Teraz jest 28 mar 2024 10:44:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2015 16:18:02
Posty: 13
eCzytnik: inkBOOK Obsidian
Post inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat softu przygotowanego przez Arta Tech dla Obsidiana:

https://docs.google.com/document/d/14Do8sNQqISxUIGrOyIjqKLDG2lP4qzfPpjnEQoK3uvM/edit?usp=sharing

Dokument powstał w celu zwrócenia uwagi na elementy, które z perspektywy użytkownika są najbardziej rażące. Obsidian jest moim pierwszym czytnikiem. Czyta mi się na nim bardzo przyjemnie, ale nie sposób nie zauważyć pewnych niedociągnięć w oprogramowaniu. Mam nadzieję, że Arta Tech przejrzy tę listę i zdecyduje się choć część wdrożyć. Skoro Legimi przywiązało mnie do tego czytnika na dwa lata, to chciałbym mieć swój udział w jego ulepszaniu ;-)

Dajcie znać jeśli zauważyliście jeszcze jakieś problemy z czytnikiem; postaram się listę aktualizować. Poza tym, Arta Tech, jeśli to czytacie, to ja chętnie przyjmę jakieś wersje beta oprogramowania na warsztat ;-)


27 lis 2015 3:57:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Jak chcesz przedstawić uwagi - to wymyśl jakis lepszy sposób, to co tam jest to jest nieczytelne, nie wiem, czy Ty to tak pozmieniałeś, czy ktoś inny zrobił Tobie psikusa, ale ten sposób udostępniania do czytania tekstu jest bezsensowny.

_________________
Conieco o programownaiu


27 lis 2015 12:21:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2015 16:18:02
Posty: 13
eCzytnik: inkBOOK Obsidian
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Pozostawiłem włączoną możliwość sugerowania zmian w dokumencie i dodawania komentarzy. Ktoś zaczął tych uprawnień nadużywać. Zmieniłem uprawnienia dokumentu i przywróciłem pierwotną wersję. W tej chwili można jedynie go przeglądać.


27 lis 2015 12:36:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2015 10:13:03
Posty: 6
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Czy masz najnowszą wersję softu, ostatnio wydali aktualizację oprogramowania do czytnika


28 lis 2015 0:20:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2015 16:18:02
Posty: 13
eCzytnik: inkBOOK Obsidian
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
forall, w dokumencie widnieje informacja o numerze kompilacji, której raport dotyczy.


28 lis 2015 1:23:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2015 10:13:03
Posty: 6
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Fakt, nie zwróciłem uwagi. Sam zastanawiam się nad zakupem pierwszego czytnika i myalalem nad tym modelem.
Czy drugi raz kupiłbys go, polecasz?


28 lis 2015 10:51:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2015 16:18:02
Posty: 13
eCzytnik: inkBOOK Obsidian
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
forall, mój przypadek jest dość specyficzny. Założyłem sobie cel: zacząć czytać więcej książek. Doszedłem do wniosku, że w jego realizacji może mi pomóc abonament Legimi. Podejrzewam, że gdybym nie opłacał go automatycznie i miał te kilkadziesiąt zł miesięcznie przeznaczać na pojedyncze książki, pewnie znalazłbym "lepszy" sposób na wydanie tych pieniędzy. Akurat akcja z Obsidianem zbiegła się fortunnie w czasie, więc po jednodniowym namyśle złożyłem zamówienie. Na razie plan udaje mi się realizować, po czytnik sięgam bardzo chętnie i korzysta mi się z niego przyjemnie. Czy poleciłbym go? Zdecydowanie tak, ale miej na uwadze, że jestem osobą, która innego czytnika na dłużej nie miała w swoich rękach, więc pewnie lepiej wysłuchać opinii bardziej doświadczonych użytkowników.

Inna sprawa, czy sam kupiłbym ten czytnik, gdybym nie decydował się na abonament Legimi. Na to pytanie niestety nie potrafię sobie odpowiedzieć, ale chyba skłaniałbym się ku Kindle Paperwhite 3. Android na inkBOOK-u jest zarówno jego zaletą jak i wadą. W czystej postaci nie jest zoptymalizowany do działania na tego typu urządzeniach; trzeba go solidnie zmodyfikować. Pierwszy etap modyfikacji powinien polegać na sprawieniu, że system przestanie przynajmniej przeszkadzać w spełnianiu nadanego mu zadania i myślę, że zespół Arta Tech jest bliski ukończenia tego etapu, ale (jak widać z mojego raportu) są jeszcze drobiazgi, które mogą irytować. Później można się skupić na dodawaniu nowych możliwości i tutaj Android może pokazać swoją prawdziwą siłę. Obsidian ma ogromny potencjał i tylko od Arta Tech zależy, czy zdecydują się go wykorzystać.


28 lis 2015 19:28:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
forall - odpowiedz sobie na 2 pytania : do czego i jak :)
- jeżeli chcesz czytnik do abonamentu legimi i czytasz generalnie przy zewnętrznym oświetleniu tzn. oświetlenie czytnika działa wspomagająco oraz lubisz androida to zdecydowanie tak
- jeśli chcesz czytać bez legimi i czytasz w ciemniejszych miejscach używając głównie oświetlenia czytnika i nie zależy Ci na androidzie to w tej cenie są zdecydowanie lepsze opcje. Oświetlenie w egzemplarzu do którego miałem dostęp było nierównomierne (baaardzo delikatnie mówiąc), zarówno jeśli chodzi o odcień jak i intensywność (góra/dół) i niestety zbliżone do tego jak na zdjęciu, które w recenzji wrzucił Vroo więc możliwe że ten model tak ma (w sensie negatywnym).


28 lis 2015 20:11:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Nie ma czytników idealnych. Np. Kobo H2O kiepsko radzi sobie z pdfami..Inkbooki lepiej..


28 lis 2015 20:34:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
gdybym korzystał z PDF może kupiłbym inkbooka ale nie obsidiana tylko onyxa - ma równomierne oświetlenie a ekran i światło jest dla mnie priorytetem


28 lis 2015 20:38:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
daro napisał(a):
Nie ma czytników idealnych. Np. Kobo H2O kiepsko radzi sobie z pdfami..Inkbooki lepiej..


A PocketBook jeszcze lepiej.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


28 lis 2015 22:08:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Cyfranek napisał(a):
daro napisał(a):
Nie ma czytników idealnych. Np. Kobo H2O kiepsko radzi sobie z pdfami..Inkbooki lepiej..


A PocketBook jeszcze lepiej.

a to kolego to już zależy od modelu.
Mój PocketBook Basic 2 (614W) z pdf-ami radzi sobie na podobnym poziomie co Kindle i Kobo.
Niestety. :(

To podobno jedyny model, który ma problem z trybem "reflow".
Mój wcześniejszy Onyx radził sobie z pdf-ami o niebo lepiej.

Pozdrawiam.

Ps. Zaznaczam jednak, że nie kupił bym nic od AT.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


29 lis 2015 2:26:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
kriss.kg napisał(a):
a to kolego to już zależy od modelu.
Mój PocketBook Basic 2 (614W) z pdf-ami radzi sobie na podobnym poziomie co Kindle i Kobo.
Niestety. :(


Tak, tu się chyba zagalopowałem. Miałem na myśli czytniki z nowym firmware (wersja 5). Bo w sumie z takimi mam do czynienia. Już zapomniałem jak było w wersjach oznaczonych czwórką...

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 lis 2015 10:48:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2015 10:13:03
Posty: 6
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
@grucha44 - normalnie czytam przy świetle dziennym książki papierowe. Biore pod uwagę ten czytnik z uwagi na androida, tylko tak jak pisze kolega @dkdor są zalety i wady tego.... Jestem ciekaw co za wersję z większym ekranem wypuści producent....


29 lis 2015 11:37:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Wiekszy ekran obiecali jeszcze w tym roku. Majac jednak doczynienia wcześniej z Lynxem,podchodził będę do tej nowości jak do jeża. Gdyby kobo h2o mial lepszy pdf,juz by był mój


29 lis 2015 12:57:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron