Teraz jest 28 mar 2024 23:25:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
Czy ktoś wie, jak "zmusić" H2O do tego, żeby widział rtfy? wgrywam poprzez Calibre i nic... pliki są fizycznie na czytniku, ale ich nie widzi.


06 sty 2015 21:06:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
awujotka napisał(a):
Czy ktoś wie, jak "zmusić" H2O do tego, żeby widział rtfy? wgrywam poprzez Calibre i nic... pliki są fizycznie na czytniku, ale ich nie widzi.

u mnie nie ma problemu z .rtf, prawdopodobnie błąd tkwi gdzies w książce i sposobie jej sformatowania, nie w czytniku.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


07 sty 2015 0:15:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
Cytuj:
u mnie nie ma problemu z .rtf, prawdopodobnie błąd tkwi gdzies w książce i sposobie jej sformatowania, nie w czytniku.


Wydaje mi się, że wtedy nie mógłby go otworzyć, a u mnie w ogóle pliki *.rtf nie są widoczne w Bibliotece

t3d: poprawiłem tagi quote


07 sty 2015 14:52:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
Właśnie kilka dni temu do mnie przyjechał H2O.

wodoszczelność - nikt nie mówi o czytaniu w deszczu. Chodzi o czytanie w WANNIE :) I to jest super sprawa.
Dodatkowo można na plaży.

Wady: jakoś beznadziejnie działa regulacja wielkości czcionki. Książka w epub, zmieniam wielkość i nic się nie zmienia.
Spróbuję z innymi książkami, ale ta sama książka wgrana do Angel Glow - wielkość czcionki zmienia się bez problemu.

Kolejna smutna niespodzianka - nie ma możliwości "kreślenia" po pdf, jak miałem w Onyxach i IRiverze.
Niby taki bajer, ale czasem naprawdę przydatne, żeby sobie coś podkreślić.

Bardzo fajna funkcja dla odmiany: Pocket. Działa doskonale.
Polega to na tym:
1. Znajduję siedząc przy laptopie interesujący artykuł (raczej zwykle artykuł znajduje mnie - przychodzą mi codziennie tytułu związane z pracą na maila).
2. Klikam sobie na artykuł w laptopie, ale zamiast czytać w laptopie i psuć oczy, kopiuję adres strony i wysyłam normalnym mailem na swój adres w Pocket. Po prostu link, nic więcej.
3. W czytniku wchodzę na "Pocket" i otwieram sobie artykuł i czytam na czytniku nie psując oczu :)

Bardzo przydatna funkcja dla mnie. Codziennie kilka artykułów wysyłam sobie i potem czytam w wolnej chwili na czytniku.

Teraz będzie testów ciąg dalszy, napiszę jak coś jeszcze wyniknie.


26 lut 2015 1:31:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
Z psuciem to zastosowałem taki skrót myślowy. Tzn. miałem na myśli, że nie psuje oczu w takim stopniu jak czytając na laptopie.

Testów ciąg dalszy:
- funkcja Pocket ma swoje ograniczenia. Chodzi o artykuły, w przypadku których do czytania musi się zalogować w jakimś serwisie. Te nie będą działać a niestety to większość z tych, które czytam.
- po załadowaniu około 1200 książek w różnych formatach (epub, mobi, pdf) czytnik zwolnił
- jest bardzo fajna funkcja dodawania książek do "kolekcji", które można sobie tworzyć. W dodatku książka może być w kilku kolekcjach na raz, co jest zdecydowaną przewagą w porównaniu z kopiowaniem do katalogów. Chyba, że się chce mieć jedną książkę w 5 kopiach w różnych katalogach.
Przykład:
Mamy książkę np. autorstwa Pana Kosiarza, traktującą o bitwach morskich podczas wojny.
Możemy ją mieć w kolekcji: "Historia", "Kosiarz", "Marynistyczne". Albo Mamy książkę Clavella Tai Pan.
Możemy mieć w kolekcji "Przygodowe", "Historyczne" i "Clavell", ponieważ pisał nie tylko przygodowe książki.
Bardzo przydatna funkcja dla mnie - mogę sprawdzić same książki historyczne albo same książki danego autora.
- wada: książki do kolekcji dodawać trzeba po jednej. Jeśli mamy kilkadziesiąt książek pod rząd z gatunku historia i marynistyczne, na prawdę fajnie by było móc najpierw je zaznaczyć, a potem hurtem dodać do kolekcji.
A nie za każdym razem wcisnąć paluchem książkę, poczekać na otwarcie menu, dodać do kolekcji, zapisać, i od nowa z następną książką. Wierzcie mi, po kilkuset książkach zaczyna się człowiek denerwować...


18 mar 2015 2:08:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
kolekcje możesz robić automatycznie przez calibre. Po co się męczyć ręcznie ...


18 mar 2015 9:26:13
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
A przypadkiem nie jest tak jak w Kindle, że możesz wejść na Kobo do kolekcji i z jej poziomu dodawać książki hurtowo do tej jednej?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 mar 2015 16:41:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
michalt001 napisał(a):
- wada: książki do kolekcji dodawać trzeba po jednej. Jeśli mamy kilkadziesiąt książek pod rząd z gatunku historia i marynistyczne, na prawdę fajnie by było móc najpierw je zaznaczyć, a potem hurtem dodać do kolekcji.
A nie za każdym razem wcisnąć paluchem książkę, poczekać na otwarcie menu, dodać do kolekcji, zapisać, i od nowa z następną książką. Wierzcie mi, po kilkuset książkach zaczyna się człowiek denerwować...


Wybrałeś tę bardziej pracochłonną metodę tworzenia kolekcji :)
Jeśli kolekcja już istnieje to zamiast wchodzić do biblioteki (na głównym ekranie: "Library" => "Books") wejdź do kolekcji ("Library" => "My collections"). Wybierasz odpowiednią kolekcję a następnie ikonę menu po prawej stronie, na szarym pasku. Pojawia się lista, wybierasz "Manage collection" - w tym momencie możesz hurtem usunąć książki z danej kolekcji lub wcisnąć "Add Books" i hurtem je dodać z listy wszystkich pozycji dostępnych w czytniku.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


18 mar 2015 21:30:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
michalt001 napisał(a):
Wady: jakoś beznadziejnie działa regulacja wielkości czcionki. Książka w epub, zmieniam wielkość i nic się nie zmienia.
Spróbuję z innymi książkami, ale ta sama książka wgrana do Angel Glow - wielkość czcionki zmienia się bez problemu.


Zdaje się, że chodzi o rodzaj czcionki a nie rozmiar - ten drugi da się zmienić zawsze, czasami nie można zmienić rodzaju czcionki (jest ten ustawiony przez wydawcę). W takim wypadku należy książkę skonwertować w Calibre (z epub na epub lub kepub), usuwając zapisaną czcionkę: kliknij menu podręczne przy danej książce i dalej "konweruj książkę" => "konwertuj pojedynczo" => opcja "Wygląd" po lewej stronie => zakładka "Filtruj informację o stylach" i zaznaczamy "Czcionki".

W innym wątku narzekałeś na trwałość mocowania klapki, ale chyba trochę na wyrost - mam czytnik kilka miesięcy i nie ma z tym żadnego problemu, linka z tworzywa jest bardzo solidna.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


18 mar 2015 21:48:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
Używam jak na razie Aury HD, żonie zespuł się Cybook, stąd mam pytanie: kupić drugą Aurę czy dołożyć do H₂O?


03 kwi 2015 18:58:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
konrad white napisał(a):
Używam jak na razie Aury HD, żonie zespuł się Cybook, stąd mam pytanie: kupić drugą Aurę czy dołożyć do H₂O?

Żonie daj swojego HD a dla siebie H2O :)

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


03 kwi 2015 19:00:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Kobo Aura H2O - czas na następcę Aury HD
Hmmm to zalaeży ile Konrad jest po ślubie. U mnie pewnie moja by mi zabrała H2O ale my już 20 lat po ślubie:)


03 kwi 2015 21:33:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron