Teraz jest 19 kwi 2024 23:08:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
onyx boox c65hd - awaria 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Dobrze ze pożaru nie spowodowało. Hmm, celowe postarzanie sprzętu przez producenta?
Z serwisem raczej nic nie ugrasz bo oni już nie są dystrybutorem i już im nie zależy na marce onyx.
Mają już inną.
Z drugiej strony pęknięcie od wewnątrz to jak niby uszkodziło się samo w środku?


21 paź 2015 15:23:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
tps4 napisał(a):
Jednocześnie podawany przez Ciebie przykład ładowania ładowarka 2 A jest dość skrajny ( w domyśle prądem 2 A...) bo bardzo niewiele ładowarek na rynku daje 2A. Już w ogóle ładowarek, które opisane są jako 2 amperowe jest niewiele w stosunku do całej reszty, a tych faktycznie dających 2A na wyjściu to garstka.

Pewnie to racja. Ja mam w domu same opisane jako 2A (z pięć, czy sześć i jeszcze w samochodzie). Być może dają mniejszy prąd... nie sprawdzałem. W każdym razie od ponad roku ładuję AG2 i ani przegrzewania, ani innych związanych problemów nie zauważyłem. Myślę, że elektronika jest OK, a wypowiedzi AT były typowym zabezpieczeniem się serwisu, żeby zminimalizować ilość przyjmowanych urządzeń.


21 paź 2015 16:30:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 19:00:09
Posty: 23
eCzytnik: Onyx Boox C65ML
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Bateria w modelu c65 jest zawinięta w kawałek foli, po wzięciu do ręki ma się wrażenie że trzymamy kawałek plasteliny, można praktycznie złożyć ją pół. Prawdopodobnie podczas ładowania bateria rozszerza się (puchnie) i wypycha ekran na zewnątrz powodując pęknięcie. Bateria znajduje się w górnej części urządzenia gdzie ekran nie jest niczym odseparowany od akumulatora. Jest to moim zdaniem ewidentna wina producenta!
Mój AfterGlow po otwarciu:
Obrazek
Obrazek


10 sty 2016 17:30:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Tae aku to li-poly (odmiana lijonek) które taką właśnie mają obudowę (dość wygodną, prawda)

ta bateryjka jest przymocowana do "denka", czy "lata" luzem?

"Bateria znajduje się w górnej części urządzenia gdzie ekran nie jest niczym odseparowany od akumulatora. Jest to moim zdaniem ewidentna wina producenta!"
Walcząc o grubość produktu, trzeba coś poświęcić, aczkolwiek jakiś separator by był pożądany.
Z drugiej strony kiedy ogniwko zaczyna puchnąć to potrafi to zrobić bardzo znacznie i cokolwiek by tam było, to by nie pomogło, o, jedynie wypchnięcie denka dawało by jakieś szanse, ale mając okładkę na to nie ma szans. ;/

Te starsze lijonki w metalowych obudowach, też puchły, tak swoją drogą.


10 sty 2016 20:48:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 19:00:09
Posty: 23
eCzytnik: Onyx Boox C65ML
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Artii napisał(a):
Tae aku to li-poly (odmiana lijonek) które taką właśnie mają obudowę (dość wygodną, prawda)

ta bateryjka jest przymocowana do "denka", czy "lata" luzem?

"Bateria znajduje się w górnej części urządzenia gdzie ekran nie jest niczym odseparowany od akumulatora. Jest to moim zdaniem ewidentna wina producenta!"
Walcząc o grubość produktu, trzeba coś poświęcić, aczkolwiek jakiś separator by był pożądany.
Z drugiej strony kiedy ogniwko zaczyna puchnąć to potrafi to zrobić bardzo znacznie i cokolwiek by tam było, to by nie pomogło, o, jedynie wypchnięcie denka dawało by jakieś szanse, ale mając okładkę na to nie ma szans. ;/

Te starsze lijonki w metalowych obudowach, też puchły, tak swoją drogą.

Bateria jest przyklejona, jednak kiedy pierwszy raz otwierałem urządzenie okazało że akumulator był lużny. Może dlatego że wcześniej kilkakrotnie upuściłem czytnik.


13 sty 2016 19:46:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: