Teraz jest 28 mar 2024 20:09:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
PocketBook 626 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: PocketBook 626
w 4.4 procent naładowania ukryty jest w ustawieniach


08 cze 2015 14:48:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 21:44:07
Posty: 29
Post Re: PocketBook 626
Witam. Jest aktualizacja systemu do wersji 5.8
To pewnie dość głupie pytanie ale... Utworzyłam nową półkę i umieściłam tam jedną książkę kilka dni temu. Dzisiaj jak chce dodać tam kolejne książki to wyskakuje mi okienko o nazwie dodaj na półkę i lista moich półek. Jak klikam na którąś z półek to zaznacza się ona na czarno ale nic się nie dzieje :( Co robić?


28 lip 2015 15:42:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2015 17:38:38
Posty: 4
eCzytnik: PB626
Post Re: PocketBook 626
Choffi napisał(a):
Witam. Jest aktualizacja systemu do wersji 5.8


Ja tam widzę nawet FW 5.9
Implemented:1. User-friendly setup wizard which starts during firmware update or factory reset.2. Optimization of books reading in pdf format. Now opening and flipping is perfomed quicker in pdf files, which contain a lot of graphics.3. Browser app enhancements.4. Improved general Device performance.5. Added support of Dyslexic font. Fixed: 1. Incorrect notes display in books in DjVu format (in some cases).2. Other minor changes.


29 lip 2015 20:42:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: PocketBook 626
Sprawdź Choffi, czy tej twojej książki nie ma już na półce.
U mnie tylko na krótką chwilę pojawił się komunikat o wykonaniu tej czynności i prawie natychmiast on znikł.


30 lip 2015 9:21:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 21:44:07
Posty: 29
Post Re: PocketBook 626
Dziękuję Krzysztofie za uwagę :) Wszystko już jest w porządku. To musiała być jakaś zawiecha mojego czytnika :P


11 sie 2015 11:14:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: PocketBook 626
Od jakiegoś czasu jest nowa wersja oprogramowania.
Oczywiście aktualizacja jest tak ciągle tak samo wkurzająca.


04 paź 2015 9:43:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 21:44:07
Posty: 29
Post Re: PocketBook 626
Jest nowa wersja oprogramowania 5.12
W końcu jakieś plusy :) można już normalnie - precyzyjnie - ustawić wielkość czcionki :)
Krzysztofie co Cię tak denerwuje?


17 gru 2015 1:04:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook 626
Poza precyzyjnie regulowaną wielkością czcionki, największa nowość to chmura PB: http://cyfranek.booklikes.com/post/1295 ... -czytnikow

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 gru 2015 10:16:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: PocketBook 626
Aktualizacje w Pocketbooku są irytujące z kilku powodów.

Po pierwsze po każdym takim procesie na urządzenie trafia masa cyfrowego śmiecia.
Instrukcje obsługi, jakieś omówienie czcionek, albo nakładki graficznej na oprogramowanie urządzenia... Zupełnie do niczego nie jest mi to potrzebne, a za każdym razem muszę to kasować.

Po drugie nigdy nie poprawiono błędu związanego ze złym formatowaniem książki. Jeżeli przy odnośniku wstawiono złą komendę, to później cała reszta strony będzie podkreślona i robiła za link.

Po trzecie aktualizacja zupełnie rozbija daty wgrywania plików, wszystko wrzucając do jednego koszyka. W bibliotece można grupować książki po dacie - tylko co z tego, skoro za każdym razem idzie to do diabła.

No a po czwarte, to jeśli podlinkowane z odnośników treści zajmują całą stronę, to powrót do lektury może się okazać niemożliwy. Po prostu ikona umożliwiająca podobne działanie potrafi się znajdować w dokładnie tym samym miejscu co tekst innego odnośnika. Jeżeli ów tekst też jest linkiem - co się w wydawanych u nas książkach się zdarza, to czytnik wcale nie uzna, że ja chcę wrócić do lektury, tylko chcę uruchomić link prowadzący zupełnie gdzie indziej...

Kiedyś im to wszystko zgłaszałem, ale koniec końców firma jest głucha i ma to gdzieś.
Wypuszcza tylko aktualizacje, które niczego nie zmieniają.


Aha.
Przy czytaniu książki "Belfast. 99 ścian pokoju" urządzenie wychodziło mi do menu głównego przy ostatniej stronie z odnośnikami. Nie dało się przeczytać.


17 gru 2015 15:53:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook 626
"Po czwarte" już chyba poprawili. Przynajmniej od ostatniej aktualizacji w Ultrze przycisk powrotu do czytanej strony z listy przypisów jest nadrzędny nad przypisami i da się go spokojnie wybrać. W PB 626 nie miałem jakoś książki z tak licznymi przypisami więc nie sprawdziłem tego.
Też akurat to zgłaszałem i chociaż to poprawili :) Ale problem z przypisem/odsyłaczem aktywnym do końca strony dalej się pojawia :(

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 gru 2015 16:30:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook 626
Jednak w Touch Lux 2 'po czwarte' nadal występuje :(

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 gru 2015 23:24:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: PocketBook 626
Witam,
ostatnio odkryłem ciekawą rzecz. Możliwe, że za wiele błędów "oprogramowania" odpowiada calibre:
1. Calibre po drugim użyciu wtyczki hyphenate zamienił twarde spacje na spacje nierozdzielające.
2. Po drugim użyciu hyphenate część tekstu zamieniła się w linki.
3. W dwóch książkach po drugim użyciu hyphenate oprogramowanie 5.1.2 nie było wstanie wczytać arkusza css.
O co mi chodzi z tym drugim użyciem - po prostu wprowadzamy podział wyrazów, nie usuwamy go i po jakimś czasie uruchamiamy wtyczkę ponownie.
Muszę jeszcze trochę poeksperymentować by znaleźć "wzór".

_________________
Marche ou creve !


22 gru 2015 21:48:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: PocketBook 626
agnen01, coś mi tu nie pasi
ad2 i 3 to mi pachnie wejściowym plikiem z błędami i według zasady SISO błędy się pogłębiają po każdej zmianie czegokolwiek. Marudzenie na czytnik w takim przypadku jest niefair, bo po prostu plik jest do 4 liter.
ad 1 możesz wytłumaczyć, bo dtp-owcem nie jestem ale wydaje mi się że to to samo.


22 gru 2015 23:33:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: PocketBook 626
Arti no właśnie o to mi chodzi. Wiele polskich epubów jest stworzonych wadliwie i posiada wiele błędów, z którymi np. PC sobie poradzi, ale oprogramowanie czytnika już nie. Pliki css są bardzo często udziwnione i to co jest wyświetlane na ekranie czytnika nie zawsze wygląda tak jak powinno według zamierzeń twórcy pliku. Jeśli chodzi o spacje twarde to można je wstawić przy pomocy " " lub " ". Chodzi o to, że calibre samo zmieniło sposób zapisu z jednego na drugi tylko przy użyciu wtyczki hyphenate. Ogólnie chodzi o to, że użycie calibre na oryginalnym pliku, który już posiada jakieś drobne błędy może spowodować ich powiększenie. Są to z zasady błędy bardzo trudne do wykrycia, szczególnie w plikach z zapisem nieuwzględniającym zasady BUZI. My zgłaszamy do producenta wnioski o poprawki w oprogramowaniu, a on nie rozumie o co nam chodzi bo u niego wszystko jest ok.

_________________
Marche ou creve !


23 gru 2015 0:07:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 21:44:07
Posty: 29
Post Re: PocketBook 626
Szczerze mówiąc nie wiem gdzie mam umieścić swoje pytanie więc spróbuję tu, bo mam PB.
Czytał ktoś sagę o wiedźminie na czytniku w epub?
Dwa zbiory opowiadań poszły gładko ale z powieściami jest problem. Wejście w spis treści, przeskoczenie do którejś strony to koszmar. Czytnik się strasznie muli. Przy ostatnich 50 - 80 stronach wywala z książki, przewijanie strony trwa dość długo. Doczytanie powieści do końca to męczarnia... "Wieża jaskółki" w ogóle nie chciała się otworzyć, automatycznie wskakiwała na jej miejsce "Pani jeziora". Po zawiechach i innych akcjach udało się zacząć czytać. Ktoś miał podobne problemy? Dodam, że inne ebooki otwierają się normalne...


23 kwi 2016 14:23:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron