Teraz jest 29 mar 2024 1:01:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Biblioteka, z tego co wiem, nie obsługuje katalogów. (tzn w c65 nie obsługuje, nie sądze zeby to zmienili)
Wygaszacza nie da się zmienić bez roota.


27 gru 2014 22:15:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 23:42:43
Posty: 14
eCzytnik: Pocketbook touch HD
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Jak klikam na książkę którą ostatnio czytalem(pdf) czasami mnie przenosi na początek to normalne ?


27 gru 2014 23:59:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Grewest napisał(a):
Jak klikam na książkę którą ostatnio czytalem(pdf) czasami mnie przenosi na początek to normalne ?


Komfort czytania na czytnikach wynika między innymi z tego, że kontynuuje się czytanie w ostatnio odwiedzonym miejscu. Chyba, że następuje synchronizacja między różnymi urządzeniami. Wtedy skończysz na urządzeniu A na stronie 100, na urządzeniu B doczytasz do 130 to otwarta książka na urządzeniu A powinna się znaleźć na 130 takoż. Ale przy zwykłym czytaniu zwykłego PDFa powinien się otworzyć tam, gdzie skończyłeś. Chyba, że jakiś bardzo dziwny PDF lub niestandardowe ustawienia czytnika.
Tak jest tylko z PDFem?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


28 gru 2014 0:23:09
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Z tym że na Onyxach może być tak, że:
- otwierasz książkę w innej aplikacji, a poza wyjątkami one się nie wymieniają informacjami o postępie w książce
- informacje o postępie nie zostały zapisane, bo np. czytnik wyłączono nagle czy coś :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 gru 2014 0:52:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
karan napisał(a):
Czytnik pokazuje mi książki na stronie głównej (biblioteka), ale tylko alfabetycznie, nie respektując moich katalogów. Do katalogów mam dostęp tylko poprzez pamięć, a to za długa droga.
Na stronie głównej i w bibliotece masz zebrane wszystkie ebooki, bez względu na miejsce w katalogach. Do struktury katalogów w pamięci nie ma innej drogi, niż przez ikonkę "Pamięć" (w dolnym pasku), lub inną doinstalowaną przez siebie aplikację typu "menadżer plików".
Zmiana ekranu głównego (launchera) jest możliwa tylko po zrootowaniu urządzenia i zainstalowaniu innego launchera (Android).

karan napisał(a):
Problem numer dwa: Czy da się zmodyfikować stronę startową, aby zamiast trzech części, były np. tylko dwie czyli: ostatnio czytane i ikony aplikacji?
W ustawieniach, w dziale "System" jest grupa "Preferencje użytkownika" gdzie można ustawić, czy się chce mieć na głównym ekranie ostatnio dodane ebooki, czy ostatnio czytane (dotyczy środkowej części ekranu).
Większe zmiany tylko jak wyżej, poprzez root i alternatywny launcher.

karan napisał(a):
Problem numer trzy: da się zmienić tapetę na wygaszaczu? Czyli wstawić coś innego niż listki?
Normalnie się nie da, te obrazki są zaszyte w systemie, w pliku "framework-res.apk". Jeśli ktoś umie dłubać w Androidzie, to po zrootowaniu czytnika, mógłby podmienić te obrazki na inne ;)

Edit: nie odświeżyłem strony i przegapiłem nowsze wpisy ;)

_________________
W Obrazek też ;)


29 gru 2014 1:12:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 23:42:43
Posty: 14
eCzytnik: Pocketbook touch HD
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Vroo napisał(a):
Z tym że na Onyxach może być tak, że:
- otwierasz książkę w innej aplikacji, a poza wyjątkami one się nie wymieniają informacjami o postępie w książce
- informacje o postępie nie zostały zapisane, bo np. czytnik wyłączono nagle czy coś :)

używam aplikacji onyxneoreader

Informacje o postępie są zapisane, np. strona 25/179 a jak to kliknę to casami mnie przenosi na pierwszą stronę.


29 gru 2014 1:14:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 5:33:20
Posty: 2
eCzytnik: Afterglow 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Witam,

Mam ten sam problem co użytkowniczka czikot.

Jestem posiadaczem od 24.12 (:D) tegoż czytnika, i długość czasu pracy baterii zaczyna mnie już delikatnie irytować. Po pierwszym naładowaniu i użyciu (ok 30 min), na drugi dzień wieczorem bateria była wyładowana kompletnie... Próbowałem ponownie go naładować i ten sam scenariusz dnia następnego. Żadnych aplikacji nie używam, wi-fi wyłączone i bateria starcza na kilka godzin ? Jak to się ma do tych "obiecanych" 8 tygodni pracy?...

Tak dla sprawdzenia, godzinę temu naładowałem AG2 do 100 % baterii, i teraz (po godzinie) poziom naładowania baterii pokazuje mi 93 %... (zwykłe czytanie bez podświetlenia)

Czy to normalne w tym czytniku ?
Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to byłbym wdzięczny, gdyż jeszcze kilka dni na zwrócenie tego "cuda" jeszcze mam..


29 gru 2014 5:43:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
airs napisał(a):
Zmiana ekranu głównego (launchera) jest możliwa tylko po zrootowaniu urządzenia i zainstalowaniu innego launchera (Android).


E? To dlaczego mi Nova Launche ADB launcher "się zainstalowały" bez grzebania? Dostałem fabrycznie zrootowany czytnik?


29 gru 2014 8:44:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2014 9:38:08
Posty: 3
eCzytnik: AfterGlow 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
shdshd napisał(a):
Witam,

Mam ten sam problem co użytkowniczka czikot.

Jestem posiadaczem od 24.12 (:D) tegoż czytnika, i długość czasu pracy baterii zaczyna mnie już delikatnie irytować. Po pierwszym naładowaniu i użyciu (ok 30 min), na drugi dzień wieczorem bateria była wyładowana kompletnie... Próbowałem ponownie go naładować i ten sam scenariusz dnia następnego. Żadnych aplikacji nie używam, wi-fi wyłączone i bateria starcza na kilka godzin ? Jak to się ma do tych "obiecanych" 8 tygodni pracy?...

Tak dla sprawdzenia, godzinę temu naładowałem AG2 do 100 % baterii, i teraz (po godzinie) poziom naładowania baterii pokazuje mi 93 %... (zwykłe czytanie bez podświetlenia)

Czy to normalne w tym czytniku ?
Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to byłbym wdzięczny, gdyż jeszcze kilka dni na zwrócenie tego "cuda" jeszcze mam..

Ja używam tego czytnika od 2 tygodni, czytam średnio 2, 3 godziny dziennie- ładowałem tylko raz po pierwszym tygodniu gdy miałem jeszcze 35%, ale ja na noc wyłączam urządzenie, tylko że to i tak chyba fość krotko.
Czy u was też wczytuje co jakiś czas metadane książek wgranych własnoręcznie?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


29 gru 2014 11:02:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
kjonca napisał(a):
E? To dlaczego mi Nova Launche ADB launcher "się zainstalowały" bez grzebania? Dostałem fabrycznie zrootowany czytnik?
Chyba się rozpędziłem z informacją - alternatywny launcher powinien się dać zainstalować bez roota. A da się go ustawić jako domyślny, zamiast Onyxowego ?

_________________
W Obrazek też ;)


29 gru 2014 11:36:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
airs napisał(a):
kjonca napisał(a):
E? To dlaczego mi Nova Launche ADB launcher "się zainstalowały" bez grzebania? Dostałem fabrycznie zrootowany czytnik?
Chyba się rozpędziłem z informacją - alternatywny launcher powinien się dać zainstalować bez roota. A da się go ustawić jako domyślny, zamiast Onyxowego ?


Hm, u mnie wręcz było tak, że sam z siebie stawał się domyślny mimo, że nie chciałem (bo mi tylko do opcji był potrzebny ); do czytania ten onyksowy mi odpowiadał (przynajmniej przez ten dzień w którym miałem czytnik)


29 gru 2014 11:46:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Heh,zaczyna mnie to bawić :mrgreen:
Wczoraj podłączyłam czytnik do naładowania,po jakimś tam czasie było 96%,dziś rano odłączyłam i pokazuje 90%. Nie do wiary,on sam siebie czyta po nocy :mrgreen:
Czytnik był przeznaczony dla mnie,nikt mi nie powiedział, że w gratisie dostanę drugiego użytkownika,protestuję :?


29 gru 2014 15:18:47
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
W czytnikach tej firmy wskaźnik baterii nijak się ma do rzeczywistości. U mnie np. na początku cyferki lecą na łeb na szyję, tak aby zatrzymać się na dłużej przy ok. 80%. Proponuję nie brać tych wskazań zbyt serio, a przy dłuższym obcowaniu z czytnikiem nauczysz się "poprawnie" je odczytywać. :)


29 gru 2014 15:59:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Coś jest na rzeczy bo w aktualizacjach, które się ukazały (chińska i rosyjska) w liście zmian widnieją między innymi:
Cytuj:
4. fix cannot be charged in standy ;
8. never shutdown or standy in charged state ;
Cytuj:
- Fixed a problem of a low battery in standby mode ;
Cytuj:
3. Optimize the power display allowed to question, especially at full power and low power consumption state beating big problem;
4. Low battery dormant unable to solve the next problem;
Cokolwiek znaczą teksty powyżej, pochodzą z translatora od wujka Google ;)

_________________
W Obrazek też ;)


29 gru 2014 16:31:20
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Proponuję uruchomić opcję autowyłączania po określonym czasie. Zapobiegnie to drenowaniu baterii na czuwaniu.

Temat zgłoszony do naszych programistów, czekamy na update.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


30 gru 2014 11:00:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron