Teraz jest 28 mar 2024 13:31:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Dziękuję @johhowi i arisowi za pomoc.

Najpierw utworzyłem katalog w pamięci flesh (katra SD wew.) tak jak zalecał asis. Ścieżka: storage/sdcard/adobe/sources/fonts i umieściłem tam czcionki z rozszerzeniem .ttf i .otf i tak jak pisałem wyżej i programy nie widziały doinstalowanych czcionek.
Następnie utworzyłem bezpośrednio katalog fonts w pamięci felsh. Ścieżka storage/sdcard/fonts i tam umieściłem dokładnie te same czcionki, dopiero teraz wyłączyłem i włączyłem ponownie czytnik, zostały rozpoznane.
Przy tych wszystkich "wyczynach" popełniłem błąd bo nie odinstalowałem z tej pierwszej ścieżki i teraz nie wiem czy czcionki są widziane z pierwszej czy z drugiej ścieżki, a nie chcę już grzebać aby ich nie stracić.

OReader, FBReader, CoolReader, AlReaderEINK - widzi
Moon+ ReaderPro - częściowo widzi (nie widzi czcionki z rozszerzeniem .otf konkretnie Bitter
OnyxReader, OnyxNeoReader - nie widzi

@johh
Dzięki za linka ale jestem kiepski z angielskiego, jestem z pokolenia, które uczyło się "jedynie słusznego" języka i nic po za tym. Mam prośbę jakbyś ewentualnie mógł podesłać jakąś ściągę w języku ojczystym byłbym wdzięczny.

pzdr. bravosx


01 cze 2015 19:17:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
@bravosx ja niestety korzystam głównie z angielskiego.Jeśli chodzi o polskie strony to wydaje mi się że jesteś we właściwym miejscu. Napisz może co Cię interesuje to postaramy się odpowiedzieć.


02 cze 2015 19:36:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2015 9:41:52
Posty: 15
eCzytnik: kindle PW2, Onyx M96
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Sprawdziłem jak działa dodawanie czcionek w M96 - firmware bliźniaczy więc wierzę że dla t68 itp będzie podobnie.

Otóż prawidłowa ścieżka to nie adobe/sources/fonts ale
adobe/resources/fonts

Wtedy czcionki w NeoReaderze działają poprawnie. Dodam że w M96 z jakiegoś powodu to właśnie Neoreader renderuje czcionki najlepiej. Gołym okiem widać różnicę między nim a np. Oreaderem czy FBreaderem.


04 cze 2015 9:49:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
MaciekWM napisał(a):
Otóż prawidłowa ścieżka to nie adobe/sources/fonts ale
adobe/resources/fonts

Wtedy czcionki w NeoReaderze działają poprawnie. Dodam że w M96 z jakiegoś powodu to właśnie Neoreader renderuje czcionki najlepiej. Gołym okiem widać różnicę między nim a np. Oreaderem czy FBreaderem.
Tak, to prawidłowa ścieżka - taka sama jest w systemie, z czcionkami adobe-a...

Ja przepraszam za zamieszanie, ale to na chińskiej stronie z oprogramowaniem znalazłem info, że zmienili ścieżkę z "Fonts" na "adobe/sources/fonts" - włączyłem czytnik, założyłem katalog (z "sources") i OReader pokazał czcionki, które do katalogu dodałem, czyli działa - nie sprawdziłem pozostałych aplikacji i podałem informację tutaj :|
Widzę, że w Onyxie się pomylili, zmienili w przynajmniej jednym programie źle i podali informację na swojej oficjalnej stronie :?
Wniosek: nigdy nie ufaj Chińczykom i sprawdzaj każde możliwe konsekwencje :P

Używam OReadera, ale wcześniej ustawiam niedostępne w nim parametry za pomocą AlReadera i kopiuję ustawienia do tego drugiego.
@MaciekWM - a próbowałeś w AlReaderze opcji "Dostrajania" on ma ciekawe funkcje pogrubiania, optymalizacji i wygładzania czcionek... Ale NeoReader też potrafi (contrast, emboldening) :)

_________________
W Obrazek też ;)


04 cze 2015 10:31:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2015 9:41:52
Posty: 15
eCzytnik: kindle PW2, Onyx M96
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Rzeczywiście w AlReaderze można to też całkiem dobrze skonfigurować. A możesz wyjaśnić w jaki sposób kopiujesz ustawienia do Oreadera? Trzeba przekopiować jakiś plik z konfiguracją czy jest opcja eksportu/importu którą przegapiłem?


04 cze 2015 11:30:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Dzięki @MaciekWM

zmieniłem nazwę katalogu i OnyxNeoReader zadziałał. Natomiast OnyxReader widzi, ale jeśli próbuję ustawić czcionkę dodaną przeze mnie wyskakuje komunikat, że aplikacja została wyłączona a gdy chcę ustawić czcionkę na inną, która była zainstalowana to i tak ustawia się z powrotem na domyślną. Co prawda to nie jest problem bo książki czytam w aplikacjach: AlReader, OnyxNeoReader lub Moon+ReaderPro.


@aris

dołączam się do pytania MaćkaWM

pzdr. bravosx


04 cze 2015 11:37:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2015 9:41:52
Posty: 15
eCzytnik: kindle PW2, Onyx M96
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Ok już wiem. Zarówno w Oreaderze jak i w Alreaderze jest opcja import/eksport. Nazywa się "zapisywanie ustawień (operacje kopii i odzyskiwania...)" Przy czym w Alreaderze trzeba zjechać w dół głównego menu. Obie aplikacje mają folder backup. Po zapisaniu ustawień w Alreaderze kopiujemy je z jednego folderu backup do drugiego i wczytujemy w Oreaderze... Ale wygodne to to nie jest :D


04 cze 2015 12:03:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2015 8:58:42
Posty: 1
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Od wczoraj posiadam czytnik Onyx boox C67S, który pomimo licznych negatywnych opinii kupiłam ze względu na zachwalaną jakość obrazu i na ten moment muszę przyznać że jestem trochę rozczarowana. Litery i grafika są w prawdzie ładnie wygładzone, jakość podobna do druku ale tło wydaje się być mocno ciemne. Może to kwestia przyzwyczajenia, jest to mój pierwszy czytnik, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu że muszę wysilać wzrok, przez co oczy trochę bolą, ciągle mam poczucie że w pomieszczeniu jest za mało światła.

Próbowałam skorzystać z poniższych rad:

airs napisał(a):
2. Dla poprawy czytelności i kontrastu tekstu trzeba również użyć dodatkowych opcji regulacji kontrastu i wygrubienia tekstu (embolden, gamma itp.). Nie ma ich w samym systemie czytnika, ale jest taka regulacja w programach do czytania.

Onyx Reader: Po otwarciu tekstu trzeba wejść do Menu -> Czcionka i włączyć funkcję "Pogrub". Efekt jest bardzo dobry, zarówno w zwykłych ebookach jak i plikach PDF.
W tym programie, w ebookach, które na to pozwalają, również można zmienić krój czcionki, ale to nie są czcionki dostępne dla wszystkich innych programów, tylko odrębne czcionki (adobe), których zestaw można poszerzyć wgrywając własne plik czcionek do utworzonego katalogu:
/adobe/resources/fonts
na karcie SD (nie w pamięci czytnika).

Onyx Neo Reader: W tym programie są dwie opcje poprawy czytelności czcionek: kontrast i wygrubienie. Trzeba wejśc do Menu -> Czcionka. Tam wybieramy "Kontrast" w zakresie od 100 do 200. Dla mnie najlepsze wyniki daje okolica 150, żeby zbyt nie przyciemnić ilustracji. Drugą opcją jest "Pogrub", dostępna w 5 stopniach. Dla mnie stopień 1 jest wystarczający, max. 2.
Ten program również korzysta z tych samych czcionek adobe, co Onyx Reader (format ttf i otf).

Cool Reader: w tym programie nie należy używać funkcji "pogrub" gdyż przełączy on tylko czcionkę na wersję Bold i stracimy wygląd pogrubień w całym tekście. Tu trzeba wejść w Menu -> Wiecej -> Ustawienia i w pierszej grupie ustawień zaawansowanych użyć opcji "Przezroczystość czcionki". Im wyższa wartość (gamma), tym ciemniejsza czcionka - dla mnie najlepszy efekt na maksymalnym ustawieniu 1.9 :)
Ten program bez problemu obsługuje dodatkowe czcionki z katalogu "Fonts" w pamięci czytnika.

FBReader: niestety, jako jedyny z systemowych programów do czytania, nie udostępnia żadnej dodatkowej regulacji czcionek. Opcja pogrub, jak w CoolReaderze, zmieni tylko czcionkę na Bold :( Program obsługuje dodatkowe, dograne czcionki w katalogu "Fonts" w pamięci wewnętrznej. Zauważyłem jednak, że potrafi odmówić czasem współpracy gdy tych dodatkowych czcionek jest zbyt wiele (powyżej 15-20 ?), wywalając błąd "FBReader issue", który można usunąć czyszcząc jego parametry w: Ustawienia -> Rozszerzenie -> Ustawienia aplikacji -> Zarządzaj aplikacjami -> Wszystkie. Po wybraniu FBreadera należy użyć opcji "Wyczyść dane". Robiąc to, tracimy niestety zakładki, postęp czytania i inne zapamiętane rzeczy w tym programie. Wszystko trzeba ustawić od nowa, po jego zadziałaniu.

OReader: w nim również nie należy używać opcji "Pogrub". Można i trzeba użyć opcji: Menu -> Wiecej -> Ustawienia -> Właściwości profilu -> korekcja gamma. Im wyższą wartość ustawimy, tym czcionka ciemniejsza - dla mnie optymalna wartość to 1.6.
Ten program znakomicie wykorzystuje dodatkowe, dograne czcionki, udostępniając również podgląd widoku tekstu, podczas wybierania/zmieniania kroju czcionki.

AlReaderEINK: ten dodatkowy, dedykowany dla czytników z ekranem e-ink można łatwo doinstalować, pobierając go wprost od autora:
http://alreader.com/downloads/OTHER/AlReaderEINK.apk (Zawsze najnowsza wersja)
Pracuje on niezależnie od systemowego OReadera i dostarcza dużo więcej opcji poprawy czytelności tekstu jak i jego układu na ekranie (również jako jedyny, ma unikalną funkcję wyświetlania przypisów na tej samej stronie, jak w "analogowej" książce :)
Aby w AlReaderze poprawić czerń i wyrazistość czcionek można użyć róznych funkcji:
- Menu -> Ustawienia -> Tekst -> Grubość znaków (0-7).
- Menu -> Ustawienia -> Właściwości profilu -> Korekcja gamma (0.5 - 2.0)
- Menu -> Ustawienia -> Dostrajanie -> Czcionki (dithering, subpixel, wygładzanie liniowe, kerning, Hinting) - ostatnia tylko w T68.
Wcześniej należy się upewnić, że mamy włączone "wszystkie dostępne opcje" w: Menu -> Ustawienia ->Stopień złożoności ustawień (na dole ustawień).
AlReader doskonale "panuje" nad odświeżaniem stron i obsługuje dodatkowe, dograne czcionki w katalogu "Fonts". Pozwala nawet na ustawienie odrębnej czcionki dla inicjałów w tekście ;)

Gdy uwzględni się te porady i funkcje, dużo trudniej uznać przewagę prezentacji tekstu w czytnikach Kobo czy Kindle w stosunku do Onyxów.



W żadnym programie do czytania nie mogę chociażby wzmocnić nasycenia czerni. Nie wiem czy to jest kwestia tego modelu urządzenia, czy czegoś nie potrafię zrobić. W Onyx Neo Reader nie da się uruchomić menu, po wciśnięciu środkowego klawisza można jedynie zmienić wielkość czcionek natomiast w OReader w prawdzie otwiera się menu gdy się wciśnie środkowy klawisz lub też przytrzyma wstecz, ale nie ma tam opcji "więcej" w ogóle menu w tym programie wygląda jakoś inaczej niż w pozostałych.

Jeśli nic nie uda się zdziałać z zainstalowanymi programami to pewnie będę próbować wgrać AlReader ale puki co trochę mnie to przeraża i wolałabym tego uniknąć. Nie jestem zbyt mocna w obsłudze tego typu urządzeń. Czytnik kupiłam wyłącznie po to żeby móc poczytać książkę w drodze do pracy.


21 sie 2015 16:30:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Lunaria, mam AG2, w którym mogę włączyć doświetlenie ekranu. Przed zakupem myślałem, że będę musiał je włączać przy bardzo słabym oświetleniu, albo w zupełnej ciemności. Teraz jednak widzę, że nawet w pochmurny dzień, w domu co prawda mogę czytać bez doświetlenia, ale nie jest to przyjemne. Włączone doświetlenie zmienia czytelność diametralnie. Ty masz model bez doświetlenia, może więc częściej będą zdarzać ci się sytuacje, gdzie kontrast nie będzie wystarczający. Z drugiej strony jeśli czytasz w drodze, to zazwyczaj wystarczająco dużo światła powinno wpadać.

Porady, które przytoczyłaś też trochę pomogły (używam OReadera zazwyczaj), ale bez rewelacji.


21 sie 2015 21:50:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 kwi 2016 22:50:33
Posty: 1
eCzytnik: Onyx m96
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Witam serdecznie.

Stałem się posiadaczem Onyx m69. Z góry pragnę poinformować że znam się na rehabilitacji a nie koniecznie na informatyce, linuksie, rotowaniu, debugowaniu i tej innej czarnej magii... :)

Problem: w obecnej chwili nie da się pobrać online plików słowników do QuickDic czy ja mogę poprosić kogoś o podzielenie się plikami słowników jakie trzeba wrzucić do słownika?

Prześledzę jeszcze forum bo mam inne drobne problemy ale na razie postaram się sam sobie jakoś pomóc..

Rozumiem że dobrze trafiłem na ten temat bo czytniki maja bliźniacze oprogramowanie?

Bardzo dziękuję za pomoc.


Ps: nie miejcie mi za złe żem laik.


22 kwi 2016 23:01:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
zjadaczchleba, nie mam tego urządzenia, więc ci nie pomogę. Myślę jednak, że może więcej szansy na pomoc miałbyś gdybyś zadał pytanie w jakimkolwiek temacie z M96 w nazwie (nie m69 jak piszesz).


25 kwi 2016 10:04:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
zjadaczchleba napisał(a):
Problem: w obecnej chwili nie da się pobrać online plików słowników do QuickDic czy ja mogę poprosić kogoś o podzielenie się plikami słowników jakie trzeba wrzucić do słownika?


zarejestruj się na https://drive.midiapolis.com
i tam masz shared i quickdick ze słownikami w starym* formacie

* ale pasujacym do tej apki


26 kwi 2016 0:14:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: