Teraz jest 28 mar 2024 15:54:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Czyli dokładnie takie ppi jak czytniki z 2004 roku (Sony LIBRIe) :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 sty 2016 0:16:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
No panie ale 8"

Ech pewnie ktoś niezorientowany kupi i nawet nie zauważy za bardzo tych 160.
Taka prawda :)

Tylko że niestety czasy się zmieniają i te 160 to tak jakoś mało,
te ~200+ to jednak daje jakiś taki fajniejszy odbiór.


Tylko jak zawsze zapominamy o tym, że gęstszy ekran to większy koszt, a wiec większa cena czytnika, a wiec mniejsza sprzedaż, a wiec ...


28 sty 2016 2:56:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Jestem przekonany za dało by się to jakoś rozwiać np jak w pocketbook 8 nie kosztuje więcej a ekran ma lepszy, zawsze muszę że można było ten ekran mniejszy trochę zrobi ale wyższa rozdzielczość np zostać przy tym 6,8. Wszystkie inkbooki cenowo dorównują kindle, kobo a ekrany mają niższej rozdzielczości od konkurencji.

@Cyfranek
Wiem ze recenzja analogicznego modelu ma być za tydzień czy dwa, mógłbyś się pokusić teraz o jakąś krótka opinie? Np czy ekran wypada tak blado jak na papierze czy może Twoim zdaniem nie jest źle?

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka


28 sty 2016 8:44:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Też liczyłem, że to będzie 6.8 cala ale lepsze od Lynxa. Nie sądzę zeby uzyskali dużą sprzedaż

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


28 sty 2016 9:05:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Nie oszukujmy się, przy cenie równej lub przewyższającej np Kindle PaperWhite 3 lub Voyage (mających 300 ppi i nieporównywalnie lepszą jakość wykonania) sprzedaż Inkbook'ów jest napędzana wyłącznie przez Legimi i niewiedzę kupujących.

I jeszcze hasełko "dumnie stworzony w Polsce" to w ogóle mnie już rozwaliło...
To ja się pytam gdzie ArtaTech ma w Polsce te swoje fabryki produkujące ten sprzęt?
To wierutne kłamstwo i wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd.

To tak jak w przypadku Apple: zaprojektowane w Kalifornii - wykonane w Chinach
To w przypadku InkBook'ów: zaprojektowane przez chińską firmę Boyue, wyprodukowane przez chińską firmę, jedyny wkład ArtaTech (i to nie jestem do końca pewien) to nie w pełni przetłumaczone na język Polski oprogramowanie...

Kłamcy!!!


28 sty 2016 9:55:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
oprogramowanie również jest chińskie, możesz wgrać rom od bouye i będą te same nieprzetłumaczone części interfejsu
"Wkład" od Artatech to chmura, księgarnia i appstore


28 sty 2016 9:58:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Haha
Czyli z dumą stworzyli w Polsce księgarnie, których jest dziesiątki.
Ich chmura to darmowe oprogramowanie OwnCloud https://owncloud.org/ .
Mając serwer każdy może sobie stworzyć (zainstalować) taką chmurę.
Mało tego są do tego aplikacje:
Android https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=pl
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/ownclou ... 72169?mt=8


28 sty 2016 10:16:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
a brak reakcji ze strony A na te zaczepki potwierdza że w tym temacie nie mają nic do powiedzenia.
Nie potwierdzą ani nie zaprzeczą:)


28 sty 2016 12:08:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
suzejPLPL, Zapomniałeś jeszcze dodać, że sklep appstore http://apps.midiapolis.com/cat/custom:3892
jest stworzony na platformie http://www.aptoide.com/ czyli działa podobnie jak chmura.
puchatek2 Bo to są fakty tu niema czego potwierdzać ani zaprzeczać ;)


28 sty 2016 13:25:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
PrzemSS gdzieś, kiedyś znalazłem taką informację ale nie pamiętałem nazwy oprogramowania.
Dlatego tego nie poruszałem.
Czyli podsumowując - firma dumnie tworząca w Polsce jedyne co tworzy to podpisy pod cudzą pracą.


28 sty 2016 13:32:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
queven napisał(a):
@Cyfranek
Wiem ze recenzja analogicznego modelu ma być za tydzień czy dwa, mógłbyś się pokusić teraz o jakąś krótka opinie? Np czy ekran wypada tak blado jak na papierze czy może Twoim zdaniem nie jest źle?


Tak na szybko.
Ekran nie jest zły. Na dzisiejsze warunki jest przeciętny. Widać poszarpane brzegi liter przy mniejszych rozmiarach czcionek, widać trochę duchów ale przy czytaniu jakoś specjalnie nie rzuca się to w oczy.
Gorzej jest z oprogramowaniem. Przykładowo oprogramowanie do PDFów nie robi tego, co obiecuje (obcinanie, powiększanie) albo robi słabo. Nie jestem w stanie korzystać w EPUBach z przypisów. Muszę z jakimś rysikiem spróbować czy coś w tym stylu. Słowniki to porażka. Czasami (zauważyłem szczególnie przy końcu długiej książki w FBreaderze) nie reaguje na pierwsze dotknięcie zmiany stron a za drugim dotknięciem przelatują dwie strony na raz. Ludzie się na to skarżyli w Icarusie i mieli to poprawiać w już wypuszczonej poprawce firmware'u. Chyba nie do końca się udało.
Zapewne również z winy oprogramowania, bateria wyczerpywana jest w ekspresowym tempie. Testując aplikację Legimi ze sklepu Play Store wystarczyła mi na dwa dni. Jeśli czytnik jest uśpiony, regularnie spada poziom naładowania, jeśli go wyłączam spada wolniej, ale czekanie aż się włączy może zniechęcić do czytania. To nie jest wina Androida jako takiego, bo w Sony czy w Tolino też jest Android a nie ma takiego drenażu baterii.
Ogólnie sprzęt na przeciętnym poziomie, gorzej z oprogramowaniem.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 sty 2016 0:01:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Cyfranek napisał(a):
To nie jest wina Androida jako takiego, bo w Sony czy w Tolino też jest Android a nie ma takiego drenażu baterii.

Takie trochę nie fajne porównanie (które bardzo często widzę).

Bardzo zamknięty andek może robić tylko jako ułatwiacz wyświetlania na ekranie (tylko GUI) a i aplikacje są specjalnie napisane by nie drenować baterii. Zainstalowanie czegoś z zewnątrz jest trudne, wiec masz dość przewidywalny zestaw, który bardzo łatwo zoptymalizować.

W pełni otwarty andek to ma tych zadań znacznie więcej i znacznie trudniej jest przeciwdziałać źle napisanym aplikacją, a tych jest naprawdę dużo.
Gorzej że systemowe apki z AT potrafią być takie nie energooszczedne.
Zresztą popatrz na legimi, jak uruchomię na inkbooku to często czas legimi = czas działania cpu z 800MHz a czasem i 1Mhz się pojawia, to nie jest dobry wynik, prawda?
Ale oczywiście kto za to drenażowanie baterii dostanie? Jasne, czytnik jako taki.


29 sty 2016 13:39:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Wyróżniłem Tolino i Sony, żeby nie upowszechniać opinii, że "czytniki z androidem to czy tamto". A potem ktoś nie kupi Tolino, bo " gdzieś pisali, że czytniki z androidem to dwa dni na jednym ładowaniu baterii działają". Mimo niby tego samego systemu to Sony i Tolino zachowują się istotnie inaczej od Boyue, w tym przy gospodarowaniu energią.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 sty 2016 15:18:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
Czyli mając "czystego" inkbooka (nie doinstalowując żadnych aplikacji oprócz Legimi) bateria trzyma tak słabo?


29 sty 2016 15:25:41
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Wywiad z Pawłem Horbaczewskim z Arta-Techu
suzejPLPL napisał(a):
Czyli mając "czystego" inkbooka (nie doinstalowując żadnych aplikacji oprócz Legimi) bateria trzyma tak słabo?


Jeśli chodzi o zużycie energii, prądożerne mogą być aplikacje, które nie są zoptymalizowane pod czytnik. Większe zużycie generuje również przeglądarka internetowa (w stosunku choćby do samego procesu czytania e-booków). Obecną wersję Legimi dla czytników inkBOOK możemy już zaliczyć do aplikacji zoptymalizowanych.


29 sty 2016 17:44:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: