Teraz jest 19 mar 2024 10:46:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Watermark - skuteczność, usuwanie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2011 12:44:00
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Watermark - skuteczność, usuwanie
Mori napisał(a):
A co miało wyjść? Zlokalizowałem watermark, napisałem sobie skrypt w Pythonie do jego usuwania, podesłałem do jednej z osób z księgarni, gdzie go stosują. Bo ja jestem Robin Hood Internetów ;)


Księgarnia nieważna. Jakiego rodzaju modyfikacje znalazłeś? Whitespaces? Komentarze w HTMLu? Coś innego? Jak już się tak robinhoodujesz, to wspomóż wieśniaka informacją!


14 paź 2011 12:53:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Watermark - skuteczność, usuwanie
bmalkow napisał(a):
Coś innego?

O to, to ;) Więcej info podawał nie będę - jestem gorącym zwolennikiem watermarków, które miałyby wyprzeć DRM, więc nie będę podkopywał pozycji tego konkretnego rozwiązania :) Dość, że nie był to najbardziej złożony system, jaki zdarzyło mi się oglądać.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 paź 2011 13:02:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2011 12:44:00
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Watermark - skuteczność, usuwanie
Interesująca pozycja. Trzeba będzie się w to zagłębić!
Zunera Jalil "Copyright Protection of Plain Text Using Digital Watermarking"
http://prr.hec.gov.pk/Thesis/718S.pdf


14 paź 2011 14:00:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Watermark - skuteczność, usuwanie
bmalkow napisał(a):
Interesująca pozycja. Trzeba będzie się w to zagłębić!
Zunera Jalil "Copyright Protection of Plain Text Using Digital Watermarking"
http://prr.hec.gov.pk/Thesis/718S.pdf

Nie poświęciłem temu strasznie dużo czasu, ale mam wrażenie, że to jednak nie jest związane z naszą sprawą, bo tu mamy do czynienia tylko z jednym oryginalnym dokumentem, jednym kluczem i jednym plikiem wynikowym. Masz tam np. opisaną metodę, która zbiera sobie ilość F-U-Words (Frequently Used Words) i na podstawie tego generuje jakieś wnioski. Fajnie, tylko że my Kowalskiemu i Nowakowi musimy dostarczyć taką samą książkę - czyli nie ma jak rozróżnić, która kopia jest czyja, możemy tylko stwierdzić, że to wyszło od nas (a i to niekoniecznie, bo ten sam tekst powinien Kowalski dostać w księgarni A i B!).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 paź 2011 15:58:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Watermark - skuteczność, usuwanie
Przeczytałem tę pouczającą dyskusję w całości, a ponieważ dysponuję plikami EPUB książek trzech wydawnictw, zabezpieczonych watermarkami, postanowiłem zrobić kilka eksperymentów. Okazało się, że nie trzeba było nawet kilku. W każdym przypadku wystarczyła konwersja EPUB w Calibre do RTF, a następnie skorzystanie w Wordzie z opcji "Zamień", aby wyczyścić tekst watermaka.

Czyżby to było naprawdę takie proste?

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


20 gru 2013 19:45:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2015 21:19:00
Posty: 1
eCzytnik: na kanapie
Post Re: Watermark - skuteczność, usuwanie
Watermark z cyfrowych ebooków, audiobooków i filmów usuwa się metodą analogową:) W przypadku ebooka konwersja do formatu w którym można wykonać komendę ctrl+a i ctrl+c, potem hop do worda/openoffica, następnie jest trochę roboty przy ponownej konwersji na mobi/epub-ustawianie akapitów i tak dalej, ale finalnie otrzymujemy coś w stylu przepisanej książki :) Audiobooki - tu praca jest znacznie dłuższa, bo trwa mniej więcej tyle ile dane nagranie, zwykły program do zgrywania na dysk tego co jest odtwarzane w głośnikach wystarczy. Finalnie otrzymujemy coś w stylu nagrania nagranego dyktafonem :) Filmy -> zwykły screen recorder obchodzi watermarki lepiej niż dowolny inny program.

Doskonale rozumiem twórców, ale ich wysiłki mające na celu zabezpieczenie treści były, są i będą bez sensu. Usuwanie zabezpieczeń polega nie na tym, aby myśleć tak samo jak ich twórca i starać się je złamać, tylko żeby myśleć inaczej niż on. To trochę tak jak z domkiem Stefana, który usłyszał że w okolicy pod nieobecność właścicieli złodzieje otworzyli drzwi wytrychem i skradli sąsiadom telewizory. Taki Stefan następnie na swoich drzwiach montuje po kilka zamków, w tym dwa z alarmem, wejście na kartę z czipem, kamerę, lampę zapalaną na fotokomórkę, magnetyczny zamek zwalniany dopiero po weryfikacji odcisku palca itp. Problem w tym że do niego złodziej wejdzie oknem :-)


16 paź 2015 21:32:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Watermark - skuteczność, usuwanie
nietakietamcuda, akurat watermark audio ma szanse przeżyć takie potraktowanie, dopiero znaczne pogorszenie jakości słyszalne przez innych, mogło by zamazać te informacje - i też nie zawsze. Audio i video to bardzo wdzięczny materiał do steganografii - jest go bardzo dużo, można mocno operować algorytmami a i tak nie będzie tego słychać/widać.

Oczywiście zależy też od waterarka, bo te proste nie zmieniające materiału audio to wystarczy przekodować na inny format, bez przejścia przez pętle analogową - by mieć spokój.


17 paź 2015 19:10:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: