Teraz jest 28 mar 2024 10:52:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Konwersja epub do mobi - nie działa spis treści 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2014 15:07:14
Posty: 8
Post Konwersja epub do mobi - nie działa spis treści
Po konwersji pliku epub, który ma interaktywny spis treści (po kliknięciu na tytuł rozdziału przenosimy się do danego rozdziału) okazuje się, że w wersji mobi spis treści nie działa, nie da się przenosić pomiędzy rozdziałami klikając na ich tytuły. Jest po prostu w wersji mobi jako zwykły tekst. Przy konwersji korzystałam z domyślnych ustawień Calibre, nie zmieniając w nich nic, po prostu kliknęłam na konwertuj do mobi. Czy trzeba coś poustawiać, aby działał spis treści z hiperłączami? No i jak to zrobić? Z góry dziękuję :)


24 maja 2015 13:49:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Konwersja epub do mobi - nie działa spis treści
Jak powinien być utworzony spis treści w epub, żeby po konwersji działał w mobi?


06 sty 2016 0:08:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Konwersja epub do mobi - nie działa spis treści
agatucha, czekaj, łącze watki :)

ale w mobi, pod aplikacja alreader?
czy generalnie w mobi?

Bo to dwie różne sprawy, w szczególności że alreader najzwyklej nie potrafi spisu treści w mobi.

Te sprawy co poruszyłaś w innym wątku, są do poprawienia w samym programie do czytania. Sugeruje kontakt z autorem.


06 sty 2016 12:21:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Konwersja epub do mobi - nie działa spis treści
Mobi w AlReaderze konkretnie, bo innego programu nie używam :) czyli to po prostu wina programu do czytania? Miałoby to sens, bo kiedy przeglądam książkę w Kindle Previewer, spis treści wydaje się, że działa, po kliknięciu w odnośnik przenosi do odpowiedniego miejsca etc., natomiast w Alreaderze już nie,
W ogóle po dwóch dniach kombinowania udało mi się raz uzyskać plik mobi z zachowanym formatowaniem i spisem treści, który działał w AlReaderze, ale strasznie dużo kombinowania :(

EDIT: Znalazłam sposób, trochę kombinowania, ale napiszę, może komuś się przyda :)
Najpierw plik mobi konwertuję do epub za pomocą Calibre (tworzę też spis treści, jeśli książka nie ma). Później plik otwieram w programie Sigil i tam po kolei klikam tytuły rozdziałów i sprawdzam, czy są "zapisane" jako h1 (często są jako p - zwykły tekst, wtedy poprawiam je na h1). Tak poprawiony plik epub zapisuję i przepuszczam przez Kindle Previewer, żeby uzyskać z powrotem plik mobi, który w AlReaderze ma zarówno formatowanie, jak i spis treści :). Wybaczcie, że może mało informatycznie to opisałam, ale mam nadzieję, że każdy się domyśli, o co mi chodziło :). Nie wiem, może jest jakiś prostszy sposób, ale ja do niego nie dotarłam.


06 sty 2016 21:41:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron