Teraz jest 28 mar 2024 23:21:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Proszę użytkowników Aury H2O. o komentarz.

Na stronie świat czytników natknąłem się na informację, z której wynika, że czytnik ten ma stały problem za dużymi marginesami na górze i dole.

Czy to prawda, że nie można tych marginesów wyeliminować, zmieniając ustawienia???

http://swiatczytnikow.pl/kindle-voyage- ... sze-filmy/


21 paź 2015 0:42:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Można ustawić tryb czytania na pełny ekran co eliminuje stopkę i nagłówek w 100% i całą powierzchnię ekranu wypełnia tekst
Drugą możliwość to wgranie patch'a firmware'u i obniżenie/zmniejszenie stopki/marginesu dolnego wg własnego uznania


21 paź 2015 7:15:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Dziękuję za odpowiedź.

Stronę świat czytniki brałem za wiarygodną - tymczasem autor mija się z prawdą.

Czy mam rozumieć, że po wgraniu najnowszej aktualizacji będę miał możliwość dowolnego ustawiania górnego i dolnego marginesu?


21 paź 2015 14:04:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
to nie tak
modyfikacje oprogramowania że tak powiem są robione na własną odpowiedzialność, normalnie takiej opcji nie ma

Tryb czytania pełnoekranowego jest dostępny po dodaniu wiersza w pliku config - jest to funkcja którą zrobił producent ale jej oficjalnie nie udostępnił


21 paź 2015 14:57:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Dziękuję za odpowiedź.

Porządkując mój stan wiedzy na ten temat.

Modyfikacja wielkości stopki i marginesu górnego jest możliwa - ALE pozbawia praw gwarancyjnych, ponieważ jest nieoficjalna?? Czy też można ją jakoś potem odinstalować? Czy korzystasz z niej? Czytałem na innym forum, że instalacja nie jest taka banalna, po aktualizacji oficjalnego softu - przestaje działać.

Czy w trybie czytania pełnoekranowego wyświetlany jest numer strony? Jeśli nie, chyba jest to nie do końca komfortowe??


21 paź 2015 16:00:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Modyfikacje instalujesz na własne ryzyko. Można uwalić czytnik - ryzyko jest podobne jak przy instalacji normalnej aktualizacji jakiegokolwiek sprzętu. Ale można zrobić factory reset i będzie jak nowo narodzony - wróci do ustawień fabrycznych.
Instalacja polega na wygenerowaniu pliku aktualizacji który potem trzeba wgrać na czytnik - dla jednego jest to proste, drugi nie wie jak wyłączyć czytnik. Odinstalowanie również podobnie działa. Poszukaj na forum - już to opisywałem.
Po wyjściu nowej wersji oprogramowania na mobileread zwykle na drugi dzień pojawia się poprawiony skrypt do generacji modyfikacji :)

W trybie pełnoekranowym jest tylko tekst

p.s. bo teraz zauważyłem - nie wiem nic o problemie z marginesami u góry - problemem jest wielkość stopki i odstęp od niej


21 paź 2015 16:50:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
"Margines" u góry pokazuje domyślnie tytuł książki.
Stopka podaje numer strony (ilość stron do końca itp.)

Ta domyślna opcja niewątpliwe zabiera sporo miejsca w tym czytniku. Nie po to jest ekran 6,8 aby na każdej stronie u góry widzieć jaki to jest tytuł powieści (co za głupi pomysł!?). W konsekwencji spory margines u góry i dołu zabiera niepotrzebnie ok.0,5 cala.

Po wyłączeniu tych "marginesów" mamy cały tekst na ekranie ale brakuje informacji o numerze strony.
Jakoś nie mógłbym sobie wyobrazić czytanie bez choćby najmniejszej ikonki z numerem strony.

Generalnie jest to fatalnie pomyślane. Dziwię się, że Kobo które szczyci się częstymi aktualizacjami nie wpadło jeszcze na to aby wprowadzić taką poprawkę do swojego softu.

Pozostaje wgranie tego patcha. Czy masz go wgranego?
Czy przy wgranym patchu, aktualizacja oficjalnego softu przebiega bezproblemowo?
Czy czytnik zachowuje się stabilnie? Zaobserwowałeś jakieś zawieszenia czy inne problemy?


21 paź 2015 18:02:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Margines u góry pokazuje tytuł książki tylko w plikach kepub. W normalnych plikach epub tego nie ma - od góry jest tekst książki.
Aczkolwiek można ustawieniem w pliku config dla plików kepub wyłączyć również pokazywanie tego tytułu - odzyskuje się wtedy dodatkowy wiersz.

Mam wgranego patcha i wgrywam go za każdym razem jak następuje aktualizacja - to już chyba będzie 8 raz :)
Czytnik zachowuje się tak samo bo zmiana dotyczy obniżenia położenia stopki i jej wysokości. Nie jest to modyfikacja, która zakłóca działanie czytnika.
Aktualizacja czytnika przy wgranym patchu przebiega normalnie i bez zakłóceń.


21 paź 2015 18:42:14
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Galahad napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź.

Stronę świat czytniki brałem za wiarygodną - tymczasem autor mija się z prawdą.


Artykuł, który podałeś to nie była recenzja, bo Kobo Glo HD nigdy nie miałem w ręku - tylko komentarz do testu i porównania na blogu Goodereader. Autorzy tego testu zwracali uwagę na duże marginesy, czego jak Ci wyjaśniono nie można zmienić z poziomu czytnika.

Ale już w komentarzach do mojego artykułu jest wypowiedź o tej zmianie w pliku konfiguracyjnym, można było doszukać i to by rozwiązało Twój problem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 paź 2015 19:31:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
grucha44 napisał(a):
Margines u góry pokazuje tytuł książki tylko w plikach kepub. W normalnych plikach epub tego nie ma - od góry jest tekst książki.
Aczkolwiek można ustawieniem w pliku config dla plików kepub wyłączyć również pokazywanie tego tytułu - odzyskuje się wtedy dodatkowy wiersz.


Rozumiem, że problem górnego marginesu jest łatwy do wyeliminowania.

Czy jest możliwe takie ustawienie (bez wgrywania patcha), że nie ma tych nieszczęsnych marginesów u góry i dołu ALE jednocześnie mamy u dołu niewielką informację o postępie czytania???


21 paź 2015 23:31:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Uparleś się na ten margines u góry, przecież napisałem już że go w epubach nie ma.
A odpowiedź na pytanie odnośnie stopki brzmi "nie"

Sent from my D5503 using Tapatalk


22 paź 2015 5:44:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo Aura H2O - problem z marginesami na górze i dole
Vroo napisał(a):
Galahad napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź.

Stronę świat czytniki brałem za wiarygodną - tymczasem autor mija się z prawdą.


Artykuł, który podałeś to nie była recenzja, bo Kobo Glo HD nigdy nie miałem w ręku - tylko komentarz do testu i porównania na blogu Goodereader. Autorzy tego testu zwracali uwagę na duże marginesy, czego jak Ci wyjaśniono nie można zmienić z poziomu czytnika.

Ale już w komentarzach do mojego artykułu jest wypowiedź o tej zmianie w pliku konfiguracyjnym, można było doszukać i to by rozwiązało Twój problem.


Nie mam jakiejś pretensji. Można było po prostu przekreślić to zdanie, zrobić link do korekty itp. Przecież rzadko odwiedzający stronę wczytują się w każdy pojedynczy komentarz :)


22 paź 2015 21:34:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron