Teraz jest 29 mar 2024 11:59:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:30:33
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3, T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
No dobra, a zmieniając temat podziału winy za sytuację to sprawdził już ktoś ten nowy soft. Warto przejść z tego oficjalnego ze stycznia?


10 wrz 2015 19:02:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Onyx T68
Artii, świadomość sytuacji ja akurat posiadam dlatego reaguję i protestuję skoro tutaj się da (niestety, "przeciętny zjadacz chleba" nie ma pojęcia co się pod kołderką kryje). OT: już największe tuzy "finansjery" wymyślili sposób, aby o nich pisano dobrze lub wcale - wykupić prasę, radia i telewizje (tj. Rockefelerowie, Morganowie itp. Ktoś o nich słyszał?? Fajnie to opisał Grifiin w "Finansowy potwór z Jeckyl Island" - szczerze polecam bo tego powinni w szkołach uczyć, ewentualnie Hongbing "Wojna o pieniądz" - wersja pomniejsza historii bez źródeł i wielu wątków; EOT). Jeżeli nie będziemy pisać to niedługo będzie i śmiesznie i strasznie bo już nikt na nic nie będzie reagował. Absolutnie nie napiszę o Tobie jako naganiaczu AT (co zresztą sam obaliłeś ostatnim zdaniem).


10 wrz 2015 19:38:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
@Artii.
A bije konia, ponieważ jak pisałem wcześniej nie interesują mnie przepychanki między nimi. AT był dystrybutorem tego sprzętu, a więc cieszył się trochę większymi przywilejami, na przykład mógł zażyczyć sobie specjalna linię produktów (Lynx) i wziął za nią odpowiedzialność, a teraz częściowo próbuje się z niej wymigać. AT miała dostęp do wersji 1.63 i nie poprawiła nawet błędów ortograficznych, więc trochę mam trochę racji kopiąc akurat tego konia.


10 wrz 2015 23:31:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2015 22:01:14
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox t68 (lynx)
Post Re: Onyx T68
Ktoś już instalował chiński soft 1.7.3 na T68 Lynx? Są jakieś nowe problemy?


12 wrz 2015 22:08:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 22:58:56
Posty: 12
eCzytnik: Kindle 3 3G, Onyx T68
Post Re: Onyx T68
Przypomnę moją sprawę którą opisałem tutaj kilka tygodni temu:
Haz111 napisał(a):
Mam problem z moim Lynxem - niedziałający dotyk. Zupełnie i definitywnie nie działający. Zrobiłem update softu (do tej pory byłem na tym z bodajże 6 stycznia) do najnowszej wersji. Pojawiło się indeksowanie, dotyk dalej nie działał. Na wszelki wypadek przywróciłem ustawienia fabryczne - dalej nic. Czy ktoś jeszcze miał takie problemy?

Dla jasności nakreślę to jak był ostatnio używany: pod koniec lipca i na początku sierpnia przeczytałem na nim w sumie 8 książek i odłożyłem do szafki - wówczas działał poprawnie. Drugą połowę sierpnia czytnik przeleżał nieużywany. Wczoraj wyciągnąłem go i dotyk nie działał.


Odesłałem czytnik na serwisu. Wczoraj powrócił. Otworzyłem paczkę, wyjmuję czytnik, włączam. Cieszę się, że już za chwilę będę mógł wrócić do długiej listy książkowych zaległości. Czytnik włączył się, dotykam ekranu... nie reaguje.

Nie będę ukrywał, że - delikatnie mówiąc - sytuacja napawa mnie lekkim zniesmaczeniem. Na kartce opisującej wykonane przez serwis czynności (z ładną pieczątką ArtaTech i podpisem serwisanta) widnieje napis:
Cytuj:
Działania serwisowe:
Podpięcie taśmy dotyku


Na razie napisałem jeszcze jeden e-mail do serwisu zawierający (kolejny) film przedstawiający usterkę.


29 wrz 2015 7:39:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx T68
Haz111, No ciekawi mnie jak się rozwinie sprawa. Arta Tech ma teraz problem z dostępnością części do Onyxów. Chciałem aby mi wymienili stłuczony ekran - uszkodzenie mechaniczne (czytnik na gwarancji). Odpisali, że nie mają ekranu na wymianę. Jeżeli w twoim przypadku trzeba będzie coś wymienić a nie będą posiadać części zamiennych powinni zwrócić kase. Reklamujesz przez sklep??
Jeśli nie spróbuj przez sklep, niech oni wyślą jak wróci z reklamacji sprawdź czy działa, jak nie to nie odbieraj niech sklep wysyła jeszcze raz. (Pracowałem w Avansie na 99% przypadków ponowna reklamacja, na tą samą usterkę, bez odebrania sprzętu- jeśli sprzęt nie został naprawiony- kończyła się wymianą na nowy sprzęt lub zwrotem pieniędzy).


29 wrz 2015 9:31:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx T68
PrzemSS napisał(a):
Arta Tech ma teraz problem z dostępnością części do Onyxów. Chciałem aby mi wymienili stłuczony ekran - uszkodzenie mechaniczne (czytnik na gwarancji). Odpisali, że nie mają ekranu na wymianę.

Wydaje się, że panele do C67ML można dostać co najmniej w kilku miejscach. Trzeba zapłacić i sprowadzić oczywiście, ale to przecież sprawa serwisu. Nie muszą jeśli nie chcą brać tego bezpośrednio od Onyx Int.


29 wrz 2015 10:20:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
Haz111 napisał(a):
Przypomnę moją sprawę którą opisałem tutaj kilka tygodni temu:
Haz111 napisał(a):
Mam problem z moim Lynxem - niedziałający dotyk. Zupełnie i definitywnie nie działający. Zrobiłem update softu (do tej pory byłem na tym z bodajże 6 stycznia) do najnowszej wersji. Pojawiło się indeksowanie, dotyk dalej nie działał. Na wszelki wypadek przywróciłem ustawienia fabryczne - dalej nic. Czy ktoś jeszcze miał takie problemy?

Dla jasności nakreślę to jak był ostatnio używany: pod koniec lipca i na początku sierpnia przeczytałem na nim w sumie 8 książek i odłożyłem do szafki - wówczas działał poprawnie. Drugą połowę sierpnia czytnik przeleżał nieużywany. Wczoraj wyciągnąłem go i dotyk nie działał.


Odesłałem czytnik na serwisu. Wczoraj powrócił. Otworzyłem paczkę, wyjmuję czytnik, włączam. Cieszę się, że już za chwilę będę mógł wrócić do długiej listy książkowych zaległości. Czytnik włączył się, dotykam ekranu... nie reaguje.

Nie będę ukrywał, że - delikatnie mówiąc - sytuacja napawa mnie lekkim zniesmaczeniem. Na kartce opisującej wykonane przez serwis czynności (z ładną pieczątką ArtaTech i podpisem serwisanta) widnieje napis:
Cytuj:
Działania serwisowe:
Podpięcie taśmy dotyku


Na razie napisałem jeszcze jeden e-mail do serwisu zawierający (kolejny) film przedstawiający usterkę.

@Haz - dopóki tak na własny koszt się bawią to jeszcze można przeżyć ale nie da się ukryć że to wkurzające. A tak z ciekawości - działają ci przyciski sprzętowe?


29 wrz 2015 15:27:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 22:58:56
Posty: 12
eCzytnik: Kindle 3 3G, Onyx T68
Post Re: Onyx T68
W poniedziałek wieczorem wysłałem im e-mail, do dzisiaj nie odpowiedzieli. Zatem dzisiaj będę dzwonił na numer podany na stronie.

PrzemSS napisał(a):
Reklamujesz przez sklep??
Jeśli nie spróbuj przez sklep, niech oni wyślą jak wróci z reklamacji sprawdź czy działa, jak nie to nie odbieraj niech sklep wysyła jeszcze raz. (Pracowałem w Avansie na 99% przypadków ponowna reklamacja, na tą samą usterkę, bez odebrania sprzętu- jeśli sprzęt nie został naprawiony- kończyła się wymianą na nowy sprzęt lub zwrotem pieniędzy).

Sprzęt zamówiłem bezpośrednio ze strony producenta, został przysłany prosto od AT, więc reklamuję door-to-door u ArtaTechu.

johh napisał(a):
A tak z ciekawości - działają ci przyciski sprzętowe?

Działają. Ogólnie czytnik (światełko, wyświetelanie na ekranie, przyciski) działają bez problemu. Tylko dotyk jest popsuty.

Czy jest tu ktoś kto ubiegał się o zwrot pieniędzy na podstawie niezgodności towaru z umową w firmie ArtaTech? Jakie dokumenty powinienem przesłać aby to zrobić?

EDIT: O 8:31 otrzymałem e-mail od serwisu. Przyjmą czytnik jeszcze raz. Tymczasowo powyższe pytanie jest nieaktualne.


30 wrz 2015 8:36:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Onyx T68
juzek napisał(a):
Ktoś już instalował chiński soft 1.7.3 na T68 Lynx? Są jakieś nowe problemy?

Ja. I najchętniej wróciłbym do starego artatechu (z chyba 19.1.2015) Z mojego punktu widzenia
- indeksowanie jak było długie, tak jest
- karta sd, jak czasami się gubiła, tak się gubi
- chyba czytnik jest mniej responsywny. To może być subiektywne odczucie, ale mam wrażenie, jakby ekran stał sie bardziej bezwładny w reakcji na dotyk.)

Pytanie do fachowców: da się zrobić downgrade?
mam roota na tym sofcie oraz plik nazywający się:
update-2015-01-19.zip

Przy czym, ja używam czytnika, do ... czytania. (W przeciwieństwie do np. tzigi)


23 paź 2015 22:03:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2015 22:01:14
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox t68 (lynx)
Post Re: Onyx T68
U mnie dotyk jak był zły, tak jest. Zalet żadnej z wersji niestety nie widzę.

kjonca napisał(a):
Przy czym, ja używam czytnika, do ... czytania.


A root w tym bardzo pomaga? :D


24 paź 2015 0:34:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Onyx T68
juzek napisał(a):
U mnie dotyk jak był zły, tak jest. Zalet żadnej z wersji niestety nie widzę.

kjonca napisał(a):
Przy czym, ja używam czytnika, do ... czytania.


A root w tym bardzo pomaga? :D

Owszem. W eksporcie zaznaczeń.


24 paź 2015 10:10:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Onyx T68
kjonca napisał(a):
Przy czym, ja używam czytnika, do ... czytania. (W przeciwieństwie do np. tzigi)

Oj, wypraszam sobie. To, że przede wszystkim czytnik służy mi do pracy, nie znaczy, że na nim nie czytam. Np. 2 tygodnie podróży po Ukrainie pociągami to idealny sposób na przeczytanie całego Koła Czasu Jordana bez potrzeby noszenia ze sobą całego plecaka książek :D


24 paź 2015 17:21:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Onyx T68
Tzigi napisał(a):
kjonca napisał(a):
Przy czym, ja używam czytnika, do ... czytania. (W przeciwieństwie do np. tzigi)

Oj, wypraszam sobie. To, że przede wszystkim czytnik służy mi do pracy, nie znaczy, że na nim nie czytam. Np. 2 tygodnie podróży po Ukrainie pociągami to idealny sposób na przeczytanie całego Koła Czasu Jordana bez potrzeby noszenia ze sobą całego plecaka książek :D

Przepraszam, rzeczywiście niezręcznie wyszło :)


24 paź 2015 17:51:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: Onyx T68
Nasz T68 poszedł do serwisu na gwarancji, bo zaczął się restartować samoistnie podczas czytania książki nawet co 1 czy 2 minuty.


26 paź 2015 15:14:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron