Teraz jest 28 mar 2024 13:30:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Nie spodziewałam sie, że tak szybko będzie aktualizacja....

Czy w aktualizacji nie przeszkadza to, że ktoś juz ma zainstalowany sklep midiapolis?
Czy zmiana aplikacji do słowników oznacza, że wrzucone przeze mnie słowniki o formacie StardDict przestaną działać i do niczego się nie przydadzą?


31 lip 2015 13:33:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
zambezilimpopo napisał(a):
Czy zmiana aplikacji do słowników oznacza, że wrzucone przeze mnie słowniki o formacie StardDict przestaną działać i do niczego się nie przydadzą?
U mnie poprzednia aplikacja słownikowa (Boyue Dict) nadal pozostała w systemie. Można ją uruchomić i nadal przeszukiwać słowniki StarDict, jednak nie z poziomu czytanej książki. Nie znalazłem opcji pozwalającej zmienić aplikację słownikową w trybie czytania. QuickDic jest jedynym domyślnym.
Natomiast w doinstalowanych programach do czytania (np. AlReader, CoolReader, Moon+Reader i in.) można w ustawieniach wybrać dowolny z obsługiwanych programów słownikowych i tam działa to co wybierzemy. Do formatu StarDict chyba najlepsze są popularne: ColorDict czy GoldenDict.

_________________
W Obrazek też ;)


31 lip 2015 14:13:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Trochę szkoda, bo te nowe słowniki pewnie są typowo językowe, a ja potrzebuję czegoś w rodzaju słownika wyrazów obcych albo języka polskiego.


31 lip 2015 14:54:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
domino.r napisał(a):
Co do aktualizacji czytnika - osoby, których inkbooki ciepią na nagłe zwisy, restarty, rebooty z mrugnięciem światełkiem itp.: ta aktualizacja tego raczej nie naprawi.
Byłem wczoraj w Artatechu, okazało się, że jestem pierwszą osobą, która dostarczyła czytnik z takim felerem, nikt inny nie wysłał czy używacie takich wadliwych?
Czytnik został obejrzany i przefleszowany na czysto od zera. Umówiliśmy się, że jeszcze potestuję po tym 'zaoraniu' softu i jak będzie dalej problem to wymienią mi płytę główną (trzymam za słowo ;) i dziękuję za miłe potraktowanie)
Z tego, co zdążyłem potestować - niestety nie pomogło, wygląda to akurat na mój pech i trafienie na wadę sprzętową. Zdarza się, trudno, przeboleję, zwłaszcza, że czytnik naprawdę świetny. Tak na marginesie - z lynxem też miałem problem po zakupie... może coś ze mną jest nie tak ;)
W każdym razie - wyjeżdżam na tydzień, tym razem Bałtyk poogląda jeszcze Lynx... Po powrocie udam się na obiecaną naprawę. A osoby z wadliwym czytnikiem namawiam do kontaktu z serwisem...

Myślałem, że to jakaś nowa aktualizacja a mam ją od dawna i nic nie naprawiła...

To jest ten soft, który testujecie od tygodnia? Raczej nie...

Może faktycznie jest jakaś partia wadliwych czytników. Jeszcze poczekam i zobaczę jak się sprawuje czytnik od Legimi i wtedy najwyżej serwis...


31 lip 2015 18:44:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2015 23:19:02
Posty: 3
eCzytnik: Kindle
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
No i kupiłem inkBook'a. Trochę się bałem czytając te forum, że to wieszający się szajs. Zwłaszcza , że do tej pory używałem niezniszczalnego Kindla z klawiaturą...
Pierwsze wrażenia niezłe. Ładna miękka obudowa. Miły aksamitny niebieski kolorek. Obudowa łapie odciski palców i po kilku dniach jest ostro poplamiona. Ale jest miła w dotyku, więc mi pasi. Czytnik włącza się szybko ( wybudza ). Żadnej różnicy w stosunku do starego Kindla.
Ekranik fajny, biały. Stary Kindle był szary. Ale żeby był przez to lepszy... Jeżeli ktoś wymienia czytnik, bo stary nie miał "perla" czy jakiejś innej "carty", to moim zdaniem wywala kasę w błoto. Lepiej już kupić sobie kilka skrzynek wódki lub/i setkę ebooków i zostać przy starym czytniku.

Oświetlenie. Przyznam się że oprócz Legimi, był to główny powód kupienia nowego czytnika. I tu następuje zgrzyt. Na pierwszych trzech kreskach ekran mruga. Tak jakby się coś iskrzyło. Na czwartej i piątej kresce działa super, a od szóstej zaczyna się horror. Czytnik zamienia się w 100 watowy szperacz. Zrobiłem doświadczenie i w nocy oświetliłem czytnikiem sąsiedni blok. Zasięg jakieś 200 metrów. A doszedłem jedynie do połowy skali. Aż strach pomyśleć co by było gdybym nastawił na 100%. Sąsiedzi chyba by zadzwonili po policję. Konstruktorzy inkBook'a troszkę to nie dopracowali.

Bateria. inkBooka mam od tygodnia. Używam go ok 10 godz dziennie. Głównie czytanie, ale 10% to także zabawa ( wgrywanie , kasowanie , szperanie w ustawieniach, trochę neta). Bateria trzymała jak w smartfonie. Czyli 1 dzień. Dzisiaj tylko czytałem. ( włączone wifi, poczta, rss). Ze 100% spadło do 60%. Reasumując powinien starczyć na 3 dni. W porównaniu do starego Kindla, który na włączonym wifi/gsm starczał na 2 tyg, a gdy pojawiał się komunikat "low battery" po wyłączeniu wifi kolejny tydzień, InkBook wypada słabo. Jutro wyłączę pocztę i rss i zobaczę jak zachowa się bateria. W końcu to android....

Podsumowując. Jestem raczej zadowolony z zakupu. Na przestrzeni tygodnia, mimo intensywnej zabawy, żadnych zwisów, żadnych restartów. Dotyk raczej czuły. Na razie czytnik godny polecenia.


01 sie 2015 0:23:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
mialek napisał(a):
No i kupiłem inkBook'a...

Oświetlenie. Przyznam się że oprócz Legimi, był to główny powód kupienia nowego czytnika. I tu następuje zgrzyt. Na pierwszych trzech kreskach ekran mruga. Tak jakby się coś iskrzyło. Na czwartej i piątej kresce działa super, a od szóstej zaczyna się horror. Czytnik zamienia się w 100 watowy szperacz. Zrobiłem doświadczenie i w nocy oświetliłem czytnikiem sąsiedni blok. Zasięg jakieś 200 metrów. A doszedłem jedynie do połowy skali. Aż strach pomyśleć co by było gdybym nastawił na 100%. Sąsiedzi chyba by zadzwonili po policję. Konstruktorzy inkBook'a troszkę to nie dopracowali.



Ja naprawdę rozumiem, ze pewne cechy czy funkcje urządzenia są niedopracowane, czy tez nie każdemu odpowiadają, ale z drugiej strony nie lubię aż takiego przesadyzmu.
W końcu jest to w dużej mierze forum TECHNICZNE.
Oświetlenie jest za mocne od któregoś stopnia - Ok ( choć dla każdego poziom oświetlenia to sprawa subiektywna) , ale na litość - oświetlić czymś takim blok 200 metrów dalej?
Bardzo dobre i mocne latarki , czyli urządzenia zbudowane od podstaw do świecenia mają zasięg 60-100m, powyżej to są już bardzo specjalistyczne konstrukcje szperaczy właśnie.
I należy dodać, że źródłem światła są elementy elektroniczne o powierzchni kilki mm2, a nie ekran o powierzchni setki razy większej, a energia do tego potrzebna jest na poziomie kilku watów , co przy ekranie czytnika musiałoby iść w dziesiątki kilowatów, czyli elektrownię.
Nie będę tu nawet pisał o układach optycznych by to światło na większe odległości skupić, czego w czytniku nie ma.

Pozdrawiam


01 sie 2015 10:13:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
To jak jest wreszcie z tym podświetleniem ? Wiem że to subiektywne odczucia każdej osoby ale coraz więcej osób pisze o według nich może nie wadliwym ale o wątpliwej jakości natężeniu światła. Ma ktoś porównanie z PW2? Wiem że druga część testu na świecie czytników będzie o tym mówić ale niecierpliwość bierze u mnie górę


01 sie 2015 13:21:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Przy bardzo niskim poziomie podświetlenia trochę mruga. Szczególnie jak włączysz WiFi. Ja czytam na czwartej kresce i jest ok.


01 sie 2015 13:24:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Pierwsza kreska - 0 światła
Druga kreska - ledwo widać światełko i mruga strasznie
Trzecia kreska - podświetla jasno, ale niestety też trochę mruga
Czwarta kreska - świeci nieco mocniej, nie mruga.


01 sie 2015 13:43:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Czwarta kreska jak się ma do PW2? Moja małżonka Kindle ma ustawionego na 9 i mocniejsze natężenie może ją wkurza a wtedy nie ma obiadu o kolacji nie wspomnę


01 sie 2015 13:50:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 maja 2015 6:10:43
Posty: 12
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
tomaszek71 napisał(a):
Czwarta kreska jak się ma do PW2? Moja małżonka Kindle ma ustawionego na 9 i mocniejsze natężenie może ją wkurza a wtedy nie ma obiadu o kolacji nie wspomnę


Na 3-ciej stronie tego wątku opisałem to tak:
mnmn napisał(a):
okazało się, że podświetlenie mam ustawione na jedną kreskę! Porównałem i wyszło, że to jest odpowiednik 1/3 skali regulacji Kindla. Na 3 kreskach inkBOOK podświetla jak Kindle na połowie skali. A połowa skali inkBOOKa odpowiada pełnej mocy Kindla. Natomiast przy podświetleniu max inkBOOK z powodzeniem może robić za lampkę nocną

ale wygląda na to, że w każdym egzemplarzu jest inaczej..


01 sie 2015 14:28:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
SanDiego napisał(a):
Pierwsza kreska - 0 światła
Druga kreska - ledwo widać światełko i mruga strasznie
Trzecia kreska - podświetla jasno, ale niestety też trochę mruga
U mnie podobnie do drugiej kreski, której mrużące światło widać tylko w całkowitej ciemności. Natomiast przy trzeciej kresce nic u mnie nie mruga. To muszą być jakieś różnice w egzemplarzach.
Sprawdzałem odpowiednik procentowy (możliwy do ustawienia w pasku powiadomień - jest "suwaczek" jasność) i dwie kreski odpowiadają 8%, gdy światło się włącza przy 8-9%. Przy 10% jeszcze trochę mruga, np. przy przewracaniu stron (wybudzenie z deep sleep), czy przy pracy WiFi. Przy trzeciej kresce jest 12% jasności i już nic nie mruga.
Z tym, że jasność 3 kreski jest dla mnie za słaba (za mały kontrast) jeśli jest jakiekolwiek dodatkowe światło w pomieszczeniu w którym czytam, ten poziom (12-15%) jest przydatny tylko w całkowitej ciemności.
Z kolei 4 kreska (16%) jest już trochę zbyt jasna, jeśli jest całkowita ciemność...

_________________
W Obrazek też ;)


01 sie 2015 15:08:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Hmmm jeśli rzeczywiście 4 kreski w Inkbooku to połowa skali kindla to moje posiłki o hmmm nocy nie wspomnę są uratowane. Przepraszam że tak drąże ale spokój w domu to rzecz święta. Żonaci to zrozumieją a nieżonaci są szczęściarzami;)


01 sie 2015 18:17:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Jak chodzi o oświetlenie z tego co czytałem ten temat to w nie których aplikacjach można zmieniać oświetlenie o 1% a nie o jedena kreskę (która odpowiada kilku procenta), wiec wydaje mi się ze każdy znajdzie coś dla siebie problem z brakiem lub mijającym oświetleniem do 3 kresek według mnie błąd który można naprawić w aktualizacji i tyle. A chodzi o za jasne oświetlenie było to walkowane w temacie lynxa są programy na Androida które są nakładkami na ekran i zmniejszyć jasność ekranu. Ja nie pamiętam nazwy przykładowego programu ale pisał o nich Airs i może on pamięta.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


01 sie 2015 20:33:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2015 23:19:02
Posty: 3
eCzytnik: Kindle
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Czy jutro pojawi się nowe apk z nową wersją Legimi dla inkBooka ? Czy koledzy z Legimi zaktualizują listę certyfikowanych urządzeń ?


02 sie 2015 10:44:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: