Teraz jest 28 mar 2024 21:08:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
inkBOOK Classic 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: inkBOOK Classic
To że na Ale mało który sprzedawca wie co sprzedaje to mnie akurat nie dziwi :)
tp4: układ przycisków i ekrany raczej wykluczają dotyk.
Jeśli by jednak był to faktycznie całkiem przyjemny to czytnik w tej cenie (pytanie jak soft).

No cuż, firme AT przydałby się porządny audyt tego wszystkiego co jest w sieci i co udostępniają dla innych, by właśnie takich nieścisłości nie było. Tutaj jak widać, to wszystko ich przerasta: tu copy-pasta, tam copy-pasta, jeszcze gdzie indziej szablon wprowadzający w błąd. Niestety to co dzieje się teraz raczej nie pomaga. :/


Natomiast z tych ruchów tutaj widać że AT odpuszcza sobie forum jako źródłu komunikacji z użytkownikami (co po ilości jadu jaki tu się przewijał - dodajmy że jednak czasem zasłużenie - wcale nie dziwi).


10 paź 2015 13:45:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: inkBOOK Classic
W aktualnym "Chipie" na tylnej okładce jest reklama classica i obsidiana. Ten drugi ma "flat glass", czyli - jak podejrzewam - ekran równy z ramką à la tablet (jak w tolino vision albo kindle voyage).


10 paź 2015 14:53:09
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: inkBOOK Classic
MaciekWM napisał(a):
tps4 napisał(a):
Dowód - na innej aukcji, bo okazuje się, że ArtaTech sprzedał już czytniki do sieci X-kom - http://allegro.pl/czytnik-ebook-onyx-in ... 63075.html
stoi w opisie :
Ekran dotykowy,

To ja się pytam : ma czy nie ma? :P:P:P


Rozbieżności jest więcej: W aukcji ArtaTech chwalą się że to ekran to Carta, X-kom pisze już że Pearl więc chyba za bardzo nie wiedzą co sprzedają.

Wygląda na to, że aukcja X-kom to aukcja od Onyksa Classic, w której podmieniono obrazki i nazwę, ale nie we wszystkich miejscach. Stoi tam jak byk
Cytuj:
DLACZEGO ONYX BOOX CLASSIC?

Onyx BOOX Classic jest dedykowany osobom w każdym wieku

Cytuj:
Onyx BOOX Classic pozwala na wygodną konsumpcję prasy

Cytuj:
Onyx BOOX Classic umożliwia zmianę opcji wyświetlanego tekstu.


Definitywnie nie wiedzą co sprzedają, zresztą w samym tytule jest "Onyx InkBOOK Classic"

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 paź 2015 22:39:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Classic
Artii napisał(a):
Natomiast z tych ruchów tutaj widać że AT odpuszcza sobie forum jako źródłu komunikacji z użytkownikami (co po ilości jadu jaki tu się przewijał - dodajmy że jednak czasem zasłużenie - wcale nie dziwi).

Zamiast się cieszyć że jest miejsce w którym znajdą natychmiastową odpowiedź na ich ruchy.
Gdzie mają za darmo grupę testowych użytkowników. Gdzie można coś "przedprodukcyjne" sprawdzić.
Nie mówię że mają nas jakoś specjalnie hołubić.
Ale łaskawie poinformować mogli. Chyba że to jest znak wewnętrznych niesnasków w firmie.
Ktoś chciał być przed szeregiem i działania były nieskorelowane ze sobą, skoro nawet na ich stronach nie ma info o owych produktach.
Teraz jak już są 3 produkty na rynku a 2 będące same dla siebie konkurencją zobaczymy który będzie otrzymywał lepszy soft.
Kto będzie mógł liczyć na lepsze wsparcie.


12 paź 2015 9:20:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK Classic
Jest już info na stronie my midia:

http://www.my-midia.com/#!inkbook-classic/sbaal


12 paź 2015 21:18:33
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK Classic
inkBOOK Classic jest już oficjalnie dostępny:

http://www.my-midia.com/#!inkbook-classic/sbaal

Przy okazji wyjaśniamy:
- inkBOOK Classic ma ekran E Ink Carta (212 ppi), ale nie jest to ekran dotykowy i nie oferuje on doświetlania.
- idea stojąca za modelem Classic, to maksymalna prostota obsługi. Nasz nowy czytnik oferuje jednak takie funkcje jak choćby reflow dla plików PDF, komunikację Wi-Fi (oraz związany z tym dostęp do Midiapolis Drive oraz Midiapolis News Reader).
- urządzenie objęte jest pełnym wsparciem serwisowym, z 24-miesięczną gwarancją door-to-door.


14 paź 2015 15:53:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2015 8:52:37
Posty: 12
eCzytnik: Inkbook Classic
Post Re: inkBOOK Classic
Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem inkbook classic i oczywiście mam problem z Midiapolis, (pomóżcie) mianowicie:

Założyłem sobie konto na Midiapolis.pl, wrzuciłem kilka Epubów oraz kilka kanałów RSS. Następnie zalogowałem się na konto już przez czytnik a na koncie całkiem coś innego. W zakładce news tylko dwie pozycje BBC oraz TVN24 z datami z marca 2015. W zakładce drive w folderach panuje całkowity nie ład i bałagan, jest tam wszystko prócz plików które wgrałem. Odświeżanie oraz ponowne logowanie nic nie daje.
Dodam, że jest to mój pierwszy czytnik oraz pierwszy kontakt z "chmurą". Nie wiem czy błąd leży po mojej stronie czy po stronie sprzętu.
Liczę na pomoc oraz sugestie.
Z góry dziękuję.


15 paź 2015 9:05:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Classic
zdjęcia na aukcjach i oficjalnej stronie są słabej jakości ale w klasyku chyba też na tyle obudowy jest że wyprodukowano przez Aratech Onyx Europe

btw. ofensywa w mediach ruszyła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/spr ... otych.aspx
http://www.telix.pl/artykul/inkbook-cla ... 70315.html
http://www.dobreprogramy.pl/Polski-czyt ... 67234.html


15 paź 2015 9:13:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Classic
->Artatech:
a jaką wersję andka ma bo na stronie nie podajecie?
msklep jest?
Legimi pójdzie?
Można instalować własne apki?


15 paź 2015 9:24:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: inkBOOK Classic
streatham napisał(a):
Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem inkbook classic i oczywiście mam problem z Midiapolis, (pomóżcie) mianowicie:

Założyłem sobie konto na Midiapolis.pl, wrzuciłem kilka Epubów oraz kilka kanałów RSS. Następnie zalogowałem się na konto już przez czytnik a na koncie całkiem coś innego. W zakładce news tylko dwie pozycje BBC oraz TVN24 z datami z marca 2015. W zakładce drive w folderach panuje całkowity nie ład i bałagan, jest tam wszystko prócz plików które wgrałem. Odświeżanie oraz ponowne logowanie nic nie daje.
Dodam, że jest to mój pierwszy czytnik oraz pierwszy kontakt z "chmurą". Nie wiem czy błąd leży po mojej stronie czy po stronie sprzętu.
Liczę na pomoc oraz sugestie.
Z góry dziękuję.

No widzisz jesteś pierwszym na forum, który ma ten czytnik i nikt nie miał z nim żadnych doświadczeń.
Więc my biedne żuczki nie możemy tego wiedzieć, za to powinien to wiedzieć i służyć pomocą przedstawiciel Artatech, który jak widziałem był na forum po napisaniu Twojego postu z prośbą o pomoc, ale jak widać takową nie służył.
Tym bardziej to dziwne, że to pierwszy kłopot z tym czytnikiem , więc szybciutko quasi-producent powinien zareagować i jeszcze Ci podziękować za zgłoszony problem.


15 paź 2015 9:25:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Classic
nie śmiejscie się ale wyłącz i włącz classica i sprawdź czy pliki są widoczne?


15 paź 2015 9:45:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Classic
streatham, a może zapodasz nam kilka zdjęć szczególnie z zakładki o urządzeniu - wersja systemu i tp


15 paź 2015 10:36:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2015 8:52:37
Posty: 12
eCzytnik: Inkbook Classic
Post Re: inkBOOK Classic
NIe wiele jest. Zanim nie zalogowałem się do Midiapolis to w zakładce news albo drive nie wiem jakim cudem ale wszedłem w jakąś opcję serwisową były tam możliwość przeprowadzenia testów sprzętu i konkretniejsze szczegóły, niestety jak teraz próbuje to nic z tego

Obrazek Obrazek Obrazek


15 paź 2015 11:36:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2015 8:52:37
Posty: 12
eCzytnik: Inkbook Classic
Post Re: inkBOOK Classic
Rano wrzuciłem fotki ale widzę, że post się nie pojawił (pisało, że czeka na akceptację) kontaktowałem się z serwisem i jedyna pomoc z ich strony to odesłanie czytnika do serwisu. Szkoda trochę ale zdecydowałem, że zwracam go do sklepu. Generalnie co mogę powiedzieć to wszystko działało płynie i w miarę szybko, 5 różnych czcionek do wyboru, automatyczne odświeżanie chyba co 3 strony albo indywidualnie po naciśnięciu przycisku. W przypadku pdf jest opcja dostosowania teksu do wielkości ekranu także czytało się wygodnie. Plastiki spasowane bardzo dobrze nie było szpar, nic nie skrzypiało. Wykonany z całkiem przyjemnego materiału coś jakby delikatnie gumowy. Za długo się niestety nie nacieszyłem. Jak dla mnie był by oki gdyby nie problem z oprogramowaniem midiapolis. Zwykły prosty czytnik jaki nadal potrzebuję. Ma potencjał ale póki co wymagający dopracowania.
Zwracam się z prośbą do znawców tematu, co byście polecili w przedziale do 300zł. Ma służyć tylko do czytania. Po tym nie udanym zakupie jestem skołowany i nie mam pojęcia co brać pod uwagę.
Z góry dziękuję.


15 paź 2015 18:54:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkBOOK Classic
Proponuję Tolino Shine w "napromocyjnej" cenie z Niemiec. Może z okazji wprowadzania nowych modeli Tolino będą takie obniżki jak wcześniej, czyli w okolice 68 EUR: http://cyfranek.booklikes.com/post/9643 ... ja-czesc-i

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


15 paź 2015 19:35:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron