Teraz jest 28 mar 2024 16:43:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Opis
Plugin ułatwia pobranie lub przybliżone obliczenie liczby stron w ebooku.
Pobranie danych możliwe jest z serwisów Goodreads lub Lubimyczytac.pl.
Działanie wtyczki opisał także Vroo na swoim blogu.
Działanie w skrócie polega więc na użyciu wtyczki Lubimyczytac (aby wyciągnąć metadane), a następnie użycie wtyczki Count Pages (gdzie można ustawić domyślne korzystanie z Lubimyczytac.pl).

Strona www
Plugin ma własny wątek na anglojęzycznym forum mobileread.

Autorzy i współautorzy
Autorem pluginu jest Grant Drake, a różne osoby wprowadziły wiele poprawek i udoskonaleń.
Autor określił, że nie ma czasu na rozwój pluginu, ale oczywiście poprawia krytyczne błędy.
Ja nie jestem autorem, a jedynie dodałam możliwość wyboru dodatkowego źródła do pobrania liczby stron, czyli serwisu LC.

Znane błędy
Starałam się sprawdzić wszystko, ale ze względu na to, że nie ogarniam Pythona tak, jakbym chciała – mogłam coś sknocić, za co z góry przepraszam.

Znane ograniczenia nie związane z pluginem
* Jeśli w serwisie Goodreads lub Lubimyczytac nie ma wprowadzonej liczby stron książki to oczywiście plugin ich nie pobierze :)

Do zrobienia
* Testować, testować, testować.
Poszukiwany jest pythonowiec, który chciałby poświęcić chwilę, aby sprawdzić, poprawić i zoptymalizować działanie pluginu.
Moje poprawki wprowadziłam „na żywioł”, więc z pewnością jest sporo do optymalizacji zgodnie z kanonami sztuki.
Oczywiście cenne będą także uwagi normalnych użytkowników wtyczki.

Aktualna wersja robocza, która obsługuje LC
wersja 1.6.13 [19 stycznia 2017 r.]

Niusy
Styczeń 2017
Zmieniłam realny numer wersji, którą przygotowałam 1.6.13, aby zachować zgodność z numeracją wersji w głównej gałęzi. To w chwili obecnej jedyna wersja, która obsługuje pobieranie liczby stron z serwisu Lubimyczytac.pl.
Wtyczkę zaczął rozwijać davidfor z forum mobileread i przygotował stabilną wersję 1.7.0, która ma wiele nowych możliwości.
Po podesłaniu mu wersji, która obsługuje Lubimyczytac.pl poinformował, że obsługę innych serwisów doda w przyszłych wersjach, więc moje zajęcie się praktycznie kończy. Wtyczka ma nowego opiekuna, który ją rozwija, a po dodaniu obsługi LC w głównej gałęzi będzie ona widoczna bezpośrednio w aktualizacji calibre – wszyscy powinni być zadowoleni. Mogę przypuszczać, że każda wersja nowsza od 1.7.0 powinna już obsługiwać LC.


Ostatnio edytowano 22 sty 2017 20:57:17 przez Becky, łącznie edytowano 9 razy



26 gru 2015 1:17:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
@Becky
Stokrotne dzięki za tak miły prezent pod choinkę.

pzdr. bravosx

Zainstalowałem zmodyfikowaną wtyczkę i ustawiłem na LC, zostały przeliczone słowa natomiast nie została pobrana informacja o ilości stron mimo tego, że jest takowa zapisana w szczegółowych informacjach o książce na lubimyczytac.pl (czyli wtyczka ich nie pobrała), natomiast jak przełączyłem wtyczkę aby pobrała dane o stronach z Goodreads w raporcie otrzymałem ilość słów w książce i ilość stron :(
Czy możesz sama spróbować jeszcze przetestować?, a może trzeba jakoś w inny sposób skonfigurować samą wtyczkę. Pod tym względem jestem zupełnym laikiem.

PS. chyba znalazłem powód powyższego problemu w konfiguracji wtyczki. Po wyłączeniu analizy ilości słów wtyczka pobrała ilość stron.


26 gru 2015 21:24:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
@bravosx
Poprawiłam ten błąd i teraz już powinno być OK, łącznie z automatycznym zliczaniem liczby słów.
Osobiście nie korzystam z tej funkcji i dlatego umknęła mi podczas testów.
Proszę pobrać plugin jeszcze raz.


29 gru 2015 11:43:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Becky napisał(a):
@bravosx
Poprawiłam ten błąd i teraz już powinno być OK, łącznie z automatycznym zliczaniem liczby słów.
Osobiście nie korzystam z tej funkcji i dlatego umknęła mi podczas testów.
Proszę pobrać plugin jeszcze raz.


@Becky
Jeszcze raz Ci dziękuję. Wszystko działa jak "należy" :D
Przy okazji życzę szczęśliwego Nowego Roku i szampańskiej zabawy sylwestrowej

pzdr. bravosx


29 gru 2015 21:33:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Czy mógłbym jeszcze ja wtrącić kilka groszy na temat generowania liczby stron?
Nie jest to dokładnie z mojej strony informacja-zażalenie co do działania wtyczki generującej liczbę stron, lecz trochę z nią powiązaną.
Nie chciałem jednak niepotrzebnie zakładać nowego tematu.

Wtyczka jest świetna i prawie idealna. Praktycznie korzystam z niej na co dzień.
No właśnie "prawie idealna" lecz chyba nie do końca i nie w 100% integruje się z Calibre.

Martwi mnie i troszkę wkurza jeden szczegół.
Otóż po pobraniu metadanych z LC w linijce Id: widnieje "isbn:.., amazon:.., lubimyczytac:..., mobi-asin:...
Następnie wygenerowanie liczby stron pokazuje ich ilość i po przesłaniu takiej książki na Kindle wszystko jest OK.
Czyli liczba stron się pojawia.

Natomiast taka książka (z wszystkimi metadanymi i ilością stron) zapisana z poziomu Calibre na dysku ("zapisz na dysku") ponownie wczytana do Calibre gubi istotne dane.
Np. w oknie głównym nie ma już informacji o ilości stron.
Natomiast w oknie metadane w linijce Id: ma już tylko "isbn:..., mobi-asin:..." . Brakuje natomiast Id z "lubimyczytac:...,". A to Id jest potrzebne do prawidłowego generowania liczby stron za pomocą wtyczki.
Aby więc mieć znowu liczbę stron trzeba powtarzać całą procedurę od nowa, czyli ponownie pobrać metadane i jeszcze raz wygenerować liczbę stron za pomocą wtyczki.

Dużo książek po poprawieniu-przerobieniu zapisuje sobie na dysku, a za jakiś czas dopiero przesyłam do Kindla za pomocą Calibre (sobie lub komuś z rodziny).
Dlatego jest to trochę denerwujące i bardzo czasochłonne za każdym razem od nowa powtarzać całą procedurę, bo brakuje liczby stron.

Czy jest jakakolwiek szansa zmusić Calibre, aby przy zapisywaniu na dysku i ponownym wczytaniu książki pamiętał wygenerowaną liczbę stron, albo przynajmniej Id z "lubimyczytac:...,"?
Mam świadomość, że nie jest to pewno wina wtyczki do pobierania stron, lecz chyba Calibre.

Byłbym jednak wdzięczny za jakąś pomoc i wskazówkę jak zmusić Calibre, aby pamiętał (zapisywał) liczbę stron, albo przynajmniej Id z "lubimyczytac".


23 sty 2017 22:15:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Math13 napisał(a):
Byłbym jednak wdzięczny za jakąś pomoc i wskazówkę jak zmusić Calibre, aby pamiętał (zapisywał) liczbę stron, albo przynajmniej Id z "lubimyczytac".


Zrobiłam przed chwilą test.
Dodałam do biblioteki dwa świeże ebooki, prosto z księgarni.
Potem użyłam wtyczki „LubimyCzytac” i dostałam prawidłowe id.
Z menu wybrałam „Zapisz na dysku” > „Zapisz w pojedynczym formacie na dysku” > EPUB.
Sprawdzam w pliku content.opf i widzę:
Kod:
<dc:identifier opf:scheme="LUBIMYCZYTAC">XXXXX</dc:identifier>


Przeszłam do innej biblioteki i dodałam taki nagrany na dysku plik.
Identyfikator „lubimyczytac” jest (i wszystkie inne metadane, łącznie z wszystkimi moimi własnymi kolumnami).

U mnie działa więc dokładnie tak, jak chcesz, żeby działało.

Nie użyłam podczas testów wtyczki „Count Pages”, bo po pierwsze dorobiłam w nowych wersjach wtyczki LC dodawanie liczby stron na końcu komentarza, a po drugie od tygodnia stosuję inne szybsze rozwiązanie – zapisuję pobraną liczbę stron jako dodatkowy identyfikator, a później osobną wtyczką tylko przekopiowuję identyfikator do własnej kolumny „#pages”. Ponieważ liczba stron jest już pobrana zajmuje to ułamek sekundy, a przecież Count Pages pobiera liczbę stron jeszcze raz.


------------

A w Calibre zmienia się to tutaj:
Ustawienia > Zapis książek na dysk > Uaktualnij metadane w zapisanych kopiach.


23 sty 2017 22:55:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
@Becky...
Miałem zainstalowaną zmodyfikowaną przez Ciebie Count Pages wtyczkę wersja 1.6.13 i pobierała z serwisu LC ilość stron oczywiście wtedy, kiedy opis książki je posiadał i zapisywała do kolumny #strony i obliczone według algorytmu ADE ilość słów do kolumny #słowa. Kiedy pokazała się aktualizacja "pokusiłem" się zmienić na nową wersję 1.7.0 z forum MR. Okazało się, że wtyczka ta nie ma możliwości pobierania danych z serwisu LC więc wróciłem do poprzedniej wersji czyli 1.6.13 i od tej pory wtyczka oblicza tylko ilość słów, a nie pobiera ilości strom mimo, że dane o książce je posiadają.

Czy możesz podpowiedzieć jak ewentualnie rozwiązać ten problem.
Ja nie jestem informatykiem tylko użytkownikiem komputera.

pzdr. bravosx


24 sty 2017 12:36:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Dopiero przyszłe wersje będą oficjalnie obsługiwały LC, więc będzie dobrze. davidfor z forum MR zrobi to na pewno bardziej profesjonalnie niż ja :)

Co do wersji 1.6.13 -- podrzuć mi na PM zrzut okienka z konfiguracją, bo rozumiem, że żaden błąd nie wyskakuje, tylko ogólnie „nie działa” (nie pobiera), tak?


24 sty 2017 20:06:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Becky napisał(a):
Dopiero przyszłe wersje będą oficjalnie obsługiwały LC, więc będzie dobrze. davidfor z forum MR zrobi to na pewno bardziej profesjonalnie niż ja :)

Co do wersji 1.6.13 -- podrzuć mi na PM zrzut okienka z konfiguracją, bo rozumiem, że żaden błąd nie wyskakuje, tylko ogólnie „nie działa” (nie pobiera), tak?


Dobrze rozumujesz, sama wtyczka działa tylko nie pobiera ilości stron. Niestety nie wiem jak dołączyć rzut konfiguracji wtyczki.

bravosx


@Becky...
Daj znać czy na PM dotarł link z rzutem "log obliczen" bo mam dwie sprzeczne informacje: do wysłania (1) i w podglądzie, że wysłane.


24 sty 2017 22:38:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
bravosx napisał(a):
Daj znać czy na PM dotarł link z rzutem "log obliczen" bo mam dwie sprzeczne informacje: do wysłania (1) i w podglądzie, że wysłane.

Dotarło. Odpisałam.


24 sty 2017 22:53:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Becky napisał(a):
bravosx napisał(a):
Daj znać czy na PM dotarł link z rzutem "log obliczen" bo mam dwie sprzeczne informacje: do wysłania (1) i w podglądzie, że wysłane.

Dotarło. Odpisałam.


Wielkie dzięki. Dałem odpowiedź.

pzdr. bravosx


24 sty 2017 23:05:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Jest już wersja 1.7.1 beta, która obsługuje LC. Zapraszam do testowania.


28 sty 2017 14:21:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Becky napisał(a):
Jest już wersja 1.7.1 beta, która obsługuje LC. Zapraszam do testowania.


Ja już testuję ;) i teraz (oczywiście jeśli możesz i chcesz) czekam na uzupełnienie tłumaczenia :)

pzdr. bravosx


Dziękuję za tak szybką reakcję z uzupełnieniem tłumaczenia :D


29 sty 2017 11:35:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Dopiero teraz odpisuję ponieważ byłem dłuższy czas nieosiągalny.
Jest to jednak dla mnie kwestia ważna więc pozwolę sobie ją kontynuować.

1)
Becky napisał(a):
A w Calibre zmienia się to tutaj:
Ustawienia > Zapis książek na dysk > Uaktualnij metadane w zapisanych kopiach.

Dokładnie tak właśnie mam ustawione. ;-)

Becky napisał(a):
Zrobiłam przed chwilą test.
Dodałam do biblioteki dwa świeże ebooki, prosto z księgarni.
Potem użyłam wtyczki „LubimyCzytac” i dostałam prawidłowe id.
Z menu wybrałam „Zapisz na dysku” > „Zapisz w pojedynczym formacie na dysku” > EPUB.
Sprawdzam w pliku content.opf i widzę:
Kod:
<dc:identifier opf:scheme="LUBIMYCZYTAC">XXXXX</dc:identifier>


Przeszłam do innej biblioteki i dodałam taki nagrany na dysku plik.
Identyfikator „lubimyczytac” jest (i wszystkie inne metadane, łącznie z wszystkimi moimi własnymi kolumnami).

U mnie działa więc dokładnie tak, jak chcesz, żeby działało.

Niestety u mnie to nie działa. :-(
Z tym, że ja zapisuję książkę na dysku w formacie AZW3 i może tutaj tkwi problem? Wygląda jakby ten format "gubił" id z Lubimy Czytać.
Sprawdziłem jeszcze dla EPUB i tutaj o dziwo wszystko działa dokładnie jak opisałaś.
Z tym, że mnie zależy aby działało to dla AZW3, bo taki format używam na Kindlach.


@Becky, bardzo zaciekawiło mnie ponadto Twoje rozwiązanie i byłbym zobowiązany za jakieś bliższe wskazówki.
2)
Becky napisał(a):
...Potem użyłam wtyczki „LubimyCzytac” i dostałam prawidłowe id. ...

Becky napisał(a):
....Nie użyłam podczas testów wtyczki „Count Pages”, bo po pierwsze dorobiłam w nowych wersjach wtyczki LC dodawanie liczby stron na końcu komentarza, ...

Skąd można pobrać wersję wtyczki LC z dodawaniem liczby stron na końcu komentarza?

3)
Becky napisał(a):
... a po drugie od tygodnia stosuję inne szybsze rozwiązanie – zapisuję pobraną liczbę stron jako dodatkowy identyfikator, a później osobną wtyczką tylko przekopiowuję identyfikator do własnej kolumny „#pages”. Ponieważ liczba stron jest już pobrana zajmuje to ułamek sekundy, ...

Ja zawsze dla swoich książek pobieram najnowsze metadane z Lubimy Czytać. Ale jak zgodnie z Twoim opisem pobrać liczbę stron to nie mam zielonego pojęcia?
W: Ustawienia > Pobieranie metadanych > "dla" LubimyCzytac > Pobrane pola metadanych > nie mam żadnej pozycji ze stronami i w konfiguracji też nie mogę takiej pozycji sobie dopisać, mogę jedynie "odptaszkować" już istniejące. :-(
W "Calibre" mam oczywiście stworzoną dodatkową kolumnę „#Strony” , ale do niej zapisują mi się informacje pobrane za pomocą wtyczki „Count Pages”.
Możesz zdradzić co to za: ... osobna wtyczką tylko do przekopiowywania identyfikatora do własnej kolumny „#pages” ...?


12 lut 2017 14:34:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Ad 1 (AZW3)
Smutne to, ale na razie nie widzę prostego rozwiązania. Pomyślę jeszcze nad tym.

Ad 2 (pobieranie stron przez wtyczkę LC)
Wystarczy pobrać wersję BETA z wątku z wtyczką, ale najprościej będzie poczekać dzisiaj do wieczora.
Planuję wypuścić nową, poprawioną wersję, która będzie także współpracowała…

Ad 3 (dodatkowa wtyczka do przenoszenia danych z LC do własnych kolumn)
…z wtyczką LCmover.

Dzisiejsze popołudnie mam zamiar poświęcić na intensywne testy obu wtyczek.
Na razie działają bardzo sprawnie, ale chcę, żeby działały jeszcze lepiej.


12 lut 2017 15:49:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron