Teraz jest 28 mar 2024 21:31:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Kindle 5 NEW TOUCH 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2014 10:04:44
Posty: 4
Post Kindle 5 NEW TOUCH
Cześć ! Idą święta, śniegu nie ma lecz świąteczna gorączka zaczęła się udzielać co niektórym ( w tym także mi ), lecz do rzeczy...

Mam pewien problem, bo nie znam się w ogóle na czytnikach ebooków. Pytałem znajomych to każdy rzucał tylko i wyłącznie " kup kindla i tyle" Pewnie mają racje lecz.. mam ograniczony budżet a nie wiem jak np. wypadają przy tej firmie inne firmy np. Nook czy Pocketbook albo onyx boox. Co do tego ostatniego, znalazłem temat gdzie właśnie ktoś się pytał o ebooka od 280-300 zł ( już myśłałem, że znajdę odpowiedź na również mój probem) i miał wątpliwości co do onyxa C65S... oczywiście, otrzymał stos argumentów czemu ten czytnik jest prymitywny ale propozycji ebooka nie było a więc... wychodzę z prośbą, pytanie... co moglibyście mi zaproponować do 300 zł ? Na allegro znalazłem kindle'a tak jak w temacie... czy miał może ktoś z nim styczność ? oto link do aukcji http://allegro.pl/kindle-5-new-touch-20 ... 20394.html

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź !


12 gru 2014 10:19:48
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
To najnowsza wersja Kindla bez podświetlenia. Dobry wybór jak sądzę. "Dystrybucja europejska" najprawdopodobniej oznacza import z Niemiec. Zwróć uwagę, że jest to wersja "special offers", czyli z reklamami - z tego co wiem, to nie ma w tym nic uciążliwego. Aha, czytnik nie ma języka polskiego, tj. całe menu będzie po angielsku/niemiecku jak sądzę (do wyboru; nie wiem jakie inne języki są jeszcze obsługiwane). Póki co, chyba nie ma prostej metody na tzw. jailbreaka (czyli przejęcie kontroli nad urządzeniem co pozwala osiągnąć rzeczy, których producent nie przewidział, lub na które nie pozwala) i spolonizowanie urządzenia. Nie sądzę aby to stanowiło duży problem, nawet jeśli się nie zna tych języków za dobrze, ale warto to brać pod uwagę. Podsumowując: solidny czytnik za rozsądne pieniądze.

Konkurencyjne urządzenia w podanej przez Ciebie cenie to: Pocketbook 614 Basic 2, Pocketbook 624 Basic Touch (raczej nie uda Ci się znaleźć w cenie poniżej 300 zł), Onyx Boox C65S Classic lub C65 Storia - oba poniżej 300 zł ale jeśli już Onyx to chyba warto dołożyć do tego drugiego. PB i Onyy obsługują język polski.

Czy Twoi znajomi maja czytniki? Pożycz, nawet na godzinę, poczytaj, zobacz jak się obsługuje.


12 gru 2014 10:58:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2014 10:04:44
Posty: 4
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
Dzieki za szybką odpowiedz! No wlasnie maja same kindle i juz mialem je w reku... eh... ale myslisz, ze ta piatka moze miec problem z polskimi znakami ? I dzieki rowniez za propozycje innych modeli, je rowniez musze rozwazyc w takim razie


12 gru 2014 13:40:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:07:55
Posty: 13
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle PW3
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
Polecam przeczytać recenzję tego Kindla przygotowaną na blogu Świat Czytników:
http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-7-generacji-czyli-nowego-kindle-touch/

A przy okazji warto tam zaglądać później, gdy już zostaniesz posiadaczem czytnika - nieważne czy Kindla czy innego.

pozdrawiam
Jarek


12 gru 2014 14:29:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
Kindelki od wielu lat nie mają problemu z polskimi znakami (o ile tekst jest poprawnie przygotowany). Na pewno nie ma problemów z książkami (format MOBI) pochodzącymi z polskich księgarń.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


12 gru 2014 14:36:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2014 10:04:44
Posty: 4
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
Kurcze, dziekuję ! Nie sądziłem, że otrzymam taki odzew na moje pytanie :)

Dziękuje też Jarek za stronkę, właśnie zapoznałem się z recenzją tego kindla :)

I teraz ostatnie pytanie...

A czy za tą cenę znalazłbym czytnik z podświetleniem, w ogóle... jak wypadają te obudowy z lampką do czytników, warto zawracać sobie tym głowę ? Bo zastanawiam się, czy korzystanie z czytnika bez podświetlenia a z podświetleniem robi wielką różnicę.. ?

Pozdrawiam !


12 gru 2014 18:50:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
W tym przedziale cenowym to z podświetleniem jest tylko Kiano Booky Light, ale to chyba nie najlepszy wybór. Obecnie za nieco ponad 300 zł można sprowadzić sobie Tolino Shine z Niemiec z tschibo.de za pośrednictwem mailboxde.com.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


12 gru 2014 19:25:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
No niestety, Tolino Shine już wyprzedane w tchibo.de.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


12 gru 2014 20:37:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2014 10:04:44
Posty: 4
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
Ok, temat uważam za zamknięty ! MiPr - pisałeś, że nie Pocketbook 624 nie będzie osiągalny za 300 zł a tu o, przed chwilą kupiłem na aukcji za 290 :) Dziękuję bardzo za rady i propozycje ! Teraz tylko liczyć na to, że podczas wręczania prezentów kobieta się nie skrzywi i nie powie, że jej się nie podoba. Dobrej nocy !


12 gru 2014 22:49:21
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
Nanab napisał(a):
Ok, temat uważam za zamknięty ! MiPr - pisałeś, że nie Pocketbook 624 nie będzie osiągalny za 300 zł a tu o, przed chwilą kupiłem na aukcji za 290 :) Dziękuję bardzo za rady i propozycje ! Teraz tylko liczyć na to, że podczas wręczania prezentów kobieta się nie skrzywi i nie powie, że jej się nie podoba. Dobrej nocy !

Ojtam, aukcji nie brałem pod uwagę. Jeśli to nowy to dobrą cenę na niego dostałeś. Miłego czytania :)


13 gru 2014 15:55:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Kindle 5 NEW TOUCH
Widocznie pierwsze nietrafione prezenty na Mikołaja schodzą, po świętach będzie ich jeszcze więcej.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


13 gru 2014 16:28:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: