Teraz jest 29 mar 2024 1:11:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Onyx Boox C65S Classic. Warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2015 15:35:01
Posty: 7
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
do tego mocno to mylące jak w jednym sklepie internetowym jest i jeden i drugi classic dostępny, a 67 drożej o kilkadziesiąt zł. cugeruje to ze kupujemy cos lepszego


09 wrz 2015 11:22:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
a jeden z nich to przypadkiem nie na nasz rynek miał być, część onyxów na rosyjski mają inne symbole natenprzykład.


09 wrz 2015 12:56:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2015 20:28:26
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Kilka słów na temat Onyx Boox Classic C67S.
Po wyjęciu z pudełka zrobił dobre wrażenie. Uruchomienie - i znów ok, gumowany plastik, obudowa nie trzeszczy. Z czasem jednak pojawił się dyskomfort. Odkryłem, że coś trzeba zrobić z fontem i interlinią. Klikam, klikam i co? I nic! Czytnik jest prosty, a wręcz prostacki i nie posiada takich ustawień. Mówię sobie, wgram jakiś fajny soft, w końcu to android. I kicha. Nie ma takiej możliwości. Troszkę się pomęczyłem, aż do czasu, gdy Chińczycy wydali nowy firmware. Upss, namieszałem sobie w klawiszologii i uczyłem się obsługi na nowo ale mogłem dograć oprogramowanie takie jakie chciałem. Pochłaniałem kolejne książki.
Pewnego razu postanowiłem, że zabiorę Rysia na wycieczkę. Opakowałem go w etui, włożyłem między ubrania i ruszyliśmy. Gdy dotarłem na miejsce wyjąłem czytnik z etui i położyłem na półce. Po powrocie z kolacji odkryłem, że ekran nie reaguje, czytnik się nie uruchamia. Co się stało?! Ekran pękł. Co się okazało. W miejscu gdzie są przyciski czytnik nie posiada praktycznie żadnego wzmocnienia. Wystarczyło lekkie ugięcie czytnika lub naciśnięcie przycisku w tym miejscu i zimny ekranik zrobił trach, po wewnętrznej stronie pojawił się śliczny pajączek. Gwarancja? Nie obejmuje takich uszkodzeń. Naprawa? Kosztuje praktycznie tyle co nowy czytnik. Rysiu stał się elektrośmieciem! Odradzam kupno tego czytnika. Z zewnątrz bardzo ładny, w środku to prowizorka. Szkoda waszych pieniędzy!


21 wrz 2015 20:47:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Roobio napisał(a):
Kilka słów na temat Onyx Boox Classic C67S.
... Z czasem jednak pojawił się dyskomfort. Odkryłem, że coś trzeba zrobić z fontem i interlinią. Klikam, klikam i co? I nic! Czytnik jest prosty, a wręcz prostacki i nie posiada takich ustawień. ...

He he .
A obrońcy twierdzą, ze jest OK, że po to jest prosty bo to classic.
Z tym, że u innych classic czy basic ma wszystkie tego typu ustawienia.
Zresztą szersza dyskusja ze zdjęciami wywiązała się w temacie - onyx-boox-f162/c67s-problem-z-plikami-mobi-t15466.html

Co do delikatności to jest ogólnie przypadłość ekranów e-ink i tu niestety na to jedyna rada to uważać i mieć etui sztywne.
Były wpisy na forum, ze czytnik nie upadł, odłożony na półkę, następnego dnia właściciel bierze i ekran wylany.


21 wrz 2015 21:18:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
tps4, uważaj, żyjemy w czasach totalnego relatywizmu. Obiektywizm stał się cechą niepożądaną ;-).


22 wrz 2015 7:36:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Roobio napisał(a):
Troszkę się pomęczyłem, aż do czasu, gdy Chińczycy wydali nowy firmware.

Co masz na myśli? Po uaktualnieniu coś się poprawiło?


22 wrz 2015 9:16:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Roobio, mój AfterGlow2 pękł w ten sam sposób. Jak go rozkręciłem to widać było, że pajęczynka pęknięcia rozeszła się właśnie od miejsca gdzie jest przycisk. Serwis odpisał, że nie może naprawić bo nie posiada ekranu(części. Nie minął nawet rok gwarancji, a oni nie mają części.


22 wrz 2015 9:18:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
bulek napisał(a):
Roobio napisał(a):
Troszkę się pomęczyłem, aż do czasu, gdy Chińczycy wydali nowy firmware.

Co masz na myśli? Po uaktualnieniu coś się poprawiło?

Inny firmware, oczywiście Artatech mówi by nie wgrywać, czy wgrywać na własną odpowiedzialność co się wiąże z utrata gwarancji.
W firmware usunięto:
Cytuj:
Please Note : The following features are removed:

1. BookStore
2. Mediapolis Drive
3. RSS
4. Tutorial Guide to log in Mediapolis Drive
5. Long press on books located at Libary could upload books to Mediapolis Drive
6. Account Management on Setting
7. Image format TIFF support
8. quickDic dictionary support


a dodano przede wszystkim możliwość instalacji apek, co do tej pory było zablokowane:

Cytuj:
Change log :

Neo Reader

Fixed Bugs

1. Scribble loss problem

2. Scribble menu popped up mistakenly

3. Smoothness problem of chirography

4. Inaccurate word selection on ePub

5. When exporting notes, pdf file was still generated without selecting “scribble”

6. After highlighted content was exported to computer, highlighted location turns aside (left-right)

7. When exporting notes of txt files, note content was not arranged by natural page number

8. Remove feature “ full screen refresh after pin-to-zoom”

Added New Features

1. When scribble menu is hidden, auto refresh occurs for smoothness of chirography

2. Add “Hide” feature to scribble feature

3. Add “Mark” feature to scribble feature

4. Add TTS support to pdf files

5. Add “underline” option to highlight feature; “Underline” is default setting. Highlight mode can be changed by “ setting-screen-highlight mode”

System :

Fixed Bugs

1. Bluetooth could not be disconnected normally and this could cause device restart

2. Folder can not be cut and pasted between internal card and external card

3. Long press on book cover could not pop up “ Open Method”

4. Add “ rename folder name, export feature” to onyxscribbler; Default route is “ note export” folder under system root route

5. After dragging A2, no full screen refresh; Before dragging A2, there was improper refresh problem


Added new features

1. Third-party APP can be installed to user partition of the system storage


Pisze w nazwie , że to jest dla Artatech C67S , nie wiem jak z C65S ...
http://www.onyx-international.com/index ... 67s-v1-7-3


22 wrz 2015 9:26:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
^^ Szczególnie dodane tts do czytnika bez gniazdka jest super :P
Nie ma to jak kontrola jakości softu.


Nie wiem, ale jak czytałem opinie na temat classica to komuś się ponoć udawało coś tam zainstalować. Może to zakłócenia w zrozumieniu tego co tam pisali. Aczkolwiek sprzeczać czy też dochodzić nie zamierzam w tej materii.


22 wrz 2015 12:28:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2015 20:28:26
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Po aktualizacji do wersji 1.7.3 przyciski utraciły swoje funkcje. Przycisk lewy przestał przewijać stronę do tyłu, zninął dysk midiapolis. Jednak dzięki aktualizacji "uwolniłem" androida i zyskałem możliwość instalacji programów np. z google play. Domyślnym programem stał się AlReader. Do nowej klawiszologi musiałem się chwilkę przyzwyczaić.
Niestety, tak jak pisałem wcześniej, ekran pękł ponieważ w okolicach przycisków nie jest chroniony, a obudowa się ugina. I właśnie od lekkiego ugięcia lub mocniejszego nacisku na przycisk pojawiła się śliczna pajęczynka.
Często porównuj się ten czytnik do kindla 5. Niestety mimo, że ekran jest większej rozdzielczości, to nie przekłada się to na komfort czytania. Ekran kindla jest jaśniejszy, litery bardziej kontrastowe. Dodam, że na onyxie i tak czytałem pliki w formacie mobi, bo tekst w innych formatach wymagał ogromu ustawień itd. W mobi zwyczajnie "odpalałem" książkę i czytałem.


25 wrz 2015 14:42:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: