Teraz jest 28 mar 2024 12:10:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
W storii jest możliwość by reader wychodził tylko do ekranu zewnętrznego ale nie wyłączał się całkowicie. Rozumuję że skoro utrzymywanie obrazu na e-papierze nie wymaga prądu i że nawet wyłączony reader pokazuje coś na ekranie to anulowanie całkowitego wyłączania nie powinno drenować baterii.
Takie ustawienie jest fajne bo reader działa jak prawdziwa książka: otwierasz etui i masz.
Jednak wczoraj pozostawiony na dzień reader powitał mnie ekranem ładowania (kabelek i inf. o konieczności podłączenia do prądu). To znaczy że będąc nieaktywnym zżarł baterię.

Czy ktoś się na tym zna i potrafi rzeczowo wyjaśnić jak jest naprawdę?


12 lut 2015 12:17:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
czytnik w stanie uśpienia nie powinien pobierać zbyt dużo prądu, i da się osiągnąć to co napisałeś wyżej. Nie dotyczy to czytników z androidem - te zachowują się bardziej jak tablety i generalnie zjadają baterię również w uśpieniu.


12 lut 2015 12:43:24
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Jaka jest zainstalowana wersja oprogramowania i czy WiFi nie było przypadkiem włączone.
Urządzenie konsumuje minimalne ilości energii w momencie, gdy jest jedynie wygaszone. Aby całkowicie zablokować pobór energii trzeba je wyłączyć.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


12 lut 2015 12:48:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Wersja systemu android: 2.3.1
Wersja jądra: 2.6.32.27
Wersja kompilacji: C65HD_ARTATECH d87966b

Wifi WYŁACZONA

Co to znaczy minimalne ilości???


12 lut 2015 12:56:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Miłosz ArtaTech, jak to się ma do oficjalnej informacji z instrukcji do C67 (który pod tym względem nie różni się znacząco od C65) - "Uwaga, tryb uśpienia nie zwiększa oszczędności energii w czytniku (odpowiednie optymalizacje są aktywne w czasie zwykłej pracy, czytania)."? Więc pobiera "minimalne ilości energii" czy tyle samo co w aktywnym czytniku?


12 lut 2015 16:14:51
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Czytnik pobiera energię aby utrzymać podstawowe ''procesy życiowe'', jak każde urządzenie będące w trybie standby, zresztą.

W trybie uśpienia możemy mieć pewność, że nie włączą się żadne dodatkowe procesy, choćby po przypadkowym dotknięciu ekranu dotykowego.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


12 lut 2015 16:29:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Nic z tego nie rozumiem. nie ma "trybu uśpienia". Jest:
- czas do WYGASZENIA EKRANU
- czas do WYŁĄCZENIA

Co działa w trybie wygaszenia ekranu? Nie ma tu mowy o przypadkowych dotknięciach bo czytnik jest w etui.


12 lut 2015 16:44:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Wygaszenie ekranu w przypadku e-Ink nie ma sensu, więc to określenie nie bardzo ma tu zastosowanie. Jak dla mnie to po prostu blokada ekranu i tyle. Nic tam się nie usypia, co zresztą widać przy włączonym WiFi... karta dalej działa i wcale nie "zasypia". Androidowe czytniki mają tylko dwa tryby - aktywny i wyłączony. Na anglojęzycznym forum czytałem nawet, że częstotliwość procesora jest stała i nie ma żadnych pośrednich wartości w celu oszczędzania energii nie wspominając już nawet o deep sleep.


12 lut 2015 17:08:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
A no. Czyli procek działa. Prąd jest pobierany na wszystkie działające podzespoły. Jedynie ekran nie pobiera prądu - ale równie dobrze moglibyśmy go zostawić na otwartej stronie książki (też by nie pobierał).
Czyli lipa i ściema.


12 lut 2015 17:34:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2014 9:55:45
Posty: 27
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Jest jednak różnica pomiędzy wygaszonym ekranem a nie . System jak ma wyłączony ekran zakłada ze czeka jedynie na wybudzenie więc usypia procesy. Jeśli ma włączony ekran i aktywna aplikację to musi być gotowy na wszystkie interakcje z użytkownikiem . Więc co do zasady wierzę że wyłączenie / wygaszenie ekranu może pomóc w aspekcie oszczędności poboru energii


12 lut 2015 18:21:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Przed chwilą dowiedzieliśmy się że system ma to w d.
Procka nie zwalnia, wifi nie usypia itp.
Więc jakie procesy masz jeszcze na myśli?


12 lut 2015 18:39:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2014 9:55:45
Posty: 27
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Pisałem że może i powinna być różnica. Doczytałem post o procesorze i wycofuje się ze stwierdzenia ze ma to miejsce e Onyxach. Ja mam starszego AG1 i z opisów na forum wygląda ze dobrze ze nie czekałem na lynxa ani AG2 . Mój działa zadowalająco


12 lut 2015 22:02:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2015 14:49:26
Posty: 22
eCzytnik: BOOX C65 Storia
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
bulek napisał(a):
Wygaszenie ekranu w przypadku e-Ink nie ma sensu, więc to określenie nie bardzo ma tu zastosowanie. Jak dla mnie to po prostu blokada ekranu i tyle. Nic tam się nie usypia, co zresztą widać przy włączonym WiFi... karta dalej działa i wcale nie "zasypia". Androidowe czytniki mają tylko dwa tryby - aktywny i wyłączony. Na anglojęzycznym forum czytałem nawet, że częstotliwość procesora jest stała i nie ma żadnych pośrednich wartości w celu oszczędzania energii nie wspominając już nawet o deep sleep.

Źródło proszę, albo wykres z aplikacji system monitor lub czegoś podobnego.


14 lut 2015 18:46:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Nie jest to konkretnie o AG2, ale o bliźniaczym C67ML:
Once I rooted my device, I installed a CPU control app. To my surprise, I discovered that the kernel provides only one clock frequency - 912 MHz. That cannot be changed. I'm not an expert with these things, but that seems to imply that the C67ML runs at full throttle all the time, whether it needs to or not. This would obviously impact battery life, and battery life is so-so, actually similar to the T68. The best way I see to improve battery life significantly would be with a custom kernel, but there may not be enough information available for a dev to build one.
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=255834

Częstotliwość 912MHz też wydaje się zgadzać się z tym, o czym pisał tu wcześniej zmiecio, że nasz czytnik ma CPU Rockchip 3026, który wyciąga max 1GHz. Ma się to nijak do 1.2GHz widocznym na pudełku :).

EDIT: w sumie z tą częstotliwością Rockchipa może nie do końca tak być. Widzę w internecie kilka innych urządzeń, które go mają i też są opisywane jako 1.2GHz.

EDIT 2: Zainstalowałem CpuMaster. Pokazuje min 912 i max 912. Skalowanie niby ma ładne, czyli "interactive", ale skalować może tylko pomiędzy tymi dwiema wartościami :). No i co tu się dziwić?


14 lut 2015 22:24:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Czy nie wyłączanie Readera zżera baterię?
Tak czy siak śmiech na sali.
Kupowanie dedykowanego etui i wygaszanie ekranu wraz z jego zamknięciem jest bez sensu.
Czytnik trzeba by każdorazowo wyłączać ale w tedy jego obsługa przypominałaby obsługę starego pcta - przed każdym użyciem musisz zaczekać aż się system załaduje.


14 lut 2015 22:26:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: