Teraz jest 28 mar 2024 17:32:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Komputer nie widzi Kindla jako dysk 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
zarazek napisał(a):
Natomiast na lapku z XP wszystko chodzi bez zarzutu.

Na linuksie też nie ma problemów.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 mar 2011 16:00:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
zarazek napisał(a):
To chyba właśnie kwestia systemu. U mnie w domu na Windows 7 po użyciu bezpiecznego usuwania urządzenia usb (wysuń dysk itp), nie dostaję możliwości korzystania z kindla podczas ładowania.


Użyj opcji wysuwania z poziomu eksploratora (Start->Komputer->PPM na dysku) zamiast ikonki w trayu. Wtedy zadziała. To znany problem z Win7 i Kindle i pojawił się tutaj na forum już kilka razy.


03 mar 2011 17:49:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sie 2012 17:51:50
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Witam,

Wątek trochę stary,ale może komuś to pomoże...
Podłączyłem kundla 3 do lapka z win7(sprawdzałem wszystkie usb)i go nie widział. Wszedłem do panelu sterowania > menadżer urządzeń i na samej górze był wpis Nieznane urządzenie(czy jakoś tak)po kliknięciu okazało się że to kundel. Kliknąłem prawym (nadal w tym oknie)na kindla i dałem aktualizacje sterowników - po chwili kundel się pojawił jako dysk.


07 sie 2012 18:07:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Ja miałem problem z wykryciem Kindle podłączonego za pośrednictwem huba usb do Laptopa z Windows 8. Pomogło podłaczenie bezpośrednio usb w laptopie.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


17 sty 2015 15:07:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2016 19:24:02
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Witam
Chciałem zapytac czy ktoś z Was ma jakis pomysł. Pół roku nie używałem swojego Kindla kupionego dwa lata temu. I nagle mój mac przestał go widzieć. Zresetowałem czytnik do ustawień fabrycznych i nic to nie dało. O co chodzi i jak temu zaradzić ? Zależny mi bardzo przerobiłem inne fora i nic. Byłem w Ispot, powiedzieli że z laptopem wszystko ok. I co dalej ?


09 sie 2016 19:38:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Spróbuj z innym kablem/kompem/portami USB. Będziesz wiedział, czy tylko z Twoim Makiem są kłopoty, czy z innymi kompami też - wtedy wskazanie na czytnik. Jeśli masz niedaleko do Ispotu, to może podepnij czytnik u nich do innego kompa z taką samą wersją systemu?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 sie 2016 19:47:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2016 19:24:02
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Właśnie to zrobiłem. Byłem w Ispocie i u nich też laptop nie widział kindla. Kabel jest ok bo ładuje czytnik, porty usb też sprawne. Laptop inne urządzenia widzi tylko czytnika przestał dostrzegać. Zastanawiałem się czy może amazon coś w między czasie wymyslił. Nie używałem Kindla pół roku i kiedy go odpaliłem złapał wifi i się z aktualizował bo inna szata graficzna weszła.


09 sie 2016 20:02:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Tak, aktualizacja była, ale nikt nie zgłaszał po niej takich problemów. Jaką masz wersję teraz? Jeśli nie najnowszą, to wykonaj jeszcze ręczną aktualizację (tu instrukcja: http://cyfranek.booklikes.com/post/1445 ... rsja-5-8-2). To, że kabel ładuje nie jest na 100% potwierdzeniem jego pełnej sprawności. I tak bym przetestował inny jakiś.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 sie 2016 20:39:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
pmgl1 napisał(a):
Właśnie to zrobiłem. Byłem w Ispocie i u nich też laptop nie widział kindla. Kabel jest ok bo ładuje czytnik, ...

Niekoniecznie kabel jest OK.
Wystarczy, ze ma uszkodzoną linię sygnałowa i ładować będzie, a transmisji nie będzie.
Zresztą są kable od nowości tylko do ładowania.


09 sie 2016 22:57:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2016 19:24:02
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
czyli jak rozumiem dwa razy ładowanie z przerwą na pracę ok. 1,5 h. A jak wykonać sugerowany reflash systemu main ?


10 sie 2016 22:18:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2016 19:24:02
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
no tak tylko że na inne laptopy i PC też go nie widzą. Przecież nie może być tak, że wszystkie porty są uszkodzone. A wtyczka jest prawie nie używana. W stanie idealnym. Co robić ? Jak sprawdzić wtyczkę ? Jak oprogramowanie kindla ?


11 sie 2016 9:56:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2016 19:24:02
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Dziżas. Wiesz athame ja jestem raczej z grupy laików na co dzień zajmujących się zupełnie czymś innym. A ze sprzętu korzystam w zakresie w jakim po prostu chcę trochę poczytać. Czy może chodzi ci o reset do ustawień fabrycznych, który już wykonałem i nie dało to żadnych rezultatów. W jaki sposób przejść tą procedurę, o której piszesz ? Zależny mi.


11 sie 2016 12:04:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Athame ma na myśli działania, które można podjąć po rozebraniu sprzętu. Ale podstawowe pytanie, czy spróbowałeś tego, co można zrobić w pierwszym rzędzie - przetestować inny kabel, który działa z innymi sprzętami. Nie potwierdziłeś czy taką próbę podjąłeś, a to niewielki wysiłek i paru ludziom już pomógł. Rozumiem, że kabel jest nowy a wtyczka prawie nieużywana, ale zważ, że "nowy" czy "ładujący" nie musi oznaczać "sprawny". Jak to wykluczysz, możesz się rozglądać za bardziej zaawansowanymi metodami.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


11 sie 2016 13:44:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2016 19:24:02
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Pragmatycznie podchodząc do sprawy, istotnie najlepiej wykorzystać wszystkie najmniej inwazyjne metody. Spróbuje z innym kablem. Jeśli nie zadziała to będzie już pewne, że przyczyna tkwi po stronie oprogramowania. Napiszę jak mi poszło.


11 sie 2016 16:19:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2017 13:09:32
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Komputer nie widzi Kindla jako dysk
Witam,
zacznę od tego, że przejrzałam już chyba z milion stron z poradami i nic, więc dlatego piszę tutaj może ktoś będzie wiedział jak ten problem naprawić.

Mianowicie od miesiąca jestem posiadaczką Kundelka paperwhite 3. Początkowo wszystko ok - wgrywanie książek - podpinam kabelek USB otwieram folder przesyłam i czytam, banał. Wczoraj odpalam swój czytnik podpinam pod netbooka i dupa. 3 porty USB nie widzą czytnika, w menadżerze urządzeń go nie widać, na stacjonarnym to samo. Zmieniałam kable, restartowałam zarówno czytnik jak i komputer. Na netbooku system operacyjny Windows 7 starter a na stacjonarnym Windows 8. Jakieś porady? Czy pozostaje oddanie na gwarancji?
Z góry dziękuje za odpowiedzi


28 lut 2017 13:26:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron