Teraz jest 28 mar 2024 11:02:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[Obsidian] Problem z czcionkami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post [Obsidian] Problem z czcionkami
Witam

Jestem (nie?)szczęśliwym posiadaczem inkBook Obsidian. Mam dwojaki problem z czcionkami występujący w obu standardowo zainstalowanych aplikacjach czytających format epub- Adobe/FB2.

Pierwszy problem to kwestia polskich znaków narodowych - w każdej nowo otwartej książce polskie znaki są wyświetlane inna czcionka niż czcionka użyta do wyświetlania znaków należące do iso-8859-1 albo w ogóle nie są wyświetlane, gdyż w ich miejscu pojawiają się kwadraciki. Wiem, że mogę zmienić czcionkę na taką, która spójnie wyświetla polskie znaki, tylko jak to zrobić "globalnie", jak wymusić aby każda nowo otwierana książka miała dobraną prawidłową czcionkę z polskim znakami ? A może jest jakiś sposób aby (bez utraty gwarancji) podmienić te wszystkie złe czcionki na prawidłowe? A może to tylko ja mam taki problem (zresztą nie jedyny) z tym Obsidian. W końcu inkBOOK to podobno polski produkt więc to chyba do czegoś zobowiązuje ;)

Drugi problem jest związany z tym, że nazwy określające krój czcionki mają się nijak do tego co pojawia się na ekranie po wybraniu czcionki. Przykładowo po zaznaczeniu Roboto Italic mam czcionkę o prostym kroju, a po zaznaczeniu Roboto Light mam czcionkę italic, a po zaznaczeniu Roboto Light Italic mam...tadam...czcionkę w ogóle nie przypominającą Roboto, a do tego nie italic. Czy te problemy to tylko u mnie czy też każdy posiadacz tego "cacka" musi się pogodzić z tak podstawowymi błędami (czytaj, "sprzedaj tego e-book jak najszybciej i kup coś działającego w normalny, sensowny sposób")

Z góry dziękuję za każdą mniej lub bardziej pomocną odpowiedz :)


20 lut 2016 23:50:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
Sprzedaj i kup coś sensownego (PB lub Kindle). Na tym forum jest tylko kilku (lub kilkunastu) zadowolonych użytkowników "polskich" produktów firmy ArtaTech.
Tych niezadowolonych jest znacznie więcej.

Ps1. Zrób reset do ustawień fabrycznych (pamiętaj o skopiowaniu swoich książek na zewnętrzny nośnik pamięci).
Ps2. Masz wgrany najnowszy soft od producenta?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


21 lut 2016 2:00:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
soft najnowszy, reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Kindle miałem testowo ale zrezygnowałem po tym jak wyszło, że ma problem z dokumentami, których używam - czytnik jest mi potrzebny dla przyjemności jak i zawodowo się bardzo przydaje


21 lut 2016 2:11:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
A jakie miał problemy Kindle?
Posiadm Kindle 7 oraz PB 614W i w Kindle nie pasuje mi tylko:
1 - sposób tworzenia biblioteki (kolekcje)
2 - brak obsługi epub, rtf, doc, docx
3 - brak "reflow" dla pdf

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


21 lut 2016 2:16:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
Testowałem Paperwhite 3. Głównie miałem problemy ze specjalistyczną dokumentacją w pdf, a poza tym brak gniazda na kartę pamięci co dla mnie raczej eliminuje ten czytnik z użycia


21 lut 2016 2:24:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
No do dokumentacji technicznej w pdf to raczej jakiś większy ekran. Popytaj użytkowników 9".
Niestety dużego wyboru nie ma a i ceny raczej zaporowe :(
Do czytania beletrystyki wystarcza 6" ale do dokumentacji technicznej - i to w pdf gdzie są jakieś rysunki, schematy, rozbudowane wzory - to moim zdaniem lepiej się sprawi jakiś 10" tablet.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


21 lut 2016 10:46:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
skrysz napisał(a):
Pierwszy problem to kwestia polskich znaków narodowych - w każdej nowo otwartej książce polskie znaki są wyświetlane inna czcionka niż czcionka użyta do wyświetlania znaków należące do iso-8859-1 albo w ogóle nie są wyświetlane, gdyż w ich miejscu pojawiają się kwadraciki.


Nie zauważyłem u siebie takiego zjawiska. Nie wiem, jakie jest kodowanie, ale polskie litery pokazaje mi poprawnie.

skrysz napisał(a):
Drugi problem jest związany z tym, że nazwy określające krój czcionki mają się nijak do tego co pojawia się na ekranie po wybraniu czcionki. Przykładowo po zaznaczeniu Roboto Italic mam czcionkę o prostym kroju, a po zaznaczeniu Roboto Light mam czcionkę italic, a po zaznaczeniu Roboto Light Italic mam...tadam...czcionkę w ogóle nie przypominającą Roboto, a do tego nie italic.


Taki bałagan z czcionkami występuje w Adobe Readerze. Zresztą błędem jest już pokazywanie wariantów (bold, italic itd.) na liście wyboru - powinna być tylko rodzina (ten sam błąd popełnili twórcy oprogramowania Pocketbooka).

Natomiast FBReader u mnie działa pod tym względem zupełnie poprawnie.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


21 lut 2016 21:25:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
kriss.kg napisał(a):
No do dokumentacji technicznej w pdf to raczej jakiś większy ekran. Popytaj użytkowników 9".
Niestety dużego wyboru nie ma a i ceny raczej zaporowe :(
Do czytania beletrystyki wystarcza 6" ale do dokumentacji technicznej - i to w pdf gdzie są jakieś rysunki, schematy, rozbudowane wzory - to moim zdaniem lepiej się sprawi jakiś 10" tablet.


Nie potrzebuje czytnika 9" dla dokumentacji, gdyż techniczna ale bez schematów itp.


21 lut 2016 22:07:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
athame napisał(a):
skrysz napisał(a):
Testowałem Paperwhite 3. Głównie miałem problemy ze specjalistyczną dokumentacją w pdf


Możesz dać jakiś przykład takiej dokumentacji? Z tego typu PDF-ami mam kontakt codzienny i nie mam żadnych problemów.

Obowiązuje mnie NDA dla tego nie mogę przekazać tych dokumentów do sprawdzenia jak wyglądają u Ciebie. Zresztą to jeden z elementów tego, że wejście na kartę pamięci lub duża przestrzeń wewnątrz samego czytnika to dla mnie podstawa. NDA zobowiązuje mnie do nie przechowywania dokumentacji w infrastrukturze firm trzecich np w chmurze, usłudze dysku sieciowego.


21 lut 2016 22:09:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
panjan napisał(a):
skrysz napisał(a):
Pierwszy problem to kwestia polskich znaków narodowych - w każdej nowo otwartej książce polskie znaki są wyświetlane inna czcionka niż czcionka użyta do wyświetlania znaków należące do iso-8859-1 albo w ogóle nie są wyświetlane, gdyż w ich miejscu pojawiają się kwadraciki.


Nie zauważyłem u siebie takiego zjawiska. Nie wiem, jakie jest kodowanie, ale polskie litery pokazaje mi poprawnie.


We wszystkich dostępnych i sprawdzonych przeze mnie książkach zarówno tych z zewnętrznych źródeł jak i tych z dysku midiapolis są problemy z czcionkami w obu czytnikach.

panjan napisał(a):
skrysz napisał(a):
Drugi problem jest związany z tym, że nazwy określające krój czcionki mają się nijak do tego co pojawia się na ekranie po wybraniu czcionki. Przykładowo po zaznaczeniu Roboto Italic mam czcionkę o prostym kroju, a po zaznaczeniu Roboto Light mam czcionkę italic, a po zaznaczeniu Roboto Light Italic mam...tadam...czcionkę w ogóle nie przypominającą Roboto, a do tego nie italic.


Taki bałagan z czcionkami występuje w Adobe Readerze. Zresztą błędem jest już pokazywanie wariantów (bold, italic itd.) na liście wyboru - powinna być tylko rodzina (ten sam błąd popełnili twórcy oprogramowania Pocketbooka).

Natomiast FBReader u mnie działa pod tym względem zupełnie poprawnie.

Masz rację, w jednym z czytników jest większy porządek co nie oznacza, że te czcionki są ok, ale nie jestem specjalistą od typografii więc mogę mieć złe mniemanie na ten temat :D Ale.. ale tutaj powstaje pytanie poboczne. Jeśli w Ustawienia -> Zdefiniowane przez użytkownika -> Wybierz czytnik EPUB mam wybrane "Użyj Adobe reader" to używam Adobe reader czy FBReader ? Moje pytanie związane jest z tym, że jak mam wybrane "Użyj Adobe reader" to mam większy porządek w czcionkach (nie ma stylowania bold, italic etc) a jak FB2 Reader to mam totalny burdel z wyświetlaniem i ustawianiem czcionek. Więc, sądząc po Twojej wypowiedzi, albo ta opcja jest nieintuicyjna i "Użyj Adobre reader" oznacza korzystnaie z FB2 Reader (i na odwrót) albo to u mnie jest coś całkiem spierniczone z softem :/


21 lut 2016 22:27:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
skrysz napisał(a):
We wszystkich dostępnych i sprawdzonych przeze mnie książkach zarówno tych z zewnętrznych źródeł jak i tych z dysku midiapolis są problemy z czcionkami w obu czytnikach.

OK, w przypadku części fontów o egzotycznych nazwach (typu "Adobe Myoungjo Std" czy innego z chińskimi piktogramami) jest taki efekt, że polskie znaki diakrytyczne są w innej czcionce. Kwadracików jednak nigdzie nie miałem. Testowałem m.in. na zajawkach, które były "fabrycznie" na czytniku: "Szczygieł", "Znalezione nie kradzione", "Jedwabnik". Używałem FBReadera.

panjan napisał(a):
Masz rację, w jednym z czytników jest większy porządek co nie oznacza, że te czcionki są ok, ale nie jestem specjalistą od typografii więc mogę mieć złe mniemanie na ten temat :D

Zawsze możesz sobie wrzucić lepsze. Ja tak zrobiłem i skopiowałem kilka wypróbowanych wcześniej na Pocketbooku (bookerley, literata, cecilia, charis sil, pt serif; ulubiony dejavu serif niestety na Inkbooku jest bardzo brzydki).

panjan napisał(a):
Ale.. ale tutaj powstaje pytanie poboczne. Jeśli w Ustawienia -> Zdefiniowane przez użytkownika -> Wybierz czytnik EPUB mam wybrane "Użyj Adobe reader" to używam Adobe reader czy FBReader ? Moje pytanie związane jest z tym, że jak mam wybrane "Użyj Adobe reader" to mam większy porządek w czcionkach (nie ma stylowania bold, italic etc) a jak FB2 Reader to mam totalny burdel z wyświetlaniem i ustawianiem czcionek. Więc, sądząc po Twojej wypowiedzi, albo ta opcja jest nieintuicyjna i "Użyj Adobre reader" oznacza korzystnaie z FB2 Reader (i na odwrót) albo to u mnie jest coś całkiem spierniczone z softem :/

Tak, też miałem dylemat, stawiam, że opcja jest nieintuicyjna :) Przesłanki:
- gdzieś wyczytałem, że FBReader ma automatyczne przerzucanie stron, Adobe zaś nie
- tamże wyczytałem, że Adobe Reader ma czcionkę "Droid Fallback", FBReader zaś nie
- z doświadczenia pocketbookowego wiem, że Adobe lepiej niż FB radzi sobie z bardziej złożonym formatowaniem i zdążyłem już zaobserwować te różnice.

Z powyższych wywnioskowałem, że FBReader to ten, który lepiej obsługuje fonty.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


21 lut 2016 23:49:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
panjan napisał(a):
skrysz napisał(a):
We wszystkich dostępnych i sprawdzonych przeze mnie książkach zarówno tych z zewnętrznych źródeł jak i tych z dysku midiapolis są problemy z czcionkami w obu czytnikach.

OK, w przypadku części fontów o egzotycznych nazwach (typu "Adobe Myoungjo Std" czy innego z chińskimi piktogramami) jest taki efekt, że polskie znaki diakrytyczne są w innej czcionce. Kwadracików jednak nigdzie nie miałem. Testowałem m.in. na zajawkach, które były "fabrycznie" na czytniku: "Szczygieł", "Znalezione nie kradzione", "Jedwabnik". Używałem FBReadera.


Właśnie u mnie jest taki problem, że dla każdej testowanej książki otwiera ten sam font nie mający wsparcia dla polskich znaków diakrytycznych :/

panjan napisał(a):
skrysz napisał(a):
Masz rację, w jednym z czytników jest większy porządek co nie oznacza, że te czcionki są ok, ale nie jestem specjalistą od typografii więc mogę mieć złe mniemanie na ten temat :D

Zawsze możesz sobie wrzucić lepsze. Ja tak zrobiłem i skopiowałem kilka wypróbowanych wcześniej na Pocketbooku (bookerley, literata, cecilia, charis sil, pt serif; ulubiony dejavu serif niestety na Inkbooku jest bardzo brzydki).


Fajnych i czytelnych dla epub czcionek jest wiele. Tylko będę musiał poszukać jak zmusić FB/Acrobat do używania domyślnie tej którą ja chcę. Mam też drugi pomysł - zmusić system do tego, aby AlReader był domyślnym czytnikiem i do tego aby uaktualniał listę czytanych książek na "pulpicie" czytnika - tylko czasu brak :/

panjan napisał(a):
skrysz napisał(a):
Ale.. ale tutaj powstaje pytanie poboczne. Jeśli w Ustawienia -> Zdefiniowane przez użytkownika -> Wybierz czytnik EPUB mam wybrane "Użyj Adobe reader" to używam Adobe reader czy FBReader ? Moje pytanie związane jest z tym, że jak mam wybrane "Użyj Adobe reader" to mam większy porządek w czcionkach (nie ma stylowania bold, italic etc) a jak FB2 Reader to mam totalny burdel z wyświetlaniem i ustawianiem czcionek. Więc, sądząc po Twojej wypowiedzi, albo ta opcja jest nieintuicyjna i "Użyj Adobre reader" oznacza korzystnaie z FB2 Reader (i na odwrót) albo to u mnie jest coś całkiem spierniczone z softem :/

Tak, też miałem dylemat, stawiam, że opcja jest nieintuicyjna :) Przesłanki:
- gdzieś wyczytałem, że FBReader ma automatyczne przerzucanie stron, Adobe zaś nie
- tamże wyczytałem, że Adobe Reader ma czcionkę "Droid Fallback", FBReader zaś nie
- z doświadczenia pocketbookowego wiem, że Adobe lepiej niż FB radzi sobie z bardziej złożonym formatowaniem i zdążyłem już zaobserwować te różnice.

Z powyższych wywnioskowałem, że FBReader to ten, który lepiej obsługuje fonty.


Niestety, kolejna cegiełka do tego aby pozbyć się tego pseudo ebook-a. Jak nie pojawi się jakaś (sensowna) aktualizacja do połowy roku to pozbędę się Obsidian-a gdyż to na razie wygląda jak jakieś developerskie urządzenie, które nie powinno nigdy opuścić działu testów.


22 lut 2016 0:15:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
skrysz napisał(a):
Mam też drugi pomysł - zmusić system do tego, aby AlReader był domyślnym czytnikiem i do tego aby uaktualniał listę czytanych książek na "pulpicie" czytnika - tylko czasu brak :/

O, to byłoby fajne, bo po pierwszych moich próbach AR wygląda całkiem obiecująco.

skrysz napisał(a):
Niestety, kolejna cegiełka do tego aby pozbyć się tego pseudo ebook-a. Jak nie pojawi się jakaś (sensowna) aktualizacja do połowy roku to pozbędę się Obsidian-a gdyż to na razie wygląda jak jakieś developerskie urządzenie, które nie powinno nigdy opuścić działu testów.

Cóż, idealnego czytnika dla wszystkich i do wszystkiego pewnie nie ma, wybór zależy od potrzeb, ale perfekcjoniści raczej nie powinni dotykać Inkbooka ;) Osobiście nie ukrywam, że mam go ze względu i głównie do Legimi. Ale z drugiej strony Inkbook nie jest też takim totalnym badziewiem i na przykład w porównaniu z moim Pocketbookiem jednak pewne zalety ma.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


22 lut 2016 0:45:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
panjan napisał(a):
skrysz napisał(a):
Mam też drugi pomysł - zmusić system do tego, aby AlReader był domyślnym czytnikiem i do tego aby uaktualniał listę czytanych książek na "pulpicie" czytnika - tylko czasu brak :/

O, to byłoby fajne, bo po pierwszych moich próbach AR wygląda całkiem obiecująco.


AR używam od dawna na telefonie, tablecie, kompie i moim zdaniem jeden z lepszych czytników.

panjan napisał(a):
skrysz napisał(a):
Niestety, kolejna cegiełka do tego aby pozbyć się tego pseudo ebook-a. Jak nie pojawi się jakaś (sensowna) aktualizacja do połowy roku to pozbędę się Obsidian-a gdyż to na razie wygląda jak jakieś developerskie urządzenie, które nie powinno nigdy opuścić działu testów.

Cóż, idealnego czytnika dla wszystkich i do wszystkiego pewnie nie ma, wybór zależy od potrzeb, ale perfekcjoniści raczej nie powinni dotykać Inkbooka ;) Osobiście nie ukrywam, że mam go ze względu i głównie do Legimi. Ale z drugiej strony Inkbook nie jest też takim totalnym badziewiem i na przykład w porównaniu z moim Pocketbookiem jednak pewne zalety ma.


Ja go mam ze względu na to, że w danej chwili do wyboru miałem dwa modele inkbook, manta lub prestigo (czy coś w tym stylu). Z tego zestawu inkbook wyglądał najbardziej sensownie, a do tego zwiódł mnie tym, że to "teoretycznie" android, więc teoretycznie dać się powinno na nim zainstalować aplikacje Kindle - cóż, znowu praktyka zaprzeczyła teorii:/ ciekawe ile "teoretycznych" funkcjach jeszcze znajdę w tym czytniku :D

Co do nieistnienia idealnego ebook-a zgodzę się całkowicie. Wiadomo, kązdy ma swój ideał i wszystkim nie da się dogodzić. Mam nadzieję, że w tym roku pojawi się coś na rynku co mi "dogodzi" to będę miał pretekst aby komuś oddać inkbook-a i kupić coś bardziej ciekawego.


22 lut 2016 1:03:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: [Obsidian] Problem z czcionkami
skrysz napisał(a):
Ja go mam ze względu na to, że w danej chwili do wyboru miałem dwa modele inkbook, manta lub prestigo (czy coś w tym stylu). Z tego zestawu inkbook wyglądał najbardziej sensownie...


No to miałeś wybór jak między wstydliwą lub zakaźną chorobą. Jeśli Kindle odpada, to następnym razem zainteresuj się może PocketBook Touch Lux 2 lub Touch Lux 3. Mają gniazdo kart pamięci, jeden z lepszych sposobów obsługi PDF. Niestety, na żywo ich pewnie w marketach nie zobaczysz, ale w kilku Empikach są. Tu recenzja tego pierwszego: http://cyfranek.booklikes.com/post/1331 ... a-e-bookow

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


22 lut 2016 10:27:43
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: