Teraz jest 29 mar 2024 9:55:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Pomóżcie. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2015 20:18:45
Posty: 4
Post Pomóżcie.
Witam Was.

Jak widać jestem tu nowa, a jednak uzależniona od książek. Proszę, pomóżcie mi w wyborze dobrego czytnika, bo totalnie sie na tym nie znam. Słyszałam, ze AfterGlow 2 nie jest dobrym czytnikiem. Więc co poza Nim?

Pomóżcie.


04 sty 2015 20:28:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pomóżcie.
Generalnie chwalony jest Kindle Paperwhite 2. Dobra jakość i stosunek jakości do ceny. Dostępny aktualnie w niemieckim Amazonie za 99 EUR. Jeśli byś chciała kupić bezpośrednio w Amazonie, to tutaj jest instrukcja krok po kroku: http://cyfranek.booklikes.com/post/1046 ... ale-amazon.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 sty 2015 20:36:52
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pomóżcie.
Wątek przeniesiony do odpowiedniego działu.


04 sty 2015 20:54:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2015 20:18:45
Posty: 4
Post Re: Pomóżcie.
A coś z bardziej dostępnych urządzeń u Nas? Coś z Onyx-ów ?

Chciałabym też mieć dostęp do Legimi.


04 sty 2015 21:01:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pomóżcie.
Legimi działa na razie na: Onyx Boox C65 Storia (bez światełka), C65 AfterGlow i T68 Lynx (większy ekran 6,8 cala).
Na AfterGlow 2, który działa, tylko ma problemy z zużyciem baterii (powinna być aktualizacja oprogramowania), dedykowana wersja na czytniki nie działa (podobno nad tym pracują), można tam uruchomić tylko tabletową wersję z Google Play, ale szarości i animacje odbiorą przyjemność z czytania.

Są tacy co nie chwalą Kindle Peperwhite 2, wręcz przeciwnie :P Ale on ma najlepszy z możliwych ekranów e-ink Carta.
Taki ekran ma też Tolino Vision i Kobo Aura H2O (większy ekran 6,8 cala).

Reszta czytników ma ekrany z troszkę mniejszym kontrastem, ale nadają się doskonale do czytania.
Z innych marek można się rozglądać za PocketBook, Kobo Aura (jest też model 6 calowy), czy w końcu Amazonowy Kindle (ale on czyta tylko pliki mobi, resztę ebooków trzeba konwertować).

_________________
W Obrazek też ;)


05 sty 2015 0:38:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2015 20:18:45
Posty: 4
Post Re: Pomóżcie.
Airs, to warto kupić AG2 i poczekać na aktualizacje? Czy AG1 albo Storia?


05 sty 2015 9:58:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pomóżcie.
Storię bardzo polecałem, gdy można ją było dostać za niecałe 300 zł (trzeba jeszcze dokupić etui z automatycznym wybudzaniem - ok. 60 zł). Teraz są jeszcze oferty za minimum 350 zł i nie wiadomo kto ma faktycznie czytnik na stanie, żeby przysłali nowy do domu.

Światełko jest bardzo przydatne, tylko logika się buntuje, ze za jedną funkcję trzeba dopłacić 200 zł :evil: Przydaje się nie tylko wieczorem i w nocy - w każdych warunkach (oprócz bezpośredniego słońca), poprawia kontrast, czyli czytelność tekstu na ekranie.

Mam AG1 i jestem zadowolony, nie tęsknię do AG2, ale jak się kupuje sprzęt, to zawsze warto nowszy model, tym bardziej, że cena ta sama i wiadomo, że nowsza wersja Androida ze sklepem Play znosi pewne ograniczenia.

W tym momencie, zakładając że będzie to AG2, zaczekałbym z zakupem do miesiąca, czy ukaże się aktualizacja oprogramowania i czy Legimi ogarnie się z kompatybilnością swojej aplikacji z nowym modelem (tak naprawdę, to tylko modyfikacja jednego wpisu w kodzie aplikacji, albo w konfiguracji czytnika). Bo trudno kupić urządzenie do czytania z Legimi i czekać, aż się będzie mogło go w tym celu użyć.
Chyba, że ktoś z posiadaczy potwierdzi, że daje się wygodnie czytać na wersji tabletowej Legimi.

Edit: Właśnie zobaczyłem, że Legimi (znowu po cichu) zrobił aktualizację swojej aplikacji na czytniki e-ink do wersji 2.44.3 i ktoś mógłby sprawdzić, czy nowa wersja zainstaluje się na AfterGlow 2...

_________________
W Obrazek też ;)


05 sty 2015 13:03:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2015 20:18:45
Posty: 4
Post Re: Pomóżcie.
Teraz AG2 mogłabym kupić za 549 zl. Ale masz rację.. Wstrzymam się. Mam nadzieję, że poprawią coś z zarządzaniem energią.. AIRS jeśli będziesz coś wiedział w temacie daj znać.


05 sty 2015 14:46:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sty 2015 10:23:37
Posty: 5
eCzytnik: PocketBook 624
Post Re: Pomóżcie.
Ja myślę, że wybór czytnika dobrze zacząć od zebrania swoich wymagań.
Potem na ich podstawie znaleźć przedstawiciela z różnych marek, następnie porównać cenowo i ocenić.

Można jeszcze poszperać po necie w celu poszukania opinii, ale to różnie bywa. Zagorzali fanatycy swoich urządzeń będą je zawsze bronili, nawet przy wadach widocznych gołym okiem ;)

Zdjęcia to też niepełny obraz, polecam udać się fizycznie do niewielkich sklepów, gdzie powinni nam udostępnić modele do oceny organoleptycznej - dzięki temu możemy sami ocenić pewne cechy czy nam pasują, np. szybkość przerzucania stron, kontrast itp.

Ja przykładowo, ustaliłem dla siebie główne kryteria wg ważności:
    1. Długi czas pracy,
    2. Niepotrzebne podświetlenie (nie czytam po nocach),
    3. Niepotrzebne wyjście audio (od tego mam mp3),
    4. Rozsądna cena
- i tym się kierowałem.


07 sty 2015 11:43:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Pomóżcie.
Podświetlenie nie tylko w nocy się przydaje ;)
Ogólnie kontrast jest lepszy a przy krótkich zimowych dniach to szybko jest ciemno i ogólnie jest szaro nawet w pełni dnia.


07 sty 2015 13:24:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sty 2015 10:23:37
Posty: 5
eCzytnik: PocketBook 624
Post Re: Pomóżcie.
Puma44 napisał(a):
Podświetlenie nie tylko w nocy się przydaje ;)
Ogólnie kontrast jest lepszy a przy krótkich zimowych dniach to szybko jest ciemno i ogólnie jest szaro nawet w pełni dnia.


Oczywiście masz rację. Dokonałem uproszczenia.

Tak naprawdę chodziło mi o to, że podświetlenie "zjada" baterię, i główny cel - ponad miesiąc bez ładowania jest nie do uzyskania.
Uznałem, że w warunkach domowych zawsze można doświetlić sobie choćby lampką, co jest na pewno zdrowsze dla oczu.

Swojego czasu używałem do czytania PocketPC z WM. Mimo dość niewielkiego ekranu spełniał on swoje zadanie ale czas działania (do 6h) pozostawiał wiele do życzenia. Zdarzały się sytuacje, kiedy wiedziałem, że nie będę miał go gdzie doładować i czytałem nerwowo, kombinując jak tu oszczędzać baterię i czy czasem nie trzeba będzie przerwać czytania w najmniej odpowiednim momencie.

Dlatego funkcjonalność podświetlenia z krótkim czasem pracy jest dla mnie czynnikiem zupełnie zbędnym. Ale zaznaczam - dla mnie. Wiem że dla niektórych osób to funkcja niezbędna.


07 sty 2015 15:50:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pomóżcie.
cypizek napisał(a):
Swojego czasu używałem do czytania PocketPC z WM. Mimo dość niewielkiego ekranu spełniał on swoje zadanie ale czas działania (do 6h) pozostawiał wiele do życzenia.


Jak się nie kupiło palmtopa z PalmOS, to tak się miało... :P

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


07 sty 2015 16:22:24
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pomóżcie.
cypizek napisał(a):
Uznałem, że w warunkach domowych zawsze można doświetlić sobie choćby lampką, co jest na pewno zdrowsze dla oczu.
Widać że nie masz żony która kładzie się spać wcześniej :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 sty 2015 20:03:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sty 2015 10:23:37
Posty: 5
eCzytnik: PocketBook 624
Post Re: Pomóżcie.
t3d napisał(a):
cypizek napisał(a):
Uznałem, że w warunkach domowych zawsze można doświetlić sobie choćby lampką, co jest na pewno zdrowsze dla oczu.
Widać że nie masz żony która kładzie się spać wcześniej :P


Właśnie, że mam ;) Tylko że ja też już chodzę wcześniej spać i nie mam siły na czytanie po nocach :)


12 sty 2015 13:43:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: