Teraz jest 20 cze 2018 18:29:30

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kilka pytań odnośnie Pocketbook 840 InkPad 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Brak
Post Re: Kilka pytań odnośnie Pocketbook 840 InkPad
Artii napisał(a):
Jakoś słabo sobie wyobrażam czytanie A4 z 12 na 6" (z marginesem mniejszym niż 5cm :P )- szczególnie jeśli chodzi o duży komfort tegoż czytania.

Nie pisałem, że to szczyt komfortu, tylko że spokojnie można od czasu do czasu skorzystać i wcale nie jest to jakieś niewyobrażalnie niewygodne. I nie piszę tego jako teoretyk, tylko jako osoba posługująca się takimi plikami codziennie (niekoniecznie na czytniku).

Artii napisał(a):
Nie, 300dpi vojadza nie wiele tu pomoże - osoby o tylko trochę słabszym wzroku odpadną po 1 akapicie. Ze zdrowym wzrokiem po 1-3 stronach.

Widać, że teoretyzujesz. Mam wiele plików, które na Voyage wyglądają dobrze i można spokojnie czytać, a na KT było to niemożliwe. Touch ma odczuwalnie słabszy ekran, więc pewnie granica jest gdzieś pomiędzy - obstawiam, że przebiega w okolicach Kobo Aura H2O.
W praktyce można to porównać do wydruku czcionką 6pt lub minimalnie mniej, więc nie ma co biadolić. Wiadomo że nie uzyskasz kopii 1:1 na cztery razy mniejszej powierzchni, ale też który użytkownik czytnika korzysta namiętnie z PDF-ów? Ile godzin dziennie? Może lepszy będzie po prostu tablet (kolory, większa "żwawość").
Jak nie są to PDF-y specjalnie przygotowane na czytnik to korzystanie z nich jest niewskazane. A jeśli chodzi o tekst ciągły to spokojnie wystarcza i 6.8" i 6", a nawet 5". Jestem na 100% pewny że InkPad nie jest równorzędnym konkurentem dla Aury H2O, ale w przypadku czytników to świadomego wyboru dokonujemy dopiero przy drugim lub trzecim zakupie, ostatecznie przyznając, że to urządzenie do pochłaniania beletrystyki. W innych zastosowaniach (audio, internet, wykorzystanie jako notatnik) jest karkołomne i przegrywa całkowicie nawet z prostymi telefonami.

27 gru 2014 11:38:50
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Trochę teoretyzuje (bo vojadza nie widziałem - tyle co na zdjęciach) a trochę nie (miałem okazje pracować na porównywalnie "gęstych" wyświetlaczach - aczkolwiek lcd), owszem tekst na 300dpi jest czytelniejszy i da się odczytać drobny maczek kiedy na 150 (a nawet 200) dpi wymięka bo będzie to już tylko nieczytelna grupka pikseli, ale jednak zauważ - opieram się o komfort czytania a nie możliwość przeczytania tekstu typu mrówka.

Jeśli nie mogę uzyskać tegoż mitycznego komfortu to sama możliwość przeczytania nie wiele już, dla mnie, wnosi*.

W sumie to mógłbym napisać że Ty również teoretyzujesz pisząc że da się spokojnie czytać w takiej formie np.** (ad absurdum) powieść na 500stron do tego przez osobę starsza z wadą wzroku :D.

Ale racja że pdf to jednak lepiej na tablecie :D (kosztem wzroku) a z e-ink to może podołać coś ~9" jak nie 13".

* tak, to już predyspozycje osobnicze i każdy ma inaczej.
** czego już nie napisałeś, no ale skoro stwierdzasz "spokojnie da się" to taki warunek też winien być spełniony

27 gru 2014 14:46:33
Użytkownik

Jak ktoś nie ma Voyage to niech sobie wydrukuje coś z czcionką wielkości 6pt i będzie miał dobre porównanie. To nie jest kompletny "maczek". Czytanie PDF-ów (niedostosowanych) na czytnikach zawsze wiąże się z koniecznością przymknięcia oka na różne niedoskonałości, ale dotyczą one zarówno czytników 6" jak i tych 8".

27 gru 2014 15:07:25
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook InkPad
No cóż, dla mnie jest jasne: jeżeli pdfy są ważne to nic mniejszego od 8 cali nie wchodzi w grę, na 6 calach mikroskopijne czcionki widać, ale gdzie tu wygoda czytania? I jak tak czytać na przykład 200 stron? Jeżeli można pdfy je odpuścić, to nie ma sensu kupować InkPada - no bo po co taki duży czytnik?

Ja czytam w domu, mi wielkość czy ciężar InkPada nie przeszkadzają. Ale jeżeli bym jeździł autobusami czy pociągami i szukał czytnika na dojazdy, to na pewno nie InkPad.

Pdfów czytam dużo, w tej chwili mam ich na czytniku kilkanaście. Miałem w domu Kindla - nie ma co porównywać.

A w czym to Aura jest lepsza do pdfów od InkPada?

27 gru 2014 19:49:08
Użytkownik

eCzytnik: Kobo Aura H2O
Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów - przydałoby się takie z plikiem PDF uruchomionym na Aurze.

Wysłano za pomocą Tapatalk

27 gru 2014 21:37:56
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
no to masz:
http://www.eczytniki24.pl/2014/11/szybk ... a-h2o.html

athame napisał(a):
Jak ktoś nie ma Voyage to niech sobie wydrukuje coś z czcionką wielkości 6pt i będzie miał dobre porównanie. To nie jest kompletny "maczek".

Przecież o tym pisze - przeczytasz tak jedna stronę może dwie i jeśli będzie czekało z takich jeszcze 100 to wypierniczysz tak wydrukowane kartki do kosza. Bo tego po prostu nie da się czytać bez wymiany oczu co 10 stron.

27 gru 2014 22:39:12
Użytkownik

buhaj47 napisał(a):
Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów - przydałoby się takie z plikiem PDF uruchomionym na Aurze.

Tyle że takie zdjęcie powinieneś oglądać na sprzęcie o podobnym PPI. Inaczej to bez sensu, bo możesz przecież pomniejszyć sobie dowolny PDF do rozmiaru ekranu w Kobo i będziesz widział mniej więcej jak to wygląda, ale dopóki nie zobaczysz tego na żywo, to tak naprawdę nie wiesz czego się spodziewać. I przede wszystkim nie nastawiaj się na długotrwałe czytanie PDF-ów, bo czytniki słabo się do tego nadają (opóźnienia, brak koloru).

28 gru 2014 10:34:02
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook InkPad
Dokładnie, na zdjęciach i filmach wydaje się, że pdf na 6'' hi-res wygląda OK, a na żywo widać, że to se ne da. Już byłem w sklepie po Kindla i dopiero na miejscu zobaczyłem na co się porywam... ;) No i nie kupiłem.

Co do samych pdfów: dokumentacje techniczne z tekstem, tabelkami, wykresami i grafikami, nawet skomplikowanymi ale nieprzesadnie kolorowymi czyta się bardzo dobrze. Pdfy z jakimiś kolorowymi tłami i zdjęciami to porażka. A jeżeli chodzi o szybkość to wkurza gdy po dokumencie często skaczemy, jeżeli czytamy po kolei strona za stroną to tak samo jak przy czytaniu epuba - po prostu nie odczuwamy.

Ostatnio edytowano 28 gru 2014 12:50:15 przez wirtold, łącznie edytowano 1 raz

28 gru 2014 12:40:32
Użytkownik

Jak jest kolorowe tło to porażka. Nawet nie ma co próbować i tu żadna wielkość czytnika nie pomoże. Plik "wredny" dostępny na moim chomiku jest rozczytywalny na Voyage, ale nie jest to wygodne, natomiast taki plik pisany czcionką 12 pt z marginesami ok. 2,5 cm można czytać w miarę wygodnie (niewiele większą czcionkę mam ustawioną jako domyślną dla MOBI). Ten sam plik ustawiony w powiększeniu 100% na monitorze 22" FullHD jest kompletnie nieczytelny.

28 gru 2014 12:47:59
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2