Teraz jest 29 mar 2024 13:28:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Pierwszy czytnik do 350 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 maja 2015 19:21:48
Posty: 2
Post Pierwszy czytnik do 350 zł
Cześć. Szukam czytnika, który dobrze odbiera pdf, jak i inne formaty, czyli epub i mobi. Chciałbym móc komfortowo czytać wszystkie te wymienione rozszerzenie. Jak już wspomniałem w temacie na czytnik mam przeznaczone 350zł. Myślałem o Onyx Classic, Kindle Touch 2014 i Pocketbook Basic 2. Co o tym myślicie?


31 maja 2015 19:33:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
Ja i mój brzuch myślimy, że jest wystarczająca ilość podobnych tematów, aby wysnuć odpowiednie dla siebie wnioski. Trzeba tylko chcieć poczytać, co dla kogoś, kto chce kupić, nomen omen czytnik, nie powinno stanowić wielkiego problemu.


31 maja 2015 20:01:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 maja 2015 19:21:48
Posty: 2
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
Po przemyśleniu sprawy, chyba odrzucę kindla. Wolę przyciski od ekranu dotykowego. Ale czy mógłby ktoś napisać swoją opinię o Onyx Classic. Bo na razie chyba jestem raczej skłonny do zakupu tego czytnika, ale chciałbym usłyszeć opinie, może i kupię nawet Pocketbook.


31 maja 2015 21:37:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
oskardes napisał(a):
Wolę przyciski od ekranu dotykowego. Ale czy mógłby ktoś napisać swoją opinię o Onyx Classic. Bo na razie chyba jestem raczej skłonny do zakupu tego czytnika, ale chciałbym usłyszeć opinie, może i kupię nawet Pocketbook.
Classic jest bez ekranu dotykowego, ma bardzo uproszczone oprogramowanie. Ja bym poszukał jeszcze, czy gdzieś, ktoś nie ma Onyx-a C65 Storia (były czasami promocje nawet w niższej cenie niż Classic) - osobiście uważam go za najfajniejszy czytnik w klasie 6 cali bez wbudowanego światełka.

_________________
W Obrazek też ;)


04 cze 2015 0:01:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2015 22:26:44
Posty: 3
eCzytnik: brak
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
Czesc
Potrzebuje porady jaki czytnik ebookow wybrac. Nie chce jakiegos super drogiego, bardziej interesuje mnie najbardziej oplacalny. Bede go glownie wykorzystywal do czytania ebookow w formacie .pdf i od czasu do czasu komiksow. Przegladalem rozne modele na http://www.redcoon.pl/c02230100-Czytniki-e-book ale nie moge sie na zaden zdecydowac, poniewaz nie za duzo jest tam opiini dlatego tez pytam tutaj o porade. Najbardziej przychylalbym sie ku Kindle, dobry bedzie?
Pozdrawiam

Pozdro


07 cze 2015 22:28:32
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
Witamy na forum.

Jeśli chodzi o czytniki i PDF-y to sprawa była już dyskutowana wielokrotnie: 6 cali i PDF nie za bardzo idą w parze. A dlaczego - poszukaj na forum.

A co do opłacalności to zdefiniuj kryteria, bo każdy ma inne. Na przykład jeśli chodzi o czytanie głównie PDF-ów to raczej czytniki z dużymi ekranami co oznacza dość dużą kwotę do wydania, ale dla kogoś komu na tym zależy będzie to opłacalne ...


08 cze 2015 8:48:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2015 22:26:44
Posty: 3
eCzytnik: brak
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
To moze inaczej. Ile bedzie kosztowal czytnik, ktory spelni moje wymagania. Tak mniej wiecej w jakim przedziale on bedzie.
Lepiej aby te ksiazki byly w innym formacie niz pdf, to moze polecicie jakies oprogramowanie, ktorym moglbym skonwertowac z pdfa do np. mobi. Dobrze jakby bylo darmowe :)


08 cze 2015 21:56:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
TSMfan napisał(a):
To moze inaczej. Ile bedzie kosztowal czytnik, ktory spelni moje wymagania. Tak mniej wiecej w jakim przedziale on bedzie.
Lepiej aby te ksiazki byly w innym formacie niz pdf, to moze polecicie jakies oprogramowanie, ktorym moglbym skonwertowac z pdfa do np. mobi. Dobrze jakby bylo darmowe :)

Jeśli dobrze da się skonwertować, to na większości czytników dobrze zadziała tryb reflow, ale większości książek z przyczyn technicznych nie da się łatwo skonwertować (ze względu na układ, albo, że to sa po prostu skany) i wtedy czytniki 6" odpadają w przedbiegach, a pozostałe są droższe niż 350zł i w większości będą bez podświetlenia (choć wybór za duży nie będzie).

_________________
Conieco o programownaiu


08 cze 2015 23:17:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
Nawet FineReader dla pdf nie jest bestresowy (odpal zapisz i zapomnij) i trzeba często męczyć się z poprawkami - chyba że nie przeszkadza ci byle jaki tekst z błędami.
To i wtedy może z reflow będziesz zadowolony.

Zobacz sobie kilka swoich typowych pdf w adobe reader w trybie rozpływ (w DC view/zoom/reflow).

Jeśli tak przedstawiony dokument jest dla Ciebie wystarczający to możesz się rozejrzeć za czytnikami 6" z reflow.

Mimo wszystko to nie gwarantuje, że np dla dokumentu który najbardziej potrzebujesz reflow zadziała. Nie będzie też niespodzianką że w czytniku zadziała inaczej niż na PC.

Jeśli jednak nie tablet, a te pdf nie mają zamieników w normalnych czytnikowych formatach (epub/mobi/ nawet rtf) to pozostają czytniki 9" (6.7" jest IMHO za mały dla większości pdf A4).
Ceny to ~1000zł. Tu dużego wyboru nie masz.


10 cze 2015 19:44:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2015 22:26:44
Posty: 3
eCzytnik: brak
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
Dzieki wszystkim za wyczerpujace informacje. W takim razie trzeba bedzie uskladac na cos lepszego. Raz a dobrze ;)

Pozdrawiam


10 cze 2015 23:31:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Pierwszy czytnik do 350 zł
athame: jakoś nie miałem szczęścia i pdf były albo A4 (ale z maginesami 2-2.5cm) i nie, nie jest to komfortowe do czytania na 6" jak i na 7" (ale fakt na 7 jest ciutkę lepiej i można to od biedy odczytać*),
albo oddawały dokładnie format źródłowy i wtedy były w środku skany.

Prace naukowe, dokumentacja techniczna itd też bardzo rożnie z formatami, więc na dobrą sprawę nie znasz co w tym pdf jest, dopóki go nie otworzysz.

W zasadzie zgadzamy się :), że o ile pdf nie są specjalnie** zrobione pod ekran 6", to technologia e-ink nie daje dobrych rezultatów dla różnej maści PDF jakie istnieją, tu lepiej sprawdza się lcd.


* jak mocno przyciśnie to i na moim mini 5" poziomo, też daje radę czytać, tylko no właśnie gdzie komfort czytania.
** tracąc jedną z lepszych zalet wyboru dowolnego rozmiaru tekstu (istotne dla okularników).


11 cze 2015 11:36:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron