Teraz jest 28 mar 2024 10:47:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Legimi na czytnikach Onyx 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lip 2011 1:14:51
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox C65 Storia
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
tuber napisał(a):
29.12.2014 r. mi tak odpowiedzieli:

"Szanowny Panie,
Na chwilę obecną nie potrafimy jeszcze podać horyzontu czasowego pojawiania się aplikacji na czytnik AfterGlow 2, niemniej jednak podjęliśmy już pewne kroki, aby taka aplikacja powstała.
Pozdrawiam serdecznie
...
Wsparcie Techniczne Legimi Sp. z o.o. ..."

Wersja 2.44.3 u mnie działa, ale pewnie tak jak u wszystkich na AfterGlow 2 z cieniami.
Dokładnie identyczne cienie jak tutaj:http://forum.eksiazki.org/aktualnosci-i-promocje-f173/afterglow-2-z-google-play-nowosc-t14773-15.html


A na romie Airisa dla AG2 Legimi działa? Na mojej Storii jak najbardziej.


10 sty 2015 22:39:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Ja robiłem modyfikację firmware do C65 AfterGlow, a nie dla AG2.
Legimi dedykowane dla czytników z ekranem eink, działa na każdym modelu z Androidem, również z chińskim czy innym firmware, jeśli w systemowym pliku build.prop (do jego edycji potrzebny root), w linii "ro.product.model=" będzie wpisana jedna z nazw "znanych" temu programowi, czyli: C65ML_ARTATECH, C65HD_ARTATECH lub T68Lynx.

_________________
W Obrazek też ;)


10 sty 2015 23:11:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Airs czyli jeśli dobrze rozumiem moge zrootować swojego AG2 i odpowiednio wpisać jedną z w/w nazw i bedzię działać dedykowana czytnikom apka Legimi?
A i czy tą metodą http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=243945 można zrootować AG2 ?
Czy jeżeli zrootuje swój czytnik to czy trace orginalny launcher i muszę wgrać inny (tak było w nooku).
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


10 sty 2015 23:53:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Rootowanie to wyłącznie uzyskiwanie najwyższych uprawnień, nie wiąże się z utratą oprogramowania (nook to specyficzna sytuacja/metoda).
Nie mam AG2, więc nie wiem która metoda rootowania jest skuteczna - na mobileread widziałem co najmniej dwa wątki o rootowaniu C67ML czyli AfterGlow 2 (ten z linka jest do T68).
Ta zmiana wpisu jest potrzebna tylko do zainstalowania i pierwszego uruchomienia Legimi, później już działa, nawet gdy przywróci się oryginalny wpis w build.prop ;)

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2015 2:16:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Zrootowałem i edytowałem linijkę ro.product.model gdzie zmieniłem wpis z Artatech_C67ML na C65HD_ARTATECH. Legimi się zainstalowała ale zaraz po uruchomieniu wyskakuje komunikat że aplikacja nie jest przeznaczona na to urządzenie.

Są jeszcze linijki ro.product.name i ro.product.device z wpisem Artatech_C67ML je też edytować?

Edit. Odinstalowałem legimi uruchomiłem ponownie czytnik, jeszcze raz ściągnąłem instalke. Zainstalowałem ale teraz gdy chce ją uruchomić to aplikacja ładuje sie bez końca tzn. Pasek ładowania dochodzi do końca i zaczyna od nowa i tak bez końca.


11 sty 2015 13:54:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Echh, wygląda na to, ze może być sprawdzana jeszcze wersja Androida, lub cokolwiek innego :|
W C65 i T68 istotna była tylko ta jedna linijka w build.prop
Jeśli teraz Legimi ładuje się bez końca, to ja bym jeszcze wyczyścił dane aplikacji, widocznie przy odinstalowaniu nie wyczyściło się wszystko.

Dla przykładu zacytuję jeszcze inne wpisy w build.prop z C65:
Kod:
ro.product.model=C65ML_ARTATECH / C65HD_ARTATECH / T68Lynx   (!!!)
ro.product.brand=ONYX / Onyx-Intl /Artatech
ro.product.name=C65ML_ARTATECH /C65ML / T68
ro.product.device=C65ML_ARTATECH / C65ML / T68
ro.product.board=C65ML_ARTATECH / C65ML / T68
(...)
ro.product.manufacturer=Onyx / Onyx-Intl / ONYX
(...)
ro.build.product=C65ML_ARTATECH / C65ML / T68Lynx
Gdzie alternatywne wpisy oddzieliłem ukośnikiem "/", natomiast tam gdzie są trzy wykrzykniki (!!!) to są jedyne 3 wpisy, które powodowały zadziałanie Legimi niezależnie od różnych pozostałych.

Jeśli Legimi dla eink nie chce współpracować, pozostaje wersja z Play, albo czekać aż firma dopisze AG2 do akceptowanych modeli czytników...

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2015 16:13:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
To mam jeszczo jedno pytanie. Jesli teraz chciałbym zaktualizować czytnik (wtedy gdy polski dystrybutor wypusci aktualizacje) to czy muszę w jakiś sposób cofnąć root'a czy da sie to w ogóle cofnac? Jeśli tak to jak? I czy już bezpowrotnie straciłem gwarancję? Sorry za tyle pytań ale pierwszy raz zrootowałem jakieś urządzenie ;)

Czyli te inne wpisy też jeszcze moge spróbować zmienić bez konsekwwncji w działaniu?
Jak się czyści dane aplikacji?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


11 sty 2015 16:47:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Na C65 i T68 można było robić aktualizację na zrootowanym czytniku. Zdaje się że aktualizacja cofa uprawnienia root (trzeba rootować ponownie jeśli potrzeba). Uprawnienia root moża cofnąć (w wielu narzędziach oprócz opcji "root" jest również "unroot" ;) ).
Root nie powinien odbierać gwarancji (zależy co się później robiło), ale na wszelki wypadek, przed dręczeniem serwisu, że coś nie działa, warto zrobić wgranie najnowszej aktualizacji, a wcześniej przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia...

Do czyszczenia danych aplikacji służy opcja "Wyczyść dane" przy każdej aplikacji w: Ustawienia -> Rozszerzenie -> Ustawienia Aplikacji -> Zarządzaj aplikacjami

Wszelkie edycje plików systemowych (nie tylko build.prop) niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia prawidłowego uruchamiania się czytnika. Najczęściej w takich wypadkach ratunkiem jest tryb recovery Androida, a w skrajnych przypadkach ratuje się urządzenie poprzez ponowne flashowanie oprogramowania (w tzw. "loader mode" lub "download mode", jeśli dane urządzenie go ma i znamy na to sposób).

Dla serii C65 i T68 znane są programy, które to robią i sposoby uaktywniania tego trybu. W przypadku C67 jeszcze nie znalazłem (zresztą nie mam tego modelu).
Tymi sposobami zawsze dysponuje serwis dystrybutora, który w razie potrzeby, może zrobić to odpłatnie (z tego co pamiętam, jakieś 40 zł plus przesyłka).

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2015 18:07:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Czy ktoś też ma problem z dotykowym zmienianiem stron w aplikacji? Mam Onyxa Afterglow i o ile w AlReaderze dotyk reaguje szybko i za każdym razem (nawet niespecjalnie dokładnie "przyłożony") w to Legimi często mi nie załapuje :/


22 sty 2015 16:24:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
To jest problem aplikacji - tak samo mam w telefonie na Legimi.

Najpewniejsze jest maźnięcie od prawej do lewej jeśli chcesz przejść na następną stronę (odwrotnie jeśli do poprzedniej). Empirycznie mi wyszło, że maźnięcie może być delikatne w dolnej części strony (nie na samym dole).
Pukać też można ale trzeba wiedzieć w które miejsce ;)

Żal raczej trzeba mieć do Legimi, bo ta ich apka momentami o pomstę woła.


23 sty 2015 14:39:49
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Wszystko zależy od aplikacji, jej zoptymalizowania, konsumpcji pamięci RAM, etc.
Ciężko porównywać ze sobą dwie, zupełnie różne aplikacje.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


23 sty 2015 15:00:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Tak się wtrącę,
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Wszystko zależy od aplikacji, jej zoptymalizowania, konsumpcji pamięci RAM, etc.
Ciężko porównywać ze sobą dwie, zupełnie różne aplikacje.

Oczywiście, że wszystko zależy od aplikacji. I niezwykle ciężko jest porównywać
Cytuj:
zupełnie różne aplikacje
z których jedna służy do czytania, a druga do czytania. Oczywiście
Cytuj:
konsumpcja pamięci RAM, etc.
ma niewątpliwie wpływ :idea: na sposób w jaki użytkownik przechodzi na następną stronę :lol:


23 sty 2015 23:31:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
qrak1, spokojnie... to jest tzw. odpowiedź generyczna i można jej użyć w niezmienionej postaci do połowy pytań zadawanych na forum :).


24 sty 2015 1:47:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
bulek napisał(a):
qrak1, spokojnie... to jest tzw. odpowiedź generyczna i można jej użyć w niezmienionej postaci do połowy pytań zadawanych na forum :).

Masz zupełną rację kolego. Trochę mnie poniosło po paru browarkach w piątkowy wieczór.


25 sty 2015 19:25:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Legimi na czytnikach Onyx
Jest już legimi do ściągnięcia na after glow 2. Jeszcze nie ssprawdzalem czy działa.


07 lut 2015 12:37:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: