Teraz jest 28 mar 2024 16:13:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
C67S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: C67S
athame napisał(a):
Calibre nie używam i nie polecam. Koniec też u mnie z kupowaniem byle czego. Jak e-book nie ma dzielenia wyrazów fabrycznie (czytaj: przygotowany jest niechlujnie) to rezygnuję z zakupu.

Zależy do czego się używa calibre, to przede wszystkim program do katalogowania ebooków, konwersja to jedna z funkconalności.
Tak z ciekawości ciekawe co zrobisz jak amazon powie stop dla wlasnych ebook-ów w chmurze amazona ?


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


25 sie 2015 21:49:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: C67S
Nowy soft from Onyx Int: http://www.onyx-international.com/index ... 67s-v1-7-3


02 wrz 2015 10:29:52
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: C67S
Szanowni Państwo, drodzy Klienci

Firma ONYX International udostępniła wczoraj aktualizację oprogramowania dla czytnika BOOX C67S Classic. Niestety, z racji zakończenia współpracy, nie mieliśmy możliwości weryfikacji nowej wersji oprogramowania przed jego premierą. Została ona przygotowana samodzielnie przez ONYX International.

Prosimy Państwa o wstrzymanie się z aktualizacją czytników do czasu, aż w pełni ocenimy jego funkcjonalność i sprawdzimy, czy producent nie zablokował możliwości powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania. Może to być kluczowe, ponieważ wyniki wstępnych testów wewnętrznych pokazują, że firmware oznaczone jako 1.7.3 może generować problemy z obsługą czytników:

- zmianie uległa konfiguracja fizycznych przycisków sterujących, powodując konflikty przy korzystaniu z głównych funkcji urządzenia
- spadła responsywność i operatywność urządzenia

ONYX International w nowym oprogramowaniu zablokował również dostęp do kilku kluczowych usług, m.in.: dysku internetowego Midiapolis Drive wraz z wygodną wysyłką plików oraz usługi do czytania treści z Internetu Midiapolis News Reader.

O wynikach naszych wewnętrznych testów nowej wersji oprogramowania (1.7.3) poinformujemy Państwa niezwłocznie po ich zakończeniu. Prosimy Państwa o daleko posuniętą rozwagę, również w przypadku udostępnienia przez ONYX International aktualizacji dla innych modeli czytników.

Z poważaniem
Zarząd i współpracownicy firmy Arta Tech,
Właściciela marek InkBOOK, InkWATCH oraz Midiapolis


03 wrz 2015 11:15:45
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: C67S
Szanowni Państwo, drodzy Klienci

Przeprowadziliśmy pierwsze wewnętrzne testy aktualizacji oprogramowania v1.7.3 dla czytnika BOOX (C67S) Classic. Naszym zdaniem nowa wersja oprogramowania udostępnionego przez firmę ONYX International, w znacznym stopniu negatywnie wpływa na komfort korzystania z czytnika.

Dział testów Arta Tech wykrył szereg zmian w oprogramowaniu, które z perspektywy polskiego użytkownika są wręcz szkodliwe. Jak już wcześniej informowaliśmy, ONYX International zablokował dostęp do usług Arta Tech. Tłumaczenie interfejsu pozostawia wiele do życzenia, a z klawiatury systemowej zniknęło wsparcie dla polskich znaków diakrytycznych.

Stąd też zdecydowanie odradzamy aktualizację firmware do v1.7.3 w czytniku BOOX (C67S) Classic. Tym bardziej, że powrót do poprzedniej wersji oprogramowania (downgrade) wymaga znacznej wiedzy technicznej ze strony użytkownika lub kontaktu z serwisem.

Wstępna lista problemów związanych z aktualizacją v1.7.3 dla czytnika BOOX (C67S) Classic:
- mocno kłopotliwa nawigacja ze względu na zmianę konfiguracji przycisków sterujących. Bardzo niekorzystna dla użytkowników, gdyż trzeba się uczyć na nowo obsługi czytnika,
- usunięcie wsparcia odczytu dla zabezpieczonych ebooków (DRM),
- pogorszenie jakości tłumaczenia polskiego menu, brak polskich znaków diakrytycznych oraz strefy czasowej dla Polski,
- usunięcie i brak dostępu do dysku internetowego Midiapolis Drive wraz z wygodną wysyłką plików do chmury,
- usunięcie i brak usługi do czytania treści z Internetu Midiapolis News Reader,
- pojawienie się aplikacji m.in. Google Play, z których jednak w praktyce nie można korzystać (brak ekranu dotykowego),
- pojawienie się wsparcia dla czytania głosowego (TTS), pomimo braku gniazda słuchawkowego w urządzeniu (funkcja nie jest wspierana),
- ostatnio dodane pozycje nie są widoczne po podłączeniu karty SD z książkami. Skanowanie metadanych jest utrudnione (nie działa automatycznie).

Nasze wewnętrze testy wciąż trwają. W kolejnej fazie skupimy się m.in.: na czasie pracy baterii. O wynikach testów poinformujemy Państwa niezwłocznie po ich zakończeniu. Prosimy Państwa o daleko posuniętą rozwagę, również w przypadku udostępnienia przez ONYX International aktualizacji dla innych modeli czytników.

Z poważaniem
Zarząd i współpracownicy firmy Arta Tech
Właściciela marek inkBOOK. inkWATCH oraz Midiapolis


08 wrz 2015 10:33:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: C67S
Rozumiem, ze jesteście w konflikcie z Onyxem i to, że usunęli Wasz produkt - Midiapolis to jest dla Was negatywne.
Mnie natomiast interesuje jak w ogóle można wrócić do niższego oprogramowania - tego Waszego, gdzie go udostępniacie, bo nie widzę systemu wsparcia dla tego czytnika, ba w ogóle nie ma go na waszych stronach.
On po prostu nie istnieje - taka enigma (mowa o Onyx Boox C67s).
Dwa - skoro ten czytnik jest "classic" to dlaczego nie ma w nim podstawowych funkcji jak wybór czcionki czy interlinii?
Jest OReader jako najlepszy chyba program do czytania, ale wykastrowany z tych i innych nawet podstawowych ustawień.
Po co go w ogóle zamieszczacie w takim razie.
I czy skoro jest on przeznaczony dla ekranów niedotykowych to czy można go zastąpić samemu wersja pełną lub dograć po prostu AllReader dla e-ink?
W nowym firmware od Onyxa jest właśnie możliwość instalacji aplikacji i to jest strzał w dziesiątkę, bo to jest czytnik, a brakuje w nim najważniejszego, czyli dobrego programu do czytania - AllReader czy pełny Oreader.
Inne rzeczy - apki mnie nie interesują, ale skoro nie ma tego najważniejszego to sorry, ale to nie jest czytnik na jakimkolwiek poziomie.


08 wrz 2015 11:10:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2015 10:26:12
Posty: 4
eCzytnik: C67S
Post Re: C67S
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Wykorzystałam rady, ale niestety nic to nie pomogło, a dzisiaj okazało się, że nie mogło pomóc, bo wada była widocznie ewidentna. Wysłałam czytnik do magazynu w Sochaczewie 2 tygodnie temu, jako rękojmę sprzedającego czyli Empiku. Dzisiaj dostałam esm że reklamacja została rozpatrzona pozytywnie i dostanę wkrótce przesyłkę z nowym czytnikiem i zwrot kosztów odesłania wadliwego produktu. Jestem szczęśliwa i mam nadzieję że nowy czytnik okaże się bezawaryjny. Pozdrawiam. :D


20 paź 2015 12:48:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: C67S
@tps4
Instalowales może aplikacje Kindle na tym czytniku?
I co zainstalować w zamian za oryginalne aplikacje? Bo classic classiciem, ale wykastrowanie wszystkiego z czytnika to jakaś masakra, zmusilem sie do przeczytania jednej ksiazki i strasznie zaluje, ze kupilem go seniorce w prezencie, moglem inwestowac w kindla ;/


27 paź 2015 21:27:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: C67S
Koniol napisał(a):
@tps4
Instalowales może aplikacje Kindle na tym czytniku?
I co zainstalować w zamian za oryginalne aplikacje? Bo classic classiciem, ale wykastrowanie wszystkiego z czytnika to jakaś masakra, zmusilem sie do przeczytania jednej ksiazki i strasznie zaluje, ze kupilem go seniorce w prezencie, moglem inwestowac w kindla ;/

Nie instalowałem, bo na razie nie zmieniałem softu, a na fabrycznym nic się nie da.
Jak chcesz zaryzykować to wgrywaj ten od Onyx-International i instaluj, choć wtedy ja bym w pierwszej kolejności jakiegoś coolreadera czy allreadera zainstalował by dało się w końcu poustawiać.


27 paź 2015 22:25:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: C67S
tps4 napisał(a):
Koniol napisał(a):
@tps4
Instalowales może aplikacje Kindle na tym czytniku?
I co zainstalować w zamian za oryginalne aplikacje? Bo classic classiciem, ale wykastrowanie wszystkiego z czytnika to jakaś masakra, zmusilem sie do przeczytania jednej ksiazki i strasznie zaluje, ze kupilem go seniorce w prezencie, moglem inwestowac w kindla ;/

Nie instalowałem, bo na razie nie zmieniałem softu, a na fabrycznym nic się nie da.
Jak chcesz zaryzykować to wgrywaj ten od Onyx-International i instaluj, choć wtedy ja bym w pierwszej kolejności jakiegoś coolreadera czy allreadera zainstalował by dało się w końcu poustawiać.


Ok, w wolnej chwili (strzelam ze w poniedziałek dopiero) zostanę królikiem doświadczalnym tego tematu i spróbuje ;)


28 paź 2015 19:15:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: C67S
Koniol napisał(a):
Ok, w wolnej chwili (strzelam ze w poniedziałek dopiero) zostanę królikiem doświadczalnym tego tematu i spróbuje ;)


Tzn. pierwszym nie będziesz i czytnik powinien działać :) - zobacz wrażenia po wgraniu softu od Onyx-Intl :
post121239.html#p121239
Natomiast ja tego nie robię, bo mimo zapytania do Artatech o możliwość powrotu do softu oryginalnego oczywiście nabrali wody w usta - post120771.html#p120771


28 paź 2015 20:38:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: C67S
Z racji bezsenności (i niech nikt mi nie mówi, ze wstawanie o 13 zamiast o 17 to nie bezsenność!:P) pobawiłem sie gratem. I o ile na standardowym andku czytnik myślał nad każdym krokiem dobrą sekundę, tak po aktualizacji śmiga jak szalony. Nawet wbudowany OReader i fbreader zaczęły działać jakby ździebko lepiej, w oreaderze znalazłem nawet ustawienia czcionki, czego wcześniej nie potrafiłem w żaden sposób namierzyc. Dostęp do sklepu play i pełnych ustawień androida, zgrabny manager plików...tyle znalazłem w kilka minut klikania po update. Teraz tylko pogrzebać, ustawić allreadera na automatycznie odpalany program i czytnik da się używać. Tylko dlaczego polski dystrybutor dostarczył nam tak okrojoną wersje systemu, wykastrowana praktycznie z wszystkiego?

Ok, niech mi ktoś jeszcze podpowie jak dodać własne czcionki do Allreadera i będę mógł z czystym sumieniem oddać czytnik właścicielce, niech używa na zdrowie i bez stresu.
Przy okazji...ekran podoba mi się bardziej niż ten w PW 3, jakoś tak ma lepszy kontrast, albo mi się wydaje :D


29 paź 2015 16:08:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2015 20:42:49
Posty: 5
eCzytnik: onyx c67s
Post Re: C67S
Witam , mam pytanie czy ma ktoś soft onyx do c67s ? bo niestety na stronie onyx już go nie ma


23 gru 2015 20:55:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: C67S
Jeśli chcesz ten nie od artatech, to mam, mogę udostępnić ok. 3 stycznia.


01 sty 2016 15:41:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2015 20:42:49
Posty: 5
eCzytnik: onyx c67s
Post Re: C67S
Dzięki już znalazłem :)


10 sty 2016 15:08:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2017 20:35:47
Posty: 7
eCzytnik: scifi
Post Re: C67S
Witam, szukam c67s 1.7.3 firmware .img? Czy ktoś może pomóc?


08 kwi 2017 20:47:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron