Teraz jest 28 mar 2024 21:31:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 itd. ) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2014 20:16:52
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C67
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
A ja mam inne pytanie: chodzi o słownik aplikacji. Jeżeli wgrałam kilka słowników, a chcę korzystać tylko z jednego (teraz po podświetleniu słowa pojawiają się tłumaczenia ze wszystkich słowników) jak dodać do słownika aplikacji nowy słownik i jak go ustawić. C

Do czego służy funkcja ustawienia/język/język/słownik osobisty. Tu można dodać słownik- ale czy chodzi o słownik do obsługi czytnika, którego nie ma w ustawieniach fabrycznych, czy właśnie można dodać nowy słownik np. polsko-hiszpański.


04 sty 2015 0:49:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
Oba programy słownikowe (OnyxDict czy QuickDic), po uruchomieniu, umożliwiają wybór "aktywnych" słowników.
W OnyxDict (Słownik), w menu jest opcja "Wybór Słownika", gdzie "ptaszkami" zaznaczasz te, które mają być aktywne, z listy słowników, które program "widzi".
W QuickDic, w menu jest opcja "Zarządzanie słownikami" gdzie można również pobrać przez WiFi dowolny słownik z listy - aktywne są te z "ptaszkiem".

Żeby dodać nowy słownik, trzeba wgrać jego pliki do odpowiedniego podkatalogu.

Słownik użytkownika (w Ustawienia -> Język -> Język), to miejsce na własne, dopisane słowa, które chcemy żeby były brane pod uwagę w podpowiedziach (sugestie), gdy wpisujemy teksty na klawiaturze ekranowej.

_________________
W Obrazek też ;)


04 sty 2015 1:35:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
Czy u kogoś po wybraniu opcji "Zarządzanie słownikami" nic się nie dzieje? Mam aktywne połączenie wifi, gdy klikam na Zarządzanie... po prostu wywala mnie do głównej strony słownika. Pozostałe opcje w menu, np. Preferencje czy O słowniku działają normalnie.


27 sty 2015 16:01:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2015 15:52:24
Posty: 1
eCzytnik: Boox AG 2
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
airs napisał(a):
Oba programy słownikowe (OnyxDict czy QuickDic), po uruchomieniu, umożliwiają wybór "aktywnych" słowników.
W OnyxDict (Słownik), w menu jest opcja "Wybór Słownika", gdzie "ptaszkami" zaznaczasz te, które mają być aktywne, z listy słowników, które program "widzi".
W QuickDic, w menu jest opcja "Zarządzanie słownikami" gdzie można również pobrać przez WiFi dowolny słownik z listy - aktywne są te z "ptaszkiem".

Żeby dodać nowy słownik, trzeba wgrać jego pliki do odpowiedniego podkatalogu.

Słownik użytkownika (w Ustawienia -> Język -> Język), to miejsce na własne, dopisane słowa, które chcemy żeby były brane pod uwagę w podpowiedziach (sugestie), gdy wpisujemy teksty na klawiaturze ekranowej.

W moim egzemplarzu After Glow 2 (wersja softu chyba 1.6) to niestety nie działa (albo ja nie wiem, jak skorzystać). Mam zainstalowane w QuickDic 3 słowniki - Polsko-Niemiecki, Polsko-Angielski i Niemiecki (z wyjaśnieniami słów po niemiecku). Pierwsze dwa pobrałem przez aplikację słownika, ostatni wgrałem ręcznie do katalogu. Słownik w "zarządzaniu słownikami" widzi wszystkie trzy, przy wszystkich trzech są ptaszki. Natomiast w części odpowiedzialnej za wpisanie słów - niezmiennie obsługuje tylko Polsko-Niemiecki, przy czym nie ma dla niego znaczenia kolejność słowników w zarządzaniu, a nawet ich brak (skasowałem wszystkie, a on i tak widział polsko-niemiecki).

Czy jest jakiś sposób zmusić aplikacje, bym mógł wybrać inny słownik, a najlepiej korzystać ze wszystkich na raz?


02 lut 2015 15:59:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2015 22:47:46
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox C67 AG2
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
Witam

Czy istnieją ustawienia słowników, które wyświetlałyby tłumaczenie słowa po jego zaznaczeniu na wyskakującym polu (od razu, a nie po wybraniu z dostępnych opcji słownika) tak jak to było w czytnikach poprzedniej generacji (bez Androida)?

_________________
Onyx Boox A62S Evolution; Onyx Boox C67 After Glow 2


08 mar 2015 13:59:19
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
Nie ma możliwości korzystania ze wszystkich słowników na raz. Aby zmienić słownik należy dłużej przytrzymać palcem na ikonie (np. PL) po lewej stronie od okna wprowadzania szukanego słowa, z rozwiniętej listy wybieramy interesujący nas słownik.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


10 mar 2015 12:45:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2015 20:17:17
Posty: 5
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
Cześć mam problem z programem OnyxDict.

Nie mogę tej aplikacji ustawić jako domyślnej, żeby się otwierała podczas tłumaczenia słowa z poziomu otwartej książki. W menu Język > Słownik > Choose Dict App możliwy jest wybór tylko QuickDic :/.

Czytnik mam zaktualizowany. Zarówno przed jak i po aktualizacji nie było w nim od początku zainstalowanego programu OnyXDict (był tylko QuickDic). Potrzebuję skorzystać ze słownika w formacie StarDict. Myślałem, że najlepiej będzie skorzystać z onyxowego programu więc znalazłem w odmętach internetu, na jakiejś chińskiej stronie OnyxDict-release.apk. Aplikacja się zainstalowała, wszystko działa, czyta słowniki i jest widoczna w Menu Aplikacje jako 'Słownik'.

Ktoś wie co na to poradzić?
Dzięki.


12 kwi 2015 15:51:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2015 1:06:43
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox C67 AfterGlow 2
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
Niestety, nie jestem w stanie doradzić nic konstruktywnego osobie wyżej - wręcz dołożę swoje trzy grosze do próśb o pomoc, bo w temacie słowników jestem kompletnie zielona, a mam wrażenie, że mój pech przeszedł samego siebie, próbując mi uniemożliwić skorzystanie ze słownika na wszystkie możliwe sposoby :(

Wspomnę, że jestem posiadaczką Onyx AfterGlow 2

Zacznijmy od tego, że w błogiej nieświadomości, że należy coś ściągnąć próbowałam skorzystać ze słownika. Zaznaczyłam słowo, kliknęłam Przetłumacz. Wyświetliła mi się dłuuuga lista słowników do wyboru:
https://photos-5.dropbox.com/t/2/AACBF3 ... ize_mode=5

Niestety, każda próba ściągnięcia kończyła się błędem:
https://photos-6.dropbox.com/t/2/AAB2sf ... ize_mode=5

Wtedy trafiłam na ten temat na forum i odnalazłam ten oto link, święcie przekonana, że po kliknięciu w niego rozwiążą się wszystkie moje problemy...
http://www.google.com/p/quickdic-dictio ... loads/list

Zamierzałam postępować wg instrukcji powyżej, czyli posciągać słowniki i umieścić w odpowiednich folderach
Niestety... Próba wczytania strony kończy się błędem.
"404. That’s an error.

The requested URL /p/quickdic-dictionary/downloads/list was not found on this server. That’s all we know. >

lub

"403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /p/quickdic-dictionary/ from this server. That’s all we know. "

Podczas prób dostania się na tę stronę byłam zalogowana na koncie google. Próbowałam też wejść na nią z przeglądarki czytnika, efekt identyczny.

Postanowiłam podejść do problemu od innej strony.
Z poziomu Sklepu Play doszukałam się informacji, że dostępna jest aktualizacja aplikacji QuickDic. Spróbowałam i... Moim oczom ukazuje się kolejny błąd :)))))) Tym razem przy próbie instalacji dowiaduję się, że:
"Plik pakietu nie został podpisany prawidłowo. Odinstaluj poprzednią kopię aplikacji i spróbuj ponownie"

Taaaa..... Problem w tym, że tej aplikacji NIE DA się odinstalować, przynajmniej ja jeszcze nie znalazłam sposobu, jak to zrobić.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady, bo bardzo mi zależy na korzystaniu ze slownika - już nie musi być konkretnie ten, tylko jakikolwiek inny (tylko skąd go wziąć?). Póki co słabo się orientuję po forum, więc linki, wyjaśnienia (najlepiej łopatologiczne...) są dla mnie na wagę złota. Kompletnie nie wiem, jak się zabrać do problemu...


15 sie 2015 1:40:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
DZIAŁA! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przykro, że piszę to rok po pytaniu, ale akurat dzisiaj to u siebie zwalczyłem na Onyx C65 AG.
Żeby mieć słownik angielski musiałem ściągnąć odpowiedni plik stąd: https://github.com/rdoeffinger/Dictiona ... ctionaries (wziąłem EN-PL.quickdic.v006.zip, bo większy od v007) i wgrać na urządzenie do pamięci wewnętrznej bezpośrednio (!) do foldery quickDic. Słownik zadziałał w aplikacji QuickDic i działa mi w OReaderze.


07 wrz 2016 21:50:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: