Teraz jest 28 mar 2024 10:40:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
PocketBook 626 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2013 20:25:13
Posty: 25
eCzytnik: pb 622
Post Re: PocketBook 626
Kupiłem właśnie PB626, mam fabrycznie wgrany 5.2 i czcionka w menu jest imo słaba (cienka i słabo widoczna) :/ Update coś poprawia ? Zastanawiam się czy nie wrócić do 4.4, głównie też po fbReadera, czy są jakieś "rewolucyjne" zmiany na softach 5.x żeby warto było jednak zostać na nich ?


18 mar 2015 16:49:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2015 20:06:22
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 2 (626)
Post Re: PocketBook 626
To mój pierwszy post na tym Forum, dlatego witam serdecznie wszystkich :)

Czy komukolwiek udało się zrobić downgrade do wersji 4.4?
Albo zapytam inaczej: czy ktokolwiek robił upgrade/downgrade z karty SD?
Pytam, ponieważ u mnie przy próbie załadowania firmware'u z karty, system twierdzi, że "nie widzi" żadnego pliku z upgrade'm na karcie. Karta oczywiście jest sprawna - ebooki są widziane bez problemu, kopia zapasowa konfiguracji również jest na niej tworzona.
Dotychczasowe dwa upgrade'y (włącznie z najnowszym - do wersji 5.5.689 z dnia 16.03.2015) robiłem poprzez WiFi; niestety, z karty SD żadna z trzech wersji plików SWUPDATE.BIN, które sprawdzałem, nie jest "widoczna".
Chciałem zrobić downgrade do wersji 4.4 z ciekawości (dla porównania), ponieważ wersje: 5.2 (którą miałem załadowaną fabrycznie) oraz obie 5.5 zawierają zbyt dużo poważnych/denerwujących błędów (co przy tak dużej cenie urządzenia jest niedopuszczalne).
O zauważonych przeze mnie błędach napiszę w następnych postach.
Napiszcie proszę, jak z ładowaniem firmware'u z karty jest u Was.


18 mar 2015 21:03:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PocketBook 626
Spróbuj z pamięci wewnętrznej, z głównego katalogu.
W moim (623) działało bez problemu.


18 mar 2015 21:27:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2015 20:06:22
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 2 (626)
Post Re: PocketBook 626
@up, dzięki, z pamięci wewnętrznej firmware rzeczywiście ładuje się bez problemu.
Zrobiłem downgrade z 5.5 do 4.4 i, przyznam szczerze, nieco się rozczarowałem.
4.4 działa zauważalnie wolniej niż 5.5 (a także 5.2). Do tego miałem problemy z załadowaniem książek w formacie epub (działały jedynie pdf-y). Co do samych pdf-ów: przewijanie stron również było problematyczne (dłuższy czas oczekiwania i dłuższe, niż w wersjach 5.x, "zwiechy"). Być może przyczyną był konfig, "przejęty" z 5.5, tylko, że w wersji 4.4 nie mogłem znaleźć opcji, przywracającej ustawienia fabryczne (chyba po prostu jej nie ma). Sama "przyjazność" (poruszanie się po menu i ilość opcji) jest zdecydowanie lepsza w 4.4 niż 5.x.
Poza tym widzę, że 5.x cały czas powiela poważne błędy 4.4, m.in. złą obsługę WiFi (brak możliwości połączenia z SSID, posiadającymi spację w nazwie - aż dziw bierze, że dotąd tego nie poprawiono. Widać, że soft po prostu nie jest należycie testowany).
Obsługa backupów konfiguracji również jest skopana. Nie dość, że nie jest zapisywany stan ekranu głównego (pozycje nowe i ostatnio przeczytane), to jeszcze, w przypadku kilku backup-ów, nie ma możliwości przywrócenia ostatniego backup-u, a jedynie wcześniejsze (wybranie ostatniej pozycji z isty backup-ów zwyczajnie nie działa).
Tak czy inaczej: powróciłem do wersji 5.5 i czekam na kolejne - mam nadzieję, że producent poprawi wreszcie powyższe błędy.


19 mar 2015 8:59:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: PocketBook 626
^^ a napisałeś do nich co cię boli?
Bo wiesz jak nie napiszesz to może się okazać, że nikt nie napisał i oni nie wiedzą że są takowe :)

Po drugie więcej zgłoszeń danego problemu przesuwa go w kolejce błędów oczekujących.


19 mar 2015 12:34:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2015 20:06:22
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 2 (626)
Post Re: PocketBook 626
Tak, napisałem dzisiaj - czekamy cierpliwie na reakcję :)


19 mar 2015 19:55:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 21:44:07
Posty: 29
Post Re: PocketBook 626
Nie wiem gdzie wstawić to pytanie więc wstawiam tutaj :)
Czy się różni Adobe Viewer od Fbreader?


22 mar 2015 20:21:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: PocketBook 626
adobe postępuje (najczęściej) wg standardu epub,
sam standard pozwala na nie banalne przedstawienie treści. Czasem niestety z powodu niewiedzy składacza mogą powstać mało wygodne do czytania potworki :) (szerokie marginesy i kiszka tekstu, mikroskopijne fonty, albo tak cienkie że e-ink nie wyrabia).

fbreader w większości ignoruje prace składacza (projektanta/wydawcy) e-książki i wyświetla tekst po swojemu. Niektórzy tak lubią.
Przez takie podejście FBR jest odrobinę szybszy, ale wszystkie eye candy (ozdobniki) znikają.

Osobiście czytam adobem chyba że się trafi badziewny epub, to korzystam wtedy coolreadera (no i zgłaszam do księgarni).

/fbr@PB jest jednak inny od tego z Andka/


22 mar 2015 21:12:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 21:44:07
Posty: 29
Post Re: PocketBook 626
Dziękuję Artii za odpowiedź ;-)


24 mar 2015 8:15:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 21:44:07
Posty: 29
Post Re: PocketBook 626
Na swoim PB mam książki w formacie epub i kilka w pdf. Zawsze były posegregowane wg katalogu ale uzbierałam już trochę pozycji i chciałam żeby były ułożone wg gatunku. I nie mogę tego zrobić. Wyskakuje biała strona. :-( Co można z tym zrobić?


24 mar 2015 8:19:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: PocketBook 626
Biała strona może po prostu oznaczać, że w plikach nie podano informacji o gatunkach.
Przejdź do biblioteki i sprawdź w informacjach jakie dane są zawarte w interesujących cię pozycjach.

Jak dla mnie są dwa rozwiązania.
Możesz w Calibre te pliki wyedytować i dopisać w nich brakujące dane. Minus tego rozwiązania jest taki, że czytnik potraktuje je jako nowe książki.

Z drugiej strony może po prostu pozakładaj sobie półki w bibliotece i w nich poumieszczaj swoje pliki?


24 mar 2015 10:21:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: PocketBook 626
Dodam tylko że w calibre są za to odpowiedzialne tagi
(ale jakoś w firmware 4.x czyta tylko jedną pozycję i w przypadku wielu tagów nie wiadomo na co się trafi).

No i nie widziałem tych wpisów w swoich kupnych ebookach.


24 mar 2015 13:40:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2015 11:52:33
Posty: 15
eCzytnik: Pocketbook 626 Touch Lux 2
Post Re: PocketBook 626
Pojawiłą się dzisiaj jakoś nowa aktualizacja 5.5.689. Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o tym co zmienia. Po ostatniej zauważyłem poprawę w "czarności" czcionek i menu.


24 mar 2015 18:18:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: PocketBook 626
A ja już znalazłem błąd w tej wersji:
<p>Car­la za­mknę­ła oczy i po­zwo­li­ła, by na­peł­nił ją duch Am­pa­ro. Pa­mię­ta­ła każ­dy ze zło­tych dni, któ­re spę­dzi­ły ra­zem.<sup><a href="#footnote-6" id="footnote-6-backlink">[6]</a></sup> Trud­no było wy­obra­zić so­bie bar­dziej nie­do­bra­ną parę, ale ja­kąż mu­zy­kę two­rzy­ły ra­zem! Oso­bli­we szla­ki, jak po­wie­dział kie­dyś Mat­tias, oso­bli­we szla­ki przy­wio­dły je ku so­bie. I Mat­tia­sa do niej. I Car­lę do tego sto­łu, przy któ­rym te­raz sie­dzia­ła. W in­nej sy­tu­acji pew­nie za­da­wa­ła­by so­bie w nie­skoń­czo­ność py­ta­nia o to, co tu się wła­ści­wie dzie­je, a za­da­jąc je, ska­za­ła­by się na brak sen­sow­nych od­po­wie­dzi. Czu­ła, że jest w domu. Na­wet nie wie­dzia­ła dla­cze­go, mało tego, ni­g­dy wcze­śniej w żad­nym miej­scu nie czu­ła się po­dob­nie. Ani w mrocz­nym mau­zo­leum, w któ­rym wy­cho­wy­wa­li ją ro­dzi­ce, ani w domu, w któ­rym miesz­ka­ła od nie­mal dwu­dzie­stu lat. Zda­rza­ły jej się tyl­ko krót­kie chwi­le ta­kie­go szczę­ścia: cza­sem gdy prze­no­si­ła się w świat mu­zy­ki, cza­sem w sio­dle, a cza­sem na­wet w cha­osie szpi­ta­la mal­tań­skiej twier­dzy. I w ra­mio­nach Mat­tia­sa. A te­raz czu­ła się jak w domu w nędz­nej kuch­ni, w ser­cu naj­uboż­szej dziel­ni­cy.</p>

W tym paragrafie tekst od znacznika <sup> do końca strony na czytniku wyświetla się podkreślony. Przy zmianie wielkości czcionki zmienia się długość podkreślonego tekstu. Nie pomaga wstawienie znacznika liniowego np. <span>.

_________________
Marche ou creve !


24 mar 2015 19:54:24
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 626
zaanton napisał(a):
Pojawiłą się dzisiaj jakoś nowa aktualizacja 5.5.689. Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o tym co zmienia. Po ostatniej zauważyłem poprawę w "czarności" czcionek i menu.

Dzięki za info. Aktualizację właśnie zainstalowałem. Co do zmian - przed aktualizacją kliknąłem na przycisk "informacje" i zrobiłem zrzut ekranu:

Obrazek

Wygląda na to, że jest to to samo co ogólny RN dotyczący aktualizacji do wersji 5.5 (do ściągnięcia ze stron PB). Czyli nie wiadomo co dokładnie zmieniło między poprzednią wersją a obecną.


25 mar 2015 11:30:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: