Teraz jest 28 mar 2024 13:25:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Dla podbicia wątku, może coś dopiszę ;)

Przy obsłudze programów słownikowych w czytnikach Onyx, jeśli wgra się większą ilość różnych słowników, to można wybrać z którymi z nich aktualnie chce się pracować, bez potrzeby usuwania słowników z pamięci. Jest dostęp do listy "widzianych" słowników, na której potrzebne do danej książki można zaznaczać i zmienić zestaw po zmianie czytanej książki.

Program OReader, mając dostosowane do schematu czytników Onyx menu, został jednocześnie pozbawiony niektórych opcji w stosunku do oryginalnego AlReadera, którego jest modyfikacją. Okazuje się, że choć nie ma niektórych ustawień, po skopiowaniu ustawień zapisanych wcześniej w AlReaderze i wczytaniu ich do Oreadera, odpowiednie funkcje działają :)

_________________
W Obrazek też ;)


14 sty 2015 15:50:20
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
To może i ja coś tutaj dopiszę. :D

Wiele aplikacji dostępnych na platformę Android (Aldiko, Moon+ Reader Pro, Stanza) obsługuje sieciowe biblioteki w formacie OPDS.
Pisząc najprościej, OPDS to otwarty format katalogu, pozwalający na przeglądanie i pozyskiwanie książek danego wydawcy bezpośrednio z poziomu naszego ulubionego programu do czytania e-booków.

Pokaźna lista adresów katalogów OPDS dostępna jest na stronie Wiki MobileRead.

W programie AlReader nowe źródła danych dodajemy poprzez opcję menu: "Otwórz książkę" -> "Biblioteka sieciowa" -> "Dodaj katalog sieciowy":

Obrazek

Dwa poniższe zrzuty prezentują widok katalogu serwisu Wolne Lektury. Mimo że implementacja OPDS tego wydawcy jest nieco okrojona (nie działa wyszukiwarka, brak okładek) to jednak bardzo starannie skatalogowana oferta czytelnicza wynagradza nam wszelkie niedogodności. Dodatkowo, gdy na etapie dodawania katalogu wpisaliśmy dane logowania do serwisu, otrzymamy dostęp do naszej półki.

Obrazek Obrazek

Na zachętę jeszcze dwa zrzuty: darmowe bestsellery z serwisu Feedbooks oraz widok szczegółowy jednej z popularnych pozycji w księgarni O'Reilly.

Obrazek Obrazek

PS. Z informacji na blogu Legimi wynika, że również ta księgarnia posiada(ła) katalog OPDS. Na dzień dzisiejszy adres http://www.legimi.com/opds/root.atom nie działa.

PS2. Bardziej techniczni użytkownicy mogą pokusić się o stworzenie biblioteki OPDS własnych zasobów książkowych skatalogowanych w programie Calibre.


18 sty 2015 13:05:14
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
airs napisał(a):
...

AlReaderEINK: ten dodatkowy, dedykowany dla czytników z ekranem e-ink można łatwo doinstalować, pobierając go wprost od autora:
http://alreader.com/downloads/OTHER/AlReaderEINK.apk (Zawsze najnowsza wersja)
Pracuje on niezależnie od systemowego OReadera i dostarcza dużo więcej opcji poprawy czytelności tekstu jak i jego układu na ekranie (również jako jedyny, ma unikalną funkcję wyświetlania przypisów na tej samej stronie, jak w "analogowej" książce :)
Aby w AlReaderze poprawić czerń i wyrazistość czcionek można użyć róznych funkcji:
- Menu -> Ustawienia -> Tekst -> Grubość znaków (0-7).
- Menu -> Ustawienia -> Właściwości profilu -> Korekcja gamma (0.5 - 2.0)
- Menu -> Ustawienia -> Dostrajanie -> Czcionki (dithering, subpixel, wygładzanie liniowe, kerning, Hinting) - ostatnia tylko w T68.
Wcześniej należy się upewnić, że mamy włączone "wszystkie dostępne opcje" w: Menu -> Ustawienia ->Stopień złożoności ustawień (na dole ustawień).
AlReader doskonale "panuje" nad odświeżaniem stron i obsługuje dodatkowe, dograne czcionki w katalogu "Fonts". Pozwala nawet na ustawienie odrębnej czcionki dla inicjałów w tekście ;)

Gdy uwzględni się te porady i funkcje, dużo trudniej uznać przewagę prezentacji tekstu w czytnikach Kobo czy Kindle w stosunku do Onyxów.


Jest nowa wersja 1.61 allreadera eink.
Nie mam teraz jak wgrać żeby sprawdzić co wnosi.


29 sty 2015 18:21:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Miałem poprzednią wersję AR-eink jednak po podłączeniu do netu zaktualizowała się automatycznie przez play, do wersji normalnej 1.61(161141231) (na telefonie i tablecie mam tą wersję ). W linku autora do AR-eink faktycznie jest nowy plik. Czy teraz jest to wersja jedna dla eink i dla tabletów???


29 sty 2015 22:39:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Może airs poda co nowego.. W końcu śledzi zmiany na bieżąco


30 sty 2015 19:28:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2015 9:11:30
Posty: 3
eCzytnik: ONYX BOOX AFTER GLOW 2
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
W sprawie dodatkowych czcionek.
Zrobiłem zgodnie z instrukcją i miałem dodatkowe czcionki z zestawu zaproponowanego na tym forum. Po aktualizacji systemu do wersji 1.6.6 z 21-01-2014 czcionki mimo fizycznej obecności w katalogu Fonts nie są już dostępne dla Androida i programów do czytania.


06 lut 2015 22:09:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Co to za aktualizacja 1.6.6 ze stycznia 2014. ?


07 lut 2015 16:41:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Pewnie miało być 2015... i dotyczy C67.


07 lut 2015 18:21:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2015 9:11:30
Posty: 3
eCzytnik: ONYX BOOX AFTER GLOW 2
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Oczywiście 21-01-2015. W zeszłym roku o tej porze nie sprzedawano jeszcze -C67. Problem pozostaje.


08 lut 2015 22:49:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Przepraszam za sporą nieobecność.

Problem z czcionkami polega na tym, że Onyx Int. (producent) w nowych wersjach oprogramowania (z roku 2015) zmienił ścieżkę dodatkowych czcionek na: "sdcard/adobe/sources/fonts", gdzie w systemie "sdcard" oznacza wewnętrzną pamięć flash. Czyli żeby programy (również nowy OReader, jeśli ktoś używa w starszym firmware) "widziały" dodatkowe czcionki, to trzeba w pamięci czytnika założyć katalog "adobe", w nim podkatalog "sources" i w nim podkatalog "fonts". Po skopiowaniu do niego plików czcionek, programy je zobaczą.
Tą informację znalazłem na chińskiej stronie z aktualizacją firmware w wersji 1.7. (Niezbadane są wyroki programistów ;) )

Nie wiem, czy gdzieś była ta informacja, ale jeśli ktoś chce wyczyścić listę "Ostatnio czytane" bez przywracania ustawień fabrycznych czytnika, to jest taka możliwość.
W celu usunięcia pozycji z listy "ostatnio czytane" trzeba wyczyścić "dane aplikacji" modułu, z którego launcher pobiera dane, czyli "OnyxData".
Przechodzimy do: Ustawienia -> Rozszerzenie -> Ustawienia Aplikacji -> Zarządzaj aplikacjami.
Wybieramy zakładkę "wszystkie" i wyszukujemy aplikację "OnyxData", w której wybieramy opcję "Wyczyść dane".
Ta czynność również opróżnia bibliotekę i historię. Po ponownym uruchomieniu czytnika (lub skopiowaniu czegoś do pamięci przez kabel USB) biblioteka się zapełni, a historia będzie liczyć się od nowa.

Aby AlReader nie aktualizował się bez naszej wiedzy do wersji "tabletowej", trzeba wyłączyć automatyczne aktualizacje w Google Play. Jeśli już to się stało, można ponownie zainstalować wersję EINK.

_________________
W Obrazek też ;)


30 maja 2015 12:04:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Czy to działa na T68

airs napisał(a):
Problem z czcionkami polega na tym, że Onyx Int. (producent) w nowych wersjach oprogramowania (z roku 2015) zmienił ścieżkę dodatkowych czcionek na: "sdcard/adobe/sources/fonts", gdzie w systemie "sdcard" oznacza wewnętrzną pamięć flash. Czyli żeby programy (również nowy OReader, jeśli ktoś używa w starszym firmware) "widziały" dodatkowe czcionki, to trzeba w pamięci czytnika założyć katalog "adobe", w nim podkatalog "sources" i w nim podkatalog "fonts". Po skopiowaniu do niego plików czcionek, programy je zobaczą.


Moja ścieżka w pamięci wewnętrznej: Storage/sdcard/adobe/sources/fonts tu umieściłem czcionki z rozszerzeniem .ttf (a może mają być czcionki tylko z rozszerzeniem .otf ?) i OReader, OnyxReader, Onyx Neo Reader, AlReaderINK i ich nie widzą.
Czy: Storage/sdcard/ = flesh/ ?
Nie jestem programistą i ja starszy człek za bardzo się na tym wszystkim nie znam.

pzdr. bravosx


30 maja 2015 14:04:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
bravosx napisał(a):
Czy to działa na T68
(...)
Czy: Storage/sdcard/ = flesh/ ?
To zależy od wersji oprogramowania, zmiana dotyczy najnowszych z 2015 roku.
Tak ("flash" we wbudowanym menadżerze plików pod ikonką "Pamięć"), "storage/sdcard" oznacza w praktyce pamięć w czytniku (nie na karcie SD) i to w niej w ścieżce "/adobe/sources/fonts" można umieścić pliki czcionek (*.ttf i/lub *.otf).

_________________
W Obrazek też ;)


30 maja 2015 14:31:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Dziękuję aris

Czytnik kupiłem 4 dni temu i posiada oprogramowanie z 10.01.2015-19-50-1.6.3-675c088. Czcionki wgrane w tym miejscu co pisałem w poprzednim poście, czytnik przeresetowany i programy nadal ich nie widzą.
Może to wina właśnie tej wersji oprogramowania?

pzdr. bravosx


30 maja 2015 15:04:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
@bravosx - wersja oprogramowania którą masz to 1.6.3 . Prawdopodobnie ( mam w tej chwili wersję 1.7 ) musisz "zrootować" (np używając towelroot v1)czytnik i wgrać czcionki do katalogu podanego na początku tego wątku.
Więcej możesz poczytać np tutaj
http://blog.the-ebook-reader.com/2014/0 ... ide-video/


01 cze 2015 0:58:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks
Nie, rootowanie w celu dodania czcionek w Onyxach jest zbędne.
W wypadku potrzeby dodania czcionek do programu OnyxReader lub Onyx Neo Reader, trzeba założyć w pamięci widocznej dla użytkownika katalog, który wcześniej podałem (/adobe/sources/fonts). Wszystkie pozostałe aplikacje do czytania "widzą" katalog "Fonts" w pamięci wewnętrznej i właśnie w najnowszych wersjach, Onyx "przesunął" ten katalog dla swoich wbudowanych programów do tamtego.
Programy zainstalowane dodatkowo nadal "widzą" katalog "Fonts".

_________________
W Obrazek też ;)


01 cze 2015 1:24:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: