Teraz jest 29 mar 2024 2:02:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Problem z baterią w PocketBook 515 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2014 17:34:26
Posty: 22
Post Problem z baterią w PocketBook 515
Po paru latach używania Cybook Odyssey HD Frontlight, którego szczerze polecam, stwierdziłem, że przydałby mi się mniejszy czytnik - cybook mi się ze dwa razy rozleciał jak z klocków lego i trochę boję się go gdzieś zabierać, służy mi teraz za czytnik stacjonarny. W poczekalni u lekarza zobaczyłem jak ktoś ma malutki czytnik, spodobał mi sie, no i kupiłem - PocketBook 515.

Mam jednak pewien problem. Podczas czytania, jak i podczas zwykłego użytkowania, pożera strasznie dużo energii. Kilkadziesiąt stron to 30% baterii, kilka minut "skakania" po menu zabiera z 10%. Myślałem, że to uszkodzona bateria, napisałem do supportu, polecono mi wykonać test: włączyć pokaz slajdów i niech sobie pracuje. Jeśli będzie pracował powyżej pięciu godzin to znaczy, że bateria jest nieuszkodzona. Włączyłem o 14:50, jest 20:50 i czytnik nadal pracuje. Zdaje się więc, że to wina oprogramowania. Ściągnąłem soft ze strony Pocketbooka, ale przy próbie aktualizacji wyskakuje error.

Co powinienem zrobić w tej sytuacji?

PS i jeszcze jedno pytanie by nie zakładać wątków - czy da się jakoś naprawić dotyk w Pocketbook 624? Czytnik na 99% nie jest uszkodzony mechanicznie, więc może to też - zakładając że tu też - wina oprogramowania?


13 maja 2016 20:54:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Problem z baterią w PocketBook 515
Przed aktualizacją, przywróć ustawienia fabryczne, wyciągnij kartę microSD i sformatuj pamięć wewnętrzną (robiąc wcześniej kopię zapasową dokumentów znajdujących się w czytniku). Pobierz plik aktualizacyjny jeszcze raz, może coś się nie dociągnęło?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


13 maja 2016 22:56:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2014 17:34:26
Posty: 22
Post Re: Problem z baterią w PocketBook 515
Ustawialem, przywracalem, karty brak. Co ciekawe - mimo błędu zdaje się, że aktualizacja się wgrała. Nie pokazuje już wersji z 2013 ale z 2014. Problem z baterią się zmniejszył - przeczytanie 150 stron zezarlo 25%, więc jest jakieś trzy razy lepiej. Ale nadal źle. I w sumie nie wiem co dalej. Czekam na odpowiedź z supportu, bo skoro ten test slajdów przeszedł pomyślnie, to wina może nadal jest w sofcie.


16 maja 2016 1:10:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: