Teraz jest 28 mar 2024 11:01:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Konto w mBanku - kilka pytań 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Dokładnie, najczęściej to są tylko punkty sprzedaży, trudno tam coś załatwić innego.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


22 kwi 2011 12:25:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Dobra, przyznaje nie byłem nigdy w żadnym, nie miałem ku temu potrzeby, kredyt na kindla brałem w markecie w kiosku ;)


22 kwi 2011 12:26:41
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
t3d napisał(a):
@muaddib2
Skoro już jesteś zdecydowany, to może jeszcze zrobimy wspólnie skok na 50zł? http://www.mbank.pl/blog/artykul,915,po ... ona-x.html


Nie ma problemu :) Właśnie miałem to zaproponować... ale nie chcę żadnych tam podziałów, ot skoro ktoś może zarobić coś ekstra a mnie to nic nie kosztuje, to czemu nie. Jakby co, to PW. :) Jakkolwiek, jeszcze do końca nie jestem zdecydowany. Kurcze, jedni chwalą inni narzekają, a ja się zastanawiam, czy moja żonka poradzi sobie z bankowością internetową, skoro wcześniej takich rzeczy nie robiła a na komputerach ma takie same pojęcie, jak o telewizorach. Wie, jak włączyć i zna podstawy obsługi. Sam już nie wiem... może wyślę ją jednak do jakiegoś normalnego banku? :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


22 kwi 2011 12:50:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
muaddib2, http://nowedemo.mbank.pl/ tak najlepiej to sprawdzić.


22 kwi 2011 14:18:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2011 18:53:30
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Pozwoliłem sobie odkopać wątek ^^

Z racji, że moja karta z mBanku traci ważność, dostałem wiadomość, że w styczniu otrzymam nową. Z czego mogę sobie wybrać jedną z dwóch, którą chciałbym otrzymać - Visa Electron payWave, albo MasterCard Debit payPass (kart bez funkcji zbliżeniowych już nie ma).. I teraz mam w związku z tym parę pytań, jeśli ktoś się co nieco orientuje :)

1. Dotychczas miałem zwykłą Visę i nie było problemów z zakupami. W związku z tym, czy wszystkie sklepowe terminale, które obsługiwały tą kartę, obsłużą bez problemu MasterCard Debit?

2. W przypadku zakupów poprzez Amazona, czy ogólnie w sklepach poza granicą naszego kraju lepszy będzie MasterCard Debit czy Visa Electron?

I ostatnie, już najmniej ważne.

3. Orientuje się ktoś, na jakie terminale zbliżeniowe w sklepach natknąć się można najczęściej? Co by nie okazało się, że MasterCard payPass jest w jednym sklepie na sto :D


15 lis 2011 17:09:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
ScorpionX napisał(a):
1. Dotychczas miałem zwykłą Visę i nie było problemów z zakupami. W związku z tym, czy wszystkie sklepowe terminale, które obsługiwały tą kartę, obsłużą bez problemu MasterCard Debit?


Tak.

ScorpionX napisał(a):
2. W przypadku zakupów poprzez Amazona, czy ogólnie w sklepach poza granicą naszego kraju lepszy będzie MasterCard Debit czy Visa Electron?


Ważna jest waluta rozliczeniowa karty, jeśli częściej robisz zakupy w sklepach, które posługują się USD, to najlepiej jeśli walutą rozliczeniową karty jest USD i analogicznie dla EUR. Zazwyczaj walutą rozliczeniową polskich banków jest EUR (z racji członkowstwa w UE chyba), chociaż np. eKARTĘ mBanku można sobie wyrobić na USD (a przynajmniej tak było parę lat temu).

Jeśli możesz dostać tylko kartę rozliczaną w EUR, a robisz zakupy w sklepach z innymi walutami (np. Amazon US w USD czy Amazon UK w GBP), to wybrałbym MasterCard z jednego powodu... VISA dolicza opłatę za przewalutowanie (w wysokości około 2% wartości transakcji) jeśli np masz kartę w EUR, a kupisz sobie coś w Amazonie, MasterCard nie pobiera opłat za przewalutowania. Być może coś się w tej kwestii zmieniło ostatnio, niemniej jednak ja się sukcesywnie przesiadam z kart VISA na MasterCard głównie z tego powodu.

ScorpionX napisał(a):
3. Orientuje się ktoś, na jakie terminale zbliżeniowe w sklepach natknąć się można najczęściej? Co by nie okazało się, że MasterCard payPass jest w jednym sklepie na sto :D


Podejrzewam, że jeśli sklep już ma terminal do płatności zbliżeniowych, to obsługuje oba typy kart. A tak na marginesie ja nie chcę mieć karty zbliżeniowej. :)


15 lis 2011 17:47:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2011 18:53:30
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
1. Super :)

2. Z tego co wyczytałem w FAQ mBanku to karta rozliczana jest w EUR:
Cytuj:
"Transakcje zagraniczne dokonane kartami debetowymi mBanku wydanymi po 01.10.2003 (z wyłączeniem kart wirtualnych rozliczanych w USD i debetowych kart Visa Gold) oraz kartami kredytowymi rozliczane są w EUR. Transakcje zagraniczne dokonane kartami wirtualnymi rozliczanymi w USD i debetowymi kartami Visa Gold są przeliczane z waluty lokalnej przez organizację VISA na dolary amerykańskie. Następnie kwota z waluty rozliczeniowej (EUR lub dolar amerykański) jest przeliczana wg kursu mBanku na złotówki. Kurs mBanku używany w tych rozliczeniach to kurs kupna dewiz BRE Banku SA z dnia rozliczenia transakcji. Kurs ten dostępny jest na stronie BRE BANKU SA."

Na wszelki wypadek dopytam się jeszcze na "czacie".

3. Ciekawy materiał, podobny leciał ostatni na TVN. Tylko tu problem jest taki, że mBank stwierdził, że zwykłych kart nie będzie już wydawał i teraz ogranicza się tylko do tych z funkcjami zbliżeniowymi.. Także chcąc, nie chcąc muszę brać (albo zmienić bank) :D

/EDIT

Hah, 40 w kolejce na mChat :X Czas oczekiwanie - skromne 120 minut.


15 lis 2011 19:19:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
DarkStar napisał(a):
Podejrzewam, że jeśli sklep już ma terminal do płatności zbliżeniowych, to obsługuje oba typy kart.


W Polsce część sklepów obsługuje tylko MC, reszta zarówno MC jak i V.


15 lis 2011 20:04:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2011 18:53:30
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
mChat potwierdził, że walutą rozliczeniową MasterCard jest EUR i nie pobierają za to żadnej prowizji, kiedy w przypadku Visy jest to 2%..

Także teraz już wszystko jasne, niech wysyłają mi MasterCard :D

Dzięki za pomoc.


15 lis 2011 20:58:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
ScorpionX napisał(a):
mChat potwierdził, że walutą rozliczeniową MasterCard jest EUR i nie pobierają za to żadnej prowizji, kiedy w przypadku Visy jest to 2%..


Dzięki za potwierdzenie, nie wiedziałem czy jakieś zmiany zaszły, ale jednak nie. Dlatego polecam brać MasterCard wszystkim, którzy robią zakupy w walutach innych niż PLN i EUR.


15 lis 2011 21:56:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2014 18:51:47
Posty: 1
eCzytnik: laptop
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Sprawdźcie sobie forum finansowe. Znajdziecie tam opinie o bankach i kredytach. Ale także informacje na temat inwestowania. Polecam, warto poświęcić trochę czasu.


15 gru 2014 18:58:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: