Teraz jest 28 mar 2024 23:17:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
PocketBook 623 - dziwne zachowanie czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2015 8:15:46
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Touch HD 2
Post PocketBook 623 - dziwne zachowanie czytnika
Witam!

Ostatnio wyłączając czytnik zauważyłem, że po krótkim czasie, zniknęła ustawiona przeze mnie grafika i pojawiło się po prostu białe tło (chociaż nie powinno, mam tak ustawiony czytnik, że grafika jest wyświetlana ciągle do następnego włączenia). Po ponownym włączeniu czytnika, ten zaczął swoją pracę od... twardego zresetowania wszystkich moich ustawień i pokazania powitalnego menu (tego, w którym ustawiamy datę, godzinę etc.). Gdy wszystko ustawiłem nie mogłem włączyć menu podświetlenia. To znaczy podświetlenie mogłem włączyć i wyłączyć przyciskiem. Ale gdy wybierałem ikonkę "słoneczka" to oprócz mignięcia ekranu nic się nie działo. Reset nie pomógł, właściwie dopiero po kilku godzinach (czytnik leżał nie używany) menu podświetlenia wróciło do normy.
Taka sytuacja zdarzyła mi się już drugi raz odkąd mam czytnik. Czy ktoś z Was miał podobną przypadłość? Da się coś na to zaradzić, mam wgrać na nowo system, serwisować?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.


27 kwi 2015 11:56:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook 623 - dziwne zachowanie czytnika
W PB 624 ze starym oprogramowaniem miałem kilka razy taki właśnie samoczynny powrót do "ustawień fabrycznych". Po aktualizacji firmware'u problem znikł. Jeśli masz możliwość, zaktualizuj firmware. Jeśli masz aktualne oprogramowanie, sam na razie zrób jeszcze raz "ręcznie" powrót do ustawień fabrycznych (z menu ustawienia).
Jeśli się powtórzy a masz gwarancję, polecam kontakt ze wsparciem (od razu zaznacz, że robiłeś powrót do ustawień fabrycznych i nie pomogło, podaj numer firmware'u).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


27 kwi 2015 13:14:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: PocketBook 623 - dziwne zachowanie czytnika
Ooo, widzę, że to nie tylko mój 622 na to cierpi okazjonalnie. U mnie zawinił chyba theme, bo po zmianie jakoś się poprawiło. Ponadto wyłączam go z menu a nie guzikiem.

A już myślałam, że mi się guzik popsuł.


27 kwi 2015 20:32:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2015 12:33:34
Posty: 3
eCzytnik: Pocketbook Inkpad
Post Re: PocketBook 623 - dziwne zachowanie czytnika
Czyli to jakaś mała epidemia: PB 622, 624, mój InkPad (oprogramowanie 4.4) - wszędzie identyczne objawy. I nie zmieniałem "theme", więc u mnie przynajmniej ta przyczyna odpada.
Ciekawe czy to sprawka softu, czy jakiejś wspólnej części "bebechów"?


01 maja 2015 13:18:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015 17:10:23
Posty: 3
Post Re: PocketBook 623 - dziwne zachowanie czytnika
Ooo, mój też tak kiedyś zrobił! Teraz jest ok, jedyna różnica to klepsydra, która kiedyś się nie pojawiała, a teraz już jest obecna przy wchodzeniu w menu, włączaniu książki i wyłączaniu czytnika.


30 cze 2015 19:14:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron