Teraz jest 19 kwi 2024 4:52:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Problem z wyświetlanym tekstem - Kindle classic 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2015 20:16:07
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Problem z wyświetlanym tekstem - Kindle classic
Witam mam takie pytanie.
Chodzi mi o wyświetlanie tekstu na moim czytniku (książki w formacie mobi). Niektóre zdania są urywane i przenoszone do nowej linii, chociaż w danej linii jest jeszcze miejsce. Niby to nie jest jakiś wielki problem, a jednak czasem potrafi być denerwujące. Zmienianie wielkości i rodzaju czcionki nic nie daje.
Czytałem o problemach z tzw. reflow przy konwersji z pdf'u. Czy to może być z tym związane? Jeśli tak to czy jest jakiś sposób na poprawę tego?

Dołączam zdjęcia mojego problemu (zaznaczony czerwonymi strzałkami):
Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc ;)


05 lut 2015 20:31:37
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z wyświetlanym tekstem - Kindle classic
Nasuwa się kluczowe pytanie: Skąd masz te pliki? Wygląda to na efekt nieudolnej konwersji PDF do czytnikowego formatu. Można próbować to naprawić przepuszczając przez wyrażenie regularne, aby usunąć znaki nowej linii tam, gdzie ich nie powinno być (miejsca gdzie nie ma kropki itd.). Szczegóły w dziale mobi-azw-f186/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 lut 2015 22:47:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2015 20:16:07
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Problem z wyświetlanym tekstem - Kindle classic
Dzięki, faktycznie problem jest w tym, że ściągałem już gotowe pliki mobi, które zazwyczaj ktoś w sposób dziadowski skonwertował. Przy pobraniu pdf'a, doc'a czy innego pliku problem ten znika.
I tak już dużo przeczytałem w sposób jak pokazywałem powyżej dobierając tak wielkość czcionki, by było jak najmniej uskoków, ale dziękuję, że w końcu wyjaśniono mi w czym tkwi problem.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)


06 lut 2015 14:57:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron