Teraz jest 29 mar 2024 16:45:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Wiem, że T68 Lynx to nie Twój wybór, ale chociaż tak na dobry początek: kalendarz jest wbudowany, wyświetla i synchronizuje zgodnie ze zdefiniowanymi kontami, u mnie google (jest też możliwość definicji np. konta Exchange). Jest klient poczty, który podobno działa (nie używam) działa gmail. No i działa Ms FolderNote (razem z google docs).

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


23 lis 2014 20:57:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Dzięki:)
Rozumiem że T68 to dwa modele wyżej od c65?
Wielkich różnic w hardware nie widzę poza światełkiem i bluetooth.
Co do software to martwi mnie stara wersja androida w c65.
Czy T68 ma nadal dostęp do konta google?


01 gru 2014 12:48:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Odp: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
T68 ma dostęp do konta google, pewnie nie wszystkie usługi będą działać, na pewno działają gmail, kalendarz, książki play, synchronizacja z dyskiem.

Co do różnic pomiędzy T68 i C65 to jest jedna bardzo istotna (jak zauważyłeś): T68 ma androida 4.0.4, C65 ma wersję 2.cośtam. Można przyjąć, że to co działa na C65 zadziała na T68, ale nie odwrotnie(*). Jeszcze lepiej wypada tu nowy afterglow2 (C67 chyba), ma androida 4.2.cośtam. Niektóre z dostępnych aplikacji Microsoftu wymagają androida 4.1+.

(*) Na koniec jeszcze jedna uwaga. Poza wersją androida ważna jest też "systemowa integracja z google play" - ta część, która jest "głęboko zaszyta" w firmware. Pierwotna wersja firmware T68 była bardziej ograniczona niż ta z października, np. były kłopoty z gmail-em. Podobnie może być z nowym afterglow2.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


01 gru 2014 13:39:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Z okazji Świąt chciałbym polecić jeszcze jedną alternatywną aplikację do czytania - to znany program Moon+ Reader :)
Działa dobrze na wszystkich wersjach Onyxów z Androidem (z dotykowym ekranem) i co najważniejsze współpracuje z bocznymi klawiszami do przewracania stron !
Niedawno uzyskał nową szatę graficzna i trochę optymalizacji, dzięki temu przyjrzałem mu się ponownie. Po ustawieniu koloru czcionki i tła, marginesów, dzielenia wyrazów - można go z powodzeniem używać do czytania.
Jest dobrym uzupełnieniem do AlReadera, bo umożliwia włączenie respektowania kodów css wydawcy pliku epub. Co więcej można te kody włączać/wyłączać selektywnie, w/g własnego uznania, włącznie z wyborem czcionki wbudowanej lub własnej.
Zaskoczyła mnie też bardzo pozytywnie prezentacja plików PDF w trybie reflow. Tak komfortowego czytania tekstowych PDF-ów z ponownym wlaniem tekstu, włącznie z wyborem kroju czcionki i dzieleniem wyrazów, nie oferuje żaden ze znanych mi programów !

Do pobrania (pliki apk):
starsza wersja Moon+ Reader v.2.6.8
nowsza wersja Moon+ Reader v.3.0

Moon+ Reader w Google Play

Do 4 stycznia 2015 jest 50% zniżka na ten program w wersji Pro, czyli można go w sklepie kupić za 8,5 zł
Moon+ Reader Pro w Google Play

_________________
W Obrazek też ;)


24 gru 2014 12:57:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Glance Note for Simplenote v. 2.3 (Android 2.3+) - program do tworzenia notatek, przechowywanych w chmurze i synchronizowanych między urządzeniami. Dzięki możliwości "podpięcia" programu pod naszą aplikację do czytania otrzymujemy wygodne narzędzie do kolekcjonowania ciekawych cytatów z czytanych przez nas książek.

Na komputerze w pracy, na smartfonie w kolejce do psychologa, konfesjonału czy kuratora sądowego - od tej chwili wszystkie inspirujące Cię cytaty będą zawsze przy Tobie.

Tworzenie nowego wpisu (w programie AlReader) sprowadza się do zaznaczenia fragmentu książki i przekazania go programowi Glance Note (poprzez opcję "Wyślij do").

Obrazek

Na tym etapie możliwe jest dopisanie do cytatu własnych przemyśleń czy komentarzy. Każdy fragment tekstu możemy także "otagować", dzięki czemu zyskujemy możliwość filtrowania naszej bazy wg. słów kluczy.

Obrazek

Dostęp do notatek możliwy jest między innymi poprzez stronę http://www.simplenote.com oraz oficjalną aplikację Simplenote (iOS, Android 4.0.3+, komputery Mac).

Poniżej zrzut ekranu z wersji dla iOS'a.

Obrazek


30 gru 2014 19:27:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Trochę offtopowo - czym były robione screeny ekranu?
Czy jest jakaś działająca apka dla tego czytnika?

Od siebie mogę dodać, że na andku 2.2 działa najlepsza apka do sprawdzania pogody , najdokładniejsza prognoza - ICM meteo
https://play.google.com/store/apps/deta ... m.gf.Meteo


31 gru 2014 9:58:08
Zobacz profil
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Co do aplikacji to nie wiem, nie sprawdzałem. Ja zrzuty ekranu robię narzędziem "Dalvik Debug Monitor" dostępnym w SDK Androida. Tutaj masz opis co i jak.


31 gru 2014 15:58:53
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lip 2013 14:53:01
Posty: 3
eCzytnik: onyx boox 60 i AfterGlow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam
Kupiłam kiedyś moon reader pro, ale nie mam na czytniku dostępu do sklepu. Czy mogę jakoś to wykorzystać?


31 gru 2014 20:25:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Można skopiować plik (apk) programu, z urządzenia na którym ma się dostęp do sklepu Play i na którym jest zainstalowany ten program.
Po skopiowaniu tego pliku do czytnika, Moon+ Reader Pro instaluje się, mimo braku zarejestrowanego konta google - tak przynajmniej stało się u mnie z nową wersją 3 tego programu.

_________________
W Obrazek też ;)


01 sty 2015 20:25:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lip 2013 14:53:01
Posty: 3
eCzytnik: onyx boox 60 i AfterGlow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Udało mi się. Dziękuję za pomoc


02 sty 2015 19:38:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 23:50:36
Posty: 19
eCzytnik: boox lynx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Potwierdzam - Moon na moim ryśku stał się głównym czytnikiem, bo przy czytaniu książek epub informatycznych, formatowanie css jest jak najbardziej wskazane.

Trapi mnie tylko jeden problem - czy da się zlikwidować górny pasek? Moon wyciemnia ikonki na tym pasku - ale przydałoby się, żeby to działało jak w AIreaderze - czyli pacnięcie na środku wyłącza górny pasek i mamy całą powierzchnie do czytania :)


09 sty 2015 0:45:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Da się - trzeba zainstalować program: ToggleFullscreen.apk - uruchomić go przed wejściem do Moon+ Readera i wybrać odpowiednią opcję.

_________________
W Obrazek też ;)


09 sty 2015 1:51:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 23:50:36
Posty: 19
eCzytnik: boox lynx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
airs napisał(a):
Da się - trzeba zainstalować program: ToggleFullscreen.apk - uruchomić go przed wejściem do Moon+ Readera i wybrać odpowiednią opcję.


nubowskie pytanie:
A jak po wyłączeniu belki - wejść do moon readera (bez wyłączania toogle*) - bo przez menu, albo klawisz cofania belka powraca :)


09 sty 2015 12:17:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
U mnie, jeśli uruchomię "ToggleFullscreen" i w nim wybiorę dolny klawisz "Hide Title Bar" to po wyjściu (klawiszem back), górna belka nie powraca. Wtedy mogę uruchomić dowolny inny program, w którym nie będzie tej belki.
Ta górna belka to po prostu osobny proces systemowy, który zostaje ubity. Jeśli któryś program ją przywróci (np. w OReaderze przełączenie między trybem pełnego ekranu a trybem standardowym), to ona znowu się pojawi, do czasu jej wyłączenia programem "Toggle..."
Podobnie dzieje się przy przejściu do ekranu głównego czytnika (launchera) - wtedy belka wraca (launcher ją przywraca).

Fajnie, że tych problemow nie ma na starszym Androidzie, w serii C65 ;)

_________________
W Obrazek też ;)


09 sty 2015 12:34:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 23:50:36
Posty: 19
eCzytnik: boox lynx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
No dokładnie - Wiem, że w andku z serii 4.0.x zabawy z belką nie były jakieś skomplikowane - niestety w Ryśku i to staje się problemem - a powinna być opcja w ustawieniach urządzenia czy dana belka ma być schowana czy widoczna - ewentualnie czuła na dotyk w górnej części ekranu.
Z tego co czytałem każda z tych opcji to słownie "jedna" linijka polecenia... ale jak "chińczyk" nie zrobi - to u nas nie będzie :) co za czasy ;)


09 sty 2015 13:02:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron