Teraz jest 29 mar 2024 13:29:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Opinie o PocketBook 614 Basic 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2015 8:35:32
Posty: 2
Post Opinie o PocketBook 614 Basic 2
Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników PocketBook 614 Basic ponieważ zastanawiam się nad jego kupnem. Czy warto wybrać ten czytnik ?


19 sie 2015 10:23:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Opinie o PocketBook 614 Basic 2
Witam serdecznie,

Posiadam ten model od ok. 1 roku,
Plusy:
- lekki, mały,
- dobry ekran (nie porównywałem z czytnikami z "górnej półki" ale z Kindle 7 nie widzę różnicy)
- niedotykowy (dla mnie jak kupowałem to był PLUS teraz gdy syn posiada kindla dotykowego to bym się mocno zastanawiał)
- obsługa katalogów (to co jest w kindlu osobiście mi nie pasje)
- czyta wszystkie formaty (z pewnymi problemami pdf w trybie reflow)
- można doinstalować port CoolReader-a wielki PLUS (info: pocketbook-f169/dodatkowe-programy-do-pocketbook-614w-t15192.html )

Minusy:
- nie działa "reflow" w pdf i to jest największy minus (info: pocketbook-f169/pocketbook-614-problem-z-trybem-reflow-t14737.html )
- gorzej działający prawy przycisk zmiany strony
- brak możliwości połączenia się z dropboxem
- brak oświetlenia nocnego
- czasami trzeba nacisnąć dwa razy aby zareagował a wtedy wykonuje podwojone kliknięcie

UWAGI:
- trzeba zmodyfikować plik extensions.cfg aby domyślnie otwierał e-puby w fbreaderze. W Adobe często nie można zmienić wielkości czcionki.

Wnioski:
Niezły "tani" czytnik bezdotykowy. Jeżeli ktoś posiada kolekcję książek w pdf to nie polecam. W innym przypadku jak najbardziej.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


31 sie 2015 11:40:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Opinie o PocketBook 614 Basic 2
kriss.kg napisał(a):
UWAGI:
- trzeba zmodyfikować plik extensions.cfg aby domyślnie otwierał e-puby w fbreaderze. W Adobe często nie można zmienić wielkości czcionki.


tu się nie zgodzę, zmień dostawce epub-ów :), to występuje sporadycznie (chyba że pobierasz od tej samej osoby, która przygotować tych plików najwyraźniej nie potrafi).

Nudne technikalia, adobe słucha dokładnie ustawień css w e-książkach, więc jak ktoś wstawi tam że ma użyć fontu rozmiar 5px to takim wyświetla, niezależnie od powiększenia. I w żadnej kupnej tego jeszcze nie widziałem.

Co do braku światełka to kwestia przygotowania stanowiska czytania, musi być podobne do tego co używasz do czytania zwykłych książek, i to jest wada jeśli lubisz czytać w kompletnej ciemności*, albo przy zmieniającym się oświetleniu (np w pociągu**/itp).

Jak masz ograniczenia finansowe to bez światełka da się żyć :), jeśli możesz wydać więcej to jednak światełko się przydaje.


* ale tu już bym nie był taki przekonany czy to jest aż takie zdrowe.
** tu to się najbardziej przydaje, jak załapiesz miejscówkę przy oknie i trafisz częste "błyskania" - ale można się ratować zewnętrznym światełkiem.


31 sie 2015 15:24:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Opinie o PocketBook 614 Basic 2
Muszę się do Waszych wypowiedzi ustosunkować:

athame:

athame napisał(a):
Wg mnie nie warto. Przede wszystkim brak oświetlenia w czytniku jest tak samo odczuwalny jak brak wspomagania kierownicy i klimatyzacji w samochodzie. Obsługa wielu formatów to taki "plus" na papierze. W rzeczywistości liczą się tylko EPUB/MOBI (tam gdzie ważne jest dopasowanie treści do wielkości wyświetlacza) oraz PDF (tak gdzie ważny jest układ strony). Jeśli czytnik słabo wyświetla jeden lub drugi (np. bardzo wolno) to dyskwalifikacja z miejsca. Takie wady jak:
Minusy:
- gorzej działający prawy przycisk zmiany strony
- czasami trzeba nacisnąć dwa razy aby zareagował a wtedy wykonuje podwojone kliknięcie
niech każdy oceni sam.

Mój wniosek: słaby "tani" czytnik bez oświetlenia. Jak ktoś oczekuje zaczytywania się w PDF-ach na czytniku to z pewnością dozna zawodu (bez względu na to jaki czytnik wybierze).


Dla mnie światełko nie jest najistotniejszą funkcją czytnika. Dopłata 250zł do modelu ze światełkiem moim prywatnym zdaniem mija się z celem. Owszem światełko czasami by mi się przydało (np. na wakacjach gdy mieszkamy w jednym pokoju z dziećmi czy czasami w podróży pociągiem) ale nie jest to funkcjonalność warta takiej dopłaty (moim zdaniem).
Masz racje co do formatów epub czy mobi. to są formaty stricte czytnikowe i nikt tego nie kwestionuje. Ja w swojej kolekcji książek posiadam bardzo dużo pozycji w wersji pdf. Wiąże się to z czasami "przedczytnikowymi" kiedy jeszcze nikt nie myślał o tych formatach a wiele książek, które posiadam w pdf-ie nie zostało nigdy wydane w epub czy mobi i nawet nikt nie myśli aby je wydawać. Ja niestety tak się uż przestawiłem na czytanie na czytniku, że nawet jak dostoję w prezencie książkę tradycyjną to szukam jej w wersji elektronicznej (większość moich znajomych i rodziny już wie, że wolę książkę na pendrive niż papierową i takie mi kupuje).

W swojej karierze użytkowałem trzy różne czytniki: onyxa, kindla 7 i PB. Według mojej oceny:

kindle - najlepiej wykonany, bardzo wygodne czytanie, niestety nie obsługuje katalogów tylko kolekcje co w moim przypadku jest niedoprzyjęcia (używa go mój syn). Dotykowy i nawet powiem, że obsługa jest przyjemna. Żeby można czytać pdf-y potrzebny jest JB. (Jak "prosty" jest JB w tym modelu może powiedzieć athame :). W moim przypadku musiał bym "paść na kolana" przed athame i prosić o pomoc gdyż moja wiedza i umiejętności w tym kierunku są delikatnie mówiąc mierne ;( .

onyx - czyta wszystko, łącznie z pdf w trybie reflow. Niestety niestabilność oprogramowania, jakość tego czytnika oraz polityka serwisowa dystrybutora jest dla mnie nie do przyjęcia. Miałem, zraziłem się i więcej nie kupię.

PB - czyta wszystko pięknie za wyjątkiem pdf w trybie reflow. Jedyne uwagi które mam do tego czytnika podałem we wcześniejszym poście (mam i używam codziennie).

Arti:

Artii napisał(a):

tu się nie zgodzę, zmień dostawce epub-ów :), to występuje sporadycznie (chyba że pobierasz od tej samej osoby, która przygotować tych plików najwyraźniej nie potrafi).

Nudne technikalia, adobe słucha dokładnie ustawień css w e-książkach, więc jak ktoś wstawi tam że ma użyć fontu rozmiar 5px to takim wyświetla, niezależnie od powiększenia. I w żadnej kupnej tego jeszcze nie widziałem.


Tu się z Tobą zgodzę tylko po części. Książki w formacie epub "mam jakie mam" i niestety nic na to nie poradzę. Nie potrafię sam ich naprawić a skoro inne oprogramowanie czyta je bez problemu to z punktu widzenia "prostego użytkownika" (mojego punktu) Adobe jest bee a fbreader jest cacy. A już Coolreader jest great & wonderful :)

To tyle z moich przemyśleń. Proszę pamiętać, że moja ocena jest czysto subiektywna i to co mi odpowiada nie koniecznie będzie odpowiadało innym użytkownikom.
Mnie na przykład nie przeszkadza, że w książce na czytniku nie ma okładki albo na końcu wiersza są spójniki czyli tzw. sieroty a dla wielu ludzi jest to wręcz nie do przyjęcia.

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Jakbym nie był sknerą i nie szkoda by mi było 250 zł to bym kupił model ze światełkiem.
Ps.2. Teraz na to wpadłem, że dopłacając 50 zł można kupić sobie model z dotykiem i nowym oprogramowaniem w wersji 5 które podobno czyta reflow bez problemu (oczywiście "bez problemu" nie dotyczy athame, który ze względu na "zboczenie zawodowe" nie jest "obiektywny" :lol: )
Ps.3. athame - bez urazy to nie jest uszczypliwość ani dyskredytacja twoje osoby :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


01 wrz 2015 10:11:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron