Teraz jest 28 mar 2024 16:41:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
PocketBook Lux 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Lux 3
eczytniki24 napisał(a):
po wyłączeniu potrzebuje 15 sek.


No to jest postęp, w Basic Touch to trochę ponad 20 sekund. Dzięki :)

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 maja 2015 12:46:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Lux 3
Artii napisał(a):
Ja tylko w jednej kwestii - o ile wiem to w kindlu nie daję się wyłączyć całkowicie podświetlenia (leciutko się "żarzy", że tego za dnia nie widać), ale jednak takie coś powoduje pewne zafałszowanie odbioru ekranu i porównanie z czytnikiem w którym można to całkowicie wyłączyć nie jest fair.


Jest opcja wyłączenia oświetlenia kindelka poprzez długie trzymanie przycisku i wybranie opcji "screen off". Nie wyświetla się wtedy wygaszacz i nie świecą diody. Można wtedy bardziej wiarygodnie przynajmniej kolor tła ekranu porównać. Może Robert tak porówna PW2 i PB Lux 3?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 maja 2015 12:54:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: PocketBook Lux 3
Artii napisał(a):
... porównanie z czytnikiem w którym można to całkowicie wyłączyć nie jest fair.


Nie do końca w tym wypadku, bo w PW2 minimalny poziom jest naprawdę nie do zauważenia w świetle dziennym ale przede wszystkim ja nie zgłaszam pretensji do jasności nie oświetlonego ekranu - obydwa są praktycznie takie same. Jest problem z wyświetlaniem tekstu i jego kolorem/kontrastem, ale obstawiam, że to kwestia czcionek a nie ekranu. Ale żeby być w 100% pewnym...

Cyfranek napisał(a):
Jest opcja wyłączenia oświetlenia kindelka poprzez długie trzymanie przycisku i wybranie opcji "screen off". Nie wyświetla się wtedy wygaszacz i nie świecą diody. Można wtedy bardziej wiarygodnie przynajmniej kolor tła ekranu porównać. Może Robert tak porówna PW2 i PB Lux 3?


... do artykułu z testem przygotuję zdjęcia w ten sposób :)

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


08 maja 2015 13:19:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: PocketBook Lux 3
eczytniki24, no cała zabawa w tym "niewidocznym" podświetleniu właśnie wpływa też na to co wymieniłeś.

Nie bez przyczyny, technicy z wielkiego A wymyślił sobie, że nie da się podświetlenia wyłączyć :)

Oczywiście nie przeczę, bo dobrane czcionki sporo dają na + i mogło by w PB być z tym lepiej (choć na dobrą sprawę zdarzały się książki kupne z cienkim fontem i jakoś nie narzekałem i nie zmieniałem na siłę na inne czytelniejsze >a przecież mój mini ma dużo gorszy ekran<, ale zdarzały się "tłuste" których nie potrafiłem zdzierżyć).


08 maja 2015 13:32:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: PocketBook Lux 3
Myślę, że teoria spiskowa, że Amazon nie pozwala wyłączyć oświetlenia aby ich ekrany wyglądały lepiej nie do końca jest prawdą :) W Europie pewnie nikt by się tym nie przejął, ale jeśli w USA jakiś John wyłączył sobie całkiem oświetlenie a potem zwichnął palec szukając w ciemności lampki to Jeff Bezos by się nie wypłacił w sądzie i amerykańskich kancelariach - stąd pewnie to śladowe oświetlenie, żeby mieć dostęp do menu.
Niezależnie od powodów niewiele z tym zrobimy - opcja "screen off" pozwoli w Kindle tylko sprawdzić kolor tła a ten nie odbiega od PocketBooka. Zresztą w świetle dziennym nie widzę różnicy w kolorze tła Kindle między światłem na 0 a screen off.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


08 maja 2015 13:53:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: PocketBook Lux 3
Dobra może ja się trochę wypowiem. W PB Touch 3 nie ma już problemów z odnośnikami. Miałem Toucha 2 ale mi dzieciak siadł na nim i musiałem kupić nowy czytnik. Wybrałem Toucha 3. Jeśli chodzi o błąd z odnośnikami to najprawdopodobniej znalazłem rozwiązanie. Podczas podłączania PB do PC, komp wydarł się, że istnieją błędy na dysku. Włączyłem naprawę. Potem PB oszalał i nie chciał otwierać niektórych książek. Po ponownej instalacji oprogramowania 5xxx720 i uruchomieniu ustawień fabrycznych problem znikł - tzn. po otworzeniu książki z "błędem" i zmianie wielkości czcionki podkreślenie znikło. PB zawsze miał problemy z wyświetlaniem nadpisanych książek. Np okładki po zmianach w pliku content.opf wyświetlały się na urządzeniu dopiero po powrocie do ustawień fabrycznych. Dlatego obstawiam jakieś błędy powstałe przy instalacji nowego systemu. Nie mogę jednak tego potwierdzić w 100 procentach bo touch 2 padł.

_________________
Marche ou creve !


08 maja 2015 21:32:30
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Lux 3
agnen01, jakie są Twoje odczucia po przesiadce z TL2 na TL3? Czy mając TL2 warto rozważać przejście na TL3? Czy ekran i podświetlenie są lepsze? Jak z wytrzymałością baterii (bo z tego co widzę to jest mniejsza). Tak przy okazji: możesz sprawdzić, którą dokładnie wersję oprogramowania masz na czytniku?


08 maja 2015 23:07:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: PocketBook Lux 3
Witam TL3 mam od 08.05.
1. Bateria - nie mogę jeszcze ocenić; trochę za wcześnie.
2. Ekran - bez podświetlenia trochę jaśniejszy niż w TL2; nie mogę jednak dobrze porównać bo TL2 poszedł do kosza. Nie występuje zjawisko złego wyświetlania dolnych linii tekstu po np. wyjściu z ustawień wyświetlania epuba. Tekst wyraźniejszy niż w TL2, ale bez przesady.
3. Wersja oprogramowania 5.5.720, wcześniej była inna, ale ją zaktualizowałem.
4. Przewijanie stron bardzo szybkie, pierwsze wczytanie książki dosyć długie - pewnie zapis ustawień w dodatkowym pliku. Później jest lepiej.
5. Bardziej rozbudowane menu - do wielu miejsc można dotrzeć jednym kliknięciem np. do katalogu dropbox.
6. Nie widzę wielkiej różnicy w podświetleniu.
7. Moje zdanie: TL2 na TL3 - nie warto to tylko drobne zmiany (chyba, że TL2 idzie do kosza :( ). Coś starszego na TL3: jeśli wybór pomiędzy TL2 i TL3 to brać TL3.
8. Jest to mój trzeci PB. Poprzednie 2 sprawowały się dobrze ( drobny problem z odnośnikami w TL2, który udało mi się usunąć). Kindla nie kupię - chyba, że bez grzebania w sofcie będzie można czytać epuby. Onyxów nie lubię, miałem kilka w rękach na próbę - nie jestem masochistą. Największym problemem PB i chyba innych czytników jest jakość polskich epubów. W wielu przypadkach przydaje się wiedza o xhtml. Nie spotkałem się z podobnymi problemami w angielskich epubach. PB może mieć problemy z okładkami i grafikami o rozdzielczości większej niż wyświetlana, oraz gdy plik okładki nie nosi nazwy cover, lub nie jest pierwszym plikiem graficznym wyszczególnionym w manifeście w pliku content.opf. Normalnie potrzebuję 2-5 minut by przygotować epuba pod PB.

_________________
Marche ou creve !


09 maja 2015 16:17:42
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook Lux 3
A możesz napisać w jaki sposób dostosowujesz epuby do do PB poza kwestią okładki?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 maja 2015 17:03:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: PocketBook Lux 3
Vroo
Każdy epub jest inny. Adobe też tu trochę miesza.
Zmiany dokonujemy w plikach css odpowiedzialnych za formatowanie tekstu ja i w plikach xhtm (jeśli są duże).
Zmiany w css:

1.W body ustawiam orphans i widows na 0
body{widows : 0; orphans: 0;}
ten zapis powoduje usunięcie błędu adobe polegającego na dowolnym łamaniu paragrafu lub przenoszeniu całego paragrafu na nową stronę. Wadą jest natomiast pojawienie się stron na końcu rozdziału z np. jednym wyrazem.

2. Marginesy ustawiam na 0 - PB sam sobie ustawia wielkość marginesów.

3. Usuwam wszystkie ustawienia dotyczące łamania strony "pagebrak".

4. Usuwam wszystkie zapisy dotyczące dzielenia wyrazów "hyphens", podział i tylko podział wprowadzam wtyczką calibre.

5. Jeśli pliki xhtml są duże to dzielę je na mniejsze w sigilu według jakiegoś wybranego wzoru np. według rozdziałow lub podrozdziałow. W ten sposób unikam dzikich pagebreaków, które adobe robi po przekroczeniu pewnej liczby znaków.

6. Jeśli książka mi się podoba to jestem w ciągu kilku godzin poprawić kod (np. Czarny Wygon T1 i T2) według zasady BUZI (Bez Udziwnień Zapisu Idioto)

_________________
Marche ou creve !


09 maja 2015 17:46:33
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook Lux 3
Sporo tego :) a pomyśleć, że do książek MOBI wystarczy mi najczęściej tylko dodać podziały :)

Rozumiem że korzystasz tylko z domyślnego Adobe Readera, nie z FB Readera który chyba na TL3 też jest?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 maja 2015 20:17:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: PocketBook Lux 3
Mobi jest trochę prostszym formatem. Z epub też nie ma problemu jeśli nie tworzą go idioci. FB nie ma bo nie korzysta z arkuszy css i większość znaków wodnych przestaje być niewidoczna. Lubię adobe - wystarczy poznać jego słabości i ograniczenia a arkusze css to doskonałe narzędzie. Problemem są tylko pseudo informatycy, którzy nie mają pojęcia o xhtml. Ostatnio spotkałem epuba zrobionego w calibre, pod którym podpisało się jedno z większych wydawnictw.

_________________
Marche ou creve !


09 maja 2015 21:05:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: PocketBook Lux 3
kolega ma chorobliwą perfekcyjność :P no i powstaje kolejny offtopik

Większość kupnych książek czytam jak są w ADE@PB, i nie potrzebuje ich poprawiać, jak już, to najczęściej poprawiam dzikie marginesy bo na mini standardowe 1" marginesy są nie do przyjęcia, czasem też poprawiam okładkę do biblioteczki (musi być .*cover.*.jpg - ale to też już chyba nauczyłem wszystkich sensownych składaczy ebooków).
A i wgrałem jednorazowo specjalnie przygotowany plik do podziałów wyrazów więc z podziałami nie mam większych problemów.


Adobe ma domyślnie orphan i widow=2, i zwykle jest to dobra wartość, ale dla książki z krótkimi paragrafami wygląda, tak sobie - ja pomimo miniaka jakoś to potrafię znieść.

Z grafikami jest tak że adobe większe niż ekran nie zmniejsza, trzeba wpisać magiczną formułkę do css i wtedy jest dobrze. Ale, też jakoś nie spotkałem się by w kupnych jej nie było (no dobra raz czy dwa na ponad 100).

Częściej jest problem z hyph - bo ostatnio, jakimś cudem stało się modne:
Kod:
   adobe-hyphenate: none;
   -epub-hyphens: auto;
   hyphens: auto;
   -webkit-hyphens: auto;

co oczywiście powoduję że na adobie podziałów nie uwidzisz (nawet tych z wtyczki). A tu po wgraniu odpowiedniego pliku hyph_pl, jest z auto całkiem nieźle.

Co do mobi i że jest prostszy, nie do końca sie zgodzę.
Masz tam więcej możliwości (kf) niż epub2 - jedna bardzo podstawowa sprawa kindli masz z ~10, a w zasadzie gotowy plik musisz przejrzeć pod 2-3, by widzieć jak się będzie zachowywać na wszystkich.

A innych czytników jest ogrom i na każdym coś się może inaczej. :/


10 maja 2015 12:38:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: PocketBook Lux 3
Ja bym powiedziała, że niestety każdy wydawca/składacz robi te epuby na swoją modłę i różne, naprawdę różne cyrki w kodzie można zobaczyć, przez co trudno naprawdę przewidzieć zachowania czytnika na konkretny rodzaj kodu. Niby html i css, ale poziom kreatywności niektórych jest straszny i poziomy zagłębienia jednego w drugim przekraczają ludzkie pojęcie. Niby jakiś standard jest, ale jakoś nikt go nie trzyma. No a mobi - tak jak przedmówca napisał, w zasadzie 2-3 modele dają dobre rozeznanie jak plik wyjściowy się zachowa.


10 maja 2015 23:46:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2011 9:51:24
Posty: 12
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: PocketBook Lux 3
Witam, stałam się szczęśliwą posiadaczką tego czytnika (udana przesiadka z Nook Simple Touch bez podświetlenia).

Czytnik zaktualizował się do nowej wersji firmware W626.5.5.720 i działa bardzo dobrze.

Wgrałam też kilka programów tj Koreader (do lepszej obsługi pdf), Pi (edycja plików tekstowych), CoolReader3 (różne eboki) i pbimageviewer (do komiksów w cbr i cbz).

I mam teraz mały problem.. chciałabym mieć możliwość wyboru programu przed otwieraniem różnych formatów plików bo na razie jedyny wybór programu do danego formatu mogę ustawić w pliku system/config/extensions.cfg co jest bardzo uciążliwe :(

Znacie jakiś inny sposób na otwieranie formatu w kilku programach?


18 maja 2015 14:14:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron