Teraz jest 28 mar 2024 15:15:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jaki czytnik wybrać do 350 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2015 13:30:22
Posty: 8
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
Wczoraj dotarł.
Pierwsze wrażenie super :-)
Poużywam go trochę i za kilka dni napisze coś więcej.


27 sty 2015 11:41:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2013 20:25:13
Posty: 25
eCzytnik: pb 622
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
Rozglądam się za nowym czytnikiem, bo stary odmówił posłuszeństwa :/

Czy w tym Cybooku jest możliwość robienia notatki na zasadzie, króciutkie dotknięcie słowa = zaznaczenie całego wyrazu ? Miałem taką możliwość w PB i choć wymagało stale otwartego notatnika bo było w cholerę wygodne.


30 sty 2015 21:46:10
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
A co się stało z PB?


30 sty 2015 21:59:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2013 20:25:13
Posty: 25
eCzytnik: pb 622
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
Ekran padł na miesiąc po 2 letniej gwarancji :P edit: rozebrałem czytnik do końca i jednak wygląda na to że jakoś stłukłem ekran

Najchętniej bym kupił znowu PB tylko, że się cenią niemożebnie w porównaniu do takiego nooka czy cybooka


31 sty 2015 11:28:39
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
Ok. 300 zł za podstawowe modele to jest "niemożebnie"? Poza tym, porównujesz ceny producenta z dystrybucją w PL, a modeli wyprzedażowych, sprowadzonych pokątnie z Anglii (Nook) albo Niemiec (Cybook).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


01 lut 2015 11:21:02
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
Vroo napisał(a):
Poza tym, porównujesz ceny producenta z dystrybucją w PL, a modeli wyprzedażowych, sprowadzonych pokątnie z Anglii (Nook) albo Niemiec (Cybook).

No niby racja, ale kupującego interesuje raczej ile wyda i na co (czyli funkcjonalność/jakość), a nie w jakim trybie jest prowadzona sprzedaż ;)
Główną różnicą będzie gwarancja: na te Nooki/Cybooki pewnie będzie tylko gwarancja "rozruchowa", na PB - pełne 2 lata, co i tak w przypadku czytnika nic nie znaczy, bo mam takie niedobre podejrzenie, że najczęstszą awarią jest schrupanie ekranu, które serwis potraktuje jako uraz mechaniczny (bo i najczęściej tak jest) i odmówi naprawy gwarancyjnej.


02 lut 2015 12:40:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2015 13:30:22
Posty: 8
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
Cześć.

To mój pierwszy czytnik jak już pisalem wyrażenia super.
Usypiam córkę i czytam książki w trybie nocnym z minimalnym podświetleniem.
Podświetlenie sprawdza się także rano lub wieczorem w busach.
W ręce leży mi dobrze. Przyciski chodzą sprawnie.
PDF sprawdziłem na jednym pliku i z reflow było wygodniej czytać - dobrze go przerobiło.
Co do baterii to się nie wypowiem bo mam go krótko.

Jako minus to brak wyszukiwania słów, tytułów - a przynajmniej ja tego nie odkryłem.

Oseri notatki robi się tak, że klikasz wchodzisz do menu wybierasz podkreślenia później notatki i jak długo przytrzymasz to zaznacza cały wyraz.

Nie wiem co jeszcze chcielibyście wiedzieć.
Jakby co to pytajcie. Postaram się odpowiedzieć / wyrazić opinie.

Pozdrawiam


02 lut 2015 22:18:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2015 23:54:04
Posty: 5
eCzytnik: Cybook Odyssey Frontlight HD
Post Re: Jaki czytnik wybrać do 350 zł
MiPr napisał(a):
Vroo napisał(a):
Poza tym, porównujesz ceny producenta z dystrybucją w PL, a modeli wyprzedażowych, sprowadzonych pokątnie z Anglii (Nook) albo Niemiec (Cybook).

No niby racja, ale kupującego interesuje raczej ile wyda i na co (czyli funkcjonalność/jakość), a nie w jakim trybie jest prowadzona sprzedaż ;)
Główną różnicą będzie gwarancja: na te Nooki/Cybooki pewnie będzie tylko gwarancja "rozruchowa", na PB - pełne 2 lata, co i tak w przypadku czytnika nic nie znaczy, bo mam takie niedobre podejrzenie, że najczęstszą awarią jest schrupanie ekranu, które serwis potraktuje jako uraz mechaniczny (bo i najczęściej tak jest) i odmówi naprawy gwarancyjnej.


Nie bardzo rozumiem określenie "sprowadzonych pokątnie". Sam zakupiłem tego Cybooka na Allegro u Imagic i nic w ich działalności nie wydaje mi się pokątnego. Wynegocjowali z Thalią dobrą cenę za leżaki magazynowe zastępowane nowym modelem i zakupili całą partię z tego co wiem. Gwarancji dają rok więc również tragedii nie ma... Bardziej zastanawia mnie w świetle tego jakie marże na nowe czytniki ustalają "oficjalni dystrybutorzy" - 70 - 80%?


08 mar 2015 10:18:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron