Teraz jest 25 kwi 2024 18:52:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Canavan Trudi - Gildia Magów 
Autor Wiadomość
Post Canavan Trudi - Gildia Magów
Obrazek

Ciężki orzech do zgryzienia. Książka charakteryzuje się znaczną łatwością czytania, ale nie oczekujcie tutaj arcydzieła. Ba! Nie oczekujcie nawet literatury wysokich lotów. Fabuła koncentruje się na młodej dziewczynie, mieszkającej w krainie Kyralii, posiadającej olbrzymi potencjał magiczny. Problemem jest jednak jej niskie urodzenie, a także fakt że wykorzystała swoje zdolności do ataku na członka tytułowej Gildii Magów. Właściwie to ten ostatni wyczyn napędza nam akcję w książce ponieważ ludzie o magicznym talencie muszą należeć do GM z rozkazu króla Kyralii, który nie chce "dzikich" magów w swoim państwie. Wobec czego rozpoczynają się poszukiwania dziewczyny...

I trwają długo, stanowczo zbyt długo. W każdym bądź razie mimo całego mojego zafascynowania fantastyką opierającą się o schemat od zera do bohatera nie bardzo czułem "klimat" w który dość nieporadnie autorka chciała wprowadzić czytelnika. Pozatym uważam że postacie są płytkie i nieskomplikowane. Fabuła raczej kuleje niż pędzi, a zaskakujących zwrotów akcji nie uświadczymy. Wszystko ładnie i ślicznie idzie po sznurku do happy endu. Jeśli miałbym być również szczery to nawet jeśli nie znałbym wcześniej płci autora to z powodzeniem mogłem zgadywać i nie pomyliłbym się. Czuć że książka wyszła spod pióra kobiety. I niestety nie mogę powiedzieć żeby to zaliczało się im plus. Chodzi mi tutaj o delikatność w stosunku do bohaterów. Prawdopodobnie książka nie trafiła w swój target marketingowy jeśli chodzi o wiek, bo jeśli miałbym ją do czegoś porównać to byłby to telewizyjny serial "Buffy postrach wampirów".

Wystawiłbym ocenę 3/6. Osobiście uważam że jeśli nie wybierasz sie w długą podróż lub masz przed sobą najnudniejszy wykład świata, bądź nudną pracę to można sobie odpuścić tą książkę.


07 paź 2008 17:31:03
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 22:19:55
Posty: 1
Post Re: Canavan Trudi - Gildia Magów
Czesc Mnie sie ta ksiazka rowniez podobala. Zgadzam sie z autorem postu ze nie jest to literatura wysokich lotow, a jedynie "zabijacz" czasu. Jednakze nie otwierajac nawet tytulowej strony od razu o tym wiadomo. Jesli chodzi o mie to dala mi ona dokladnie to czego oczekiwalam: przyjemne oderwanie sie i kilka godzin spedzonych na nie mysleniu. Polecam kazdemu kto ma ochote na lekture latwa i przyjemna.


12 mar 2009 10:35:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Canavan Trudi - Gildia Magów
i ja podobnie myślę, jak moich dwu przedmówców :P
słucham sobie po angielsku i zawsze mogę powiedzieć, że to nie jest kompletna strata czasu, bo się uczę ;)
ale na serio

książka jest chyba dla młodszych, których pewnie ta fabuła może i zadziwić, ale w moim wieku zbyt częto przewiduję co będzie dalej

wprawdzie w książce jest wiele wątków to jednak nie są one dostatecznie rozwinięte i dlatego wydaje się to być jednowątkowym dziełem, przez to postacie wydają się trochę nieprawdziwe, bo istnieją gdy jest wokół nich główna bohaterka, a gdy jej nie ma to chyba nic nie robią, na mają żadnych pasji

jeżeli mam porównać to Harry Potter ma o wiele lepiej zrobionych bohaterów, oczywiście główny wątek to dzieje Harrego, ale prawie każda poboczna postać ma swoją historię, swoje cele do których zmierza, swoje tajemnice - krótko mówiąc jest "prawdziwa"

ta książka jest na poziomie Eragorna, w którym bohaterowie są czarno-biali, a szkoda, bo fabuła całkiem fajna, postać też da się lubić, słucham teraz już drugiej części i chyba dosłucham do końca (tz. trzeciej)


08 sty 2010 20:04:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2013 13:27:02
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Canavan Trudi - Gildia Magów
Ja równiez słucham jej sobie, bo jednak wydawało mi się lekką stratą czasu na czytanie :-) Książka ciekawa, aczkolwiek mocno przewidywalna.


10 paź 2013 13:33:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2015 12:42:20
Posty: 43
eCzytnik: wolę klasycznie;)
Post Re: Canavan Trudi - Gildia Magów
Książka, która zajęła mi kilka wieczorów kilka lat temu, bardzo wciągająca lektura. Dzięki za przypomnienie, może do niej wrócę na weekend.


24 sie 2015 13:33:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: