Teraz jest 28 mar 2024 10:23:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Czytnik mi się bardzo podoba i jest ok dla mnie. Ostatnio miałem aktualizację i po zainstalowaniu jej, skasowały mi się wszystkie książki z głównego katalogu, te wgrane od producenta i te które ja wgrałem, więc jest to trochę niedopracowane. Aplikacja Legimi też, jak na razie jest trochę niedopracowana. Pomimo ustawienia odświeżania co 5 stron, Legimi odświeża co stronę (FBreader odświeża co 5, tyle ile ustawiłem). Legimi nie ukrywa paska na dole podczas czytania (FBreader ukrywa ;-)). No i ostatnia rzecz, jak na razie, kiedy w Legimi wybieram kategorie książek, to wyjeżdża mi menu z lewej, ale nie ma tam nic napisane, tylko jak tapnę w jakieś miejsce to otwiera mi daną kategorię :-P
Obrazek


16 lip 2015 0:01:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
no to kolejnej chińskiej firmie gratuluję procesu aktualizacji swoich czytników w kontekście kasowania wszystkich książek :P


16 lip 2015 6:26:47
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
wojtkl1 napisał(a):
Czytnik mi się bardzo podoba i jest ok dla mnie. Ostatnio miałem aktualizację i po zainstalowaniu jej, skasowały mi się wszystkie książki z głównego katalogu, te wgrane od producenta i te które ja wgrałem, więc jest to trochę niedopracowane. Aplikacja Legimi też, jak na razie jest trochę niedopracowana. Pomimo ustawienia odświeżania co 5 stron, Legimi odświeża co stronę (FBreader odświeża co 5, tyle ile ustawiłem). Legimi nie ukrywa paska na dole podczas czytania (FBreader ukrywa ;-)). No i ostatnia rzecz, jak na razie, kiedy w Legimi wybieram kategorie książek, to wyjeżdża mi menu z lewej, ale nie ma tam nic napisane, tylko jak tapnę w jakieś miejsce to otwiera mi daną kategorię :-P
Obrazek


grucha44 napisał(a):
no to kolejnej chińskiej firmie gratuluję procesu aktualizacji swoich czytników w kontekście kasowania wszystkich książek :P


Co do procesu aktualizacji i kasowania książek - przesłałem to do działu IT do zbadania, bo nie powinno być takiego problemu i z takim czymś się sam nie spotkałem.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


16 lip 2015 7:16:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
A ja mam też pytanie do artatech - czy będzie poprawiona kwestia doświetlania ekranu?

Na pierwszej kresce nic nie widać, by było jakieś podświetlenie, na drugiej ledwo ledwo coś się żarzy, ale światło mruga jak żarówka, która ma się zaraz przepalić. Dopiero na trzeciej kresce można czytać, jednak jest, jak dla mnie, nieco za mocne podświetlenie.

I czy usunięto problem z samoczynnym restartowaniem się czytnika podczas czytania książki? Wczoraj 2x miałem sytuację, że nagle oświetlenie samoczynnie wzrosło do maksymalnego poziomu i urządzenie zrestartowało się. Podobnie przy przeglądaniu swojego folderu z książkami.

@wojtkl1

czy po aktualizacji zauważyłeś jakieś błędy w korzystaniu z urządzenia? I jakieś nowe zmiany? Oprócz Legimi :)


16 lip 2015 11:05:50
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
wojtkl1 napisał(a):
Czytnik mi się bardzo podoba i jest ok dla mnie. Ostatnio miałem aktualizację i po zainstalowaniu jej, skasowały mi się wszystkie książki z głównego katalogu, te wgrane od producenta i te które ja wgrałem, więc jest to trochę niedopracowane. Aplikacja Legimi też, jak na razie jest trochę niedopracowana. Pomimo ustawienia odświeżania co 5 stron, Legimi odświeża co stronę (FBreader odświeża co 5, tyle ile ustawiłem). Legimi nie ukrywa paska na dole podczas czytania (FBreader ukrywa ;-)). No i ostatnia rzecz, jak na razie, kiedy w Legimi wybieram kategorie książek, to wyjeżdża mi menu z lewej, ale nie ma tam nic napisane, tylko jak tapnę w jakieś miejsce to otwiera mi daną kategorię :-P


Przetestowaliśmy aktualizację i nic takiego się nie dzieje.

W jaki sposób przeprowadziłeś aktualizację?

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


16 lip 2015 11:34:27
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
SanDiego napisał(a):
A ja mam też pytanie do artatech - czy będzie poprawiona kwestia doświetlania ekranu?

Na pierwszej kresce nic nie widać, by było jakieś podświetlenie, na drugiej ledwo ledwo coś się żarzy, ale światło mruga jak żarówka, która ma się zaraz przepalić. Dopiero na trzeciej kresce można czytać, jednak jest, jak dla mnie, nieco za mocne podświetlenie.

I czy usunięto problem z samoczynnym restartowaniem się czytnika podczas czytania książki? Wczoraj 2x miałem sytuację, że nagle oświetlenie samoczynnie wzrosło do maksymalnego poziomu i urządzenie zrestartowało się. Podobnie przy przeglądaniu swojego folderu z książkami.


Proponuję skontaktować się z Serwisem. Przed chwilą przetestowałem na dwóch urządzeniach i nie miałem owych symptomów, o których piszesz.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


16 lip 2015 13:34:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Serwis odpisze, że urządzenie było ładowanie w nieodpowiedni sposób, że nic się nie dzieje, a za następną "ekspertyzę" będzie trzeba zapłacić ;-).


16 lip 2015 14:06:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Po 15 próbach udało się zaktualizować oprogramowanie. Poziom podświetlenia bez zmian. Nic się nie zmieniło.

U mnie Legimi nie ma w Aplikacjach. Ale to mi akurat niepotrzebne.


16 lip 2015 20:30:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Tutaj ArtaTech jeszcze coś odpowiada, czytnik nowy niech frajerzy kupują. W wątku T68 poprawionego firmware jak nie było tak nie ma, też przesłali do działu IT??


16 lip 2015 20:52:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Bawiłem się w RTV Euro na wystawie inkbookiem, ale jak widać zabawa w sklepie to co innego niż użytkowanie. Niestety.

@tompor

Podam Ci nr kompilacji jak będę miał czytnik przy sobie. Generalnie nie ma już wczytywania metadanych, ale urządzenie potrafi się samoczynnie restartować podczas czytania książki.


16 lip 2015 21:23:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Też jestem z Rzeszowa, też w ciemno kupiłem onyxa (AfterGlow) w RTV Euro AGD.
Teraz kupiłem Kindle Paperwhite 3 i pisze z ręką na sercu - te dwie firmy dzieli nie przepaść a galaktyka!
Jeżeli chcesz czytnik z najwyższej możliwej półki (podkreślam czytnik nie zabawkę) - bierz w ciemno Kindle.
Jeżeli chcesz zabawę w programy (w większości niepotrzebne), mnożące się problemy i jakość na wątpliwym poziomie bierz dalej onyxa i tym podobne...


16 lip 2015 21:27:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Suzej akurat posiadam i PW2 i Aurę H2O ale kusi mnie abonament Legimi. Co z tego że posiadam czytniki jak nie mam możliwosci skorzystania z abonamentu co według mnie jest korzystną ofertą. Potrafię łyknąć do 5 książek miesięcznie więc finansowo korzystniej niż zakup wybranych pozycji. Nie bawię się w chomiki i inne gady bo jak czytać to już tak jak sobie wydawca wymyślił ( chodzi mi o redakcję książki ) a i naprawdę niektóre ebooki są pięknie zredagowane


16 lip 2015 21:53:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
W takim razie kup gdziekolwiek byle przez internet.
Przy zakupie na odległość masz 14 dni na zwrócenie pełnowartościowego towaru jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań.


16 lip 2015 22:08:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Adam.Kaczmarek.ArtaTech napisał(a):
wojtkl1 napisał(a):
Czytnik mi się bardzo podoba i jest ok dla mnie. Ostatnio miałem aktualizację i po zainstalowaniu jej, skasowały mi się wszystkie książki z głównego katalogu, te wgrane od producenta i te które ja wgrałem, więc jest to trochę niedopracowane. Aplikacja Legimi też, jak na razie jest trochę niedopracowana. Pomimo ustawienia odświeżania co 5 stron, Legimi odświeża co stronę (FBreader odświeża co 5, tyle ile ustawiłem). Legimi nie ukrywa paska na dole podczas czytania (FBreader ukrywa ;-)). No i ostatnia rzecz, jak na razie, kiedy w Legimi wybieram kategorie książek, to wyjeżdża mi menu z lewej, ale nie ma tam nic napisane, tylko jak tapnę w jakieś miejsce to otwiera mi daną kategorię :-P


Przetestowaliśmy aktualizację i nic takiego się nie dzieje.

W jaki sposób przeprowadziłeś aktualizację?

Aktualizacja przez WiFi. Najpierw pobrał 100% ale nic dalej nie zrobił, więc wyszedłem z ustawień i znowu wszedłem i dałem aktualizuj a on znowu ściąga aktualizację. Ale tym razem jak ściągnął to już zaczął aktualizować. Potem restart i napisał, że usunął plik aktualizacji... Razem z książkami z głównego folderu. Wszystkie inne rzeczy zostawił. Programy i tapety na wygaszony ekran. Ogólnie też miałem dużo restartów. Po aktualizacji miałem dopiero jeden ale na razie mniej używam ;-) Też mam problem z podświetleniem na drugiej kresce a na trzeciej też delikatnie mruga. Samo podświetlenie tez nie jest do końca równe, ale ogólnie pomimo tych wad i tak jest dla mnie bardzo dobrym czytnikiem. Wcześniej miałem Trekstor Pyrus... Pożal się Boże z tym gównem [FACE WITH TEARS OF JOY]


Edit
No i drugi restart. Ekran rozjaśnił się na maksa, zgasł i restart. A wszystko podczas włączania WiFi :-P

Ogólnie coś z WiFi jest słabo zoptymalizowane. Podczas włączania WiFi potrafi się przyciąć na chwilę lub na długo. Teraz mi wisi i na nic nie reaguje. Dopiero długie przytrzymanie włącznika zrestartowało czytnik...


17 lip 2015 0:02:14
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
SanDiego napisał(a):
Po 15 próbach udało się zaktualizować oprogramowanie. Poziom podświetlenia bez zmian. Nic się nie zmieniło.

U mnie Legimi nie ma w Aplikacjach. Ale to mi akurat niepotrzebne.


Po 15 próbach? Jak próbowałeś dokonać aktualizacji? Aktualizacja to dość prosty - jednorazowy proces.
Aplikacja Legimi w normalnej ofercie inkBOOK Onyx nie jest instalowana.
Przy zakupie czytnika inkBOOK Onyx z Legimi za 1 zł w promocyjnej ofercie Legimi będzie się tam znajdować. Zakupu dokonuje się wtedy u naszych partnerów tj. Legimi.com.

tomaszek71 napisał(a):
Jak wezme czytnik w abonamencie od Legimi w sierpniu i w razie niezadowolenia z czytnika czy awarii z kim mam rozmawiać ??? Jeśli po wzięciu czytnika nie będzie on według mnie spełniał moich wymagań co wtedy? W pięknym mieście Rzeszowie nie ma go nigdzie wystawionego. Podobno, zaznaczam podobno partnerem Artatech jest RTV Euro Agd. Czy aż takim obciążeniem finansowym i aż tak wielkim problemem jest danie jednego egzemplarza do sklepu na wystawkę żeby klient mógł zobaczyć co chce ewentualnie kupić? Nikt naprawdę nie wymaga wystawki w mniejszych miejscowościach ale w miastach wojewódzkich zwłaszcza że jest na sklepie dostępny ale oczywiście zapakowany chyba można. Z całym szacunkiem po moich złych wspomnieniach z i62HD i Lynx trudno kupować po raz kolejny kota w worku.


Wtedy kontaktujesz się bezpośrednio z Legimi.

inkBOOK Onyx winien być dostępny w sklepach w całej Polsce. Postaramy się upomnieć naszych partnerów z EURO RTV AGD o Rzeszowie.
inkBOOK Onyx jest solidnym urządzeniem, którego producentem nie jest Onyx International. Pamiętaj, że zamawiając przez internet masz 14 dni na decyzję, czy go zatrzymujesz, czy zwracasz.

SanDiego napisał(a):
Bawiłem się w RTV Euro na wystawie inkbookiem, ale jak widać zabawa w sklepie to co innego niż użytkowanie. Niestety.

@tompor

Podam Ci nr kompilacji jak będę miał czytnik przy sobie. Generalnie nie ma już wczytywania metadanych, ale urządzenie potrafi się samoczynnie restartować podczas czytania książki.


SanDiego,

czy możesz podać co się dzieje z Twoim egzemplarzem, gdyż ani nie mogę potwierdzić twoich wcześniejszych problemów, ani tych, o których teraz piszesz. Wiele tygodni czytam na inkBOOK Onyx i ani razu czytnik nie zrestartował się podczas czytania książki. Czy instalowałeś aplikacje firm trzecich, które mogły to spowodować? Czy może przycisnąłeś przycisk Power nieświadomie?

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


17 lip 2015 8:34:13
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: