Teraz jest 29 mar 2024 1:51:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Calibre - konwersja plików 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2015 0:13:03
Posty: 1
eCzytnik: telefon
Post Re: Calibre - konwersja plików
Witam! Piszę w tym dziale chociaż nie wiem czy dobrze trafiłem. Kilka moich pdf-ów zawiera 2 strony na jednej. Jeżeli konwertuję je na epub (używam tylko calibre) to te dwie strony zlewają się w jedną (np. dwie linijki ze strony 1 i dwie z 2). Nie wiem jak to naprawić. czy to wina calibre czy formatów. Dzięki za odpowiedź.


13 wrz 2015 0:25:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Calibre - konwersja plików
Mam taki plik (epub). Jakimś cudem wkradły mi się, pomiędzy dialogi i akapity "softbreak" albo "whitespace". Wygląda to tak:

Cytuj:
<p class="calibre1">Nie dała mu skończyć zdania.</p>
<p class="softbreak"> </p>
<p class="calibre1">Była zdumiona, że wreszcie komuś o tym powiedziała. Strzał był trafny. Roman zbladł, wstał i wydawało się, że zaraz przed nią uklęknie. W tej chwili zapukano do drzwi i zaraz potem do gabinetu wtargnęła czwórka roześmianych uczniów.</p>
<p class="whitespace"> </p>
<p class="calibre1">– Kolory i fason mamy uzgodnione – dodała na koniec – a resztę omówicie z panem</p>
<p class="whitespace"> </p>
<p class="calibre1">Po tych słowach podała Romanowi na pożegnanie rękę, mówiąc, że spieszy się na lekcję, i opuściła gabinet. </p>
<p class="softbreak"> </p>


Próbowałam wszystkiego co mi znane ale nie mogę tego usunąć. Czy istnieje jakieś wyrażenie regularne które by to usunęło ? Ktoś ma jakiś pomysł ?


27 wrz 2015 23:06:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Calibre - konwersja plików
znając "rzycie" to pomiędzy znacznikami jest nbsp ale w postaci 1 znaku a nie entites,
chyba najłatwiej to usunąć edytorem (tym z calibre)
kopiując te zbędne paragrafy bezpośrednio z okienka edycyjnego do pól w funkcji szukaj/zmień.


28 wrz 2015 15:28:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Calibre - konwersja plików
Samo skopiowanie tego wyrażenie nie dawało żadnego efektu - niestety. Wyrażenie plus \n na końcu również nic. Ale już znalazłam rozwiązanie na ten problem. Teraz mam inne pytanie. Chodzi mi dokładnie o rozdziały.
Mam rozdział zapisany np w taki sposób:
Kod:
<a name=5></a><b>Rozdział 1</b><br>

Chciałabym aby później, po przeróbce był on wyśrodkowany i każdy rozdział rozpoczynał się od nowej strony (przy przeróbce z pdf do epub) Chciałabym zmienić to wyrażenie wyżej na takie:
Kod:
<h1><center>Rozdział 1</center></h1>

lub coś w tym stylu. Oczywiście ręcznie wklepywanie każdego rozdziału (nazwy) to za dużo roboty. Na chwilę obecną ratuję się po prostu wpisaniem czegoś takiego :
Kod:
(Rozdział [0-9])

a w polu zmiany:
Kod:
<h1><center> \1 </center></h1>

Działa to częściowo.. w kilku tylko przypadkach w reszcie - nie. Gdy np w kodzie książki (pdf) mam rozdział zapisany w taki sposób:
Kod:
Rozdział 1<br>

To po zastosowaniu tego kodu co wyżej. Wychodzi mi (normalnie w pliku epub) coś takiego:
Kod:
Rozdział 1<
    br>

Nie umiem zrobić przerwy pomiędzy numerem a tym <br>. Nawet gdy skopiuję całe wyrażenie, łącznie z tym br, to i tak nie umiem wcisnąć między nie przerwy. Czy da się to jakoś zrobić?
Wiem że strasznie męczę, ale szczerze - uwielbiam się bawić wyrażeniami regularnymi w Calibre. Tylko na tym utknęłam i nie wiem jak ruszyć dalej. :)


30 wrz 2015 0:28:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Calibre - konwersja plików
Rozczaruje Cie trochę, jeśli rozdziałów jest mniej iż 10 (a na to wskazuje Twój regex) to szybciej będzie wyszukać "rozdział" i poprawić ręcznie.

no ale rozumem że to poznawczo :P

coś w tych przykładach znika, bo w chwili obecnej regex jest poprawny i powinien działać i nic nie tłumaczy tego
<
br>

poza tym sam tag <br> jest błędny w xhtml musi być <br/> albo dużo mniej poprawna <br></br>, by epub przeszedł walidacje


hint: zamiast spacji używaj \s


30 wrz 2015 12:41:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron