Teraz jest 28 mar 2024 17:03:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 0:23:46
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Szukam pierwszego e-czytnika dla siebie. Byłam zdecydowana na Kindle PWPII aż odkryłam PocketBook Touch Lux 3 - i teraz już sama nie wiem. Z tego co czytam ekran itp są takie same, a co z prędkością, płynnością działania? Jakieś inne istotne różnice?

Nie ukrywam, że PoketBook zaczął kusić (więcej formatów plików, polski interfejs, dropbox) , czy i w czym odstaje od osławionego Kindla (marka legenda aż trudno zaufać czemuś innemu)?

Doradźcie początkującej!


21 lip 2015 0:34:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2015 11:01:40
Posty: 2
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Ja bym chyba brał PWII. Z dodatkowych funkcji i tak wątpię, żebyś skorzystała.
Wysłane z Tapatalk


21 lip 2015 8:30:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 0:23:46
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
A jeśli idzie o płynność czy szybkośc działania?
Kindle wypada lepiej, jest jakaś różnica, która będzie mnie wkurzać?

Kusi mnie mocno biały design i brak konieczności formatowania wszystkiego do mobi, polski język.
Ale jednak w totoczeniu raczej spotykam Kindla i mam duże zaufanie do tej marki, dlatego mi tak trudno wubrać coś innego niż Kindle, mimo ciekawych funkcji u konkurencji. Nie wiem czy to jest przywiązanie do marki i jej opinii czy stan faktyczny i lepiej brać Kindle. Nie wiem czy to ma znaczenie przy wyborze - średnio czytam po angielsku, więc dopóki się bardziej nie ogarnę to z bazy amazona będę pewnie średnio korzystać.
Może jest tu ktoś kto miał w ręku oba czytniki i może mi porównać na zasadzie wady/zalety?
Niestety nie dokopałam się w sieci do żadnej recenzji PocketBooka Touch Lux 3, dylemat jak był tak jest.

I jeszcze: jak jest w ogóle z dostępdnością e-booków? ale bardziej naukowych, akademickich pozycji? Kończę studia, kierunek wymaga i zawsze będzie wymagał dużej ilości czytania - kocham papierowe wersje książek, ale zazwyczaj te opasłe tomiszcza zajmują mu dużo miejsca, zastanawiam się czy moje przekonanie, że się trochę uwolnię od książek w każdym kącie, jest prawdziwe , czy nie. Wiem, że są biblioteki itp. Ale jak jest w praktyce - macie problem ze znalezieniem potrzebnej Wam ksiązki w e-wersji?


21 lip 2015 9:28:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 0:23:46
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Dopiszę jeszcze: właśnie przez to, że będę szukać specjalistycznych książek to myślę o tym czy znaczenie ma ilość obsługiwanych formatów - bo sporo mogę znaleźć, ale innych niż mobi np i wtedy gucio, nie przeczytam na czytniku/


21 lip 2015 9:30:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Debrah napisał(a):
I jeszcze: jak jest w ogóle z dostępdnością e-booków? ale bardziej naukowych, akademickich pozycji? Kończę studia, kierunek wymaga i zawsze będzie wymagał dużej ilości czytania - kocham papierowe wersje książek, ale zazwyczaj te opasłe tomiszcza zajmują mu dużo miejsca, zastanawiam się czy moje przekonanie, że się trochę uwolnię od książek w każdym kącie, jest prawdziwe , czy nie. Wiem, że są biblioteki itp. Ale jak jest w praktyce - macie problem ze znalezieniem potrzebnej Wam ksiązki w e-wersji?

Niestety gro e-booków naukowych to pdf... Z tym małe czytniki radzą sobie średnio (6" to w niektórych wypadkach trochę mało - ale to zależy jak ten pdf jest "złożony"), ale Onyksy i Pocketbooki lepiej niźli Kindle.

_________________
Conieco o programownaiu


21 lip 2015 10:43:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 0:23:46
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
A prawda jest ze kindle śmiga jak strzała a pocketbook jest wolniejszy i przycina się ?
Chodzi mi szczególnie o ta wersję 3 , nie wiem z czego wynika ten brak recenzji , to jakaś nowość ?


21 lip 2015 10:57:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Debrah napisał(a):
A prawda jest ze kindle śmiga jak strzała a pocketbook jest wolniejszy i przycina się ?
Chodzi mi szczególnie o ta wersję 3 , nie wiem z czego wynika ten brak recenzji , to jakaś nowość ?

Niestety 3 nie widziałem (choć rozglądam się za drugim czytnikiem i biorę ją pod uwagę, jeśli będzie w promocji jakieś 500zł razem z etui i kartą pamięci to będzie to coś "za"), na razie troszkę pooglądałem starsze wersje (u kolegi i w sklepach). Przycinania jakiegoś nie zauważyłem (może to kwestia definicji), jedynie wolne działanie przy djvu i niektórych pdf-ach (z czym problem tez mam w onyksie).

_________________
Conieco o programownaiu


21 lip 2015 11:04:18
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Co do PDF naukowych - tryb kolumnowy mają zarówno PB jak i Kindle. Przy okazji:
http://swiatczytnikow.pl/czytam-duzo-pd ... k-to-jaki/

@Debrah - pytasz o dostępność książek, nie lepiej po prostu samodzielnie sprawdzić w księgarniach lub porównywarkach? :) Przecież nie wiemy czy czytasz po polsku, angielsku oraz jaka to branża.

Część książek np. prawniczych jest wciąż w postaci PDF/EPUB z DRM, to zabezpieczenie oczywiście można zdjąć, ale przynajmniej teoretycznie łatwiej by działało na Pocketbooku, który obsługuje Adobe DRM.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 lip 2015 11:15:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 0:23:46
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Muszę się zorientować jak tego szukać ;) na chomiku jest dużo Ale to są wiadomo pdfy zazwyczaj. Chodzi mi o psychologię, neuropsychologie, psychoterapię itp itd. Poszukam.

Co do formatów to z drugiej strony Kindle jest tak kultowy ze format Mobi to chyba nie jest taki problem i dużo książek się pojawia specjalnie pod niego.
Hm hm hm.
Chciałam kupić coś do 600zl dość dobrego , chyba tylko te dwa warto brać pod uwagę.


21 lip 2015 11:28:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Debrah napisał(a):
Muszę się zorientować jak tego szukać ;) na chomiku jest dużo Ale to są wiadomo pdfy zazwyczaj. Chodzi mi o psychologię, neuropsychologie, psychoterapię itp itd. Poszukam.

Niedawno w ebookpoincie były w promocji książki z różnych wydawnictw naukowych http://ebookpoint.pl Wiekszość dostępna w pdf-ach.

_________________
Conieco o programownaiu


21 lip 2015 11:33:09
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Debrah napisał(a):
Muszę się zorientować jak tego szukać ;)


http://ebooki.swiatczytnikow.pl/ - i wpisujesz tytuł lub temat :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 lip 2015 11:50:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 0:23:46
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Dzięki, posposzperam sobie :-)


21 lip 2015 11:57:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Z dostępnych czytników 6 cali z ekranem Carta (najlepszy kontrast i doświetlenie) oprócz Kindle PW2/3 i PB Lux3 jest jeszcze inkBOOK z systemem Android. Ma polskie menu, polski serwis, czyta wszystkie formaty (nie tylko mobi) i można na nim instalować aplikacje działające pod Androidem (wersja 4.2.2 lub starsze), zgodne z ekranami e-ink.
Dla mnie, obok Kindle PW2/3, inkBOOK jest obecnie najlepszą opcją, bo uniezależnia od ekosystemu Amazonu, daje dużą swobodę w operowaniu ebookami (dostęp do struktury katalogów, slot na kartę microSD) i dostęp on-line do wielu źródeł.

Co do plików PDF, to na czytnikach 6 calowych są trudne do czytania, chyba że dobrze wyglądają w trybie reflow, który obsługują PB i inkBOOK, co możesz sprawdzić używając kombinacji Ctrl+4 w popularnym Adobe Readerze (Opcja: wlej tekst ponownie).

_________________
W Obrazek też ;)


21 lip 2015 12:00:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2012 15:06:06
Posty: 21
eCzytnik: Onyx 60, Sony T1, Kobo Glo
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Jak już tutaj wszystkie wymieniamy z ekranem Carta to wypadałoby podać też Kobo Glo HD. Średnia półka (poziom PW3, chociaż na początku próbowano go porównywać z Voyagem, moim zdaniem niezbyt trafnie, chociaż i w tym przypadku miał sporo do powiedzenia), nie tylko Carta, ale i wysoka rozdzielczość. W porównaniu do Kindle odczytuje większą ilość formatów oraz ma więcej opcji dostosowywania czcionki.


21 lip 2015 18:26:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 0:23:46
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Teraz myślę jeszcze nad PocketBook Ultra - czy w przypadku czytnika duże znaczenie ma RAM? Chodzi mi o szybkość przerzucania stron, zawieszanie się? Ultra ma 2x więcej od Touch lux 3 - to istotne?
Kręci mnie też trochę funkcja aparatu w kontekście pstrykania np stron książki papierowej, co się od razu przerobi na tekst który można edytować (studia, to się wydaje strasznie pożądana funkcja). Wypowiecie się?


25 lip 2015 23:53:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: