autorzy, co nie jest zawarte w nazwie pliku tylko wewnątrz pliku. To też ma sens, bo plik może się nazywać iowefuhuhh9679.epub, co nikomu nic nie mówi. Dostęp do plików mamy po podłączeniu czytnika do portu USB PC-ta. Opcję tę można nazwać "zewnętrznym menadżerem plików" :?


29 cze 2016 15:04:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2016 9:26:19
Posty: 9
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
A to Classic nie jest na androidzie?
Ja mam inkbooka 8 i doinstalowałem es file explorera po prostu. Bo mi brakowało (pewnie niedokładnie szukałem) opcji usuwania przeczytanych książek

Myślałem że "pod maską" jest to samo w obu czytnikach :)


29 cze 2016 15:25:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Wywern napisał(a):
A to Classic nie jest na androidzie?
Ja mam inkbooka 8 i doinstalowałem es file explorera po prostu. Bo mi brakowało (pewnie niedokładnie szukałem) opcji usuwania przeczytanych książek

Myślałem że "pod maską" jest to samo w obu czytnikach :)

Jest, ale to pod maską. Natomiast komunikacja odbywa się przez nakładkę firmową, a tam zbyt wielu opcji nie ma. Do czytania książek to zupełnie wystarcza. Resztę robi się na PC-cie, a o dostępie do katalogów systemowych i do instalacji oprogramowania to zapomnij. Gdyby można było instalować własną przeglądarkę epub, to pewnie problem by zniknął. Ja osobiście daję sobie spokój z tym modelem. Dam go w prezencie teściowej, a dla siebie zamówiłem już Kindle Paperwhite 7. Powinno przyjść na dniach. Ja lubię jednak komfort przy czytaniu, co mam się męczyć z jakimś badziewiem. To pieniądze wyrzucone w błoto, no "w teściową" :[ .


29 cze 2016 15:33:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2016 9:26:19
Posty: 9
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Bo ja wiem, mi tam pasuje. Mam go krótko i pewnie dlatego nie trafiłem na coś źle obsługiwanego wbudowaną przeglądarką epubów

Eksplorator (doinstalowany) faktycznie nie pyta (jak powinien przyzwoity android) o aplikację, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby uruchomić polecane Moon+ albo AIReader i w nich otworzyć plik.
A dzięki eksploratorowi mogę z czytnika sobie sięgać do dysku sieciowego, zmieniać nazwy, kasować itd.

Nie bardzo widzę na razie co by mi miało nie pasować, bo te drobne nierównomierności podświetlenia w ogóle nie przeszkadzają
Ale ja się nie znam i nie mam żadnego porównania


29 cze 2016 15:52:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Wywern napisał(a):
Nie bardzo widzę na razie co by mi miało nie pasować, bo te drobne nierównomierności podświetlenia w ogóle nie przeszkadzają
Ale ja się nie znam i nie mam żadnego porównania

Ale Ty piszesz o innym czytniku, Inkbook 8, ja natomiast mam (sory miałem, bo już się go pozbyłem) Inkbook Classic, który nie ma możliwości doinstalowania niczego, tylko to, co daje firma. Użytkownicy są zmuszeni czekać na aktualizację i mieć nadzieję, że Arta Tech w końcu zrobi z tego czytnik z prawdziwego zdarzenia. Być może są z tym kłopoty, bo urządzenie ma np. słaby procesor, mało pamięci RAM, czy coś tam jeszcze, o czym nie wiem. Dlatego działa tylko w mocno okrojonym systemie Android. Ja chcę tylko wygodny czytnik, na którym można sobie czytać książki, ale lubię, jak czytana książka ma swój wygląd, dlatego brak czcionki pochyłej i pogrubionej odczuwam jako dyskomfort. Wy tego pewnie nie pamiętacie, ale tuż po komunie pojawiły się publikacje książek, które wcześniej były niedostępne w Polsce. Drukowano je w wersji na maszynie do pisania i na papierze gazetowym. Miałem tego pół piwnicy, zanim poszło na makulaturę. Te książki tak się właśnie czytało jak na Inkbook Classic, nawet szarawy kolor papieru jest podobny do ekranu Inkbook Classic. Być może oprogramowaniem tego czytnika zajmował się jakiś fan tych publikacji. Mam na komórce zainstalowany darmowy czytnik Moon Reader, i proszę, wszystko jest, a więc można:
Obrazek


29 cze 2016 17:58:32
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
geo1963, inkBOOK Classic to podstawowy model czytnika. Jeszcze raz zachęcamy do kontaktu z serwisem, i mamy nadzieję, że teściowej będzie służył bezawaryjnie - dla początkującego użytkownika to dobra propozycja!


01 lip 2016 13:23:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
Arta Tech napisał(a):
geo1963, inkBOOK Classic to podstawowy model czytnika. Jeszcze raz zachęcamy do kontaktu z serwisem, i mamy nadzieję, że teściowej będzie służył bezawaryjnie - dla początkującego użytkownika to dobra propozycja!

Czyli wg was wyświetlanie poprawnie książek elektronicznych dostępne jest dopiero w zaawansowanych czytnikach. Bzdury. Po prostu wypuściliście bubel i nabieracie ludzi. Na szczęście mam podstawowy model czytnika: Kindle Touch. I nie chcę mieć nic wspólnego z jakimś inkbookiem z Arta Tech.


01 lip 2016 13:52:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: Brak czcionki pochyłej i pogrubionej w Inkbook classis
"Niestety to Artatech..." - Coś czuję, że niedługo będzie takie przysłowie...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


01 lip 2016 20:49:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: