Teraz jest 28 mar 2024 16:29:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
eBooki na telefonie komórkowym 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja mam Motorolę E770V i mimo nie największego wyświetlacza jakoś daję radę czytać :P Całkiem sporo przeczytałem na tym telefenie (a i kilka na poprzednim - Siemens C65). Można czytać na przykład jadąc autobusem czy w innej sytuacji :) Jest to całkiem wygodne :) No i dobry sposób wieczorem albo w przypadku braku prądu :P

PS. Temat przenoszę do działu m-booki, ponieważ tam powinien się znaleźć.


02 wrz 2007 13:16:03
Zobacz profil WWW
Post 
sam czytam wszystko na telefonie(mam simensa me75)
uważam że jest to obecnie najwygodniejsza forma swoje zbiory sam przerabiam na jave z tequilacat
http://www.4shared.com/dir/1190286/5e18 ... iazki.html <--- tu sa moje zbiory jeżeli ktoś jest zainteresowany
obecnie to ok 500Mb
pozdrawiam


08 paź 2007 18:40:09
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post 
A ja mam chyba najlepszy telefon do czytania ebooków :) RIM Blackberry 7730 który kupiłem na allegro w idealnym stanie za 140zł. Co prawda można maksymalnie załadować 3MB tekstu ale ma za to rewelacyjny wyświetlacz, kwadratowy o przekątnej 3 cale nie dość że doskonale czytelny w dzień bez podświetlenia to jeszcze pokryty warstwą antyrefleksyjną. Dzięki możliwości czytania bez podświetlenia kilka godzin czytania wyczerpuje akumulator góra o 10% :) Oczywiście na pokładzie mobipocket reader.
[http://na.blackberry.com/eng/devices/archived/7730.jsp] tak jak na tym zdjęciu wyświetlacz wygląda w dzień BEZ PODŚWIETLENIA !


25 sty 2008 23:09:22
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Hmm ciekawie wygląda ten Blackberry. Czy ktoś ma zdjęcie włączonej komóry z jakimś tekstem załadowanym? Chciałbym zobaczyc jak wygląda czytanie z takiego urządzonka.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


25 sty 2008 23:50:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post 
Moje Blackberry wyglada tak:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 1c4ebd0031
oczywiście do wyboru jest kilka różnych czcionek i są w wielu rozmiarach, jak ktoś lubi mniejsze litery to spokojnie na ekranie mieści sie 20 wierszy.
Na zdjęciu oczywiście ekran nie podświetlony.


26 sty 2008 0:56:49
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Hmmm nadal mi trudno sobie to wyobrazić nie mając urządzenia w ręku ... Czy mógłbyś zrobić zdjęcie przy jakimś monitorze gdzie jest włączony times new roman 12 albo nie wiem, przy gazecie jakiejś/książce o standardowym druku?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


26 sty 2008 1:00:23
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Kurde, rzeczywiście fajnie to wygląda a na dodatek niedrogo - tak, jak pisał Padre_peper, cena na Allegro sensownie wyglądających kompletów zaczyna się nawet od 60 złotych, ale za 150 - 200 można z opcją Kup Teraz (zresztą każdy sobie może zobaczyć sam :) ). A jak chodzi MobiPocet to ja nie mam więcej pytań - dla mnie rewelacja i po wypłacie będę czegoś takiego szukał.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


26 sty 2008 1:41:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/057 ... f9038.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ada ... 77b7f.html

Na tle standardowej niecco pożółkłej książki w formacie A5


26 sty 2008 17:41:56
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Moim zdaniem, daje radę - a i tak przymierzam się do kupna komórki jakiejś, więc chyba po pierwszym się skuszę na jakiś model Blackberry (tego, który kupiłeś już nie ma, ale z tego, co przeglądam 7290 też jest w porządku).

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


26 sty 2008 18:06:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post 
7290 ma tylko o 1/3 niższy wyświetlacz ale za to ma prawie 18MB więcej wolnej pamięci. Sam się zastanawiałem co wybrać ale jednak większy wyświetlacz zwyciężył.
Inne modele Blackberry choć mają dużo większe możliwości mają mniejsze wyświetlacze i muszą być cały czas podświetlone co bardzo wyczerpuje baterie. Do mp3 i video są wyśmienite ale do ebooków niestety nie bardzo. Blackberry to również znakomity profesjonalny kalendarz-terminarz a jeśli chce sie płacić 60zł miesięcznie to można go używać do tego do czego został wymyślony czyli do poczty elektronicznej w technologii pusch którą odbiera w sposób ciągły, czyli taki że email pojawia sie na Blackberry w chwili kiedy przychodzi na konto pocztowe i nie trzeba sprawdzać co jakiś czas czy coś nie przyszło na skrzynkę. Pozwala również przeglądać załączniki emaili w formatach office czy pdf.


26 sty 2008 22:13:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Fiu fiu ładnie się prezentuje. Jak na komórkę, to bardzo dobry czytnik ebooków :D Żeby jeszcze więcej pamięci było, to by była rewelacja. Może i ja się zastanowię nad zakupem...


28 sty 2008 16:11:58
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
To zależy od tego, jaki telefon masz na myśli.

Plik skompilowany do midletu java będziesz mógł odczytać praktycznie na każdym (nawet starszym) modelu komórki.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ i TUTAJ.

I jeszcze jedno, z czystej przyzwoitości wypada przejrzeć wątki dotyczące problemu, na który chciałbyś poznać rozwiązanie...

Pozdrawiam!

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 lut 2008 1:11:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 23:53:10
Posty: 31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Post 
Muaddib2: dzięki za podpowiedzi gdzie szukać. Najbardziej pomogła mi w tym przypadku, nazwa programu przerabiająca pliki tekstowe do formatu java. program jest banalnie prosty w obsłudze i przeróbka pliku trwa kilka sekund. Genialne rozwiązanie dla stworzenia pliku na telefon. Java-m-book (jak to się nazywa tak fachowo????) spowoduje tylko ból głowy i zmęczenie oczu... ale... jest to super sprawa dla kogoś kto lubi czytać w ten sposób. Jaka szkoda, że za czasów gdy chodziłem do szkoły nie było telefonów komórkowych i takich technicznych rozwiązań... A może dobrze że nie było??

Pozdrawiam


05 mar 2008 0:23:19
Zobacz profil
Post 
A ja zaś polecam Read Maniac (do wyguglania).
Aplikacje tą instalujemy na kompie i w niej tworzymy sobie (parę opcji do ustawienia - dość intuicyjnych; ale po angielsku) aplikację java Read Maniac na dowolnie (prawie) wybrany model telefonu (java 1 i 2).
Jaką przewagę ma ta metoda?
Ano taką, że po jej zainstalowaniu na telefonie możemy sobie wrzucić pliki *.txt na komórkę i czytać je otwierając je wewnatrz ReadManiaca lub co jeszcze ciekawsze spakować wiele ebooków (format *.txt) do jednego pliku *.zip :)
Nie trzeba nam już książek przerabiać wystarczy zapisać je sobie jako *.txt lub *.zip i wysłać na komę.
Swoją drogą mi najlepiej czytało się na cx75 :)
BTW progs obsługuje też chyba pliki prc :)

EDIT

http://forum.eksiazki.org/viewtopic.php?t=125
ten temat zobaczyłem już po fakcie napisanie posta ;)
ale że dobre rzeczy trzeba promować więc posta zostawiam
a Read Maniaca naprawdę polecam, jak i zapoznanie się z opisem muaddib2 (link powyżej)

EDIT 2

@karolkossowski niestety sytuacja ma się podobnie na SEk750 i SEk550 problem polega na braku uprawnień aplikacji do dostępu/zapisu danych
może w twoim telefonie da się przypisać RM status aplikacji zaufanej - sprawdź może pomoże :)


Ostatnio edytowano 11 mar 2008 13:55:05 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



10 mar 2008 1:35:39
Post 
Zainstalowałem tego Maniaca ale zauważyłem jedną niedogodność (przynajmniej w moim telefonie N3110c) Mianowicie za każdym razem gdy che otworzyć tą aplikację a potem plik tekstowy muszę kilkanaście razy potwierdzać dostęp do zasobów telefonu... Na szczęście z pomocą tego programiku można stworzyć pojedynczego mbooka i problemu wtedy nie ma.


10 mar 2008 9:39:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron