Teraz jest 28 mar 2024 18:44:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Androidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... panowie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Androidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... panowie
Jako że mój sony powoli się degeneruje (bateria) stwierdziłem, że może warto rozejrzeć się za czym nowszym. Jednym z kryteriów było wifi, a konkretnie możliwość uwierzytelniania "korporacyjnego" (btw. co za kretyn to wymyślił), w szczególności EAP-TLS.
Jako, że android to potrafi a skądinąd wiedziałem (ktoś napisał na blogu RD), że odpowiednia opcja daje się wybrać, to zamówiłem AG2.
Dziś przyszedł i myślałem, że mnie coś trafi :/
Pomijając cień na spodzie (który by mi nie przeszkadzał) i jakby "błyskające" światełko, to okazuje się, że ... możliwość wybrania EAP-TLS jest, ale ... nie można zaimportować i wybrać certyfikatów do tego niezbędnych :(, Albo ja nie umiem tego zrobić.
Tak więc największa ( w moich oczach) zaleta androida na czytniku poszła się p...ć, bo ktoś za dużo wykastrował funkcjonalności.

Przepraszam, za ostry ton, ale taka bezmyślność mnie dobiła.

A może ktoś potrafi wpakować crt do czytnika, tak, żeby dało się ich użyć? (Dopuszczam ewentualne rootowanie)


19 gru 2014 16:07:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Bo to jest czytnik proszę Pana, za ewentualne negatywne skutki użycia w innych celach, producent lub dystrybutor nie odpowiada. Jeśli cokolwiek da się zainstalować i będzie to działać na tym czytniku to należy to jako dar niebios i wartość dodaną traktować, jeśli nie to trzeba się tylko z tym pogodzić.

Przepraszam za niekontruktywną wypowiedź i z całego serca życzę, by znalazł się ktoś, kto pomoże rozwiązać ten problem.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 gru 2014 17:54:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Alcek napisał(a):
Bo to jest czytnik proszę Pana, za ewentualne negatywne skutki użycia w innych celach, producent lub dystrybutor nie odpowiada.

Ale ja inaczej _nie_ zsynchronizuję się, z dropboxem, midią i innymi rzeczeam - bo się nie podłączę do wifi.


19 gru 2014 18:02:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp..
Nie wiem czy to ci pomoże ale jeśli go zrootujesz zmienisz domyślny launcher (na pewno chodzi nova ) to powinny ci się pojawić wszystkie opcje


19 gru 2014 21:18:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Prawdę mówiąc, to i bez rootowania da się zainstalować programy (nie tylko launchery) dające dostęp do wszystkich opcji ustawień androida, również WiFi. Nie pamiętam konkretnej nazwy programu, ale instalowałem takie coś i na C65 i na T68 - działało, więc na C67 też powinno.

_________________
W Obrazek też ;)


20 gru 2014 1:07:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Ja na After Glow zainstalowałem ADW Launcher - ostatnią wersję z marketu, bez roota, i był dostęp do wszystkich opcji ustawień systemu, też tych, których nie ma w launcherze Onyxa. Kilka innych laucherów dało się zainstalować, ale nie działały. Nova nie próbowałem. Ustawiłem co mi było potrzeba i odinstalowałem ADW Launcher, bo jednak dla mnie najwygodniej korzysta się że standardowego launchera.


20 gru 2014 10:09:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Zycho napisał(a):
Ja na After Glow zainstalowałem ADW Launcher - ostatnią wersję z marketu, bez roota, i był dostęp do wszystkich opcji ustawień systemu, też tych, których nie ma w launcherze Onyxa. Kilka innych laucherów dało się zainstalować, ale nie działały. Nova nie próbowałem. Ustawiłem co mi było potrzeba i odinstalowałem ADW Launcher, bo jednak dla mnie najwygodniej korzysta się że standardowego launchera.

A czy w tych alternatywnych launcherach jest opcja importu certyfikatów?
(coś co w normalnych androidach jest pod "Ustawienia -> Zabezpieczenia -> Zainstaluj z karty SD" )
BO ja nie wiem czy problem jest w opcjach wifi czy w importcie certyfikatów do systemu.


20 gru 2014 10:41:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Hm. jestem zdecydowany odesłać czytnik, tylko ...
=====================================
ARTA TECH
Wrocławski Park Technologiczny budynek BETA
ul. Klecińska 125
54-413 Wrocław
BIURO: 71 750 90 14 (8:00 - 15:00)
Serwis: 71 750 90 98 (8:00 - 16:00)
Fax.: 71 716 59 25

Świąteczna organizacja pracy

W czasie Świąt i Nowego Roku, tj. od 22 grudnia 2014 do 7 stycznia 2015 firma ArtaTech będzie nieczynna.

Na wszelkie zgłoszenia będziemy odpowiadać po 7 stycznia zgodnie z kolejnością ich złożenia. Prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość.

Pozdrawiamy i życzymy spokojnych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Arta Tech Team
=================================
I co teraz ? Jak go teraz wyślę to po awizacji do mnie wróci ...


21 gru 2014 21:41:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Tak czytam kolejny raz ten wątek i się zastanawiam, po kiego ch...ja mi są potrzebne jakieś certyfikaty?
Czytnik jest z założenia do czytania książek i jak chcę czytać książki to je sobie wgram do czytnika i czytam.
Wifi działa, po kablu można też się połączyć, można na kartę sd zapisać pliki i też mogą być za chwilę w czytniku.
I reasumując, do czego są potrzebne komuś jakieś koo..wa certfikaty, żeby czytać ksiązki na czytniku :D ?


21 gru 2014 23:45:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Zycho napisał(a):
Wifi działa

Nie działa. Ale może to kiedyś zrozumiesz.
A wątek jest tak naprawdę o tym, że mając jakoś tam funkcjonujący framework (android) można go rozwalić.


22 gru 2014 8:03:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Dla potomności:
Da się uwierzytelnić przez EAP-TLS - działa rozwiązanie z nova/ADW launcher i wciągnięciem za pomocą ich certyfikatów. Nie jest to może zbyt wygodne (muszę mieć gdzieś *.apk na podorędziu) ale 2 razy do roku moge przeboleć.
PS. Ale czytnik i tak odeślę - nie podoba mi się 5mm cienia u dołu - wydawało mi sie, że nie będzie mi to przeszkadzać, ale boli.


22 gru 2014 14:39:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
kjonca napisał(a):
nie podoba mi się 5mm cienia u dołu - wydawało mi sie, że nie będzie mi to przeszkadzać, ale boli.
Tego cienia (u mnie jest ok 3-4 mm) nie znajdziesz chyba tylko w Kindle PW2/Voyage, Kobo Aura("diamentowy" wzorek)/HD/H2O i Onyxie T68 (w którym bywa z kolei gradient), więc wybór się mocno zawęża...

Moje postrzeganie Androida na czytnikach Onyxa jest takie, że w sumie udało im się nieźle zoptymalizować ten system na sprzęcie jaki oferują. Seria C65 (AfterGlow i Storia) śmigają znakomicie z Androidem 2.3, T68 Lynx jeszcze lepiej z Androidem 4.0. Może C67 (AfterGlow 2) wymaga jeszcze optymalizacji, mimo 2 rdzeni, ale to Android 4.2.

_________________
W Obrazek też ;)


22 gru 2014 18:21:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 23:42:43
Posty: 14
eCzytnik: Pocketbook touch HD
Post Re: Anrdroidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pan
Cytuj:
Moje postrzeganie Androida na czytnikach Onyxa jest takie, że w sumie udało im się nieźle zoptymalizować ten system na sprzęcie jaki oferują. Seria C65 (AfterGlow i Storia) śmigają znakomicie z Androidem 2.3, T68 Lynx jeszcze lepiej z Androidem 4.0. Może C67 (AfterGlow 2) wymaga jeszcze optymalizacji, mimo 2 rdzeni, ale to Android 4.2.


gdyby dali 4.4 nie było by takich problemów ten android jest zoptymalizowany pod 512 mb ramu.

t3d: poprawiłem tag quote


23 gru 2014 0:57:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2015 14:49:26
Posty: 22
eCzytnik: BOOX C65 Storia
Post Re: Androidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pano
Hahaha. Nie. Wierz mi. Niejeden telefon na KK ostro biedził, nawet Nexus 4. Przy takich ilościach aplikacji to nie ma znaczenia. Wolny tam to ram zmarnowany.


24 lut 2015 22:56:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Androidowe czytniki onyksa - co by tu jeszcze sp... pano
Z tego co czytałem to przygotowują KitKat-a dla T68/M96.


25 lut 2015 0:07:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron