Teraz jest 28 mar 2024 12:48:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pomoc w dobraniu czytnika - do 300zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 21:11:56
Posty: 3
Post Pomoc w dobraniu czytnika - do 300zł
offtop: ale jestem poirytowany , tak się rozpisałem i wszystko poszło na marne .. napiszę wszystko tylko w skrócie.
Pewnie większość userów jest znudzona już tego typu tematami jednak proszę nie potraktujcie mnie zbyt ofensywnie :).

Wymagania co do czytnika:
- słownik ang-ang i ang-pol - najważniejsze aby ową funkcje posiadał. ( Jest możliwość zmiany w ustawieniach czytnika jakiego słownika chcę używać?)
- obsługiwanie formatów txt
- nie koniecznie możliwość oświetlenia tekstu ( ile by kosztował czytnik bez tej funkcji oraz z ową funkcją - jaki byłby przeskok cenowy.)
- możliwość przegrywania tekstu z komputera

pytania :
1. Jest możliwość przegrywania książek z komputera w formacie txt/pdf bezpośrednio na czytnik i czytać to bez problemu??
2. Jak wygląda kupowanie owych ebooków ( w sensie jak to się przegrywa)
3. Jest ktoś w stanie podać konkretne modele i ceny tabletów które spełniają wymagania ? Jaki jest przeskok cenowy z tym oświetleniem tekstu ?

Nie ukrywam że chciałbym wydać jak najmniej , ale jeżeli miałbym wydać 50zł mniej i mieć jakąś "kaszane" to wole dopłacić.


19 paź 2015 21:53:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Pomoc w dobraniu czytnika - do 300zł
1. Jest możliwość, da się to czytać, ale nie tak wygodnie jak w formatach czytnikowych
2. Pobierasz ebooka i zgrywasz po kabelku usb na czytnik, w przypadku niektórych księgarń i niektórych czytników (Kindle, PocketBook - nowsze modele, jest możliwośc wysyłki na mejla lub dropbox).

Czytnik z podświetleniem nowy to ok. 550 zł. (wcześniejsze modele można znaleźć za 450). Może Kindle Paperwhite 2 lub jeśli nie zależy Ci na podświetleniiu to Kindle Touch (od 300 do 350 zł).

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 paź 2015 22:10:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 21:11:56
Posty: 3
Post Re: Pomoc w dobraniu czytnika - do 300zł
a czym różni się ta opcja bez reklam i z reklamami ? o co biega?


19 paź 2015 22:44:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Pomoc w dobraniu czytnika - do 300zł
Alcek napisał(a):
Czytnik z podświetleniem nowy to ok. 550 zł.

Za PocketBooka Lux 3 razem z okładka dałem 499zł.

_________________
Conieco o programownaiu


20 paź 2015 8:36:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 21:11:56
Posty: 3
Post Re: Pomoc w dobraniu czytnika - do 300zł
athame napisał(a):
sotoran napisał(a):
a czym różni się ta opcja bez reklam i z reklamami ? o co biega?


Zamiast wygaszacza ekranu (nudnego) wyświetla się jakaś reklama (dostosowana do niepolskiego odbiorcy). Nie wiem jakie są obecnie, ale parę lat temu była w nich jakaś zgrabna modelka, która "nie spodobała się" mojej partnerce. Dodatkowo niewielki pasek w głównym menu przeznaczony jest na reklamy. Ogólnie nic strasznego. Po otwarciu książki nie są widoczne - da się więc z nimi żyć.

Wymagania idealnie spełniają Kindle. Polecam te z oświetleniem, co jednak wymaga poświęcenia ok. 450 zł (to przybliżone minimum).

1) Przegrywać można bez problemu, ale już odbiór PDF niekoniecznie musi taki być. Wszystko zależy od konkretnego pliku. Takie zazwyczaj są przygotowywane pod rozmiar A4/Letter i nie są czytelne na ekranie 6". Są na to różne "protezy", które czasem pomagają, a czasem nie. Z pewnością na czytniku nie przejdzie zabawa w powiększanie i przesuwanie kartki - po prostu jest to o rząd wolniejsze niż na tablecie/smarfonie - każdy wymięknie. Więcej o tym możesz poczytać nawet na tym forum.

2) Alcek już odpowiedział. W przypadku Kindle wysyłasz na odpowiedni mail i włączasz WiFi w czytniku. Można też zwyczajnie po kablu, tak jak zgrywa się pliki na pendrive.

3) Też już było, ale powtórzę: bez oświetlenia można znaleźć poniżej 300 zł, z oświetleniem to ok. 500 zł. Zdecydowanie warto zapłacić niemal dwa razy więcej - to chyba najbardziej przydatna (lub nawet jedyna istotna) funkcja, dostępna w czytnikach droższych niż te podstawowe.


Znalazłem coś takiego -> http://allegro.pl/kindle-paperwhite-2-c ... 19871.html czy to dobry wybór ? słownik wbudowany , oświetlenie etc. Jeżeli chciałbym sobie wgrać słownik ang-pol to jest taka możliwość ? da się?
Z tego co wyczytałem to trzeba jeszcze zarejestrować czytnik ? o co chodzi?


20 paź 2015 16:28:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: