Teraz jest 28 mar 2024 11:26:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
awaria ekranu Kiano booky light 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2015 21:06:26
Posty: 5
eCzytnik: Kiano
Post awaria ekranu Kiano booky light
Cześć, mam problem, mianowicie tydzień temu kupiłam Kiano w Saturnie, czytałam codziennie kilka godzin i dziś tuż przed skończeniem lektury coś się stało z czytnikiem. tylko 2/3 wyświetla to co powinno, a reszta zatrzymała się na jednej ze stron. Ani razu mi nie upadł, nic się nie wylało, na ekranie ma jeszcze folie ochronną, bo bałam się ze go zarysuje chociażby paznokciem.
Wiecie co się mogło stać?
Jestem na forum nowa, jest to też mój pierwszy w życiu ebook, więc jeśli napisałam wątek nie tu gdzie trzeba to bardzo przepraszam i proszę o pomoc.


12 paź 2015 21:14:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kiano booky light
Wygląda na zepsuty kontroler ekranu albo uszkodzenie samego ekranu.
Konieczna wizyta w serwisie/sklepie.


12 paź 2015 22:08:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kiano booky light
Spróbuj może restartu. Nie miałem nigdy Kiano dłużej w rękach (tyle, co w sklepie) ale bym spróbował tak przez 20-30 sekund przytrzymać wciśnięty wyłącznik. To może go całkiem wyłączy lub spowoduje restart. Jeśli po ponownym uruchomieniu będzie to samo - znaczy wina ekranu - czas na kontakt ze sklepem/serwisem/dystrybutorem w ramach gwarancji.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


12 paź 2015 22:10:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2015 21:06:26
Posty: 5
eCzytnik: Kiano
Post Re: Kiano booky light
Jutro pójdę, bo dziś już saturn nieczynny. Boję się, że nie przyjmą reklamacji, bo widziałam w opiniach na ceneo, że to częsta wada, której nie przyjmują na reklamacji, ani nie chcą odpłatnie naprawiać :( Jak do restartuje to pół ekranu się wyłącza, a pół dalej pokazuje tą jedną stronę.


12 paź 2015 23:17:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kiano booky light
Życzę powodzenia! Licz się jednak z tym, że jako przyczynę wskażą na mechaniczne uszkodzenie. A tego gwarancja nie obejmuje. Ale warto spróbować :)

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


12 paź 2015 23:28:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2015 21:06:26
Posty: 5
eCzytnik: Kiano
Post Re: Kiano booky light
A czy można się od tego w jakiś sposób odwołać, jeśli jestem pewna, że to nie mechaniczne uszkodzenie?


13 paź 2015 0:21:33
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: awaria ekranu Kiano booky light
Przeniosłem i zmieniłem tytuł.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 paź 2015 0:33:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Kiano booky light
zukvs napisał(a):
A czy można się od tego w jakiś sposób odwołać, jeśli jestem pewna, że to nie mechaniczne uszkodzenie?

Musisz walczyć o swoje, najlepiej na początek złóż w sklepie - u sprzedawcy reklamacje z tytułu rękojmi - czytnik miał wadę fabryczna, która ujawniła się po kilku dniach.
Jest moim zdaniem większa szansa na dochodzenie roszczeń od sklepu a nie z tytułu gwarancji.
Należy się jednak liczyć z tym, ze zarówno sklep jak i producent będą twierdzili, że to uszkodzenie mechaniczne ( w ich rozumieniu każde pęknięcie od środka ekranu to uszkodzenie mechaniczne, bo tak jest dla nich najwygodniej twierdzić).
Nie biorą natomiast pod uwagę, że do takiego pęknięcia często dochodzi samoistnie - "na półce" z powodu naprężeń na skutek np. źle osadzonego ekranu, niedokładnie spasowanej obudowy, czy innego elementu w środku, który mógł wywierać mały nawet nacisk na tenże ekran.
Powodzenia.


13 paź 2015 8:01:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2015 21:06:26
Posty: 5
eCzytnik: Kiano
Post Re: awaria ekranu Kiano booky light
Hej! Złożyłam rękojmę i po dwóch tygodniach dostałam odpowiedź, że jest to moja wina i że uszkodziłam ekran w sposób mechaniczny. I co teraz zrobić? Składać reklamacje do producenta?


26 paź 2015 22:36:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: awaria ekranu Kiano booky light
zukvs,
Niestety ale taki rozwój sytuacji był najbardziej prawdopodobny.
Ja bym spróbował do miejskiego rzecznika konsumenta uderzyć i następnie ponowna reklamacja z jego pomocą i radami.
Zwykły sąd nie ma najmniejszego sensu, ewentualnie tylko konsumencki, ale to Ci rzecznik podpowie.


27 paź 2015 22:30:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2015 21:06:26
Posty: 5
eCzytnik: Kiano
Post Re: awaria ekranu Kiano booky light
dziś złożyłam kolejną reklamację tym razem do Kiano, dopisałam, że przekieruję sprawę do pihu, w razie odmowy.


28 paź 2015 23:12:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2017 18:04:04
Posty: 4
eCzytnik: kiano
Post Re: awaria ekranu Kiano booky light
Cześć ! Mam ten sam problem z czytnikiem po trzech miesiącach używania ( niedziałająca część ekranu bez żadnych uszkodzeń z zewnątrz) . Zgłosiłam reklamację do sklepu ( media expert) ale niestety została ona odrzucona : " Reklamacja bezpodstawna , uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza LCD, urządzenie odesłano bez podjęcia czynności serwisowych, w związku z brakiem podzespołów do realizacji naprawy odpłatnej " Czytnik nie został uszkodzony , nie spadł ani nie został zalany. PO PROSTU LEŻAŁ NA STOLE PRZEZ 2 GODZINY W SALONIE .
Ktoś coś może poradzić ?


22 sie 2017 18:15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron