Teraz jest 29 mar 2024 1:43:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post aktualizacja inkBOOK Ereader_V1.0.0-2015082012
Witam,
wczoraj przeprowadziłem aktualizację i oto moje wrażenia po paru godzinach spędzonych z zaktualizowanym czytnikiem.
Producent zapewniał że nowy firmware będzie bardziej oszczędzał baterię,
tak się zastanawiam jakim sposobem zostało to dokonane bo moje spostrzeżenia zmierzają do tego iż zostało zmniejszone taktowanie dla cpu. Czytnik dla pewnych operacji które wcześniej zajmowały mu chwilę teraz potrzebuje więcej czasu.
Od kilku dni czytam pewną książkę i codziennie rozpoczynam od włączenia czytnika i po jego uruchomieniu się pierwsze co robię to otwieram tą ostatnio czytaną książkę.
Do czasu ostatniej poprawki książka wczytywała się bardzo szybko, teraz zajmuje jej to o wiele więcej czasu i jest to zauważalny dyskomfort. Czytam wbudowanym FBReaderem.
Druga sprawa oświetlenie - poprawiono skalę. teraz od pierwszej kreski zaczyna się zauważalna regulacja. szkoda tylko że nadal im dalej tym nasilenie światła rośnie razy 2 a nie liniowo. Przydałoby się bardziej rozciągnąć regulację.
Bo tak na prawdę pierwsze 5,6 kresek jest wystarczające i pozostałych się już nie używa bo światło jest za silne.
3. Zauważyłem niepokojące objawy których wcześniej czytnik nie wykazywał.
Problemy z uruchomieniem - przytrzymuje przycisk power i czytnik się nie włącza. ile to trzeba teraz przytrzymywać przycisk power by czytnik zauważył że chcę go uruchomić. 10 sekund to za długo!!!.
Tak samo aby wyłączyć jest jeszcze więcej kłopotu.
Przytrzymuję power a czytnik mi odpala ekran wygaszacza - "Legimi - czytaj bez limitu"
Ok, wybudzam go i znów naciskam power i przytrzymuje i znów mam wygaszacz legimi.
Wciskam power i czytnik nie reaguje nie chce się wybudzić.
Zbrickował się?
Nie on się chyba wyłączył i trzeba przytrzymać z 10 sekund power i on nagle się włącza i mamy kręcące się kółko uruchamiania czytnika.
BTW. wydaje mi się że poprzednio czytnik szybciej się uruchamiał, ale jest to moje subiektywne odczucie. nie mierzyłem tych czasów więc nie mam nic na potwierdzenie swoich odczuć.
Ok próbuje nadal wyłączyć, przytrzymuję i znów wygaszacz. Już mi nerwy puszczają - jak otrzymać okienko z pytaniem o zgodę na wyłączenie tabletu!?
Po wielu próbach, w końcu się udało.
Raz działa wyskakuje okienko z pytaniem czy wyłączyć a raz nie działa i czytnik wyświetla wygaszacz.

Jeszcze jeden zauważony problem w trakcie czytania gdy zbyt długo czytam stronę:) mam wygaszanie na 2 minuty
czytnik zawsze najpierw wyświetlał wygaszacz a następnie dopiero po ustawionym czasie minimalnym z możliwych do wyboru 20 minut się wyłączał. a nawet najpierw wyłączał światło po kolejnych sekundach zapodawał ekran wygaszacza, teraz nagle po 2 minutach braku reakcji na stronie się wyłączył???. tzn wyświetlił ekran wygaszacza z legimi ale wybudzić się już nie chciał i jedyne co udało mi się osiągnąć to po przytrzymaniu 10 sekundowym power otrzymać wirujące kółko uruchamiania sprzętu.
Czyli jeśli czytnik wyświetla legimi i nie da się go wybudzić pojedynczymi klikami power to mam założyć że czytnik jest poweroff i żeby go włączyć muszę przytrzymać 10 sek power i wtedy się on włącza - animacja kręconego kółka.
Czasami trzeba kilkunastu sekund i kilkunastu klików by wybudzić czytnik z wygaszacza - łatwiej jest iść na skróty i spróbować go zrebootować.

Niestety głównie z powodu problemu z wyłączaniem chciałbym powrócić do poprzedniej wersji tylko skąd ją ściągnąć? tu jest tylko aktualna
http://www.my-midia.com/#!aktualizacje/cxp2

Taka uwaga skoro czytnik dystrybuujemy w Polsce to przydałoby się zamienić "Press and hold the Power key to turn the device on." na nasz język.

W ustawieniach przydałoby się więcej opcji odnośnie wyłączenia - brakuje możliwości wyboru 5, 10, 15 ,45
a dla uśpienia 7 , 15


28 sie 2015 10:05:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: aktualizacja inkBOOK Ereader_V1.0.0-2015082012
Czytnik uruchamia się wolniej ponieważ zostawiłem w nim kartę pamięci użytą do update'u.
Książka którą czytam jest we wbudowanej pamięci czytnika. Po wysunięciu karty czytnik zaczął się uruchamiać w poprzednim tempie.


28 sie 2015 10:18:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: aktualizacja inkBOOK Ereader_V1.0.0-2015082012
Powiem od siebie - Faktycznie jakby nieco dłużej trzeba wcisnąć przycisk power, żeby się zaczął uruchamiać.

Natomiast w moim egzemplarzu urządzenie jak się uruchomi, to działa nieco szybciej. Poprawiono też jakby ostrość czcionek (albo tylko mi się wydaje).

I też trochę irytujące jest to, że jak wciskam i trzymam przycisk odświeżenia, żeby mi się włączyło doświetlenie, to najpierw mi odświeża ekran i znów muszę wcisnąć przycisk. Wcześniej tak nie było.

I kwestia wyłączania - wcześniej przytrzymywałem przycisk, pokazywał się komunikat, żeby potw wyłączenie i OK.
Teraz - najpierw wyskakuje wygaszacz, muszę jeszcze raz krótki nacisnąć guzik i potem puścić i znów przytrzymać, żeby wyłączyć urządzenie.


28 sie 2015 10:24:42
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Drodzy Użytkownicy,

Możecie dokonać aktualizacji swoich inkBOOK'ów Onyx do najnowszej wersji.

Zmiany w wersji V1.0.0-2015082012:

* Wydłużono czas pracy na baterii
* Ulepszono skalowanie doświetlenia ekranu
* Poprawki drobnych błędów

Więcej informacji na stronie: http://www.my-midia.com/#!aktualizacje/cxp2

Aktualizacja bezprzewodowa OTA (over-the-air) jest niedostępna.


28 sie 2015 13:47:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
inkbook-f187/aktualizacja-inkbook-ereader-v1-0-0-2015082012-t15441.html

Jest już o tym wątek założony i ponadto opisane są wrażenia po przeprowadzeniu aktualizacji.

Czy zostanie to poprawione?


28 sie 2015 13:49:06
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
SanDiego, połączyliśmy oba wątki, żeby nie wprowadzać zamieszania, a jednocześnie dać informację nt. możliwości pobrania aktualizacji.

Zbieramy informacje zwrotne od Was i czekamy na kolejne. Weźmiemy je pod uwagę przy kolejnej aktualizacji.


28 sie 2015 15:57:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Miało być małe menu pod długim przycisnięciem powrotu :P


29 sie 2015 13:14:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2014 15:27:21
Posty: 27
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Pobrałem i zainstalowałem tę aktualizację. W F2BReader (który po aktualizacji u mnie działa jak trzeba, wcześniej zamulał) zniknęły polskie znaki. Większość polskich znaków. Bo np. "ó" jest. Ale zamiast "ą", "ę" itd. mam prostokąty. W adobe są, ale wyświetlane jakąś inną czcionką niż reszta tekstu. Jakieś pomysły jak to naprawić? :D
e:
Dobra, wystarczyło zmienić czcionkę z Droid Sans Devanagari (którą miałem ustawioną domyślnie) na Droid Sans. Po doczytaniu w google cóż to jest devanagari zastanawiam się, dlaczego przed aktualizacją nie miałem tego problemu. xD


29 sie 2015 19:20:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
@puchatek2
Z tego co piszesz, widzę że masz czytnik od Legimi z wgraną "fabrycznie" ich aplikacją i ekranem uśpienia. Zastanawiam się, czy w tej wersji coś może zachowywać się troszkę inaczej...
Jestem przekonany, że nie zostało zmniejszone taktowanie CPU. Mam cały czas zainstalowany program BetterBatteryStats i nie zaobserwowałem żadnych zmian w statystykach pracy procesora. Najczęściej (oprócz trybu "Deep Sleep") pracuje na 312 i 816 MHz, rzadziej na 912 i 504 MHz, a całkiem sporadycznie na 1004 MHz. Myślę, że ewentualne spowolnienia są spowodowane odczytem z pamięci wewnętrznej czy karty SD.
Nigdy nie wyłączam czytnika (w takim trybie ładuję go mniej więcej raz na tydzień), ale sprawdziłem to przytrzymanie w celu wyłączenia i właściwie za każdym razem, po ok. trzech sekundach (liczyłem do pięciu) pojawiało mi się okienko z zapytaniem, czy wyłączyć. Dwa razy (na kilkanaście) wcześniej się uśpił, ale lekko przytrzymywałem klawisz wyłącznika i nie wiem czy mi palec nie zadrżał, albo coś jest na rzeczy...
Włączam trzymając przycisk przez 3-5 sekund, a potem puszczam i chwilę potem rozpoczyna się proces startu.
U mnie po czasie bezczynności (też mam ustawione na 2 minuty), najpierw gaśnie światełko (zawsze mam włączone) i za chwilę pokazuje się ekran uśpienia.
Myślę, że poprzednią wersję firmware można by uzyskać od serwisu, po wyłuszczeniu problemów i uzgodnieniu.

@SanDiego
Mi zdarzało się wcześniej, na starszym oprogramowaniu, że przytrzymując dłużej klawisz odświeżania, odświeżał ekran, zamiast wyłączyć/włączyć. Trzeba było powtórzyć naciskanie. Teraz, w nowej wersji sprawdzałem i też tak mi się zdarza. Myślę, że zależy to od stanu, w którym zastaniemy CPU w momencie naciśnięcia. Jeśli jest w "Deep Sleep" (wchodzi w niego po kilkunastu sekundach od ostatniego naciśnięcia czegokolwiek, jeśli nic nie pracuje w tle), to raczej odświeży, niż przełączy.
Tak się zastanawiam, czy podobnie nie jest z długim przytrzymaniem wyłącznika :?

@Arta Tech
Zapomnieliście dodać do zmian w nowej wersji:
*Dodano opcję wyboru trybu podłączenia USB (Mass Storage lub MTP)
Pojawiła się taka opcja wyboru w dziale "Zdefiniowane przez użytkownika".

Może się czepiam, ale z innych uwag do oprogramowania, to jak dla mnie przydało by się:
- pojawiający się gdzieniegdzie w opcjach napis "tablet/tabletu" zmienić na "czytnik/czytnika"
- zmniejszyć "skok" zmiany wielkości czcionki czytanego tekstu na co 2 punkty zamiast co 4.
- do klawisza "back" dodać pewną funkcjonalność, żeby w trakcie czytana tekstu, po naciśnięciu tego klawisza pojawiało się okienko z opcjami dostępu do przydatnych opcji (otwórz plik, przełączanie WiFi, światło, ostatnie programy, itp.) i ostatnia opcja to "wyjdź z programu" czyli zakończenie czytania. Ewentualnie zamiast tego mogło by dojść długie przytrzymanie tego klawisza (działało by we wszystkich programach), które wywoływało by okienko z wyżej wymienionymi przydatnymi opcjami.

_________________
W Obrazek też ;)


29 sie 2015 22:09:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2015 0:48:48
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Keyboard
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Po aktualizacji pojawiły się gratulacje ale plik aktualizacyjny nie został usunięty. Program aktualizacyjny próbował uruchomić się ponownie. Usunąłem go "ręcznie" korzystając z połączenia z komputerem. Poza tym wszystko działa prawidłowo. Nie dostrzegam większych zmian w działaniu czytnika, może skalowanie doświetlenia ekranu działa jakby płynniej.


29 sie 2015 23:00:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Dodajcie zmianę wielkości czcionki co 1!


30 sie 2015 1:28:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Zauważyłem jeszcze 1 istotną rzecz. Po uruchomieniu czytnika i puknięciu na okładkę książki, żeby czytać dalej, nie otwiera mi się od razu tekst tylko mam biały, pusty ekran.

Dopiero muszę odświeżyć guzikiem i wtedy tekst się pojawia.


30 sie 2015 11:15:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
A mi stockowa aplikacja coraz częściej odmawia włączenia się, ech, takie życie


30 sie 2015 18:04:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Która ?

_________________
W Obrazek też ;)


30 sie 2015 20:25:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015082012
Adobe. Zrezygnowałam z przełączania na FB bo ten sam efekt uzyskuję ALreaderem, Adobe miał być do tych pozycji, które z jakiegoś powodu chciałabym czytać z zachowaniem formatowania wydawcy i mang.

Nie wiem, poobserwuję jeszcze trochę.

edit. Chyba zwyczajnie muszę dłużej przytrzymać palec na okładce, żeby system skumał, że chcę otworzyć książkę. Ale za to otwarcie jest szybsze niż przed aktualizacją.


30 sie 2015 21:23:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron