Teraz jest 28 mar 2024 19:40:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Onyx c65 Storia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx c65 Storia
martinezz123 napisał(a):
Zaraz zaraz, jestem naukowcem i liczyłem że skopiuję sobie wszystkie artykuły pdf do czytnika.

nikt nie broni kopiować - ba, da się bez problemu - gorzej jest natomiast z czytaniem, szczególnie wygodnym czytaniem.

Cytuj:
Jakie są ograniczenia w czytaniu PDF?

PDF jest formatem sztywnym, na małym 6" ekranie musisz go powiększyć by czytać to w miarę normalnie. Jak powiększysz to zaczyna się zabawa w latanie po tej wirtualnej kartce a czas odpowiedzi e-inka (+ghosting) jest na tyle duży, że przestaje to być przyjemne. Czasem jak margines jest duży (lub jakiś większy font) to możesz przekręcić ekran i wypełnić do brzegów (przewijania jest mniej).

Jak tych pdf jest sporo to opcje są 2: minimum 9" (drożej) albo zwykły duży tablet (taniej ale za to meczy oczy*).

*zależy od osobnika


13 gru 2014 23:00:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Onyx c65 Storia
ok czyli ograniczeniem jest po prostu wielkość ekranu i zafiksowany rozmiar strony w pdf.
To tak jakby czytać pdf na kompie - też nie widać całej strony.
Jeśli TYLKO O TO chodzi to moim zdaniem nie problem.
Tym bardziej że pdfy zwykle podzielone są na szpalty.
Kupowanie z tego powodu czytnika A4 moim zdaniem nie jest uzasadnione.


edit: no chyba że przewijanie tekstu na czytnikach jest tragiczne. To wtedy rzeczywiście może być uciążliwe. Jak więc jest z płynnym przewijaniem tekstu większej strony?


13 gru 2014 23:04:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx c65 Storia
A4 ma przekątną ~14cali :D

e-ink to nie jest ekran komputera czy choćby tabletu. uświadamiam.
Jeśli chcesz kupić 6" do czytania głównie pdf to potem będziesz narzekał... a może nie.


14 gru 2014 1:12:38
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Onyx c65 Storia
@martinezz123 - tak przewijanie na ekranie czytnika jest tragiczne i to jest problem. Jeśli Twoje PDFy są 2-kolumnowe to da się to czytać. Ewentualnie tryb reflow, ale ten nie zawsze daje radę. Można też próbować czytać poziomo. Poszukaj wątku o trybie reflow na czytnikach i zobacz zrzuty ekranu.


14 gru 2014 9:53:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Onyx c65 Storia
Tzn w trybie reflow jest lepsze?


14 gru 2014 10:50:48
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Onyx c65 Storia
martinezz123 napisał(a):
Tzn w trybie reflow jest lepsze?

Czytanie PDF-ów, które zostały przygotowane na A4, Letter, lub inny duży format, jest uciążliwe na 6-cio-calowym ekranie. A4 ma jakieś 14 cali przekątnej - wyobraź więc sobie tekst, którego liniowe rozmiary zostały pomniejszone ponad dwukrotnie. Kiepsko to widać. Dlatego na wszelkich urządzeniach z mniejszym ekranem trzeba się uciekać do trików typu powiększenie fragmentu strony PDF. Na tabletach, fabletach, czy nawet smartfonach o rozmiarze 4~5 cali da się to od biedy wykonać ponieważ odświeżenie ekranu jest niemal natychmiastowe i można dokument płynnie powiększać lub przesuwać. Na e-papierze jest dużo gorzej: można zapomnieć o płynnym przesuwaniu czy powiększaniu - odświeżenie ekranu jest zbyt powolne. Przykładowo: na Pocketbook-ach z ekranami dotykowymi twórcy oprogramowania zdecydowali, że powiększanie czcionki będzie realizowane przy pomocy gestu "szczypnięcia" znanego z smartfonów i co gorsza nadal się tego uparcie trzymają. Delikatnie mówiąc: nie przemyśleli dobrze tej decyzji. Ja osobiście bym ich za to skazał na jakąś karę godną Syzyfa albo co ;)

Wracając do PDF-ów: ze względu na ślamazarność e-papieru, która w zasadzie wyklucza wygodne powiększanie i przewijanie, trzeba stosować jeszcze ciekawsze triki. Pocketbook-i (i Onyxy chyba też) oferują następujące możliwości:
1) Wyświetlenie całej strony powiększonej do jej szerokości - wynik jest mizerny, choć, co zadziwiające, dokumenty z większą czcionką daje się odcyfrować; kliknięcie klawisza "przejdź do następnej strony" przewija dokument w dół,
2) Jak wyżej, ale z automatycznie "obciętymi" marginesami - zyskujemy nieco lepsze powiększenie,
3) Obcinanie marginesów można też ustawić ręcznie - pomaga w nietypowych przypadkach,
4) Tryb dwukolumnowy - sprawdza się w przypadku wielu prac naukowych - czytnik powiększa tekst z pierwszej kolumny i przy przechodzeniu do "następnej strony" przewija dokument w dół. Po dojściu do końca kolumny, przeskakuje na górę, na początek drugiej kolumny i znowu jedzie do dołu,
5) Tryb reflow - próba ponownego ułożenia całego tekstu w jedną kolumnę dopasowaną do szerokości czytnika. W skrócie chodzi o wyekstrahowanie z PDF-a tekstu i ponowne go ułożenie. Pozwala to np. swobodne powiększanie czcionek. W przypadku wylosowanego przeze mnie tekstu naukowego z zakresu biofizyki/biochemii (zobacz tutaj: post114538.html#p114538) zadziałało to nieoczekiwanie dobrze, ale może to przypadek. W ogólności wyniki są mierne - może się "rozjechać" na "nietypowych" elementach, np. wzorach matematycznych. Aha, reflow w PB nie działa na PDF-ach zawierających skany.

Reasumując: jeśli czytnik ma być typowo do PDFów to chyba lepiej rozważyć tablet. Albo przynajmniej być przygotowanym na niezbyt dobre wyniki - wtedy zamiast psioczyć najwyżej miło się człowiek rozczaruje jak PDF wyświetli się OK :)


14 gru 2014 16:06:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Onyx c65 Storia
Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Cytuj:
2) Jak wyżej, ale z automatycznie "obciętymi" marginesami - zyskujemy nieco lepsze powiększenie,

4) Tryb dwukolumnowy - sprawdza się w przypadku wielu prac naukowych - czytnik powiększa tekst z pierwszej kolumny i przy przechodzeniu do "następnej strony" przewija dokument w dół. Po dojściu do końca kolumny, przeskakuje na górę, na początek drugiej kolumny i znowu jedzie do dołu,


Czy te tryby występują w onyxach c65?

@MiPr Z tego co pokazujesz w zalinkowanych zrzutach ekranu to chyba nie jest tak źle. W każdym trybie tekst jest czytelny.


14 gru 2014 18:22:58
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Onyx c65 Storia
martinezz123 napisał(a):
@MiPr Z tego co pokazujesz w zalinkowanych zrzutach ekranu to chyba nie jest tak źle. W każdym trybie tekst jest czytelny.

Zgadza się, nie wygląda to źle (sam byłem zaskoczony) ale bierz pod uwagę, że gęstość pikseli jest inna. Innymi słowy: zrzuty ekranu czytnika wyświetlone na monitorze komputerowym są większe niż w rzeczywistości - trzeba je pomniejszyć do tych 6-ciu cali aby oddać rzeczywistość. Dodatkowo: nie ma mowy o powiększeniu czcionki - duży problem jeśli ktoś ma słaby wzrok.


14 gru 2014 20:45:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2015 20:17:17
Posty: 5
Post Re: Onyx c65 Storia
Cześć.

Jak instalować aplikacje .apk?

Zaznaczyłem we właściwościach aplikacji instalowanie z neiznanych źródeł, wchodzę przez pamięć wewnętrzną do katalogu gdzie są pliki .apk i po kliknięciu na nie pojawia się okno czy chcę otworzyć jako tekst, obraz, dźwięk. Po przytrzymaniu wyskakuje menu gdzie są: właściwości, zaznaczenie, otwórz za pomocą itd. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji do zainstalowania.

Chcę zainstalować aplikację OnyxDict, aby otwierać słowniki Stardict. Dla sprawdzenia wrzuciłem na kartę jeszcze minesweeper z linka podanego przez Airisa w innym temacie ale sytacja wygląda tak samo- nigdzie nie ma opcji zainstalowania aplikacji.


Czytnik jest z firmware prosto ze sklepu, póki wszystko jest ok chciałem poczekać z upgradem softu. Ale chyba mnie to nie ominie, bo podejrzewam, że w tej wersji jest w jakiś sposób zablokowana możliwość instalacji aplikacji.

Pozdrawiam.


25 sty 2015 17:22:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2015 14:49:26
Posty: 22
eCzytnik: BOOX C65 Storia
Post Re: Onyx c65 Storia
Dopiero po aktualizacji będziesz mógł zainstalować przez instalator. Dopiero tam go dodali :) Zawsze zostaje ADB (android debug bridge) i komenda "adb install nazwa.apk"


30 sty 2015 12:21:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron